Nowości czytelnicze

Ekonomia menedżerska to doskonale opracowany podręcznik, w którym przedstawiono najważniejsze problemy decyzyjne, przed jakimi stają współcześni menedżerowie. Autorzy odwołują się w nim do najnowszych osiągnięć wiedzy w dziedzinie zarządzania oraz wykorzystują je w analizie głównych obszarów ekonomii menedżerskiej. Pokazują, w jaki sposób metody i narzędzia analizy ekonomicznej powinny być stosowane przy podejmowaniu trafnych i optymalnych decyzji.
Przystępując do pracy nad planowaniem urządzenia domu, czy wprowadzeniem do niego jakichś pomysłowych rozwiązań, powinniśmy mieć świadomość, że ktoś robił to już wcześniej. Kiedy odwiedzamy inne domy, zdajemy sobie sprawę, że to najlepszy sposób, by podchwycić dobre pomysły - gdyby tylko można było przechować je na później; gdyby znaleźć ich tak wiele, by mieć swobodny wybór przy rozwiązywaniu każdego problemu w naszym domu, wobec jakiego kiedyś zapewne staniemy; gdyby można zebrać je wszystkie w formie albumu pomysłów na dom. I oto spełniły się twoje życzenia.
Nowe, pełne wolności życie Drizzta i Catti-brie na pokładzie Duszka Morskiego zostaje zagrożone, kiedy z powodu sobowtóra, zagadkowego wiersza oraz nieprawidłowo rzuconego czaru bohaterowie wracają w okolice, gdzie po raz pierwszy natknęli się na kryształowy relikt. Przynętą jest dusza ukochanej osoby, więziona i dręczona przez złego demona, Errtu.
21 sierpnia ukaże się nowa książka prof. Normana Daviesa Europa walczy. 1939 – 1945. Nie takie proste zwycięstwo. Ktoś powiedział o Normanie Daviesie, że posiada dar, który mają tylko wielcy historycy - umiejętność przemyślenia przeszłości na nowo. Ktoś inny dodał: „Norman Davies ukazuje nam namiętności, poezję, mity i anegdoty równie dobrze jak historyczne fakty”. Prawdziwości obu tych opinii dowodzi najnowsza książka Daviesa.
Bohaterem książki jest młody człowiek – Tadeusz Jazz. W dniu wybuchu II wojny światowej ma dziewiętnaście lat. Gra na trąbce w lokalach tanecznych i kabaretach. Po wojnie osiada w Londynie. W roku 1946 wraca do zburzonej stolicy, gdzie wiąże się ze środowiskiem jazzowym. Jazz jest jego pasją – uczestniczy w koncertach organizowanych przez Leopolda Tyrmanda, w sopockich festiwalach jazzowych, występuje na Jazz Jambore, gra na jamach w Stodole i w Hybrydach. Jego losy, podobnie jak losy ówczesnego jazzu, są uwikłane w rzeczywistość lat czterdziestych i pięćdziesiątych, które tworzą paradoksy socrealizmu, działalność propagandy, ingerencja cenzury, uległość wobec Wielkiego Brata i izolacja kulturalna.
Gdy pewnego zimowego poranka szefowa biblioteki w Spencer znajdzie w skrzyni na książki małego, rudego kotka, życie całego miasteczka zmieni się na zawsze. Dewey – bo takie otrzyma imię – okaże się darem, który sprawi, że nadzieja stanie się udziałem nie tylko Vicki, ale też mieszkańców Iowa zagrożonych bezrobociem i zapomnieniem.
3 sierpnia z Wieliczki rusza wyprawa maluchami do Mongolii pn. "Rajd Lajkonika", nad którą patronat objęło Wydawnictwo Bezdroża. Pięć 2-osobowych ekip wyposażonych we Fiaty 126p i przyczepę części zamiennych wyrusza na podbój legendarnej krainy Czyngis-Chana.
Wydana pierwszy raz w 1985 roku opowieść o końcu naszego świata, mimo upływu czasu, pozostaje ciągle odkrywcza, a jej wymowa nadal aktualna i przejmująca. Głowa Kasandry przyniosła autorowi nagrodę im. Janusza Zajdla i zaowocowała scenariuszem filmowym, który wkrótce zostanie skierowany do produkcji. Obecne, trzecie wydanie różni się zasadniczo od poprzednich – zostało poprawione i uzupełnione nowymi tekstami. Obok nagrodzonego nagrodą "Fantastyki" opowiadania "Karlgoro, godzina 18.00" i uhonorowanego Złotą Sepulką "Wynajętego człowieka" zawiera m.in. dotychczas nie publikowaną mikropowieść "Wesele dusz".
Oto świat pozbawiony poczucia wstydu, winy i grzechu, upojony złudną potęgą – demokracja ateńska, gasnące Słońce Hellady. W jego ostatnich promieniach błyszczy piękna hetera Fryne – podziwiana, kochana, wielbiona, w końcu odrzucona i potępiona. Natchnienie artystów: dawnych i współczesnych. Oto świat pozbawiony poczucia wstydu, winy i grzechu, upojony złudną potęgą – demokracja ateńska, gasnące Słońce Hellady. W jego ostatnich promieniach błyszczy piękna hetera Fryne – podziwiana, kochana, wielbiona, w końcu odrzucona i potępiona. Natchnienie artystów: dawnych i współczesnych.
Zabawna, błyskotliwa, skrząca się humorem, ciepłem i trafnymi obserwacjami współczesna powieść obyczajowa. Ruth, właścicielka małej firmy z Manhattanu, uwielbia pisać listy na zlecenie i martwić się o wszystko. Ale trudno spokojnie oddawać się zamartwianiu, kiedy w pobliżu krąży jej ojciec Edek, doprowadzając bliźnich do szału swoją manią niesienia pomocy. Na psychiczne wsparcie przyjaciółek nie ma co liczyć, bo przecież są małostkowe i zazdrosne. W imię kobiecej solidarności Ruth przysięga sobie, że ona sama nigdy taka nie będzie.
Na sześć dni przed ukazaniem się we Włoszech nieznanej książki zmarłej w 2006 roku Oriany Fallaci pod tytułem "Kapelusz pełen wiśni" (Un cappello pieno di ciliegie) fragmenty powieści opublikowały w czwartek największe włoskie gazety. Jest to saga, oparta na doświadczeniach i historii rodziny Oriany Fallaci, która pracowała nad tym dziełem przez dziesięć lat, w czasie swej choroby. Powieść przedstawia ponad sto lat włoskiej historii - od 1773 do 1889 roku na tle bogatych kronik rodzinnych. Są w niej też zawarte bardzo osobiste refleksje autorki na temat raka, z którym się zmagała i o śmierci.
Oscar Wilde, André Gide, Paul Léautaud – trzej pisarze, trzy indywidualności, trzy różne drogi życiowe. Postaci ciekawe, tragiczne, bulwersujące, kontrowersyjne. Odważne w życiu i literaturze, poszukujące własnej tożsamości w rozdarciu między religią a erotyką. W czasach, gdy w Polsce dokonywała się transformacja polityczna, Kazimierz Brandys chciał włączyć się do dyskusji o kształcie demokracji. Jako pisarz odwołał się w tym celu do literatury. Zafascynowany życiem i twórczością owych trzech literackich nonkonformistów postanowił przedstawić ich sylwetki, by przypomnieć, że w prawdziwie wolnym państwie najważniejszy powinien być człowiek.
Ten popularny kierunek wakacyjny wreszcie doczekał się przewodnika dostosowanego do potrzeb polskich turystów i napisanego przez polskiego autora. Nowość została wydana w serii „Praktycznych Przewodników” charakteryzującej się najobszerniejszymi informacjami o danym kraju ze wszystkich przewodników Pascala. Autorką jest Anna Szaleńcowa, która specjalizuje się w krajach basenu Morza Śródziemnego. Liczba autorskich przewodników wyróżnia Wydawnictwo Pascal na tle innych wydawców w Polsce.
Ile chicklitów przeczytaliście już w swoim życiu? Książek, w których bohaterki szukały drugiej połówki, a bohaterowie „tej jedynej”? Pewnie na myśl o kolejnej podobnej historii kręcicie z pobłażaniem głową, ale musicie wiedzieć, że w naszej nowej książce wątek miłosny idzie o krok, a nawet kilka kroków dalej. Chłopak czy dziewczyna? to pierwsza w Polsce komedia omyłek dla nastolatków, w której Frannie (♀) szuka wymarzonego chłopaka, a jej przyjaciel Marcus (♂) szuka… wymarzonego chłopaka!
Z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie Wydawnictwo Bezdroża przygotowało darmowe przewodniki po stolicy Chin, które można ściągnąć w formacie pdf ze strony internetowej pod adresem www.bezdroza.pl/pekin.
Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Wie z doświadczenia, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn, Nathaniel, padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy.
Takiego ujęcia zagadnienia dotąd brakowało w polskojęzycznej literaturze przedmiotu; tym samym autorzy oddają do rąk czytelników szeroko zakrojone kompendium: przewodnik po najważniejszych zagadnieniach związanych z radiofonią, przede wszystkim polską. W publikacji przedstawiono, w układzie chronologicznym, „wielką radiową rewolucję”, która dokonała się w Polsce po 1989 roku. Książka przybliża też najważniejsze regulacje prawne, na których podstawie radio w Polsce może funkcjonować, tworząc jedną z prężnie rozwijających się gałęzi gospodarki – branżę medialną. Jej czytelnik będzie zatem mógł poznać nie tylko dzieje tego medium i zagadnienia współczesnej radiofonii, lecz i zasady rządzące reklamą radiową, wraz z praktycznymi wskazówkami co do pracy w radiu i radiowej agencji reklamowej.
Nepal: od monarchii do republiki jest książką o egzotycznej rewolucji i królewskiej nostalgii. Niezwykle żywy opis współczesności i historii, dawnych obyczajów i współczesnych konfliktów, ilustrowany jest ponad setką fotografii, które pokazują wielowymiarowe oblicze Nepalu. Autorzy byli świadkami stopniowej transformacji himalajskiego państwa, które z hinduistycznej monarchii przekształciło się w świecką republikę.
Relacja-reportaż z sześciotygodniowej podróży pisarza po Chinach z 1956 roku to jedna z najciekawszych, a zarazem niemal zapomnianych książek Pawła Jasienicy. Choć niedoceniony przez krytykę, Kraj nad Jangcy stanowił istotne uzupełnienie skąpej literatury na temat intensywnie rozwijającego się kraju, w którym Jasienica już wówczas zobaczył jedną z przyszłych światowych potęg.
Przejmująca opowieść o losach dziecka porzuconego przez matkę i oddanego pod opiekę psychopatycznego ojca. Maltretowana przez rodzica i zaniedbana przez macochę, Judy Westwater musiała radzić sobie sama od wczesnego dzieciństwa. Gdy miała 12 lat, uciekła z domu i błąkała się po ulicach Johannesburga. Brudna, schorowana i skrajnie wycieńczona postanowiła, że jeśli przeżyje, w przyszłości pomoże bezdomnym dzieciom. W 1991 roku założyła fundację pomocy dzieciom ulicy.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności