
Najnowsza książka z serii podręczników opartych na bestsellerach literatury światowej. 500 stron doskonałego materiału do samodzielnej nauki języka angielskiego. Słynna powieść Marka Twaina "Adventures of Huckleberry Finn" należy do absolutnej klasyki literatury. Często uważa się ją za przykład tzw. "Great American Novel", czyli książki najwierniej oddającej realia życia panujące w opisywanych czasach.

Interesująca analiza dotycząca władzy i korupcji dostarcza gruntownej wiedzy akademickiej i pozwala na zrozumienie złożonego zjawiska, jakim jest nadużywanie władzy. Wskazując na zagrożenia związane z korupcją, autorzy książki pomagają także w poszukiwaniu sposobów walki z nią.

Czy Pan Bóg jest szczęśliwy? Czy Prawda ma jeszcze jakąś przyszłość? Co może nam dziś powiedzieć Kartezjusz - czterystulatek? I czy rzeczywiście diabeł kłamie również, kiedy mówi prawdę? Profesor Leszek Kołakowski, profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, laureat nagrody im. Johna Klugego, autor takich książek jak bestsellerowe Mini-wykłady o maxi-sprawach czy O co nas pytają wielcy filozofowie, w najnowszym zbiorze swoich tekstów, napisanych w latach 1984-2008, odpowiada na te i wiele innych pytań.

Zbiór czternastu opowiadań, w których Ania i Gilbert Blythowie przysłuchują się, a czasem uczestniczą w życiu swoich sąsiadów i bliskich znajomych. Czy będzie to historia psotnych bliźniaków, którzy poznają tajemniczego milionera, opowieść o pewnym chłopcu, który pozna swego ojca w zaskakujących okolicznościach, czy wreszcie opowiadanie o Timothym, który zrobi wszystko, by uwolnić swego brata z sideł pewnej kobiety – jednego możemy być pewni: opowiadania te sprawią, że znowu poczujemy niepowtarzalną atmosferę Wyspy Księcia Edwarda, znowu będziemy się śmiać i wzruszać do łez.

W mieszkaniu, w którym spędziło się dzieciństwo, każdy przedmiot ma moc przenoszenia w czasie i przestrzeni. Znowu ma się trzy, siedem czy dwanaście lat i wraca się do dawnych sytuacji – tych magicznych, dziecinnych, ale też strasznych i traumatycznych. Ewa Kuryluk w niezwykle poruszający sposób opisuje powojenne losy swojej rodziny i domu, który na długie lata stał się azylem i piekłem jednocześnie.

Mgława to miasto, które gnije od wewnątrz, a Brighella jest handlarzem narkotyków i wskrzesicielem trupów, który w tej zgniliźnie się pławi. Mgława – miasto tysiąca koszmarów. Tutaj zakpić sobie można z każdego, nawet ze śmierci. W Mgławie nie ma bohaterów, nie ma szans na godne życie, a jedyny cud, na jaki można liczyć, to zmartwychpowstanie.

Krajobraz Włoch Południowych przypomina chwilami dość mocno rejony arabskie. Wschodni urok, a przy tym pozostawiona bez ingerencji ludzkiej architektura kilku miejsc sprawia, że bardziej nawet nadają się do zagrania miejsc znanych z Biblii niż miasta arabskie czy izraelskie. Skorzystała na tym światowa kinematografia, gdyż kręcone tu były wielkie sceny – przykładem jest Pasja Mela Gibsona z 2006 r.

W Sienie dwa razy w roku odbywa się najsłynniejszy festyn we Włoszech, Palio. Punktem kulminacyjnym dedykowanego Madonnie święta jest konna gonitwa, a tytułowe palio to właśnie proporzec dla zwycięzcy. W dniu gonitwy uroczystości rozpoczynają się rano, kiedy konie są święcone w okolicznych kościołach. W krótkim, lecz szalonym biegu nierzadko zdarzają się wypadki.

Język arabski różni się od polskiego pod każdym względem. Ochotę do rozmowy tracimy już na sam widok egzotycznego alfabetu. Podczas urlopu w Egipcie, Maroku czy Tunezji odwagi dodadzą nam Rozmówki arabskie ze słowniczkiem. Oczywiście wydawnictwa Berlitz!

Już jesienią tego roku Karakter rozpocznie edycję dzieł wybitnej amerykańskiej intelektualistki, Susan Sontag. Jako pierwsze ukaże się wznowienie klasycznej już książki O fotografii. To prawdopodobnie najważniejszy w historii esej na temat znaczenia fotografii, a zarazem pasjonująca analiza współczesnego świata, w którym obraz odgrywa szczególną rolę. Sontag przywołuje zdjęcia znanych fotografików, ale pisze też o fotografowaniu jako części codziennego życia, swoistym społecznym rytuale, starając się zrozumieć jego funkcję i sens.

Już teraz z radością zapowiadamy wielkie wydarzenie literackie. Jesienią ukaże się pierwszy tom niepublikowanych dotychczas dzienników Jana Józefa Szczepańskiego. Na kartach Dziennika znajdziemy nie tylko poruszający obraz początków PRL-u, ale również osobiste świadectwo zmagań pisarza z sytuacją polityczną i z samym sobą, szczery i bezpretensjonalny opis poszukiwań religijnych, dzieje wielkiej miłości, a nawet zapierające dech w piersiach relacje z wypraw wysokogórskich.

Niewiele jest dziś opowieści, które tak naprawdę opowiadają historie. Które nie zasłaniają się stylistyczną zabawą, nie popisują giętkim językiem, ale skupiają się na tym, co najtrudniej wyrazić słowem. Niewiele jest dziś opowieści, które tak naprawdę mówią o człowieku. O jego kruchym świecie, wchodzeniu w rzeczywistość, zderzaniu się z losem, relacjach i wyborach.

Niepowtarzalne opowieści o mistrzach literatury na pięćdziesięciolecie Znaku. „Władze Uniwersytetu Śląskiego nie widzą żadnej możliwości wyegzekwowania od mgra Jerzego Illga właściwej realizacji zadań socjalistycznej szkoły wyższej”. W ten sposób w 1982 roku rozpoczęła się podróż Illga z wilczym biletem w ręku z finałem w wydawnictwie Znak, gdzie jest redaktorem naczelnym.

Przetłumaczone na kilkanaście języków dzieło Jürgena Thorwalda. Pierwsza książka dokumentująca dramat wypędzeń pod koniec II wojny światowej. Wybitny pisarz i historyk, słuchając relacji świadków, stworzył przejmujący dokument o niemieckiej ludności cywilnej, która w 1945 roku pod naporem Armii Czerwonej uciekała z Prus Wschodnich, Pomorza i Śląska na zachód. To jeden z najbardziej dramatycznych rozdziałów w historii Niemiec.

Jeśli romans, to tylko w Wenecji. Wpadają na siebie przypadkiem na Placu św. Marka – amerykańska dziennikarka i włoski bankowiec. Ona, dojrzała kobieta, rozwódka, nie wierzy już w miłość. On zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, bez pamięci, do szaleństwa. Ta miłość była im pisana… Ciepła, zabawna i inspirująca książka – dla marzycieli, podróżujących palcem po mapie i prawdziwych globtroterów, wielbicieli włoskich klimatów i miłośników pogodnych lektur, a także smakoszy włoskiej kuchni, którzy odnajdą w niej szereg smakowitych przepisów.

Kobieta zaklęta w kamień to historia Emilii – dojrzałej kobiety „po przejściach”, która dowiaduje się, że jest chora na sklerodermię – rzadką, przewlekłą chorobę, charakteryzującą się stwardnieniem skóry i tkanek.

Filmowe wydanie bestsellerowej powieści Jodi Picoult! Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę.

Dwie zwaśnione rodziny, dwie historie miłosne i mnóstwo pysznego włoskiego jedzenia. Siostra Piety Martinelli wkrótce wyjdzie za mąż, a Pieta, która jest znaną stylistką ślubnych sukien, otrzymała zadanie przygotowania stroju dla panny młodej. Kobieta nie może się jednak skupić na projekcie. Jacy naprawdę są jej rodzice?

Odsłaniając kulisy skandalu w prestiżowym liceum, Anita Shreve udowadnia, że nikt nie jest doskonały, a konsekwencje bezmyślnego wybryku bywają nieodwracalne. W elitarnym liceum w Nowej Anglii wybucha skandal z udziałem czworga uczniów. Kompromitujące nagranie dostaje się w ręce dyrektora, a wtedy podnosi się chór głosów, z których każdy głosi swoją prawdę.

Japoński bestseller! Fascynująca powieść, oparta na prawdziwej historii Ginko Ogino,
pierwszej japońskiej lekarki. Ginko Ogino spotkał los przeciętnej japońskiej dziewczyny: szybkie zamążpójście i pokorne życie usłużnej żony w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie dziewiętnastowiecznej Japonii... Kiedy jednak mąż zaraża ją chorobą weneryczną, Ginko musi przejść przez upokorzenia związane z rozwodem i leczeniem.