Nowości czytelnicze

Robin Sharma jest jednym z najznakomitszych, powszechnie uznanych ekspertów w dziedzinie technik przywódczych oraz samodoskonalenia. Jest autorem siedmiu światowych bestsellerów, prowadzi Sharma Leadership International – renomowaną szkołę nauk psychologiczno-socjologicznych. MNICH, KTÓRY SPRZEDAŁ SWOJE FERRARI – to opowieść o wziętym adwokacie, którego tryb życia doprowadza do ciężkiego zawału serca na sali sądowej.
Światowej sławy socjolog i filozof napisał książkę o poczuciu niepewności towarzyszącym człowiekowi żyjącemu w czasie tzw. płynnej nowoczesności. „Książka ta – pisze Bauman – przynosi (prowizoryczny i niekompletny) katalog lęków i obaw typowych dla płynnej fazy nowoczesności. Jest także próbą wskazania wspólnych źródeł owych lęków oraz przeszkód, które piętrzą się na drodze do ich odkrycia, utrudniając uśmierzenie i unieszkodliwienie obaw”.
Powróciłam do Alabamy w tej powieści, bo tak naprawdę jest ona moim domem. Miejsce, o którym piszę, istnieje naprawdę, a ludzie, którzy tam mieszkają, są tak mili i sympatyczni, jak ci opisani w książce. To jest książka o uzdrawiającej mocy natury. Myślę, że bycie blisko przyrody, wody oraz ptaków, a także oglądanie zmian pór roku może odmienić spojrzenie człowieka na życie.- Fannie Flagg. Amerykańska wersja "opowieści wigilijnej"; ciepła, wzruszająca historia o zwyczajnym życiu ludzi z małego prowincjonalnego miasteczka i uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei. Jej pozytywne przesłanie niezawodnie wprawi czytelnika w dobre samopoczucie.
„5 kg szczęścia” uratował z celi śmierci Frank Robson – australijski dziennikarz – wraz ze swą przyjaciółką, Scotty. Terierek o wyglądzie pluszaka okazał się walecznym psem o silnym charakterze i żelaznej woli, który szybko podporządkował sobie swojego pana i panią (więc kto tu do kogo należał?). Frank i Scotty szybko się przekonali, że w Luckym mieszka dusza żeglarza: zawsze stał na oku, bronił trimarana przed morskimi potworami, a z jego zdaniem w sprawie obranego kursu trzeba się było liczyć. Jak to? Cóż, Lucky to pies-który-mówi.
Kiedy pewnego mroźnego dnia w styczniu pod nasz dach zawitała pełna energii ośmiotygodniowa biała suczka doga niemieckiego, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że w jej psiej osobie przybyła późniejsza doradczyni biznesowa i przewodniczka duchowa. Nie słyszała. Niedowidziała na jedno oko. Była słabego zdrowia. Ale cechował ją silny, niezłomny charakter, który już wkrótce miał wpłynąć na zmianę naszego podejścia do życia, na nasze kariery i losy. Dzięki niej uwierzyliśmy w siebie.
RPA, leżące na południowym krańcu afrykańskiego kontynentu to kraj zadziwiających kontrastów. Wszystko za sprawą specyficznej i niepowtarzalnej mieszanki Czarnej Afryki z dodatkiem wpływów europejskich i azjatyckich. RPA zachwyca przepiękną słoneczną pogodą (słońce świeci tu 2800-3800 godzin rocznie), również zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, które stanowią główne bogactwo tego kraju oraz jego największy turystyczny kapitał.
Opowieść o Bronisławie Zielińskim (1914-1985), znakomitym tłumaczu, przyjacielu Ernesta Hemingwaya, Johna Steinbecka i Trumana Capote. Zawiera obszerne fragmenty nigdy niepublikowanego dziennika, a także nieznane unikatowe zdjęcia z archiwum Zielińskiego, m.in. reprodukcje fotografii z dedykacjami Hemingwaya i Steinbecka.
"Zagubiony kosmonauta" jest pierwszą książką Daniela Kaldera. Dokumentuje ona podróże do zapomnianych i tajemniczych światów byłych republik radzieckich. Kalder, jak przystało na prawdziwego odkrywcę, udaje się tam, gdzie nikt dotąd nie odważył się zapuścić: w Kałmucji odnajduje miasto poświęcone grze w szachy i zapomniane mongolskie plemię, w Mari Eł, ojczyźnie jednej z ostatnich społeczności pogańskich, spotyka najwyższego druida i uczestniczy w starożytnym rytuale, a na przygnębiających fabrycznych ugorach Udmurcji szuka śladów Michaiła Kałasznikowa i niechcący zostaje gwiazdą telewizyjną.
„Stuhrowie. Historie rodzinne” to książka, dzięki której polski czytelnik po raz pierwszy odwiedzi prywatny świat znanej krakowskiej rodziny. Wybitny aktor Jerzy Stuhr rozpoczyna swą opowieść w roku 1879, kiedy to jego pradziadkowie - Leopold i Anna Stuhrowie opuszczają rodzinny Schrattenberg i w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi trafiają do bujnie rozwijającego się Krakowa. Wkrótce okaże się, że Stuhrowie nie tylko na dłużej pozostaną w królewskim mieście, ale i zaczną współtworzyć jego historię.
Opera jako forma jest już w zasadzie martwa. Uważa się, że ostatnie wielkie opery powstały około 1900 roku. Filozof i znawca psychoanalizy Slavoj Žižek zwraca jednak uwagę, że rok 1900 to także rok „wynalezienia” przez Freuda psychoanalizy. Czy jest to przypadek? Książka Žižka i Dolara to dogłębne studium opery – gatunku, jego arcydzieł i jego związków ze śmiercią.
Podręcznik adresowany jest głównie do studentów studiów prawniczych i administracyjnych. Poruszane zagadnienia maja kluczowe znaczenie dla zrozumienia podstaw tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny nauki (prawo własności intelektualnej) związanej z ochroną przejawu myśli ludzkiej. Książka stanowi kompleksowe opracowanie podstaw prawa własności intelektualnej, obejmuje więc zagadnienia z zakresu prawa autorskiego (wraz z prawami pokrewnymi), prawa własności przemysłowej oraz prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji.
Spokojna wigilijna noc Świąt Wielkanocnych 1342 roku w niewielkiej rybackiej wiosce Hookton, leżącej na południowym wybrzeżu Anglii zostaje zakłócona krwawym najazdem francuskich piratów. Jednym z nielicznych ocalałych mieszkańców jest Thomas, młody adept łucznictwa. Napaść ta jest początkiem serii zdarzeń, które łączą się w ekscytujący sposób z historią rodziny bohatera. Krok po kroku dociera on do niezwykłych tajemnic, wiążących jego ród z mitycznym Graalem.
Moja historia, czyli autobiograficzne wspomnienia Astora Piazzolli – kompozytora, wirtuoza bandoneonu, kultowej postaci dla wielbicieli muzyki klasycznej, jazzu, przede wszystkim jednak specyficznej, gorącej i nostalgicznej atmosfery tanga. Książka, będąca tłumaczeniem wersji hiszpańskojęzycznej, bazuje na wielu wywiadach, jakich Piazzolla udzielił dziennikarzowi, miłośnikowi tanga i zarazem swemu przyjacielowi - Natalio Gorinowi.
Po Krakowie, Warszawie, Podhalu, Kaszubach czy Górnym Śląsku na półki księgarń trafia Wrocław. Album "Trzy epoki. Wrocław" jest ilustrowaną opowieścią o zmianie, przemijaniu, przeobrażeniu jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce mającego dramatyczną historię i ciekawą współczesność. Album napisany został w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Północ Europy od dawna uważana jest za mekkę dla osób szukających wrażeń: wędrówki z dala od cywilizacji, spływy kajakowe, jazda psim zaprzęgiem, zwiedzanie okolic, w których żyją jeszcze niedźwiedzie, czy łosie, gdzie można zobaczyć renifera albo bobra. Teraz zwiedzanie Norwegii, Szwecji czy Finlandii staje się proste, bo jest już przewodnik Pascala „Skandynawia na weekend”. Ogromne lasy, fiordy, jeziora i jasne noce czynią Skandynawię miejscem niepowtarzalnym. Przyrody w tak nienaruszonym stanie nie można spotkać nigdzie indziej. Norwegia, Szwecja, a także Finlandia słyną zarówno z przytulnych domków położnych w spokojnej okolicy, jak i z bardzo zróżnicowanej skandynawskiej kultury i sztuki.
Lorenzo Telmari, mieszkający samotnie w wiejskim domu w Apeninach, jedzie do Rzymu na pogrzeb ojca, słynnego wirusologa, i wplątany zostaje w tajemniczą sprawę manuskryptu nieżyjącego już afrykańskiego kardynała Ndionge, który swoje dzieło – dotyczące problemów przeludnienia i głodu – zostawił na przechowanie ojcu bohatera. Walka o manuskrypt, o zdobycie którego zabiegają bliżej nieokreślone siły polityczne reprezentowane przez Fabia, cynicznego brata Lorenza, i międzynarodowa organizacja ekologiczna Stopwach, pociąga za sobą liczne ofiary i zmusza Lorenza do opowiedzenia się po jednej ze stron, ze wszystkimi konsekwencjami tego wyboru.
Były inspektor Shan Tun, półoficjalnie zwolniony z obozu pracy w Tybecie, mieszka z zaprzyjaźnionymi lamami w ukrytym klasztorze. Wezwany do odległej wioski, ma uratować przed egzekucją mężczyznę podejrzanego o dwa okrutne morderstwa. Okazuje się, że oskarżony jest... Indianinem Nawaho. Zabójstwa są tylko częścią łańcucha zbrodni. Shan ma do rozwiązania mroczną zagadkę Góry Śpiącego Smoka, miejsca, gdzie ,,zaczyna się świat”.
Lotnictwo i myśl wojskowa to nie tylko dzieje Eskadr pułków lądowych, lecz także jedynej w armii II rzeczpospolitej jednostki lotnictwa morskiego - Morskiego dywizjonu Lotniczego w Pucku. Treści i fotografie w niej zawarte to wynik wnikliwych badań autora prowadzonych przez blisko 25 lat nad dziejami jednostki będącej lotniczym wsparciem Marynarki Wojennej w okresie XX-lecia międzywojennego.
Jeszcze dopowiedzenia to kontynuacja tomu Dopowiedzeń z roku 2000, obejmująca późniejsze prace Henryka Markiewicza. W części teoretycznej autor rozpatruje takie problemy, jak kanony literatury, literackość historiografii, funkcje pastiszu, marksizm w badaniach literackich, ponowoczesna teoria literatury, antropologia literacka, kulturowa teoria literatury. W części historycznoliterackiej znajdują się m.in. artykuły o pisarstwie Stefana Żeromskiego, Aleksandra Brücknera, Karola Irzykowskiego, Antoniego Słonimskiego, Czesława Miłosza, a także omówienia niektórych dyskusji publicystycznych okresu lat międzywojennych
Obszerny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną zaistnieć w sieci, dzięki wykorzystaniu najszybciej rozwijającego się i przyszłościowego medium reklamowego – wyszukiwarki Google. Książka pokazuje, jak krok po kroku przeprowadzić pierwszą kampanię reklamową w Google AdWords, prawidłowo stworzyć przekaz reklamowy i wybrać odpowiednią pulę słów kluczowych. Opisuje również, jak wykorzystać najważniejsze narzędzia Google AdWords, takie jak Google Analytics i Optymalizator Witryny
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności