Nowości czytelnicze

Po pięciu latach emisji i 1000 odcinków serial „Na Wspólnej” doczekał się własnej książki! Wydana przez Wydawnictwo Pascal „Kuchnia na Wspólnej” autorstwa Elżbiety Bogusławskiej-Przybysz pozwala „od kuchni” poznać ulubionych bohaterów i aktorów a także przeczytać o wielu ciekawostkach z planu filmowego. Wydanie książki zbiega się z emisją jubileuszowego odcinka serialu.
Żądanie równości jest głównym postulatem w nowoczesnej polityce. Jednak co dokładnie rozumiemy przez równość? Czy zagraża ona innym ważnym wartościom? Czy jest to żądanie, które powinniśmy wspierać, czy kwestionować? Żądanie równości jest głównym postulatem w nowoczesnej polityce. Jednak co dokładnie rozumiemy przez równość? Czy zagraża ona innym ważnym wartościom? Czy jest to żądanie, które powinniśmy wspierać, czy kwestionować?
Pojęcie imperium w ostatnich latach przeżywa renesans w światowej polityce. Zwłaszcza polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych łączona jest z tym pojęciem zarówno przez krytyków, jak i zwolenników amerykańskiej globalnej władzy. Czym jednak dokładnie jest imperium? Co wyróżnia różne formy imperializmu?
Niezwykle popularny album „Księga podróży” jest już dostępny w Polsce dzięki inicjatywie Wydawnictwa Pascal. Na świecie sprzedano już ponad 500 tysięcy egzemplarzy tego tytułu. Album stworzony przez autorów i fotografów Lonely Planet zabiera czytelnika na wędrówkę po naszym globie poprzez 444 strony, 1200 zdjęć. Z albumem odwiedzimy 230 krajów!
Ostatni papież to thriller utrzymany w konwencji Kodu Leonarda da Vinci Dana Browna i osnuty wokół motywów tajemniczej śmierci papieża Jana Pawła I. Prawa do publikacji książki zostały sprzedane do 20 krajów.
29 września 1978: 33 dnia pontyfikatu Jan Paweł I został znaleziony martwy. Oficjalna przyczyna śmierci podana przez Watykan to atak serca. Czy to prawda? A może papież był niewygodny dla pewnych osób i dlatego musiał umrzeć?
Nowy Jork, rok 2060. Czy porucznik Eve Dallas odnajdzie zaginioną kobietę i rozwikła tajemnicę brutalnych zabójstw, powiązanych ze światem nowojorskiej finansjery?
Mimo postępu technicznego w 2060 roku w Nowym Jorku dzieci rodzą się tak samo, jak rodziły się od wieków. I chociaż porucznik Eve Dallas prowadzi śledztwo w sprawie dwóch brutalnych zabójstw, nie może w takiej chwili zostawić swojej ciężarnej przyjaciółki. Gdy Mavis prosi ją o odnalezienie poznanej w szkole rodzenia Tandy Willowby, która zniknęła, i to na kilka dni przed planowaną datą porodu, Eve nie może odmówić.
Zaprawdę powiadam ci, przeczytasz szybciej niż myślisz.
Na początek nokaut. W kosmosie 3. „Oka” nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania dla Marka, Staszka i Heleny. W XVI-wiecznej Norwegi krzyżują się bowiem drogi i interesy istot z różnych czasów, stron świata i wszechświata. Jest śmiertelnie niebezpiecznie. Zawsze pod górę. Czasem cuchnie. Zawsze pachnie wolnością, przygodą i wędrówką.
Żadnej bajkowej egzotyki rodem z Bollywood, żadnego pachnącego szafranu, ani powiewnego sari, żadnych złudzeń. Biały Tygrys – kipiąca gniewem i zuchwale prześmiewcza powieść Aravinda Adigi pokazuje szokujący i ekscytujący zarazem obraz współczesnych Indii i indyjskich konfliktów społecznych.
Balram Halwai – tytułowy Biały Tygrys – to człowiek niezwykle skomplikowany. Służący. Filozof. Przedsiębiorca. Morderca. W listach do premiera Chin, który ma odwiedzić Indie, udziela mu gratis kilku lekcji na temat prawdziwego oblicza indyjskiej przedsiębiorczości i przedstawia historię swojego życia.
To, co teraz czytacie, jest moją własną historią… To opowieść o cyprysach i ciemnych dolinach, o opuszczonych i zaniedbanych nadmorskich domach, starych, przeżartych rdzą statkach i Bóg jeden wie jakich towarach, o poezji bosforskich łodzi i dworów, zrozumiałej wyłącznie dla ludzi, których życie upłynęło na tym brzegu, o odkrywaniu smaku życia pośród ruin cywilizacji – jakże potężnej, prężnej i wyjątkowej; o radości, zabawie i zwyczajnej chęci zrozumienia tego świata, odczuwanej przez dziecko, które nic sobie nie robi z historii i dawnej potęgi.
Pewnego wrześniowego dnia pięcioletni Jens wdrapuje się na mur okalający gospodarstwo jego dziadków i znika w jesiennej mgle. Wszyscy uważają, że chłopiec zgubił drogę i utopił się w pobliskiej zatoce. Tylko jego matka, Julia Davidsson, nie może się pogodzić z taką wersją wydarzeń. Znakomita i trzymająca w napięciu intryga szwedzkiego pisarza to intelektualna przygoda nie tylko dla koneserów gatunku. „Książka Theorina jest tak świetna, że przyznaję jej najwyższą ocenę bez najmniejszego wahania.
Jest rok 1939. Letni dzień na wsi w samym środku Anglii. Mieszkańcy domu Pointz Hall oraz ich goście celebrują codzienne salonowe rytuały. W tym samym czasie na pobliskiej łące wystawiane jest doroczne widowisko w amatorskiej obsadzie. W obu miejscach bohaterowie odgrywają te same role. Na scenę wchodzą: kobieta i mężczyzna, miłość i nienawiść, młodość i starość. Tak jak przed wiekami, tak samo i teraz. A odwieczną harmonię pomaga odnaleźć sztuka. Ostatnia powieść Virginii Woolf. Pisana w trakcie wojny, pomiędzy kolejnymi bombardowaniami Londynu, w świadomości nieustannego zagrożenia życia.
W porcie hawańskim zostaje wysadzony w powietrze amerykański krążownik Maine. Podczas gdy w Waszyngtonie i w Madrycie słychać już wojenne werble, dwóch specjalnych agentów służb tajnych, jeden z hiszpańskiej marynarki wojennej, drugi ze Służb Prezydenckich Białego Domu, rozpoczyna nieoficjalne dochodzenie, aby odkryć, kto stoi za sabotażem i nie dopuścić do wybuchu wojny. W tej misji pomaga im pewna młoda dziennikarka, usiłująca przebić się w świecie mężczyzn oraz enigmatyczny kubański erudyta.
Na przełomie lipca i sierpnia 1945 roku niemieckie okręty podwodne zadziwiająco często pojawiają się na wodach argentyńskich. Co tam robią po upływie wielu tygodni od zakończenia drugiej wojny światowej? Skąd przybyły? Jakie były ich szlaki?
Potwierdzają się najpoważniejsze obawy Stanów Zjednoczonych: Niemcy hitlerowskie utrzymały ostatni bastion wojskowy i naukowy na Antarktydzie, Bazę 211.
Spadając to książka o 11 września i o dniach, a w końcu latach, które nastąpiły potem. W sposób przejmujący i obrazowy, lecz bez patosu, autor opisuje zdarzenie, które wstrząsnęło Ameryką u progu nowego tysiąclecia i zdefiniowało ją na nowo. Ta historia zaczyna się wśród dymu i zgliszcz, które pozostały z płonących wież. Keith, cudem ocalały w jednej z wież, usiłuje poskładać swój świat na nowo. W pierwszym odruchu wraca do żony, Lianne, którą przedtem opuścił, ona zaś wciąż rozpamiętuje przeszłość, nie mogąc odnaleźć w nim bliskiego jej niegdyś mężczyzny.
Spotkali się na studiach w radzieckim Leningradzie. On – przyjechał do Rosji z Francji, ona – ze zrujnowanej okupacją Polski. Połączyły ich wspólne zainteresowania, trudności życia codziennego, a przede wszystkim miłość. Miłość do siebie nawzajem i do kraju, którego dzieje oraz kulturę poznawali. Po powrocie do Polski oraz po otrzymaniu zatrudnienia na wyższych uczelniach swe losy na zawsze związali z Rosją, dokąd jeździli, gdy tylko nadarzała się sposobność.
Tadeusz Olszański tym razem powraca do swoich korzeni, czyli trzeciego po Krakowie i Lwowie miasta Galicji – Stanisławowa. Tygla wielu kultur o pasjonującej historii, dziś zapomnianego, z wytartą ze współczesnych map nazwą. Stanisławów założyli w XVII wieku Potoccy, czyniąc zeń stolicę Podkarpacia i Pokucia. Świat przyjazny żyjącym obok siebie przez stulecia Polakom i Rusinom, Żydom i Ormianom, Hucułom i Węgrom.
Książka najwybitniejszego polskiego taternika lat 50. i 60., przez blisko pół wieku uchodząca za kultową. Jan Długosz, ginąc w 33. roku życia na grani Zadniego Kościelca, pozostawił po sobie legendę oraz trzynaście opowiadań, których akcja rozrzucona jest pomiędzy Tatrami, Alpami i Kaukazem. Wydane po raz pierwszy przez Iskry w 1964 roku w zbiorze Komin Pokutników do dziś wygrywają czytelnicze plebiscyty na bestseller górski wszech czasów.
Niezwykłe kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników szlachetnego trunku, napisane przez najlepszych znawców tematu. James Halliday i Hugh Johnson od lat zajmują się krytyką i pisaniem o winach, na swoim koncie mają w sumie ponad 100 książek oraz trudną do ustalenia liczbę artykułów poświęconych tej tematyce. Ich wspólna publikacja w sposób fachowy pokazuje, jak natura oraz nauka, przywiązanie do tradycji i najnowsze technologie wpływają na różnorodność produkcji wina.
Dzienniki Anny Kowalskiej to zapiski autorki po latach pamiętanej głównie ze względu na jej wieloletnią i burzliwą przyjaźń z Marią Dąbrowską. Pisarki poznały się podczas wojny, a po śmierci męża Anny, profesora filologii klasycznej Jerzego Kowalskiego, i towarzysza życia Marii, Stanisława Stempowskiego, zamieszkały razem w Warszawie. Przeżyły wspólnie ponad dwadzieścia lat. Czy Kowalska chciała, żeby jej Dzienniki zostały opublikowane?
W ostatnich dziesięciu latach prywatny biznes wojenny stał się prężnie rozwijającą się branżą, która odnotowuje nie tylko ogromne zyski, ale też trwale zmienia światową politykę. Prywatne firmy wojskowe działają już na wszystkich kontynentach i we wszystkich regionach kryzysowych na całym świecie. Zatrudniają ponad 1,5 miliona pracowników, a wojna w Iraku byłaby bez nich trudna do wyobrażenia.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności