Nowości czytelnicze

Jednym z pomysłów na jesienną wyprawę może być zwiedzanie miast, wspaniałych metropolii Wschodu, takich jak Kijów i Petersburg. Wydawnictwo Bezdroża wznowiło wydanie cieszących się popularnością przewodników po dwóch niezwykłych miastach Ukrainy i Rosji.
Poeta opisuje pozornie zwyczajne zdarzenia uważnie i rzeczowo, z czułością i dyskrecją, bez żadnej artystycznej ostentacji. Nie lekceważy najmniejszego sygnału płynącego ze świata, znaku ze strony życia. To piękna, uważna zwyczajność. Poeta jawi się jako prawie zwyczajny przechodzień, mieszkaniec miasta, ktoś z prowincji, teraz nieco samotny, wycofany w siebie, o refleksyjnej naturze, nie lekceważący żadnego znaku od świata i życia- „jeden z nich” To baczny obserwator i uczestnik zdarzeń, poszukiwacz Sensu.
Prezentowany modlitewnik zawiera wszystkie najważniejsze modlitwy, stare i nowe, znane i nieznane, skrócony katechizm, obrzędy Mszy świętej oraz sakramentów, najpiękniejsze nowenny i modlitwy do świętych oraz wybór pieśni. Duży druk jest walorem zwłaszcza dla osób starszych. Poręczny kieszonkowy format oraz dostępność w dwóch kolorach to jego dodatkowe atuty.
W październiku na polskim rynku ukażę się pierwszy (z dwóch) tomów komiksu "Solanin" autorstwa Inio Asano. Jest to niezwykła opowieść o współczesnych problemach, okrutnej codzienności i chęci wyłamania się z szeregu bezbarwnego, konsumpcyjnego, pozbawionego marzeń społeczeństwa. Na całym świecie młodym ludziom coraz trudniej wkroczyć w dorosłe życie. Nie inaczej jest z Meiko i Naruo oraz paczką ich przyjaciół.
Umiejętne przedstawienie swoich atutów i osiągnięć nie jest kwestią genów – tego można się nauczyć, pod warunkiem, że to, co robimy, pozostaje w zgodzie z naszą osobowością. Techniki autopromocji opisane w tym poradniku uczą, jak radzić sobie ze swoimi słabościami i błędami, jasno wyrażać swoje oczekiwania i cele oraz komunikować się z innymi w sposób otwarty i bezpośredni.
Jesień to czas nowych wyzwań - powrotów na uczelnię. Dla wielu z nas to także pora na rozpoczęcie nauki nowego języka.
Nowoczesny, trzyczęściowy multimedialny kurs do nauki języka niemieckiego - doskonały materiał dydaktyczny do wykorzystania na kursach językowych i lektoratach na poziomie podstawowym. Bogaty zestaw dodatków (Sprachtraining, CD dla ucznia, film DVD/VHS i in.) sprawia, że kurs studio d można elastycznie dopasowywać do siatki godzin (od 100 do 150). Każda część składa się z 12 rozdziałów.
Niesamowita książka prof. Gary'ego Marcusa jest już w sprzedaży! Wyrusz w fascynującą podróż w głąb ludzkiej psychiki. Dowiedz się więcej o najbardziej zagadkowych aspektach natury ludzkiej. Czy nasz umysł rzeczywiście jest chaotycznie powstałą... prowizorką??
I znowu miłość od pierwszego wejrzenia! Do przepięknej starej willi San Casciano dei Bagni, wspaniałego toskańskiego pejzażu i lokalnej winnicy, miejscowych kulinariów i starego poczciwego sąsiada Barlozzo. Marlena i Fernando opuszczają Wenecję i osiadają w Toskanii. Odkrywają uroki prostego miejscowego życia, wtapiają się w społeczność, poznają miejscowe tradycje i zwyczaje. Liryczna, pełna ciepła opowieść wzbogacona przepisami z toskańskiej kuchni.
Dlaczego mleko sprzedawane jest w sześciennych opakowaniach, a coca-cola w cylindrycznych? Co sprawia, że w niektórych krajach jajka o białych skorupkach są droższe niż te brązowe, a czarne laptopy Apple mają wyższą cenę niż białe? Czemu służą zamki w drzwiach sklepów czynnych przez całą dobę? I dlaczego modelki zarabiają o wiele więcej niż modele?
Zamierzenie było śmiałe, niemożliwe i wręcz absurdalne. Efekt okazał się zaskakujący. Przez ponad rok nowojorski dziennikarz, ateista żył bogobojnie, przestrzegając rygorystycznie ponad siedmiuset biblijnych nakazów i zakazów. W stroju starotestamentowego patriarchy na tłocznych ulicach Manhattanu wielbił Boga grą na harfie, obmywał nogi bliźnich, a nawet… kamienował cudzołożników. Ta książka pobudza do śmiechu, porusza i daje do myślenia.
Piraci, wenecki jeniec i nadworny astrolog padyszacha w na poły baśniowej, na poły historycznej opowieści osadzonej w XVII-wiecznym Stambule. „Pamuk potrafi opowiadać ze swadą równą Szeherezadzie”, napisał recenzent. Tym razem noblista rzuca na nas czar opowieścią o bliźniaczo sobie podobnych Wenecjaninie i tureckim uczonym oraz niezwykłych przygodach, które zaprowadzą ich pod mury tajemniczego białego zamku podczas toczonej przez sułtana wojny z Lechistanem.
Historia ze swymi tajemnicami, niedociągnięciami, anomaliami i kaprysami rzadko bywa elegancka i zgrabna. Powstałe w wyniku jednego z takich kaprysów zagubione białe plemiona, osobliwi spadkobiercy kolonializmu, są jednym z doskonałych przykładów mechanizmu jej działania. Jak ujął to we wstępie do swej książki mediolańczyk Riccardo Orizio, europejscy emigranci wyrzuceni na brzeg przez cofającą się falę imperializmu należą do współczesnych „zapomnianych”.
Do końca wierzyła, że jeszcze raz uda jej się uniknąć śmierci. Chciała żyć jak najdłużej, choćby „po to tylko, by oglądać, jak ten świat głupieje”. Susan Sontag, wybitna intelektualistka, pisarka, eseistka i aktywistka. Wiele lat zmagała się z nawrotami choroby nowotworowej, zmarła na białaczkę 28 grudnia 2004 roku. "Straciliśmy jeden z najświetniejszych, niezależnych umysłów naszej epoki" – mówiła na wieść o jej śmierci profesor Maria Janion.
Po niemal 15 latach życia na obczyźnie społeczność albańska w Grecji zaczęła zapuszczać korzenie i z wolna stawać integralną częścią tamtejszego społeczeństwa. Świadectwo indywidualnej historii emigracyjnej, jakim jest Krótki podręcznik przekraczania granic, pozostaje równie ciekawe dla tych, którym przypadły w udziale podobne doświadczenia, jak i dla społeczeństwa, które imigrantów przyjmuje.
Serce narodu koło przystanku to opowieść o Polsce B, tej zapomnianej, wypchniętej poza nawias rozwijającego się kapitalizmu. Reportaże składające się na ten zbiór powstawały od 1998 do 2009 roku. Pojawiają się w nich najbardziej palące kwestie: upadające PGR-y, zamykane kopalnie, wejście do Unii Europejskiej.
Milena Jesenska (1896-1944) jest powszechnie znana przede wszystkim jako przyjaciółka i tłumaczka Franza Kafki. Pisane dla niej Listy do Mileny są zaliczane do najpiękniejszych i najbardziej inspirujących listów miłosnych w historii światowej literatury. Była nie tylko namiętną kobietą, ale również oddaną swej pracy dziennikarką, której znakomite artykuły i reportaże opisywały zarówno narodziny narodu czechosłowackiego, jak i okrucieństwa dokonywane przez nazistów.
Jestem komunistyczną babą! to napisana w pierwszej osobie „historia życia” Emilii Apostoe. Dan Lungu znakomicie odmalowuje w swojej powieści społeczeństwo okresu przejściowego i swoistego rodzaju nostalgię za komunizmem. Była pracownica w fabryce wyrobu „materiałów metalowych” Emilia zostaje zmuszona do przeanalizowania swojego stosunku do przeszłości w momencie, gdy jej córka, Alice (o “imieniu księżniczki”), prosi ją o zdeklarowanie się po stronie którejś z opcji politycznych dla potrzeb sondażu opinii publicznej dotyczącego nadchodzących wyborów.
Szesnaście miesięcy po śmierci Marleny Dietrich do Berlina trafia 25 ton rzeczy będących wcześniej jej własnością. Są wśrod nich szmaty do podłogi, rolki papieru toaletowego i niedopałki, a także egzotyczne ptasie pióra szmuglowane przez granice, bo zakazane ze względów ekologicznych… Jest też notes. Czerwony, niewielki, siedem i pół na jedenaście i pół centymetra. Na ostatniej stronie pod napisem „Pologne, Poland” kilka polskich nazwisk. Wśród nich: Zbigniew Cybulski.
Powieść. Bohaterowie starzeją się, ale nie poddają. W ucieczce i w pościgu przemierzają kraje, przemycają ludzi, ratują swoje porwane przez wcielonego diabła kobiety i mówią, bez końca opowiadają straszne, smutne i śmieszne historie. Czy im się uda? Czy ocaleją?
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności