
Czerwony kwiecień – doskonała powieść Santiago Roncagliolo, nagrodzona prestiżową Premio Alfaguara 2006 – już w maju w Polsce!! Premio Alfaguara to najbardziej prestiżowa nagroda dla literatury hiszpańskojęzycznej. Santiago Roncagliolo otrzymał ją za powieść Czerwony kwiecień – jest nie tylko jej najmłodszym laureatem, ale i pierwszym nagrodzonym Peruwiańczykiem. O książce: Wielki Tydzień w Ayacucho, miasteczku, w którym wciąż żywe jest wspomnienie terroru Świetlistego Szlaku, to nie czas na refleksję. W dziwnych okolicznościach giną ludzie, a wyjaśnieniem zagadki morderstw zajmuje się prokurator okręgowy Chacaltana.

Vikram Chandra, autor bestsellerowej powieści Święte gry (Sonia Draga, 2007) proponuje pięć pomysłowo ze sobą powiązanych opowiadań: romans, zagadkę kryminalną, opowieść o duchach i dwie inne, snute przez nieuchwytnego narratora siedzącego w zadymionym bombajskim barze. Dzięki nim uzyskujemy migawkowy obraz współczesnych Indii. Doświadczamy sposobów myślenia i zachowań, w których zawiera się nie tylko miłość i tęsknota, które przetrwały przez stulecia.

Podczas służby wojskowej Samuel Carver walczył ze splamionymi krwią dyktatorami, ścigał psychopatycznych terrorystów i przechwytywał niezliczoną ilość łodzi rybackich pełnych narkotyków i broni. Ale świat nie stawał się przez to lepszy, gdyż winni rzadko ponosili karę za swoje czyny. Dziś jest inaczej. Carver jest zabójcą na zlecenie. Eliminuje złych ludzi, traktując to jako formę zwalczania szkodników, nieprzyjemną, ale konieczną, wierząc jednocześnie, że czyni świat bezpieczniejszym.

Najnowsza powieść Maxima Chattama, którą autor po raz kolejny udowadnia, że w pełni zasłużył na miano „złotego dziecka suspensu”. Tym razem czytelnikowi przyjdzie zatopić się w świecie łamigłówek, sekretów i od wieków skrywanych tajemnic. Najnowsza powieść Maxima Chattama, którą autor po raz kolejny udowadnia, że w pełni zasłużył na miano „złotego dziecka suspensu”. Tym razem czytelnikowi przyjdzie zatopić się w świecie łamigłówek, sekretów i od wieków skrywanych tajemnic.

Powieść Geraldine Brooks to powrót w wielkim stylu do czasów wojny secesyjnej. Kapitan March, marzyciel i naiwny idealista, jest ojcem „małych kobietek” z klasycznej powieści Louisy M. Alcott. Jego historia zaczyna się od romantycznych listów pisanych do domu, lecz stopniowo wyłania się spoza nich to, czego opisywać nie chciał – okrucieństwo, przemoc i rasizm obydwu stron, a także jego ponowne spotkanie z Grace, czarnoskórą niewolnicą, którą poznał za młodu, gdy wędrował po amerykańskim Południu.

Robert jest uznanym ekspertem ds. Azji, pisze książki, wykłada, doradza prezydentowi USA. Wanda to wyrozumiała buddystka, która nigdy się nie odzywa. Bobby jest nastoletnim mistrzem jazdy na rolkach, który wzbudza podziw rówieśników w Central Parku. Robert, Wanda i Bobby to zaledwie trzy z jedenastu osobowości Roberta Oxnama – utalentowanego, odnoszącego sukcesy, pozornie szczęśliwego człowieka.Tymczasem Robert Oxnam cierpi na osobowość mnogą – chorobę, która pozwala ukrytym w nim osobom przejmować kontrolę.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (również w skrócie Międzynarodowy Dzień Książki lub Światowy Dzień Książki) - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Tydzień z życia czwórki młodych ludzi. Kasię (studentkę pierwszego roku historii sztuki), Aleksa (15-letniego gimnazjalistę), Julkę (17-letnią licealistkę) i Tomka (20-latka pracującego w sklepie odzieżowym) mimo różnicy wieku, zainteresowań, środowisk, w których się obracają, charakterów, zachowań i problemów życia codziennego łączy jedno – zagubienie i niesamowita samotność. Zamiast bliskości drugiego człowieka – internet, zamiast rozmowy z przyjacielem – piwo wypite w samotności, zamiast rozmowy z rodzicami – własny zamknięty pokój.

Powieść „Ahatanhel“ to nowa karta w życiorysie artystycznym pisarki. Śniadanko stała się dojrzalsza, nie tracąc jednak poczucia humoru i wyczulenia na absurdy hermetycznego świata prowincjonalnej wspólnoty. Poranek redaktora naczelnego codziennej tygrysowickiej gazety „KOLT-2“ Juliana Josypowycza Niezapominajki zaczyna się od średnio ciężkiego kaca i niespodziewanej, ale jakże przyjemnej erekcji. Jego współpracownicy, Lichosławie Galiczanko, listonoszka tryumfalnie wręcza wezwanie na policję.

Piękna opowieść o miłości, tajemnicy i złudzeniach. Tu, jak w filmach Davida Lyncha, tajemnica skrywa tajemnicę, a miłość podszyta jest wyrachowaniem i zdradą; tu ujawniają się najwstydliwsze pragnienia... Młody chłopak i dojrzała kobieta, on - nadwrażliwy doktorant, ona - piękna i pozbawiona złudzeń mężatka, dyrektor radiowego pasma. Julia zwodzi kochanka fantazjami o wspólnym życiu, choć dobrze wie, że jej mąż - prezes korporacji - nie pozwoli jej odejść, sama też nie ma ochoty rezygnować z luksusowego życia... Gra przecież rolę "ornamentu" w biznesowych planach męża, jest idealną „pokazową” matką i żoną.

Trzecia książka o Tomie Ripleyu rozpoczyna się w momencie, kiedy do posiadłości Belle Ombre, gdzie mieszka Ripley z żoną, przyjeżdża Reeves Minot. Prosi Toma o pomoc w znalezieniu kogoś, kto podjąłby się popełnienia dwóch morderstw – Reeves pragnie wyeliminować włoskich konkurentów zagrażających mu w prowadzeniu nielegalnego hazardu w Hamburgu. Ripley obawia się przyjąć zlecenie Reevesa, ponieważ zbyt wiele go z nim łączy, lecz obiecuje znaleźć właściwego człowieka.

Główny bohater, podobnie jak autor, wiedzie życie rosyjskiego tłumacza współpracującego ze szwajcarskimi służbami imigracyjnymi. Wysłuchane przez niego historie osób ubiegających się o azyl układają się w wiele z pozoru odrębnych opowiadań. Przeplatają się one z opisem jego własnej emigracyjnej codzienności, treścią książki, którą czyta, i listów pisanych do tajemniczego Nabuchodonozora, rozbudowanych między innymi o własne wspomnienia. Jako narrator wciela się on w niezliczone postacie, przedstawiając ich losy w rozmaitych konwencjach i stylach.

"Krzysztof jest Polakiem, Varga jest Węgrem. Razem wpowadzają nas w mity i realia madziarskich dziejów, oprowadzają po zaułkach oraz promenadach Budapesztu, zagłębiają się w zrozumienie sumienia i pomników Węgrów, a także ich nostalgii. Bolesny dla Madziarów, fascynujący dla Polaków, esej Krzysztofa Vargi o traumach i bohaterstwach tak bliskiego, a przecież ciągle mało znanego nam narodu jest jednak drogą do zrozumienia Węgrów, których kochamy - nie znając! Gorąco polecam, choć w niejednej sprawie podyskutowałbym nie tyle z Krzysztofem, co raczej z Vargą.

Berlin, rok 1942. Lilly Wust, mężatka, czworo dzieci, wiedzie życie milionów niemieckich kobiet. Ale pewnego dnia poznaje 21-letnią Felice Schragenheim. Zaczyna się miłość nieomal od pierwszego wejrzenia. "Aimée & Jaguar" snują plany na przyszłość, piszą do siebie wiersze i listy miłosne, zawierają kontrakt małżeński. Kiedy Jaguar-Felice wyznaje ukochanej, że jest Żydówką, groźna tajemnica jeszcze bardziej wiąże ze sobą obie kobiety. Ale ich szczęście trwa krótko. 21 sierpnia 1944 r. Felice zostaje zatrzymana i deportowana.

Rządowi RP udaje się w końcu wybudować miasteczko filmowe i zaludnić je aktywnymi zawodowo filmowcami. Rząd RP chce także po raz kolejny przenieść na ekran Lalkę Bolesława Prusa, bo naród coraz chętniej chodzi do kina na nowe ekranizacje lektur szkolnych. Z kolejki do roli Izabeli Łęckiej wypada najpoważniejsza kandydatka. Rząd RP nie wie, kto wyprawił ją na casting w niebiesiech. Są jednak tacy, co wiedzą. To oni napisali tę książkę.

Książka „My” to powieść-soczewka, która skupia swoją fabułą różne typy ludzkie funkcjonujące wewnątrz młodej generacji. Mimo powierzchownych różnic wspomniane pokolenie posiada wspólny mianownik – jest nim ukryta samotność. Czwórkę głównych bohaterów (Kasia, Alex, Julka, Tomek) dzieli właściwie wszystko: wiek, zainteresowania, środowisko, z którego się wywodzą, a także problemy, z którymi się borykają.

Gary Hamel, absolwent Andrews University oraz Ross School of Business na University of Michigan, założyciel i wieloletni prezesem zarządu Strategos -międzynarodowej frmy konsultingowej z siedzibą w Chicago. Obecnie Hamel jest kierownikiem Woodside Institue - organizacji naukowej typu non‑proft z siedzibą w Woodside w Kalifornii. Uznawany powszechnie za jednego z naj¬znamienitszych współczesnych teoretyków biznesu.

Każdy doświadcza w życiu psychologicz¬nego impasu - nie raz i nie dwa. W takich chwilach mamy uczucie, że utknęliśmy, albo że nas sparaliżowało. Czujemy, że coś trzeba zmienić, czy to w życiu osobistym, czy w zawodowym. Chociaż jest to nor¬malne uczucie, należy wyjść poza nie. Po¬rażka w „wyjściu na prostą” może narazić na ryzyko naszą karierę i życie osobiste, a także poprawne funkcjonowanie naszego zespołu lub organizacji.

W miarę jak świat kurczy się na naszych oczach mnożą się możliwości powstawania konfliktów. Różnice etniczne, religijne, polityczne lub osobiste dzielą ludzi we wszelkiego rodzaju organizacjach i instytucjach, niosąc ze sobą potencjalnie katastrofalne konsekwencje. Zadaniem skutecznych przywódców jest powtórnie zjednoczyć tych ludzi. Mark Gerzon, uznany na świecie ekspert w zakresie mediacji, twierdzi, że przywódcy nie potrafią sprostać temu wyzwaniu.

ADRIAN GOSTICK, bestesllerowy autor według „New York Times”; jest liderem prowadzącym treningi motywowania i doceniania pracowników w O.C.Tanner Company. Jego książki „24‑Carrot Manager” i „A Carrot a Day” sprzedały się w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. CHESTER ELTON jest współautorem bestsellerów o metodzie marchewki, popularnym wykładowcą z dziedziny motywacji oraz... głosem na falach eteru, wypowiadającym się o rynku pracy. Jest konsultantem i trenerem w rozpoznawaniu liderów w O.C. Tanner; pracuje również z wieloma klientami Fortune.