
Najsłynniejsza polska himalaistka, opowiada o swojej drodze od pierwszych wspinaczek w Karkonoszach po zdobycie Mount Everestu w 1978 roku. Wspomina dom rodzinny, pierwsze fascynacje sportem fotografią, literaturą, studia a później pracę w Instytucie Maszyn Matematycznych.

W chwili gdy Ludowa Ojczyzna kończy swój żywot, sama nie zdając sobie jeszcze z tego sprawy, kapitan Karski otrzymuje zadanie, by odnaleźć zbiegłego ze służby ważnego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa. W toku śledztwa okazuje się, że rutynowa z pozoru sprawa mocno się komplikuje…

Jeden z najmocniejszych seriali kryminalnych ostatnich lat odnalazł swoje miejsce na kartach książki. Gdyby nie serial, książka byłaby wydarzeniem jakich mało. Jeśli jednak wiedzieliśmy już serial, wersja literacka traci na efekcie. To doskonały kryminał. Ale serialowi nie dorównuje. A bez porównań po prostu się nie obejdzie.

Kim jest fangirl?
Jeśli jesteś fangirl, to wiesz.
Jeśli nią nie jesteś, to nie zrozumiesz.

Opisując losy Ady samotnie wychowującej małą Julkę, Agnieszka Krakowiak-Kondracka dała się poznać jako wnikliwa portrecistka rzeczywistości, która jednak codzienne perypetie, rodzinne problemy i otaczający nas świat potrafi pokazać przez szkiełko różowych okularów – z humorem, optymizmem i… pazurem. Taka też jest jej nowa powieść Cudze jabłka.

Wakacje sprzyjają nadrabianiu książkowych zaległości. Ci, których relaksują mordercze opowieści, powinni zabrać na urlop „Serialistę” Davida Gordona. Ten „niesztampowy kryminał” doceniony przez krytyków i blogerów literackich ukazał się w serii „Dreszcze” Poradni K. Teraz można go kupić w specjalnej wakacyjnej cenie lub wygrać w jednym z konkursów przygotowanych przez wydawnictwo.

Dziś w internecie pojawił się wpis wydawnictwa Insignis informujący o śmierci Denisa Aveya, współautora książki „Człowiek, który wkradł się do Auschwitz”: Przed chwilą otrzymaliśmy smutną wiadomość. Wczoraj w wieku 96 lat zmarł Denis Avey – brytyjski weteran wojenny i świadek Holocaustu, który swoje burzliwe i bohaterskie losy, w tym potajemne wtargnięcie do obozu koncentracyjnego Auschwitz III-Monowitz, opisał (wspólnie z Robem Broombym) w książce "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz".

Tajemnice królów to wielowarstwowa powieść nie tylko dla miłośników Starożytnego Egiptu. Akcja powieści toczy się w okresie Nowego Państwa, w czasie panowania ostatnich królów XVIII dynastii. To książka, w której nie brakuje tajemnic, przygód, zdrad, sensacji. Na kartach powieści toczy się walka z wielkimi emocjami, które skłaniają bohaterów do podejmowania niebezpiecznych decyzji, a od miłości tylko krok do nienawiści. Odkrywanie bolesnej prawdy, wynikającej z wątpliwości egipskiego monarchy, pozwala zagłębić się w tajemnice związane ze śmiercią Tutanchamona, objęciem tronu przez kapłana Aj oraz zaginięciem księżniczki Anchesenamon.

Ta książka miała być historią ludzkich przeżyć, a jest zapisem wielkich emocji i przyjaźni. Rok spotkań i rozmów z powstańcami zmienił zupełnie życie autorki, przewartościował je. Zrozumiała, że ram młodości nie wyznacza metryka urodzenia, ale nasz stosunek do ludzi i do siebie. Że największym dobrem są przyjaźń i miłość.

Niezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski „Wilk”, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać sześćdziesiąt dwa lata. Premiera książki: 23 września 2015 r.

Nakładem MOCAK-u ukazał się polski przekład książki Jürgena Kaumköttera Śmierć nie ma ostatniego słowa. Publikacja towarzyszy wystawie Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz, którą do 31 października można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. W Niemczech książka została wydana w styczniu 2015 przez wydawnictwo Galiani Berlin. Publikacja zawiera ponad 300 kolorowych reprodukcji i stanowi szeroki przegląd twórczości artystów więzionych w gettach i obozach koncentracyjnych.

27 sierpnia do księgarń trafi druga polska powieść serii Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego – „Otchłań” Roberta J. Szmidta. Już dziś prezentujemy jej okładkę, przygotowaną przez ilustratora oryginalnego cyklu, Ilję Jackiewicza. Okładka powieści, której akcja rozgrywa się w zniszczonym w wyniku konfliktu atomowego Wrocławiu, przedstawia głównego bohatera, Nauczyciela – ostatniego z tzw. Pamiętających (ludzi, którzy żyli przed wojną).

Owoce potrafią zastąpić suplementy diety, odpowiednia dieta może zapobiegać rakowi, a zamiast kosmetyków z drogerii warto wypróbować te przyrządzone z ziół. Poradnik „Zdrowie z natury” to zbiór sprawdzonych sposobów, jak dokonywać świadomych wyborów oraz żyć zdrowo, czerpiąc z przyrody. Książka ukaże się 15 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Są takie powieści, które pochłaniają bez reszty, wciągają mocnymi rękami i trzymają, niezależnie od tego ile mamy obowiązków w życiu codziennym. Trudno, rodzina, praca i przyjaciele muszą wybaczyć. Przez ponad 700 stron to ta rodzina z książki weszła na pierwszy plan. Przed nimi.

Czapki z głów Szanowni Państwo. Królowa kryminałów ma się dobrze i nigdzie się nie wybiera. Mary Higgins Clark kolejny raz udowadnia, że nie bez powodów kochają ją miliony. Takie książki to wciąż perły na naszym rynku.

To taka sentymentalna książka o poszukiwaniu szczęścia w chwili, kiedy wszystko wydaje się być najlepsze na świecie. Chociaż poprzednia powieść Sanchez była znacznie bardziej wstrząsająca, od tej też nie można się oderwać.

Doskonały kryminał, ale też bardzo smutna (w dobrym sensie tego słowa) i bardzo poruszająca książka. Najlepsze na świecie mistrzowskie słowa najlepszej z najlepszych współczesnych pisarek. To jedna z tych książek, które wstrząsną, poruszą i nie pozostawią obojętnym. Na długo.

Czego dowiedzieliśmy się o pochodzeniu człowieka dzięki badaniom genomu naszych najbliższych ewolucyjnie krewnych? „Neandertalczyk” przedstawia fascynującą historię okrywania odpowiedzi na to pytanie. Od pierwszych prób badań kopalnego DNA w latach 80. aż po uwieńczone sukcesem zsekwencjonowanie genomu neandertalczyka w 2010 r., śledzimy niezwykłą opowieść o narodzinach nowej dziedziny nauki, której porażki i triumfy ze swadą opisuje człowiek, dzięki któremu badania te w ogóle się rozpoczęły.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat naukowcy przekonali się, że dwa nieuchwytne składniki naszego Wszechświata – ciemna materia i ciemna energia – nie tylko stanowią jego większą część, ale także kształtują jego losy. „Jądro ciemności” to wciągająca opowieść o gromadzeniu dowodów przemawiających za powszechnie dziś przyjętym modelem kosmologicznym Lambda-CDM (Lambda- Cold-Dark-Matter), napisana przez jednego z pionierów badań na tym polu. Jeremiah Ostriker w przystępny i wnikliwy sposób opowiada o postępach w badaniach nad ciemną materią i energią, a także wyjaśnia, jakie kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione i w jaki sposób naukowcy mierzą się z pytaniami o pochodzenie i naturę ciemnej materii i ciemnej energii.

Wnikliwe studium opętania władzą, rzucające nowe światło na postać włoskiego dyktatora. Wizerunek Mussoliniego i Hitlera, a także stworzonych przez nich reżimów zlał się ze sobą do tego stopnia, że twórca faszyzmu zniknął w cieniu Führera, uznany za jego nieudane wcielenie albo wręcz komiczną kopię. Tymczasem to właśnie władza Mussoliniego miała o wiele bardziej totalny charakter, a stworzony przez niego system był całkowicie zależny od jednego, owładniętego manią wielkości dyktatora.