Nowości czytelnicze

Powieść, w której ścierają się namiętności, przeplatają narodziny i śmierć, łzy radości i smutku, której bohaterowie dokonują trudnych wyborów i ponoszą ich konsekwencje.
Dalsze dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.
Wstrząsająca opowieść o bezwzględnych bossach polskiej mafii. Kim byli ludzie, którzy rządzili jedną z największych struktur przestępczych w tej części Europy?
Pershing, Barabasz, Rympałek – te gangsterskie pseudonimy budziły strach w Polsce lat 90. i do dziś owiane są legendą. Poznaj kulisy kariery i tajemnice najbardziej znanych mafiozów i tych, którzy tworzyli grupę pruszkowską, ale nigdy nie wspięli się na jej szczyt. Skrytobójstwo, zamachy bombowe, uprowadzenia – to była ich codzienność.
Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę.
J.R.R. Tolkien przetłumaczył „Beowulfa”, staroangielski poemat z ok. VIII w., a spisany prawdopodobnie na początku XI w., w 1926 roku, kiedy miał 34 lata. Wracał do tego przekładu później, nanosząc pośpieszne poprawki, lecz nigdy nie brał pod uwagę jego publikacji. Podjął się jej teraz Christopher Tolkien.
„Sześć światów” Hain Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury science fiction. Akcja rozgrywa się w świecie Ekumeny, w której Liga Wszystkich Światów jednoczy planety zasiedlone przez potomków starożytnej rasy Hain. W skład zbioru wchodzą: „Świat Rocannona”, „Planeta wygnania”, „Miasto złudzeń”, „Lewa ręka ciemności”, „Wydziedziczeni”, „Słowo las znaczy świat”.
Prawdziwa historia a jednocześnie pasjonująca książka, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa. Książka dla każdego, kto ceni sobie dobrą, emocjonującą lekturę.
Kontynuacja powieści „Dom na skraju”. Jeśli pokochaliście bohaterów z tamtej książki, na pewno polubicie też tą. Bo jest za co.
Już wkrótce kolejna (po Zaginionej dziewczynie) ekranizacja głośnej powieści Gillian Flynn MROCZNY ZAKĄTEK. Tymczasem zapraszamy do lektury książki, której filmowe wydanie pojawi się w księgarniach 21 października.
Wolność, namiętność, pasja, tajemnica i seks – Nele Neuhaus w zupełnie nowej odsłonie! Niemiecka królowa kryminału tym razem proponuje zmysłową powieść dla młodych dorosłych, której bohaterką jest nastoletnia Sheridan, a akcja dzieje się w malowniczej scenerii Nebraski lat dziewięćdziesiątych XX wieku
Sentymentalna powieść o kobietach i dla kobiet. To trochę pamiętnik, trochę relacja z życia zwyczajnych, ale całkowicie niezwykłych kobiet.
Paweł Mossakowski był mi znany przede wszystkim z tekstów o filmie w jednym z ogólnopolskich dzienników. Z sympatii do jego tekstów sięgnęłam też po książkę. I z zachwytem stawiam ją na półce moich ulubionych powieści.
Autor, niczym detektyw, prześledził udział Stanisława Ignacego Witkiewicza w pierwszej wojnie światowej, w mundurze carskiej armii. Dotarł do archiwów, muzeów i prywatnych kolekcji, gdzie natrafił na nieznane wcześniej dokumenty i cymelia związane z tamtymi latami, a przy okazji losów Witkacego nakreślił niezwykle barwne tło historyczne Rosji sprzed, w czasie i po rewolucji.
„Czytam chyba kryminał” mówiłam swoim najbliższym, kiedy pytali dlaczego nie mogę oderwać się od książki. Dlaczego chyba? Od samego początku wiadomo, że ktoś z bohaterów stracił życie. Ale w jakich okolicznościach i dlaczego dowiadujemy się dopiero na samym końcu.
Doświadczenia życiowe Lee Hyeon-seo mogłyby stanowić podstawę na dobry film. Ba, może nawet na serial! W wieku 35 lat kobieta była już ofiarą reżimu, uciekinierką, nielegalną imigrantką i legalnym uchodźcą. Jej determinacja i siła sprawiła, że dzisiaj żyje wolno. I opowiada całemu światu o swoich przeżyciach.
Z dniem 29 września br. ruszyła nowa odsłona księgarni Virtualo.pl - największego dystrybutora e-książek w Polsce
23 września do księgarń trafi nowa powieść Lisy See. „Kości smoka” to trzeci, ostatni tom kryminalnej serii tej autorki. Chińczycy znają takie bardzo prawdziwe powiedzenie: wszystko zawsze zmienia się w swoje przeciwieństwo.
Kolejna książka o przygodach Kokosa i jego przyjaciół, tym razem podróż w czasie i spotkanie z dinozaurami. Kokos, Matylda i Oskar siedzą przy ognisku i zastanawiają się, które zwierzę jest najbardziej niebezpieczne na świecie. Kokos uważa, że to tyranozaurus rex, ale Oskar protestuje i twierdzi, że nie miałby problemu z pokonaniem go. Kłopot w tym, że dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu i nie można tego sprawdzić. Ale od czego przyjaciele mają czasoprzemieszczacz? Z jego pomocą przenoszą się w czasy, gdy na ziemi żyły dinozaury i przeżywają niezwykłą przygodę…
Jedenaście zaskakujących, innych niż wszystkie, bajek, przy których świetnie będą się bawić i dzieci, i rodzice. O dobrych smokach, dżdżystych dżdżownicach, rybakach, co niczego nie chcą od złotej rybki, o bezsenności królewny i o tym, dlaczego barany powinny zmienić się w węgorze. Ale przede wszystkim o tym, że każdy dziadek jest królem, że w domu każdy powinien być Dobrą Wróżką, że lepiej mieć przyjaciela niż obiad i że trzeba żyć w zgodzie z dźwiękami.
Doskonały pomysł dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci szybko opanowały tabliczkę mnożenia. Kto by pomyślał, że tabliczka mnożenia może sama wchodzić ci do głowy! A jednak! Ja już wiem, że jest sposób… Błyskotliwe wierszyki wpadają w ucho, a co ważniejsze, zostają w głowie. Dzięki łatwym skojarzeniom pozwalają małym uczniom szybko i bez wysiłku opanować tabliczkę mnożenia w zakresie do 100. Dopełnieniem pełnych poczucia humoru i przewrotnych wierszyków są zabawne i ciekawe ilustracje. Tak skonstruowana pomoc dydaktyczna pozwala dzieciom uczyć się z zapałem i radością, a rodzicom daje pewność, że ich dzieci nie pomylą się przy mnożeniu w trakcie ważnego sprawdzianu.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności