Nowości czytelnicze

Gdy pewnego zimowego poranka szefowa biblioteki w Spencer znajdzie w skrzyni na książki małego, rudego kotka, życie całego miasteczka zmieni się na zawsze. Dewey – bo takie otrzyma imię – okaże się darem, który sprawi, że nadzieja stanie się udziałem nie tylko Vicki, ale też mieszkańców Iowa zagrożonych bezrobociem i zapomnieniem.
3 sierpnia z Wieliczki rusza wyprawa maluchami do Mongolii pn. "Rajd Lajkonika", nad którą patronat objęło Wydawnictwo Bezdroża. Pięć 2-osobowych ekip wyposażonych we Fiaty 126p i przyczepę części zamiennych wyrusza na podbój legendarnej krainy Czyngis-Chana.
Wydana pierwszy raz w 1985 roku opowieść o końcu naszego świata, mimo upływu czasu, pozostaje ciągle odkrywcza, a jej wymowa nadal aktualna i przejmująca. Głowa Kasandry przyniosła autorowi nagrodę im. Janusza Zajdla i zaowocowała scenariuszem filmowym, który wkrótce zostanie skierowany do produkcji. Obecne, trzecie wydanie różni się zasadniczo od poprzednich – zostało poprawione i uzupełnione nowymi tekstami. Obok nagrodzonego nagrodą "Fantastyki" opowiadania "Karlgoro, godzina 18.00" i uhonorowanego Złotą Sepulką "Wynajętego człowieka" zawiera m.in. dotychczas nie publikowaną mikropowieść "Wesele dusz".
Oto świat pozbawiony poczucia wstydu, winy i grzechu, upojony złudną potęgą – demokracja ateńska, gasnące Słońce Hellady. W jego ostatnich promieniach błyszczy piękna hetera Fryne – podziwiana, kochana, wielbiona, w końcu odrzucona i potępiona. Natchnienie artystów: dawnych i współczesnych. Oto świat pozbawiony poczucia wstydu, winy i grzechu, upojony złudną potęgą – demokracja ateńska, gasnące Słońce Hellady. W jego ostatnich promieniach błyszczy piękna hetera Fryne – podziwiana, kochana, wielbiona, w końcu odrzucona i potępiona. Natchnienie artystów: dawnych i współczesnych.
Zabawna, błyskotliwa, skrząca się humorem, ciepłem i trafnymi obserwacjami współczesna powieść obyczajowa. Ruth, właścicielka małej firmy z Manhattanu, uwielbia pisać listy na zlecenie i martwić się o wszystko. Ale trudno spokojnie oddawać się zamartwianiu, kiedy w pobliżu krąży jej ojciec Edek, doprowadzając bliźnich do szału swoją manią niesienia pomocy. Na psychiczne wsparcie przyjaciółek nie ma co liczyć, bo przecież są małostkowe i zazdrosne. W imię kobiecej solidarności Ruth przysięga sobie, że ona sama nigdy taka nie będzie.
Na sześć dni przed ukazaniem się we Włoszech nieznanej książki zmarłej w 2006 roku Oriany Fallaci pod tytułem "Kapelusz pełen wiśni" (Un cappello pieno di ciliegie) fragmenty powieści opublikowały w czwartek największe włoskie gazety. Jest to saga, oparta na doświadczeniach i historii rodziny Oriany Fallaci, która pracowała nad tym dziełem przez dziesięć lat, w czasie swej choroby. Powieść przedstawia ponad sto lat włoskiej historii - od 1773 do 1889 roku na tle bogatych kronik rodzinnych. Są w niej też zawarte bardzo osobiste refleksje autorki na temat raka, z którym się zmagała i o śmierci.
Oscar Wilde, André Gide, Paul Léautaud – trzej pisarze, trzy indywidualności, trzy różne drogi życiowe. Postaci ciekawe, tragiczne, bulwersujące, kontrowersyjne. Odważne w życiu i literaturze, poszukujące własnej tożsamości w rozdarciu między religią a erotyką. W czasach, gdy w Polsce dokonywała się transformacja polityczna, Kazimierz Brandys chciał włączyć się do dyskusji o kształcie demokracji. Jako pisarz odwołał się w tym celu do literatury. Zafascynowany życiem i twórczością owych trzech literackich nonkonformistów postanowił przedstawić ich sylwetki, by przypomnieć, że w prawdziwie wolnym państwie najważniejszy powinien być człowiek.
Ten popularny kierunek wakacyjny wreszcie doczekał się przewodnika dostosowanego do potrzeb polskich turystów i napisanego przez polskiego autora. Nowość została wydana w serii „Praktycznych Przewodników” charakteryzującej się najobszerniejszymi informacjami o danym kraju ze wszystkich przewodników Pascala. Autorką jest Anna Szaleńcowa, która specjalizuje się w krajach basenu Morza Śródziemnego. Liczba autorskich przewodników wyróżnia Wydawnictwo Pascal na tle innych wydawców w Polsce.
Ile chicklitów przeczytaliście już w swoim życiu? Książek, w których bohaterki szukały drugiej połówki, a bohaterowie „tej jedynej”? Pewnie na myśl o kolejnej podobnej historii kręcicie z pobłażaniem głową, ale musicie wiedzieć, że w naszej nowej książce wątek miłosny idzie o krok, a nawet kilka kroków dalej. Chłopak czy dziewczyna? to pierwsza w Polsce komedia omyłek dla nastolatków, w której Frannie (♀) szuka wymarzonego chłopaka, a jej przyjaciel Marcus (♂) szuka… wymarzonego chłopaka!
Z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie Wydawnictwo Bezdroża przygotowało darmowe przewodniki po stolicy Chin, które można ściągnąć w formacie pdf ze strony internetowej pod adresem www.bezdroza.pl/pekin.
Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Wie z doświadczenia, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn, Nathaniel, padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy.
Takiego ujęcia zagadnienia dotąd brakowało w polskojęzycznej literaturze przedmiotu; tym samym autorzy oddają do rąk czytelników szeroko zakrojone kompendium: przewodnik po najważniejszych zagadnieniach związanych z radiofonią, przede wszystkim polską. W publikacji przedstawiono, w układzie chronologicznym, „wielką radiową rewolucję”, która dokonała się w Polsce po 1989 roku. Książka przybliża też najważniejsze regulacje prawne, na których podstawie radio w Polsce może funkcjonować, tworząc jedną z prężnie rozwijających się gałęzi gospodarki – branżę medialną. Jej czytelnik będzie zatem mógł poznać nie tylko dzieje tego medium i zagadnienia współczesnej radiofonii, lecz i zasady rządzące reklamą radiową, wraz z praktycznymi wskazówkami co do pracy w radiu i radiowej agencji reklamowej.
Nepal: od monarchii do republiki jest książką o egzotycznej rewolucji i królewskiej nostalgii. Niezwykle żywy opis współczesności i historii, dawnych obyczajów i współczesnych konfliktów, ilustrowany jest ponad setką fotografii, które pokazują wielowymiarowe oblicze Nepalu. Autorzy byli świadkami stopniowej transformacji himalajskiego państwa, które z hinduistycznej monarchii przekształciło się w świecką republikę.
Relacja-reportaż z sześciotygodniowej podróży pisarza po Chinach z 1956 roku to jedna z najciekawszych, a zarazem niemal zapomnianych książek Pawła Jasienicy. Choć niedoceniony przez krytykę, Kraj nad Jangcy stanowił istotne uzupełnienie skąpej literatury na temat intensywnie rozwijającego się kraju, w którym Jasienica już wówczas zobaczył jedną z przyszłych światowych potęg.
Przejmująca opowieść o losach dziecka porzuconego przez matkę i oddanego pod opiekę psychopatycznego ojca. Maltretowana przez rodzica i zaniedbana przez macochę, Judy Westwater musiała radzić sobie sama od wczesnego dzieciństwa. Gdy miała 12 lat, uciekła z domu i błąkała się po ulicach Johannesburga. Brudna, schorowana i skrajnie wycieńczona postanowiła, że jeśli przeżyje, w przyszłości pomoże bezdomnym dzieciom. W 1991 roku założyła fundację pomocy dzieciom ulicy.
Pascal rozbudowuje serię albumową „Wyprawy marzeń”. Do rąk czytelników trafia właśnie album opowiadający o Peru. Ta wyjątkowa pozycja wydawnicza została przygotowana wspólnie z Konsulatem Republiki Peru. Autorem najnowszego albumu Pascala jest Zdzisław Preisner, członek prestiżowego The Explorers Club. Pascal rozbudowuje serię albumową „Wyprawy marzeń”. Do rąk czytelników trafia właśnie album opowiadający o Peru.
We wrześniu trafi do księgarń nowa, autobiograficzna książka Jarosława Marka Rymkiewicza zatytułowana Kinderszenen. Sceny z dzieciństwa Autora, które przypadło na lata niemieckiej okupacji, i historia masakry na Starym Mieście w czasie Powstania Warszawskiego przeplatają się w niej, tworząc intensywną, osobistą opowieść o losie.
Do księgarń trafiają właśnie dwa nowe przewodniki Pascala po USA w podziale na część wschodnią i zachodnią kraju. Tani dolar sprawił, ze chętniej jeździmy tam zwiedzać niż zarabiać. O dużym zapotrzebowaniu na przewodniki po Stanach świadczy fakt, że poprzednie wydania Pascala można było kupić na aukcjach internetowych, gdzie cena przekraczała nawet 100 złotych za przewodnik. O Stanach Zjednoczonych krąży wiele mitów. Złośliwi nazywają je królestwem plastiku i tandety, sympatycy - miejscem wspaniałych osiągnięć technicznych i gospodarczych, gdzie ważny jest sukces, ale i pewien luz.
To książka napisana w konwencji political-fiction. Składa się z dwóch opowieści sensacyjno-szpiegowskich, które łączy postać tajemniczego głównego bohatera będącego agentem tajnych służb. Akcja tych utworów dzieje się niemal na wszystkich kontynentach na przestrzeni ostatnich 50 lat. Autor na tle znanych z historii wydarzeń przedstawił perypetie wyjątkowego człowieka.
Wydana przez Wydawnictwo Wilga książka „Tunele” w niespełna półtorej miesiąca zdobyła uznanie i serca polskich czytelników. Autorzy powieści Roderick Gordon i Brian Williams cieszą się z polskiego sukcesu i planują przyjazd do naszego kraju. „Tunele” dotarły na szczyty list bestsellerów największych sieci księgarskich w Polsce. Od początku czerwca książka zajmuje 1 miejsce na liście bestsellerów sieci Empik w rankingu „TOP 10 książki dla dzieci i młodzieży”.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności