Nowości czytelnicze

Tytułowy Eliasz to mnich karmelita, Żyd, który przeżył holokaust i był jednym z najważniejszych polityków w Izraelu. Po latach kariery politycznej, przeżywa głębokie nawrócenie i wstępuje do klasztoru na Górze Karmel. Ale świat o nim nie zapomina… Papież zdejmuje z niego obowiązek milczenia i zleca tajną misję.
Gdy jeden dobry uczynek nadaje sens całemu życiu. Paweł Tarnowski od zawsze szukał swojego miejsca na świecie. Wyjechał do Francji, chciał zostać malarzem, niestety w pogoni za marzeniami stracił nadzieję i wszystkie pieniądze. Po powrocie do kraju odziedziczył Dom Sophii, małą niepozorną księgarnię w sercu warszawskiej Starówki. Magiczna rzeczywistość ukryta pomiędzy rzędami książek bardzo szybko stała się dla niego bezpiecznym azylem.
Czasem słowa mogą mieć skutki, o których nam się nie śniło. Nathaniel Delaney zawsze chciał decydować o swoim życiu i nie uginać się pod presją otoczenia. Jego pasją jest dziennikarstwo, wydaje gazetę w małym kanadyjskim miasteczku, a w swoich artykułach daje wyraz niechęci do polityki państwa. Jego zdaniem światu grozi nowy rodzaj totalitaryzmu, w którym wszyscy będą musieli wyznawać te same poglądy, a zasady moralne zostaną zastąpione polityczną poprawnością.
Na zaproszenie Wydawnictwa Znak oraz Wydawnictwa M autor Domu Sophii, Ojca Eliasza i Dziennika zarazy już wkrótce odwiedzi Polskę! Michael D. O’Brien spotka się z czytelnikami w Warszawie i Krakowie. Na spotkanie z autorem w Warszawie zapraszamy w czwartek, 5 listopada o godz. 19.00 do kościoła św. Jacka, ul. Freta 10. Dyskusję Prorok czy fanatyk czyli rzecz o książkach kanadyjskiego powieściopisarza poprowadzi Jarosław Kuźniar.
„Bollywood dla początkujących” to książka nie tylko dla fanów kina z Bombaju, ale także dla osób, które Bollywoodu nie znoszą. Autor, przybliżając zarówno teorię, jak i historię kinematografii z północy Indii, rozprawia się ze stereotypami oraz mitami narosłymi wokół fenomenu kina bollywodzkiego. Filmy z Bombaju to nie tylko śpiew, taniec i miłość. To także sensacja, fantastyka, dramat… Tutaj tradycja nieustannie walczy o lepsze z nowoczesnością, realizm miesza się z fantastyką, a Wschód styka się z Zachodem.
Marlena i Fernando opuszczają Wenecję, by znaleźć nowy dom w jednym z najpiękniejszych zakątków Włoch – Toskanii. Nie ma w nim telefonu, centralnego ogrzewania ani prądu. Mimo wszystko będą tu szczęśliwi. W małej miejscowości, liczącej zaledwie dwustu mieszkańców, w której czas płynie wolniej i spokojniej niż w gwarnej Wenecji, odnajdą uroki życia prostego, bliskiego naturze i zakorzenionego w wielowiekowej tradycji, nadal przenikającej ludzkie zwyczaje.
Publikacja stanowi suplement do nauki, który pozwoli powtórzyć i systematyzować wiedzę z zakresu Kodeksu karnego. Jest ona jedynym dostępnym na rynku całościowym opracowaniem zagadnień z zakresu prawa karnego materialnego w formie kazusów wraz z ich rozwiązaniami. Zróżnicowany stopień trudności poszczególnych stanów faktycznych oraz sugerowane rozwiązania pozwalają w łatwy sposób przyswoić wymaganą na egzaminach wiedzę, a także rozwiać ewentualne wątpliwości interpretacyjne.
Podręcznik stanowi uzupełnienie wykładu prawa karnego materialnego. Publikacja poświęcona jest przestępstwom określonym w Kodeksie karnym, w którym nie ograniczono się do dogmatycznej wykładni ich znamion, ale w szerokim zakresie zaprezentowano orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, tym samym pokazując ich funkcjonowanie w praktyce.
Osadzona na tle wojny domowej i umierania kolonii, zachwycająca i mroczna powieść o dorastaniu w Afryce to olśniewający debiut Lauren Liebenberg.
Kiedy jej starsza siostra ucieka z domu, by poślubić kowboja, na barki Alice Winston spada ciężar rodzinnych problemów: cierpiąca na depresję matka, powściągliwy, przepracowany ojciec i podupadłe ranczo.
"Przez rzekę” to tytuł nowej serii Wydawnictwa Czarne. Książki, które się w niej znajdą, podejmują próbę intelektualnego zmierzenia się z problemami przeżywania choroby, starości i śmierci, a także wszelkich wydarzeń trudnych, zatrzymujących zwykły bieg życia. Przekraczanie rzeki można więc metaforycznie rozumieć jako wędrówkę duszy ludzkiej ze świata żywych do krainy umarłych. Temat ten ukazany jest dwojako: z perspektywy umierającego, jak i tych, którzy towarzyszą mu w ostatnich chwilach.
Wielu mieszkańców dawnego bloku wschodniego wciąż nie pogodziło się upadkiem ustroju. Do dziś utrzymują, że idee komunistyczne sprawdziły się w praktyce, że budowali dostatnie i sprawiedliwe państwo. Często są wdzięczni, bo system pozwolił im na awans społeczny, na wyrwanie się z „zabitej dechami wsi” do upragnionego miasta. A ponad wszystko byli w minionej epoce młodsi, szczęśliwsi i bardziej potrzebni. Tak jak Emilia Apostoae, bohaterka i narratorka powieści Dana Lungu.
Trzynastowieczna Francja. Bridget dorastała doskonaląc mistyczne dary swojej przodkini Marii Magdaleny, której linia krwi złożona z samych kobiet od tysiąca lat nieprzerwanie strzegła dziedzictwa mądrości. Jednak Kościół katolicki przysiągł zniszczyć Bridget za wykorzystywanie swoich uzdrowicielskich talentów i nadnaturalnej mocy.
Akcja umiejscowiona w Nowej Anglii . Intrygująca fabuła, złożone osobowości i tło w postaci żywych opisów przyrody. W tej pełnej napięcia nowej powieści agent Joe Gunther, popularny bohater Mayora, rozpoczyna dwa dochodzenia, które go wprowadzają w mroczną sferę spotkań internetowych, gdzie się nawiązuje i zrywa znajomości, i gdzie nic nie wygląda tak, jak się to pozornie wydaje.
Przez osiemnaście lat rodziny Harte`ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski; Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala.
Czytelnicy, telewidzowie i radiosłuchacze, wiedza jak o zwierzętach potrafi opowiadać Dorota Sumińska. Tym razem w swojej nowej książce autorka pokaże nam lustro, a czasem wręcz krzywe zwierciadło, w którym zobaczymy jak niewiele różnimy się od swoich braci mniejszych. Czego możemy się dowiedzieć o sobie, podpatrując zaloty koguta, słonia czy pawia? Jak bardzo kobieta i mężczyzna są podobni w swoich zwyczajach godowych do zwierząt?
Szczere wyznania „Matki Teresy Kairu”. Wyznania zakonnicy to książka, która mogła ukazać się dopiero po śmierci niezwykle popularnej siostry Emmanuelle. Szokująco szczera, momentami wstrząsająca, ale również pouczająca i piękna spowiedź była spisywana przez ostatnich trzydzieści lat życia siostry. Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej intymnych walk wewnętrznych.
Gdy będziecie w Wielkiej Brytanii, przyjrzyjcie się drobnym, które macie w kieszeni, a zauważycie, że twarz królowej, która widnieje na wszystkich monetach, od pensów po funty, wszędzie ukazana jest z profilu. Gdy jednak przejrzycie banknoty w portfelu, nie zobaczycie tam ani jednego profilu. Na banknotach umieszcza się wyłącznie portrety królowej, które artyści sporządzili en face. Z niewielkimi wyjątkami prawidłowość ta występuje również w innych krajach: profil na monetach i portret en face na banknotach. Skąd ta różnica?
Prawie osiemnaście miesięcy po śmierci Marleny Dietrich do Berlina trafia 25 ton rzeczy będących wcześniej jej własnością. Są wśród nich szmaty do podłogi, rolki papieru toaletowego i niedopałki, a także egzotyczne ptasie pióra szmuglowane przez granice, bo zakazane ze względów ekologicznych… Jest też notes. Czerwony, niewielki, siedem i pół na jedenaście i pół centymetra. Na ostatniej stronie pod napisem „Pologne, Poland” kilka polskich nazwisk. Wśród nich: Zbigniew Cybulski.
Już 20 października poznamy 7 autorów, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Decyzję o tym wyborze podejmie jury złożone z wybitnych znawców literatury pod przewodnictwem rosyjskiej poetki Natalii Gorbaniewskiej. Finał oraz gala wręczenia nagrody odbędą się 5 grudnia, a ze wszystkimi siedmioma finalistami będzie można spotkać się w Salonie Angelusa, który zostanie zorganizowany w trakcie Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, trwających od 3 do 6 grudnia.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności