
Maria Nurowska powraca z nową powieścią o niezwykłej kobiecie, wspaniałej artystce; jedni ją uwielbiają, inni się jej boją, jeszcze inni nazywają wariatką z Komańczy… Marta Kohn, znana malarka, wyjeżdża na krótki urlop w Bieszczady, chce odpocząć od warszawskiego życia, które w niezwykłej ciszy i wolno płynącym czasie coraz bardziej się od niej oddala. Z każdym dniem upewnia się, że chce tu pozostać.

Żona generała Kiszczaka przerywa milczenie. Bardzo szczera, osobista, dyktowana emocjami opowieść o życiu i tęsknocie za tym, co na pozór bliskie, a jednak nieosiągalne. Z rozmowy wyłania się portret kobiety silnej, która miłość i rodzinne ciepło ceniła wyżej niż partyjne apanaże. Los obdarzył ją niełatwym uczuciem, które zdeterminowało całe jej życie.

Rozpoczęcie wielotomowej edycji „Dzienników” Agnieszki Osieckiej było najważniejszym wydarzeniem literackim 2013 roku. Kolejny tom potwierdza wyjątkowość tej publikacji na tle dzienników innych polskich pisarzy. Umrzeć pijanymi Życiem – to manifest Osieckiej. Chce przeżyć najsubtelniejsze jego półtony i zapisać wszystkie barwy. Pomieścić ludzi, zdarzenia i spotkania. Nauczyć się balansować na cienkiej linii między światem zewnętrznym i wewnętrznym. I wreszcie móc wypowiedzieć siebie.

„Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać”. - zaznacza Kazik na początku rozmowy.

Ciepła, wzruszająca powieść. Najlepszy z najlepszych wyciskaczy łez. To idealne podsumowanie lata. To najważniejsze lato w życiu kończą bohaterki powieści. My też możemy zakończyć własne lato wraz z ostatnią częścią ich przygód.

Chociaż okłada książki sugeruje thriller medyczny, w rzeczywistości to zupełnie coś innego. To nostalgiczna powieść o dorastaniu, o przeszłości i teraźniejszości, oraz o tym, że życie rzadko wygląda tak jakbyśmy chcieli. To książka o mniejszych lub większych uczuciach i odnajdowaniu samego siebie. Nawet w bardzo późnym momencie życia.

Kobieca strona thrillera. Takim hasłem firmowana jest książka A.J. Rich. Za pseudonimem kryją się dwie przyjaciółki, które opisały podobno prawdziwą historię trzeciej. Ten kobiecy thriller jest nieźle napisany, chociaż nie porywa tak, jak kryminały potrafią.

Tylko mały Kola, nieślubny syn Łukaszenki, może zagrać w piłkę z papieżem, a potem siedzieć obok Putina na oficjalnym spotkaniu. Różne nianie, kolor skóry i ściany pokoju dziecięcego. Mianownik ten sam – ojciec despota. Czy można mieć normalne dzieciństwo w rodzinie, w której ojciec może posłać matkę na śmierć?

366 pozytywnych myśli na każdy dzień, autorskie rysunki, najciekawsze święta i festiwale – to wszystko w nowym kalendarzu Beaty Pawlikowskiej, który sprawi, że 2016 rok będzie pełen uśmiechu i optymizmu. Podróżniczka przygotowała również niespodziankę – Czytelnicy mogą się z nią spotkać dzięki aplikacji Tap2C.Kalendarz ukaże się na rynku 10 września. To debiut wydawniczy Edipresse Książki.

Książka napisana przez kobietę, o kobiecie. A właściwie o różnych kobietach. Nic więc dziwnego, że w całości lepiej odnajdą się właśnie panie. Zwłaszcza te dorosłe z własnym bagażem doświadczeń.

Niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera. Powieści Terry’ego Pratchetta, wydawane na całym świecie w trzydziestu siedmiu językach, sprzedane w nakładzie sześćdziesięciu pięciu milionów egzemplarzy, są rok po roku niecierpliwie wyczekiwane przez legiony fanów.

Już 23 września na rynku polskim ukaże się niezwykle oryginalna, ilustrowana książka kucharska "Krój, gotuj, wow", zawierająca 50 szybkich, prostych i klasycznych przepisów pochodzących z istnej biblii kuchni włoskiej Srebrna Łyżeczka. Przedstawione krok po kroku i zilustrowane w komiksowym stylu przepisy porywają w wir radosnej kulinarnej przygody kucharzy młodych i starych, świeżo upieczonych i doświadczonych.

After to jedna z tych dziwnych serii, która powstała na fazie popularności Internetu. Podobno liczba odsłon opowieści sięgała imponującego miliarda. Cóż, podobno z gustami się nie dyskutuje, ale o książkach zdanie mieć można. W przypadku tej podejrzewam, że zdanie się pogarsza wraz z kolejnym rokiem życia na karku.

Biografia wspaniałego malarza scen batalistycznych, ale też portretów i tzw. obrazów rodzajowych. Syn Juliusza, ojciec Jerzego, Magdaleny Samozwaniec i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Studiował malarstwo w Warszawie i Monachium. Jego życie przypadło na czas niepokojów i wojen w Europie. Był gorącym patriotą. Malarzem niesłychanie pracowitym i ambitnym – namalował około 2000 płócien.

Zachwycająca, rozkoszna, iskrząca humorem powieść. W ciągu tygodniowego urlopu przeczytałam ją trzy razy, za każdym śmiejąc się na niemalże każdej stronie. Gdyby nie powrót do domu i pracy przeczytałabym pewnie jeszcze z kilka razy. Książka oficjalnie ląduje na półce moich ukochanych powieści.

Historie rodzinne są niezmiennie dobrym materiałem na książki. Ta wciąga dosyć mocno, chociaż całość wydaje się miejscami dość nieprawdopodobna.

Ile razy można przeżyć koniec świata? Adam ma kilkanaście lat i przeżył go trzykrotnie. Nieoczekiwana wyprowadzka ojca, pewien wypadek... Potem było całkiem znośnie. Mógłby nawet nazywać się farciarzem, ale generalnie życie licealisty proste nie jest. Matka nie odpuszcza. Do kumpli czasami wstyd się przyznać. W szkole nie sposób uciec Domańczykowi (niby fajny historyk, ale uwziął się i już). A Madziarska… chciałby, żeby kiedyś to ona nie miała dla niego czasu albo poszła na imprezę i go nie zabrała.

Czy w zwykłym dyskoncie albo supermarkecie można kupić dobre piwo? Które małe browary są godne polecenia? Jakie są najsmaczniejsze koźlaki, piwa pszeniczne, piwa w stylach belgijskich i amerykańskich? – na te i wiele innych pytań odpowiada Bartosz Senderek, piwowar, bloger, autor książki „Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepów”, która już 28 sierpnia ukaże się nakładem Wydawnictwa RM.

To jedna z tych powieści, które doskonale zapełnią nam czas spędzony na czytaniu. Czy więcej? Zależy od czytelnika. Jeśli czytają ją dorosłe kobiety w stałych związkach, pewnie tak. W końcu to właśnie one najlepiej odnajdą się w całej historii.

Po bestsellerowej serii „Gabinet matematycznych zagadek” przyszedł czas na „księgę” z łamigłówkami, anegdotami i ciekawostkami ze świata matematyki. Uznany brytyjski matematyk, Ian Stewart (znany choćby z napisanej wspólnie z Terry’m Pratchettem Nauki Świata Dysku) w przystępny, bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie, która zdaje się być niezbadaną tajemnicą. W tym tomie waszym przewodnikiem po fascynującym świecie matematyki będzie niezbyt genialny detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik doktor John Watsup!