Nowości czytelnicze

Kobieta zaklęta w kamień to historia Emilii – dojrzałej kobiety „po przejściach”, która dowiaduje się, że jest chora na sklerodermię – rzadką, przewlekłą chorobę, charakteryzującą się stwardnieniem skóry i tkanek.
Filmowe wydanie bestsellerowej powieści Jodi Picoult! Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę.

Dwie zwaśnione rodziny, dwie historie miłosne i mnóstwo pysznego włoskiego jedzenia. Siostra Piety Martinelli wkrótce wyjdzie za mąż, a Pieta, która jest znaną stylistką ślubnych sukien, otrzymała zadanie przygotowania stroju dla panny młodej. Kobieta nie może się jednak skupić na projekcie. Jacy naprawdę są jej rodzice?
Odsłaniając kulisy skandalu w prestiżowym liceum, Anita Shreve udowadnia, że nikt nie jest doskonały, a konsekwencje bezmyślnego wybryku bywają nieodwracalne. W elitarnym liceum w Nowej Anglii wybucha skandal z udziałem czworga uczniów. Kompromitujące nagranie dostaje się w ręce dyrektora, a wtedy podnosi się chór głosów, z których każdy głosi swoją prawdę.
Japoński bestseller! Fascynująca powieść, oparta na prawdziwej historii Ginko Ogino,
pierwszej japońskiej lekarki. Ginko Ogino spotkał los przeciętnej japońskiej dziewczyny: szybkie zamążpójście i pokorne życie usłużnej żony w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie dziewiętnastowiecznej Japonii... Kiedy jednak mąż zaraża ją chorobą weneryczną, Ginko musi przejść przez upokorzenia związane z rozwodem i leczeniem.
Ruszyła nowa strona internetowa Bursztynowego Szlaku Greenways – www.szlakbursztynowy.pl.
"André Aciman, amerykański pisarz, eseista i literaturoznawca, a przy okazji cioteczny wnuk Wilego, napisał książkę wielkiej urody. Wili to raptem jedna z postaci jego licznej rodziny - sefardyjskich Żydów osiadłych w Egipcie. Są jeszcze babcie i ciotki, wujowie, rodzice. Są przyjaciele rodziny, służba domowa, sąsiedzi.
W miarę jak islam – religia powstała w oparciu o Koran – kontynuuje swoją globalną ekspansję, pojawia się coraz większa potrzeba lepszego zrozumienia świętej księgi muzułmanów. Chrześcijanie, ignorując religię Mahometa, narazić się mogą nie tylko na ryzyko intelektualnej apatii, niezrozumienia czy tworzenia stereotypów, ale i naiwnych ocen.
Temat celibatu księży katolickich wywołuje wiele kontrowersji, a czasem i wielkich emocji. Dla jednych jest on przeżytkiem i czymś sprzecznym z naturą człowieka, dla innych – wielkim darem i znakiem całkowitego oddania się Bogu i służbie innym.
Główną bohaterką książki jest Jasmina, dwudziestoletnia muzułmanka, która mieszka w Europie i nie jest... terrorystką. Jasmina jest cool, ale często z jakiegoś powodu wkurzona, ponieważ czuje się niezrozumiana.
Komisarz Elina Wiik podejmuje sprawę niewyjaśnionego morderstwa, która wkrótce ulegnie przedawnieniu. Niemal 25 lat temu na górskim szlaku przy granicy z Norwegią znaleziono ciało młodej kobiety, Ylvy Malmberg. Czasu jest bardzo mało i dramatycznie brakuje wskazówek. Komisarz Wiik musi ponownie zbadać materiał dowodowy zebrany w czasie śledztwa, by znaleźć choćby najmniejszy ślad wskazujący na mordercę.
Strategia antylop jest trzecią z cyklu książek Jeana Hatzfelda poświęconych rwandyjskiej wojnie domowej. W dwóch pierwszych – Dans le nu de la vie. Récits des marais rwandais oraz Une saison de machettes – autor udziela głosu zabójcom i ich ofiarom, odsłaniając przed czytelnikiem świat pełen niewyobrażalnego okrucieństwa oprawców, bólu, przerażenia i milczenia ocalałych.
Siomga to gatunek łososia, różowa, mięsista ryba, ale także potoczne określenie waginy. Sofija Andruchowycz wykorzystuje tę dwuznaczność i pisze o kobiecej seksualności, będącej jednocześnie jej podróżą w nieodlegle czasy dzieciństwa i dojrzewania - podróżą pełną smaków i zapachów, niewolną od erotycznych podtekstów. Siomga to rodzaj intymnej autobiografii – słodkiej i pikantnej zarazem.
Szósty tom przygód nietypowej pary detektywów, których dzieli charakter, temperament i doświadczenia życiowe, ale łączy zarazem szorstka przyjaźń i solidarność zawodowa. Na ławce w barcelońskim parku znaleziono ciało zamordowanego żebraka. Choć rozwiązanie zagadki wydaje się proste – podejrzenie pada na grupę skinów – inspektor Petra Delicado i jej podwładny Garzón nie dają się zwieść pozorom.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na weneckim Campo Santo Stefano ginie czarnoskóry mężczyzna, jeden z nielegalnych imigrantów trudniących się handlem ulicznym, tak zwanych vu cumprà (od vuoi comprare? - chcesz kupić?). Morderstwo jest dziełem profesjonalistów, co wydaje się dziwne, bo komu mogłoby zależeć na śmierci tak mało znaczącej osoby?
Kolejna dieta cud – modna, popularna, polecana przez znajomych, szybka i… niebezpieczna dla zdrowia. „Dieta albo cud. Test 42 diet” – pierwsza tego typu książka w Polsce – pomaga wybrać dietę skuteczną i wskazuje, których unikać.
Pośród opuszczonych nadmorskich klifów zostaje znalezione ciało sparaliżowanej kobiety z podciętym gardłem, a kilka kilometrów od tego miejsca, w Eastvale, w mrocznym labiryncie średniowiecznych uliczek, zwłoki zamordowanej i zgwałconej 19-latki. Czy te dwie, pozornie ze sobą niezwiązane zbrodnie może coś łączyć? Inspektor Anna Cabbot próbująca odkryć, kto zabił chorą kobietę oraz pracujący nad tajemnicą morderstwa w Eastvale detektyw Banks będą musieli połączyć siły, by przerwać morderczą falę.
Po oszałamiającym i bezprecedensowym sukcesie Mrówek, które okazały się światowym bestsellerem wydanym w wielomilionowych nakładach od Stanów Zjednoczonych po Koreę o przetłumaczonym na siedemnaście języków, Bernard Werber proponuje nam tym razem Tonatonautów, kolejną niezwykłą powieść i wielką współczesną epopeję, w której podjęta zostaje próba przeniknięcia tajemnicy śmierci.
Nieposkromione ambicje, żądza władzy i potęga miłości w magicznym klimacie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Bestseller tygodnika DER SPIEGEL. Zima 1257 roku. Dwoje podróżnych, znany uczony Albertus Magnus i śmiertelnie chora młodziutka mniszka Favola, opiekunowie magicznej Luminy – jedynej rośliny ocalałej z ogrodów Edenu, przedzierają się przez zaspy śnieżne. Usiłują przenieść niezwykłą roślinę w miejsce, gdzie uprzednio rosła, wierząc, że rajski ogród do dziś istnieje i że tam Lumina rozkwitnie na nowo.
Księżniczka Angina zajmuje w dorobku Rolanda Topora miejsce wyjątkowe. Łączy w sobie najlepsze cechy jego twórczości: poezję, czarny humor, błyskotliwą inteligencję, zamiłowanie do gier językowych, zmysł dostrzegania na pozór nieistotnych szczegółów, umiejętność ciągłego zaskakiwania czytelnika. Stanowi lekturę obowiązkową dla wielbicieli Alicji w Krainie Czarów, Zazi w metrze i innych opowieści o niegrzecznych dziewczynkach. W niewielu książkach znaleźć można tak znakomity mariaż tekstu z intrygującymi ilustracjami.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności