
Autobiografia Heleny Deutsch – uczennicy Zygmunta Freuda, jednej z pierwszych kobiet działających w ruchu psychoanalitycznym. Pochodząca z Przemyśla Helena Rosenbach (1884-1982) w prosty i bardzo osobisty sposób opisuje swoje dzieciństwo w galicyjskim mieście, romantyczny związek ze znanym przywódcą polskiego ruchu socjalistycznego Hermanem Liebermanem, studia medyczne na Uniwersytecie Wiedeńskim, fascynację teoriami Freuda oraz działalność w kręgu pierwszych psychoanalityków.

Krótko po południu bombardy zamilkły. Blidy i trebusze przestały miotać pociski. Rozległ się grzmiący sygnał trąb. Załopotały rozwinięte sztandary i proporce. Rozbrzmiał bojowy wrzask. Pięć tysięcy taborytów runęło do szturmu na Plauen. Po dwóch godzinach było po wszystkim. Sforsowano po drabinach mury, rozwalono taranami bramy. Zgnieciono opór, obrońców wycięto w pień. Pardonu nie dawano. W trzeciej godzinie zdobyto zamek, wszyscy obrońcy poszli pod nóż. Krótko potem padł klasztor dominikański, ostatni punkt oporu. I wtedy zaczęła się rzeź..

Ralph Greenson – najbardziej wpływowy psychoanalityk w Hollywood lat 50. i 60. – nakazał Marilyn Monroe, by w przerwach między kolejnymi sesjami terapeutycznymi nagrywała swoje przemyślenia. Taśmy, do których przez wiele lat nikt nie miał dostępu, stały się kanwą książki Michela Schneidera, Marilyn, ostatnie seanse. W swojej quasi-dokumentalnej powieści Schneider pokazuje mroczną stronę najsłynniejszej Blondynki: jej uzależnienia od lekarstw, alkoholu i narkotyków, psychoanalizy (terapeuta Monroe pełnił także rolę jej doradcy artystycznego i finansowego), niewiarygodne kompleksy, których nie wymazał nawet status seksbomby.

Był estetą i kochał życie. Ale życie nie wzięło tego w rachubę. Jak w skafandrze zamknęło go w jego własnym ciele. Wylew krwi do mózgu zaskoczył go w chwili, gdy wypróbowując nowy model BMW, jechał na spotkanie z nową towarzyszką życia. Był 8 grudnia 1995 roku. Świadomość odzyskał w styczniu. Ale była to świadomość zamurowana jak w więzieniu, w znieruchomiałym ciele, nad którym nie miał żadnej kontroli.

Na mistrzostwa EURO 2008 – z nowym słowniczkiem wielojęzycznym PONS! Propozycja dla kibiców piłki nożnej zawiera wyrazy i zwroty aż w pięciu językach – angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Jest zbiorem wszelakich informacji językowych , które dobrze znać przed meczem, na stadionie i przy omawianiu wrażeń po gwizdku.

Wybór siedemnastu nowel z popularnego dzieła Dziwne opowieści spisane w studio Liaozhai pióra chińskiego literata i urzędnika Pu Songlinga (1640–1715). Nowele, wydane po raz pierwszy po polsku w 1960 roku, należą do gatunku opowieści o dziwnych zdarzeniach. Przedstawiają tajemniczy świat chińskich wierzeń w lisice przeistaczające się w piękne i kochające kobiety, czarowników o powierzchowności ubogich starców czy ludzi, którzy posiedli wiedzę o najgłębszych zakamarkach ludzkiej jaźni, przez co umiejętnie kierują poczynaniami innych.

Co powiedzieć dziecku, gdy mówi, że nikt go nie lubi? Czy dobrze robimy, krzycząc na nie? Jak nie wpaść w pułapkę nadopiekuńczości? Jak postępować, gdy nasz partner jest alkoholikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiada Wojciech Eichelberger w książce O co pytają dzieci? Jest ona owocem rozmów przeprowadzonych ze znanym psychologiem przez Ewę Szperlich. Książka nic nie straciła ze swej aktualności, choć od jej pierwszego wydania upłynie niebawem 10 lat.

Sprawiedliwe wyroki sędziego Baogonga są zbiorem chińskich opowiadań z XVI wieku. Każde z nich to hymn na cześć sprawiedliwości reprezentowanej przez sędziego Baogonga, który jest ucieleśnieniem marzeń o człowieku skutecznie walczącym ze złem tego świata. Wytrwale podąża ścieżkami prawdy o ludzkiej duszy, często z pomocą sił nadprzyrodzonych. Ponadto XVI-wieczne opowieści ukazują czytelnikowi XXI wieku przekrój chińskiego społeczeństwa.

Wrocław, wiosna 1945 roku. Sześćdziesięciodwuletni, zawieszony w obowiązkach oficer Eberhard Mock prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa pasierbicy znanej antyfaszystki. Doświadczony przez życie bohater przemierza bombardowane miasto, nieustannie narażając się na śmierć. Musi wybierać pomiędzy potrzebą wyjaśnienia sprawy a chęcią zapewnienia bezpieczeństwa żonie, pomiędzy ucieczką z Breslau a pozostaniem w mieście. Festung Breslau to mistrzowsko skonstruowany kryminał, czerpiący z najlepszych tradycji gatunku, niebanalny i zaskakujący.

Akif Pirinçci pisze swoje powieści kryminalne wyłącznie z kociej perspektywy (tzw. powieść felidae - łac. kotowate). Pojedynek to kolejny z jego „kocich kryminałów”. Kot Francis – najsłynniejszy detektyw w świecie czworonogów, znany czytelnikom z książki Salve Roma!, w której ścigał zbrodniarzy w lochach Watykanu – trochę się już starzeje i najchętniej spędzałby czas w ciepłym fotelu wraz ze swoim dwunożnym „otwieraczem do puszek z karmą” – Gustawem.

Ostatnia powieść Virginii Woolf. Pisana w trakcie wojny, pomiędzy kolejnymi bombardowaniami Londynu, w świadomości nieustannego zagrożenia życia. Paradoksalnie jedna z najbardziej lirycznych książek słynnej angielskiej powieściopisarki i eseistki. Ukończona na krótko przed samobójczą śmiercią autorki, w Anglii ukazała się w 1941 roku. Obecne polskie wydanie jest pierwszym polskim przekładem powieści.

Przesycony melancholią przewodnik po jednym z „wiecznych” miast, a zarazem wspaniała autobiograficzna opowieść o pisarzu i jego rodzinie. Orhan Pamuk opowiada o „czarno-białym” Stambule, który uczynił go pisarzem, jego zabytkach, osobliwościach i mieszkańcach, ich życiu codziennym oraz sekretach własnej rodziny.

Dziwna postać z nordyckich legend pojawia się w życiu trzydziestoletniego prawnika, Nida Immarskjoda Dugaya. Uprowadza mu żonę, odbiera dzieci i kradnie tożsamość. Kim jest w istocie ów potwór, którego imię: Yagudin stanowi anagram nazwiska i pierwszych liter imion bohatera?...

Gigantyczny fresk historyczny przedstawiający ostatnie lata Trzeciej Rzeszy, wydarzenia na froncie wschodnim II wojny światowej i dzieje Zagłady. Wielowątkowa, licząca kilkaset stron epopeja nasycona aluzjami do greckiej tragedii, zbudowana na wzór suity Johanna Sebastiana Bacha. Filozoficzna przypowieść o Upadku i spotkaniu człowieka ze Złem.

Autor bestsellerów Tajemnica Fermata i Księga szyfrów opowiada fascynującą historię o tym, jak człowiek poznawał Wszechświat. Na tle rozległej panoramy dawnych poglądów - od egzotycznych, mitologicznych i starożytnych, po nowożytne teorie Keplera i Newtona - Singh przedstawia najnowsze modele teorii Wielkiego Wybuchu, czyli teorii narodzin i ewolucji Kosmosu. Przybliża sylwetki uczonych, próbujących rozwikłać kosmiczne zagadki. Napisana z werwą książka obfituje nie tylko w rzeczowe informacje, ale liczne anegdoty, które ubarwiają lekturę. To porywająca podróż w głąb nieznanego Wszechświata.

...Jedz, módl się, kochaj to wspaniała książka. Szczera, płynąca prosto z serca, pełna przenikliwości i trafnych spostrzeżeń. Często kupuję ją przyjaciołom na prezent i wszyscy oni serdecznie mi za nią dziękują... (J. Caroll). Nim osiągnęła trzydziestkę, Elizabeth Gilbert miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna, wykształcona, ambitna Amerykanka - męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była kobietą ani szczęśliwą, ani spełnioną. Nękał ją niepokój, smutek i rozterki.

1 czerwca na stronach portalu internetowego książki „Tunele” – www.ksiazkatunele.pl ruszył konkurs przygotowany dla czytelników tego światowego bestselleru. „Tunele” zostały okrzyknięte przez Barry’ego Cunninghama następcą serii o Harrym Potterze. Napisana przez Briana Williamsa
i Rodericka Gordona książka, pojawiła się w polskich księgarniach 30 maja. Wydało ją Wydawnictwo Wilga. Wędrując z Willem po tajemniczym podziemnym świecie, użytkownik strony www.ksiazkatunele.pl odwiedza 25 fascynujących lokalizacji.

Ile chicklitów przeczytaliście już w swoim życiu? Książek, w których bohaterki szukały drugiej połówki, a bohaterowie „tej jedynej”? Pewnie na myśl o kolejnej podobnej historii kręcicie z pobłażaniem głową, ale musicie wiedzieć, że w naszej nowej książce wątek miłosny idzie o krok, a nawet kilka kroków dalej. Chłopak czy dziewczyna? to pierwsza w Polsce komedia omyłek dla nastolatków, w której Frannie (♀) szuka wymarzonego chłopaka, a jej przyjaciel Marcus (♂) szuka… wymarzonego chłopaka!

Dramatyczny obraz dwójki mężczyzn, których przy życiu trzyma wspomnienie miłości. Ta pełna głębokich emocji lektura to doskonały debiut niezwykle utalentowanego pisarza ! Rok 1992. Leo Deakin budzi się w nieznanym mu szpitalu, gdzieś w Ameryce Południowej. Jego dziewczyna, Eleni, nie żyje, a on nie potrafi się z tym faktem pogodzić. Obarczając się bezustannie winą za wypadek, wpada w spiralę rozpaczy i beznadziei. Czy Leo ma jeszcze szansę odkryć coś, co na zawsze zmieni jego życie?

Mrożący krew thriller autora Różańcowych dziewcząt. Dla wielbicieli suspensu. Po mieście grasuje bezwzględny seryjny morderca. Swoje zbrodnie aranżuje na podobieństwo kultowych scen z najbardziej krwawych filmów takich jak Psychoza, Fatalne zauroczenie czy Człowiek z blizną. Co więcej, reżyser-amator uwiecznia krwawe sceny kamerą video, a następnie nagrywa je na kasety z wypożyczalni video w miejsce oryginalnych, a potem, jak gdyby nigdy nic, zwraca taśmy do sklepu.