
Autor prezentuje nam zasady życia w „klasie wyższej”. Wszystkie te „przykazania” są objaśnione z logiczną wirtuozerią. Zaczynamy lekturę od wykładu na temat ubioru i − na szlaku wiodącym do ostatniego rozdziału opowiadającym o honorze − poznajemy niuanse dotyczące wydawania przyjęć, ważne uwagi o heraldyce, czyli zasadach konstruowania herbów, a jeszcze książka podaje informacje o tym, jak ochraniać rezydencję. Ot, technologia życia.

Niewinny spacer po wiosennym lesie, fotografowanie ptaków, śpiew wilgi… i wisielec na świerkowej gałęzi. Samobójcę znajduje Stanisław Madej, kawaler koło pięćdziesiątki, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Sprawa staje się jeszcze bardziej intrygująca, gdy kilka dni po makabrycznym odkryciu na korze drzewa pojawia się napis „Judasz”. Prowadząc śledztwo, chcąc nie chcąc, Madej coraz bardziej zagłębia się w chaszcze ludzkich losów, historii i swego własnego życia.

„Władze Uniwersytetu Śląskiego nie widzą żadnej możliwości wyegzekwowania od mgra Jerzego Illga właściwej realizacji zadań socjalistycznej szkoły wyższej”. W ten sposób w 1982 roku rozpoczęła się podróż Illga z wilczym biletem w ręku z finałem w wydawnictwie Znak, gdzie jest redaktorem naczelnym. Mój Znak to osobista opowieść nagrodzonego przez los szczęściarza, któremu w czasie niemal trzydziestu lat pracy dane było spotkać i zdobyć przyjaźń pisarzy, poetów i wydawców tworzących kulturalną panoramę Europy.

Flush jest spanielem. Wyjątkowym spanielem. Psem jednej z największych poetek brytyjskich XIX wieku, Elizabeth Browning. I bohaterem niemal zapomnianej książki Virginii Woolf. Flush jest powieścią przewrotną – z jednej strony to dość nietypowa biografia słynnej poetki, z drugiej biografia dość nietypowego bohatera w literaturze: małego spaniela. Jak i również historia wielkiego romansu pewnej nietypowej pary z epoki wiktoriańskiej. I parodia typowych biografii.

Petersburg na kartach rosyjskiego mistrza jest miastem widm i fantastycznych wydarzeń. Na cmentarzu w opowiadaniu Bobok zmarli toczą podziemne życie. Ma być ono wznioślejsze niż poprzednie, lecz zadawnione waśnie i prywatne ambicje nie umierają nigdy. Potulna to tragikomiczny portret związku, który od czułości i fascynacji, wśród wzajemnych oskarżeń, zmierza ku dramatowi.

W klasztorze Urszulanek w Ludyniu dzieją się niepokojące rzeczy. Matkę przełożoną opętał szatan, a wraz z nią niemal wszystkie zakonnice. Uniesienie mistyczne, tak bliskie napięciu erotycznemu, jest jednak zbyt bliskie psychologicznej manipulacji. Tak przynajmniej początkowo wydaje się Surynowi, zakonnikowi wysłanemu do klasztoru w celu zbadania sprawy. Dochodzenie zaczyna jednak stopniowo przybierać niepokojący obrót.

Kiedy zamordowano cesarza Ferdynanda, zmienił się porządek świata. Jednak nic nie jest w stanie wstrząsnąć Józefem Szwejkiem na tyle, by zechciał zmienić porządek swojego życia. On nie podpalił chramu bogini w Efezie, jak uczynił to ów dureń Herostrates, żeby się dostać do gazet i czytanek szkolnych. Nie, Szwejk po prostu jest sobą.

Książka jest pierwszą w Polsce próbą ogarnięcia bogatej twórczości Piny Bausch. Do tej pory, poza pojedynczymi artykułami, nie pojawiło się u nas żadne większe omówienie dzieła artystki, ani też jakiekolwiek o bardziej ogólnym charakterze opracowanie zagadnienia niemieckiego teatru tańca. Co jest istotą rzeczy w dziele Piny Bausch?

Nowość na rynku! Jedyny taki test on-line do podręcznika. Wspólnie z partnerem metodycznym, wydawnictwem Langenscheidt Polska, zespół EVCL Polska przygotował test w wersji on-line do podręcznika Trening przed certyfikatem.

Ciężarna agentka FBI na tropie sadystycznego zabójcy zafascynowanego pająkami. Spora dawka grozy, nie spadające ani na moment napięcie, a całość ciasno opleciona morderczą pajęczyną.
Najlepsza jak dotąd powieść Lisy Gardner. Agentka FBI, Kimberly Quincy, kocha swoją pracę. Jest jednak w piątym miesiącu ciąży i powinna zacząć już myśleć nie tylko o sobie. Pewnego dnia zgłasza się do niej młoda prostytutka, informując o zaginięciu koleżanki. Okoliczności, które przedstawia, są tak przerażające, że aż niewiarygodne. Kimberly, nie zważając na swój stan, daje się wciągnąć w niebezpieczną i wyrafinowaną grę z sadystycznym mordercą zafascynowanym pająkami.

Matka skazana za prawdę, jej córka uratowana przez kłamstwo – porywająca opowieść o miłości i zdradzie w czasie procesów czarownic z Salem. Niezwykła historia Marthy Carrier, jednej z pierwszych kobiet oskarżonych, osądzonych i powieszonych w procesie czarownic w Salem, opowiedziana przez jej córkę, której cudem udało się uniknąć śmierci.

Pasjonująca historia młodziutkiej hrabianki oskarżonej o uprawianie czarów. Doskonała intryga na tle jednej z najokrutniejszych i najdłuższych wojen w historii nowożytnej Europy. Tłem kolejnej pasjonującej powieści Iny Lorenz są czasy wojny trzydziestoletniej, a bohaterką – młodziutka Irmela von Hochberg, córka jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych wielmożów. Na ogromny majątek, który ma wkrótce odziedziczyć, czyha wiele osób, które nie cofną się przed niczym, byle swój cel osiągnąć.

Mroczny Książe powraca. Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze znane historii istoty – śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.

Każdy człowiek ma swoją opowieść, każda opowieść ma swojego mistrza. Hakawati zarabia na życie opowiadaniem historii. To jego praca, powołanie i przeznaczenie. Jest źródłem opowieści, bogiem, który stwarza i niszczy. Początkiem i końcem. Jest życiem i śmiercią. Mistrzem opowieści. Wskrzesza nie żyjących już od dawna ludzi, swoich pradziadków, zwariowane ciotki i barwnych wujków.

Druga część tetralogii poświęconej wybitnym rycerzom oraz historii rycerskości. Inaczej niż w pierwszym tomie [Rycerze Chrystusa, 2007], motywacje jej bohaterów mają świecki charakter i są nimi władza, pieniądze oraz miłość. Przewodnimi wątkami dziesięciu biograficznych esejów składających się na tę książkę są wielkie dworskie i polityczne kariery rycerzy oraz dworna miłość.

Już niebawem nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się Wielka ucieczka – znakomite dzieło znanego niemieckiego pisarza Jürgena Thorwalda, książka, która nie znika z półek księgarskich od kilkudziesięciu lat i pozostaje lekturą nad wyraz aktualną. Wielka ucieczka to historie, które dowodzą, że wojna to zawsze dramat pojedynczych ludzi, rodzin – niezależnie od tego, po której stronie konfliktu się znajdują. Książka poświęcona jest końcowemu okresowi II wojny światowej.

Sztuka została napisana w ramach europejskiego projektu teatralnego Instytutu Goethego „After the Fall – Europe After 1989”, realizowanego we współpracy z Teatrem Narodowym w Dreźnie, Biurem Teatralnym w Mülheim an der Ruhr i Federalną Centralą Kształcenia Politycznego ze wparciem finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Narrator Nocnego słuchacza – Gabriel Noone, porzucony przez życiowego partnera pisarz, przeżywa poważny kryzys twórczy, ale jego nocne programy radiowe, w których opowiada tworzone przez siebie fabuły, wciąż cieszą się dużą popularnością. Jeden z jego fanów przysyła mu swój pamiętnik. To trzynastoletni chłopiec chory na HIV, któremu cudem udało się przeżyć i opisać niewyobrażalne cierpienia, jakie zgotowali mu rodzice – stręczyciele.

Z przyjemnością informujemy, że Andrzej Sapkowski został laureatem nagrody David Gemmel Award for Fantasy za angielskie wydanie pierwszej części sagi o wiedźminie KREW ELFÓW (The Blood of Elves)Zwycięzca otrzyma replikę topora bojowego zwanego Snaga, opisanego w cyklu powieściowym Gemmela, natomiast pozostali finaliści dostaną miniaturowe wersje Snagi.

Książka, która przywraca wiarę w marzenia! Kim jest marzycielka z Ostendy? Starą, samotną kobietą czy osobą, która odrzuciła lęk i zagrała z losem o najwyższą stawkę? Położywszy na szali własne szczęście, zaryzykowała i zrealizowała swe największe pragnienie. Nagrodą była miłość. Pięć opowiadań. Pięć marzeń. Pięć historii. Potęga pamięci, miłości, a może dotyku? Uczucie silniejsze niż upływający czas. Piękno odkryte w słowach, małżeństwo scalone przez śmierć, książka obarczona fatum, a wreszcie pamięć, jedyny strażnik naszych wspomnień. Literatura, która przywraca wiarę w marzenia.