
17 października br. nakładem wydawnictwa Drzewo Babel ukaże się powieść młodej, brytyjskiej autorki Polly Williams pt. Wzloty i upadki Super Mamy. Williams napisała ją, kiedy uświadomiła sobie, że nie może znaleźć książki, którą chciałaby przeczytać, książki o sprzecznościach i problemach, z jakimi w dwudziestym pierwszym wieku musi się zmierzyć młoda mama. Tak powstały Wzloty i upadki Super Mamy. Zabawny, inteligentny i szczery opis współczesnego macierzyństwa.

Amerykańska wersja „opowieści wigilijnej”; ciepła, wzruszająca historia o zwyczajnym życiu ludzi z małego prowincjonalnego miasteczka, zakończona happy endem. Nigdy nie trać nadziei! ciesz się chwilą! - pozytywne przesłanie książki niezawodnie wprawi czytelnika w dobre samopoczucie.
Idealny prezent dla mamy, cioci i babci. Dla Ciebie także!

Oto on – bodhisattwa. Samotny mściciel. Krąży po lasach i prawem wilka morduje zdrajców polskiego narodu, komunistów i Sowietów. Zatwardziały i cyniczny esbek. Ma skompromitować Kościół, wykraść i splugawić relikwię św. Felicjana. Ale nie wie, z jakimi mocami przyjdzie mu walczyć. Zatwardziały i cyniczny esbek. Ma skompromitować Kościół, wykraść i splugawić relikwię św. Felicjana. Ale nie wie, z jakimi mocami przyjdzie mu walczyć.

Na ogół uważa się, że wszystkie europejskie państwa komunistyczne były do siebie podobne, jak dwie krople wody, gdyż stanowiły przecież odwzorowanie tego samego, sowieckiego modelu. Im bliżej jednak przyglądamy się im, tym wyraźniej widzimy, że każde z nich miało swoje rysy specyficzne. Warto wiec poznać choćby pewne fragmenty ich historii. W odniesieniu do Rumunii robi to bardzo kompetentnie Adam Burakowski, analizujący na podstawie obfitej literatury i zróżnicowanych źródeł ostatnie ćwierć wieku komunistycznej Rumunii.

Fikcyjne wspomnienia byłego oficera SS, Maximiliana Aue, doktora prawa konstytucyjnego, miłośnika muzyki, literatury i filozofii, a jednocześnie nazistowskiego zbrodniarza, któremu po wojnie udało się uniknąć kary i znaleźć bezpieczny azyl za biurkiem dyrektora fabryki koronek na północy Francji. Szokujący autoportret nazisty-estety, który patrząc na pogromy ludności żydowskiej myśli o Platonie i bardziej niż Rosenberga czy Hansa Franka woli cytować Tertuliana.

Eric-Emmanuel Schmitt, autor bestsellerowych Małych zbrodni małżeńskich, znów bierze na warsztat relację pewnej pary. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż… może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego… Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Błyskotliwy, rozpisany na głosy, utwór Schmitta, pełna ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to wspaniała analiza mechanizmów manipulacji.

Opracowanie zawiera charakterystykę poszczególnych działów współczesnej techniki kryminalistycznej ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych metod wizualizacji (ujawniania i zabezpieczania) śladów na miejscach przestępstw oraz ich badań z zastosowaniem najnowszej aparatury laboratoryjnej i wykorzystania w procesie karnym. Przedstawiono także funkcjonowanie kryminalistycznych skomputeryzowanych baz danych (np.daktyloskopijna, genetyczna, łusek i pocisków).

Książka zawiera kompleksowe omówienie problematyki prawnej turystyki i rekreacji w świetle prawa polskiego, rozporządzeń i kowanych umów międzynarodowych, dyrektyw Unii Europejskiej oraz ratyfikowania umów międzynarodowych. Umożliwia Czytelnikowi poznanie podstawowych pojęć i instytucji prawnych oraz podstaw prawa gospodarczego, niezbędnych do zrozumienia szczegółowych regulacji prawnych obowiązujących w dziedzinie turystyki i rekreacji.

Zadaniem książki jest omówienie najważniejszych regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem mediów. W tym celu poddano szczegółowej i obszernej analizie orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Europejskiego zapadłe w sprawach z udziałem prasy. Dzięki przejrzystemu układowi oraz ściśle praktycznemu ujęciu tematu niniejsze opracowanie stanowi cenne źródło wiedzy przydatne prawnikom, wydawcom, dziennikarzom, rzecznikom prasowym oraz wszystkim osobom zainteresowanym prawnymi aspektami działalności prasowej.

Publikacja przedstawia węzłowe zagadnienia prawa własności intelektualnej, prezen¬tując w skondensowany sposób regulacje prawa autorskiego, prawa własności przemy¬słowej i prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jest to pozycja przydatna przede wszystkim dla studentów i aplikantów, którzy pragną poznać podstawowe problemy prawne z tej dziedziny.

Fascynująca opowieść o wyprawie transsyberyjską koleją do ukochanego niegdyś mężczyzny. Doskonała literacka próba odnalezienia utraconych uczuć, idei, utopii i czasu zawieszonego między wczoraj, dziś i jutro. Nie mając od dłuższego już czasu wiadomości od Gyla, którego niegdyś kochała, Anna wyrusza jego śladem. W pociągu transsyberyjskim wiozącym ją do Irkucka, Anna myśli o dawnym ukochanym, który zamiast zrezygnować z utopii, w które kiedyś razem wierzyli, próbuje zbudować nowy idealny świat nad brzegiem Bajkału.

Już wkrótce ukaże się książka niezwykła i bardzo potrzebna w chwili, gdy w mediach prowadzone są kampanie społeczne propagujące transplantacje. To wzruszające a zarazem ciekawe historie ludzi, którzy przeszli przeszczepy różnych organów, opowieści ich rodzin oraz lekarzy – często zmuszonych do trudnych decyzji. Książka zawiera też informacje o historii transplantologii w Polsce, wiele ciekawostek, a także fotoreportaż z przeszczepu wątroby.

Właśnie ukazuje się nowa powieść laureata Nagrody Nobla J.M. Coetzee’ego zatytułowana Zapiski ze złego roku. Jej bohater, dystyngowany, starzejący się pisarz JC poznaje sąsiadkę Anyę, filipińską piękność, i pod wpływem nagłej erotycznej fascynacji nakłania ją, by przepisywała notatki do jego esejów. Początkowo obojętna Anya powoli zanurza się w świat poglądów pisarza i zaczyna z nim polemizować. Rozważania o moralności polityków, hańbie wojny w Iraku, pedofilii czy muzyce zderza z własnymi przekonaniami prostej, zaradnej dziewczyny.

W księgarniach pojawił się właśnie pierwszy w Polsce, pełen humoru i przydatnych rad poradnik „Jak zaplanować idealny ślub”. Książka wydana przez Flashbook.pl obejmuje wszystkie zagadnienia związanych z organizacją ślubu i wesela. W Polsce każdego roku zawieranych jest ponad 200 tysięcy małżeństw. Do tej pory na rynku nie było jednak dostępnej książki opisującej jak zabrać się za organizację uroczystości ślubnych.

Oto Franek Gałgan - współczesny Don Kichot. Prowadząc krucjatę przeciwko banalności i płytkości życia w wielkich aglomeracjach, tworzy trzy wirtualne kobiety swoich marzeń Stają się one wkrótce bytami rzeczywistymi i co ciekawe, nienawidzą go równie mocno, jak i nienawidzi była żona. Rozpoczyna się nieustający korowód pościgów, bójek, absurdalnych sytuacji, dialogów męsko-damskich i męsko-męskich. Z całości emanuje świadomie wypaczona „macho-luzackość”, absurd goni absurd tworząc współczesną, miejską baśń.

We wrześniu 2008 ukazał się na rynku księgarskim „Wielki Słownik polsko-niemiecki” – kontynuacja części niemiecko-polskiej, bardzo dobrze przyjętej przez środowisko germanistów. Nad Wielkim Słownikiem pracowało ok. 30 specjalistów: polonistów, germanistów, tłumaczy przysięgłych, leksykografów, rodzimych użytkowników języka polskiego i niemieckiego z Polski, Niemiec i Austrii.

Jodi Picoult, autorka bestsellerów i specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy, w swojej najnowszej powieści ponownie sprawdza, co się kryje za naszymi zamkniętymi drzwiami. "Jak z obrazka" - wciągający dramat psychologiczny o groźnej pułapce, jaką może stać się z pozoru idealne małżeństwo - trafi na księgarskie półki 2 października. Młoda kobieta, którą policja znajduje błąkającą się po cmentarzu w Los Angeles, nie pamięta, jak się nazywa.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki obchodzonego 27 września Wydawnictwo Bezdroża jako pierwsze w Polsce ogłasza etyczny kodeks o odpowiedzialnym podróżowaniu. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na najnowsze trendy w turystyce światowej związane ze wzrostem świadomości zarówno turystów jak i organizatorów turystyki co do negatywnego wpływu jaki turystyka wywiera na środowisko przyrodnicze i kulturowe oraz potrzebę minimalizowania tego wpływu.

A oto przepis na slumsy: weź kilka aborygeńskich rodzin, zapakuj do pickupa i wskaż im budynek, w którym od dziś mają mieszkać. Wysadź ich, wywal ich dobytek, te osmalone garnki, worki ze starymi szmatami, telewizor. Wróć za kilka miesięcy. Okolicy nie poznasz. Dymiące koksowniki, śmieci, graffiti na ścianach, bezpańskie psy, gołe i brudne dzieciaki. Biali, którzy zostali skazani na to sąsiedztwo, chętnie opowiedzą ci tysiące gorzkich historii: o pijaństwie, nieróbstwie, narkotykach i brudzie. A potem zapytaj tych Białych, jakie noszą imiona ich nowi sąsiedzi i skąd pochodzą. I to jest właśnie przepis na społeczeństwo podzielone. I o tym jest ta książka.

Przez garderobę Danny'ego Zilbera, światowej sławy trębacza, przewijają się tłumy wielbicielek, jednak żadna z nich nie jest w stanie zaspokoić dręczącego muzyka pragnienia miłości. Do czasu aż pewnego wieczoru odwiedza go po koncercie tajemnicza nieznajoma, która wychodzi tak szybko, jak szybko zdjęła wcześniej majtki... Morderstwo, manipulacja seksualna, infekcja wirusowa, porwanie zbrodniarzy wojennych - to tylko niektóre ze sposobów, do jakich menadżer Danny'ego i jego rodacy uciekają się, chcąc zagwarantować bezpieczeństwo i chwałę państwu Izreael.