Nowości czytelnicze

Jest to jedna z tych książek, które wstrząsnęły światem. Na podstawie wieloletnich badań, powołując się także na ustalenia innych uczonych, Darwin przedstawił teorię, zgodnie z którą protoplastą rodu ludzkiego jest ni mniej ni więcej tylko małpa. Pisana w pierwszej osobie, pełna osobistych refleksji i uwag, praca angielskiego uczonego nie ma wcale charakteru obrazoburczego, a już na pewno nie jest ateistyczna, co przypisywały jej niektóre środowiska.
Repetytorium to publikacja, która przedstawia węzłowe zagadnienia prawa własności intelektualnej, prezentując w skondensowany sposób regulacje prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej i prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Pozycja przydatna będzie przede wszystkim studentom i aplikantom, którzy pragną poznać podstawowe figury prawne z tej dziedziny. Jest to drugie wydanie tej publikacji, które w stosunku do wydania pierwszego zostało poprawione i uzupełnione.
Osiemnasta, pełnoletnia edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek zakończyła się wynikiem dodatnim – zarówno dla odwiedzających, wystawców jak i organizatorów. W zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA Awangarda przez ostatnie 4 dni mieliśmy do czynienia z prawdziwym świętem książki.
Nowa książka księdza Tomasza Halika, kapłana nazywanego „czeskim Tischnerem”! Książka ukaże się w okresie Wielkiego Postu. Chrześcijanie często nie chcą pamiętać lub wręcz buntują się przeciw temu, że fundamentem ich wiary jest Krzyż – czyli cierpienie i rany. To rany przekonały Niewiernego Tomasza, że Chrystus zmartwychwstał.
Pierwszy dzień Wrocławskich Promocji Dobrych Książek obfitował w nagrody. W trakcie oficjalnego otwarcia rozstrzygnięto konkurs na Książkę Roku „Pióro Fredry”, natomiast podczas wieczoru laureatów wręczono nagrody w konkursach: „Witryna” oraz „Książka na wieczór”. „Witryna” to istotne wyróżnienie w branży księgarskiej, bo przyznawane przez samych księgarzy. Nagradza ono wybrane pozycje oceniając ich wartości merytoryczne, literackie, edukacyjne i edytorskie.
Wydawnictwo Bezdroża ogłasza konkurs na najbardziej oryginalne danie świąteczne lub noworoczne z różnych regionów i krajów świata. "Wszystkich, których pasją są podróże i kuchnia, zachęcamy do podzielenia się z innymi zaobserwowanymi zwyczajami kulinarnymi zarówno z tych bliższych, jak i dalszych zakątków świata" - mówi Ewelina Wolna, koordynatorka projektów internetowych w Wydawnictwie Bezdroża.
Wydany przez Ośrodek Karta i Dom Spotkań z Historią album to szeroki wybór świadectw dotyczących lat 1981–86. Publikację rozpoczynają relacje z 12 grudnia 1981, a kończą materiały z września 1986, kiedy to Biuro Polityczne KC PZPR zdecydowało o rozszerzeniu lipcowej amnestii.
Spośród 113 tytułów, jury pod przewodnictwem profesora Marcina Cieńskiego, wybrało Książkę Roku „Pióro Fredry”. To szczególna nagroda dla wydawców za wartości literackie, edukacyjne, a także wysoki poziom edytorski książek. Główna nagroda została przyznana wydawnictwu BOSZ za książkę „Ach! Plakat filmowy w Polsce”, autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej. Książka Roku przedstawia zarys dziejów plakatu filmowego w naszym kraju.
Drogi Czytelniku, czy jesteś pewny, że wiesz, czym jest życie? Czy naprawdę dobrze tłumaczy to teoria ewolucji? Czy nie sądzisz, że niektóre wątpliwości kreacjonistów są całkiem zasadne? Według autora tej książki, z wykształcenia fizyka, z zawodu biocybernetyka, z pasji zaś wnikliwego obserwatora procesów społecznych, życie to gra o zasoby. Gra, z której odpadają pokonani, a zwycięzcy zdobywają prawo do powielenia i dalszej gry.
Niezwykła książka należąca do „klasyki” publicystyki na temat Medjugorie -małej wioski położonej w Chorwacji, w której w 1981 roku trzem dziewczynkom ukazała się Matka Boża. Autor z dziennikarską dociekliwością prowadzi nas przez historię niezwykłych objawień w Medjugorie, zapoznaje z „wizjonerami” i odsłania arkana przeprowadzonych badań, przytacza świadectwa znanych osób. Książka napisana z wielką żarliwością i pasją, pozwoli czytelnikowi wiele rzeczy przeżyć i zrozumieć na nowo.
"Czyta się reportaże i artykuły Jesenskiej, jakby wyszły spod pióra wybitnego reportażysty współczesnego. Dobrze więc, że również czytelnik polski ma okazję poznać tę nadal żywą klasykę czeskiego dziennikarstwa". Leszek Engelking.
Zanim pożegnają się z serialem telewizyjnym BrzydUla, Wrocławianie będą mieli niepowtarzalną szansę spotkać się z jego główną bohaterką. Julia Kamińska będzie 4 grudnia, w ramach Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, podpisywała swój wzruszający pamiętnik. Na co dzień losy Brzyduli śledzą tysiące Polaków.
Serdecznie zapraszamy na spotkania z Jackiem Dukajem. • 4 grudnia do Opola. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie JACEK DUKAJ, poświęcone jego najnowszej książce Wroniec. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia, w PBW w Opolu, ul. Kościuszki 14 o godz. 17.00.
5-6 grudnia fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i przygodach w dalekich zakątkach świata podczas IX Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, który odbywa się co roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie (Centrum Artystyczne Kino Luna, ul. Marszałkowska 28). Wydawnictwo Bezdroża objęło patronat nad Festiwalem.
Książka dotyczy historii, symboliki i założeń ogrodów w Chinach. Autorka pokazuje zdumiewającą ciągłość tradycji sięgającą XVI wieku p.n.e. Już wtedy w Chinach ogrody miały oryginalną formę, ukształtowaną w ścisłym połączeniu z przyrodą. Stały się miejscem nie tylko spokoju i rozmyślań, ale też spotkań towarzyskich i uczonych dysput, lecz przede wszystkim są one pełnymi znaczeń dziełami sztuki.
Przekrojowe opracowanie śledzące chińskie podejście do malarskich kopii, stylizacjii falsyfikatów na przestrzeni wieków. Szczegółowa analiza ponad sześćdziesięciu chińskich tekstów źródłowych (głównie traktatów malarskich) z wieków V–XIX w połączeniu z szeroką bibliografią obejmującą najnowsze publikacje chińsko- i zachodniojęzyczne czyni to studium wyjątkowym zarówno jeśli chodzi o tematykę, jak i zakres.
Tybetańskie księgi klasztorne są niezwykle ważnym, mało znanym i owianym szczególną magią fragmentem światowego dziedzictwa kulturowego. Rozproszone po kolekcjach i muzeach całego świata, stanowią dla naukowców bezcenne źródło informacji o odizolowanej przez stulecia od reszty świata krainie lamów.
5 grudnia, na scenie Teatru Muzycznego Capitol Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wręczy nagrodę zwycięzcy czwartej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Na werdykt międzynarodowego jury, obradującego pod przewodnictwem rosyjskiej poetki Natalii Gorbaniewskiej, czeka siedmiu finalistów z Polski, Bośni, Białorusi, Czech i Niemiec. Po raz pierwszy, w tym roku nagrodę otrzyma także tłumacz jednej z nominowanych książek.
Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” towarzyszy Wrocławskim Promocjom od pierwszej edycji. Jego głównym celem jest uhonorowanie wydawców i książek opublikowanych w mijającym roku. Najważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę przez jury są wartości edytorsko-artystyczne oraz literackie i poznawcze zgłoszonych książek. Na osiemnastą edycję Konkursu 44 wydawnictwa zgłosiły łącznie ponad 100 tytułów!
Pierwszy na polskim rynku album prezentujący Tatry całościowo – polskie i słowackie. Przypominamy tą książką zasłużonego fotografika Mieczysława Żbika, zdobywcę kilkudziesięciu nagród i autora licznych wystaw indywidualnych. Czar klasycznej fotografii – tak można określić jego twórczość.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności