
Domek na plaży to niezwykle przenikliwa opowieść o przyjaźni, miłości i tych niby nic nieznaczących momentach, które potrafią zmienić całe nasze życie. Zamieszkała na wyspie Nantucket 65-letnia Nan Powell, wdowa od wielu lat, z powodu trudnej sytuacji finansowej zmuszona jest przerobić własny dom na hotelik z pokojami na wynajem. Z chwilą otwarcia domek na plaży zaczyna tętnić życiem jak przed laty, gdy po raz pierwszy przyjechała tam Nan, mająca wyjść za Everetta, który następnie jako jej mąż – zadłużony po uszy – zniknął w falach oceanu.

Nowa powieść bestsellerowej powieściopisarki „The New York Timesa” to prawdziwa esencja grozy. Kay Hooper podkręca temperaturę, jednocześnie przyprawiając czytelników o kolejny dreszcz strachu. Agent FBI, Quentin Hayes, od dawna wiedział, że posiada wyjątkowe zdolności. Zanim jeszcze Noah Bishop zwerbował go do budzącej kontrowersje Grupy do Zadań Specjalnych. Jednak pomimo swoich zdolności od dwudziestu lat prześladuje go bolesne wspomnienie niewyjaśnionego morderstwie, którego dokonano w ustronnym wiktoriańskim domu wczasowym w stanie Tennessee zwanym „Hotelem”.

Inteligentna intryga i lekkie pióro. David Rosenfelt zabiera czytelników w pełną napięcia kryminalną podróż, udowadniając, że jego sława autora pierwszorzędnych thrillerów jest w pełni zasłużona. Na jachcie Tima Wallace’a ma miejsce eksplozja. W wypadku, którego jest jedynym świadkiem, ginie jego żona, Maggie. Policjant prowadzący dochodzenie uważa, że to właśnie Tim zamordował żonę.

Miło nam poinformować, że znakomita powieść Davida Wroblewskiego pt Historia Edgara została uznana przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” Książką Roku 2009. Niemy od urodzenia, posługujący się jedynie znakami języka migowego, Edgar Sawtelle wiedzie sielankowe życie z rodzicami na gospodarstwie w stanie Wisconsin. Rodzina Sawtellów już od kilku pokoleń zajmuje się hodowlą i tresurą wyjątkowej rasy psów, której przedstawicielką jest lojalna towarzyszka i opiekunka Edgara, Almondine.

Wydawnictwo Literackie poleca zabawną i wzruszająca opowieść lekarza weterynarii, który leczy zwierzęta i dusze ich właścicieli. Książka dla wielbicieli zwierząt oraz seriali Doktor House i Ostry dyżur. Powiedz, gdzie cię boli Nicka Trouta przedstawia jeden dzień z życia weterynarza, który w swojej pracy często wykracza poza wyuczoną profesję, pełniąc role psychologa, doradcy, maga i pocieszyciela.

Niezwykle ważna książka o wzajemnych uczuciach, o problemach wychowawczych, a także meandrach prawnych związanych z przysposobieniem dziecka. Dzięki specjalistom związanym z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjno-Opiekuńczym w Warszawie dowiemy się w jaki sposób można pomóc rodzinom adopcyjnym.

O wiedźmach, królach, leśnych duszkach i cudach wszelakich, które związane są z regionem świętokrzyskim możemy przeczytać w nowo wydanej książce "Legendy i podania swiętokrzyskie". Książka jest wydawnictwem pokonkursowym, efektem pokłosia konkursu literackiego ogłoszonego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i skierowanego do młodzieży szkolnej z naszego województwa.Książka składa się z 221 legend.

Po pierwszym tomie historii polskiej muzyki rozrywkowej (Powróćmy jak za dawnych lat..., lata 1900–1939, Iskry 2007) – tom drugi, w takim samym układzie: dwadzieścia pięć portretów piosenkarzy, muzyków, autorów, kompozytorów, bandliderów, zespołów i orkiestr, poprzedzonych informacjami o rodzimym show-businessie. Od Władysława Szpilmana do Zbigniewa Kurtycza, czyli od powojennej odbudowy Polskiego Radia i jego programu do kolejnej rewolucji muzycznej, w której niedawny jazz „katakumbowy” musiał ustąpić miejsca raczkującemu rock and rollowi.

Wydawnictwo Literackie kontynuuje wznawianie książek Jacka Dukaja w twardej oprawie, w jednolitym formacie A5 i okładkami zaprojektowanymi przez Tomka Bagińskiego. Akcja powieści rozgrywa się w Zielonym Kraju, dawnej Grenlandii. Równiny, stada koni i rancza nie powinny nikogo zmylić - Extensa opowiada o ostatniej enklawie ocalałej z kataklizmu rewolucji naukowych, zmieniających nieodwracalnie człowieka i jego środowisko.

„Moja les” to historia pewnego uczucia, ukazująca jego wyzwolicielską i zarazem niszczycielską siłę; to opowieść uwodząca humorem i barwną narracją, ciepło zmysłowa i metafizyczna, z pewnością nie sentymentalna. Jednym słowem – historia prawdziwej miłości. A że kobieta kocha kobietę? Cóż! Nieraz i tak bywa. Miłka i Dorota są parą od kilku lat. Wspólnie wychowują córeczki Miłki i starają się o jeszcze jedno dziecko. Miłka próbuje zajść w ciążę drogą inseminacji.

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii. Kazimierz Kutz pisał swoją debiutancką powieść przez piętnaście lat. Wsłuchując się w lokalne anegdoty i małe rodzinne epopeje, stworzył wielopokoleniową barwną panoramę Śląska.

Autor, znawca kontemplacji i życia duchowego, dzieli się z czytelnikami tego małego traktatu duchowego prostą i głęboką refleksją na zasadnicze tematy wiary i życia. Czytaj tę książkę swobodnie zatrzymując się przy zdaniach, które wzbudzają twoje zainteresowanie! Jedno jest pewne – znajdziesz tu prawdziwe skarby…

Opowieść o dorosłej kobiecie, w której skrywa się mała, niekochana dziewczynka. To książka o miłości, samotności, szukaniu własnej drogi, o problemie z piciem, Alzhaimerze, odchodzeniu bliskich (także ukochanego psa). Autorka porusza temat wegetarianizmu i praw zwierząt. Powieść pulsuje muzyką dzięki wypełniającym ją cytatom tekstów prawie 40 punkowych kapel, których część juz nie istnieje. Książka jest próbą ocalenia ich od zapomnienia.

Kiedy w klasycznej książce L. Franka Bauma Dorotka triumfuje nad Złą Czarownicą z Zachodu, poznajemy tylko jej część historii. A jak to wyglądało z punktu widzenia strasznej nemezis, tajemniczej Czarownicy? Skąd się wzięła? Dlaczego stała się taka zła? I jaka w ogóle jest prawdziwa natura zła? Gregory Maguire stworzył świat tak bogaty i żywy, że już nigdy więcej nie będziecie patrzeć na krainę Oz tymi samymi oczami.

Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym… Duch Helen przebywał właśnie w klasie angielskiego szkoły średniej, kiedy to poczuła – po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał. Równocześnie przerażona i zaintrygowana Helen zaczyna czuć, że coś ją do niego przyciąga. Fakt, że on przebywa w ciele, a ona nie, stanowi dla nich pierwsze wyzwanie.

Jaenelle jest najsilniejszą Czarownicą na świecie, stanowi wcielenie wieków marzeń i nadziei. Łączą ją bliskie stosunki z trzema najsilniejszymi wojownikami Krwawych: Saetanem, Wielkim Lordem Piekła, który uczy ją magii i adoptuje ją jako swą duchową córkę, Lucivarem, uskrzydlonym eyrieńskim Księciem Wojowników, który zostaje jej obrońcą, i niemal nieśmiertelnym Daemonem, który narodził się, by zostać kochankiem Czarownicy.

Ukazała się nowa ksiażka Paula Argenti z Tuck School of Business z Dartmouth o strategiach wirtualnych w komunikacji korporacyjnej. Styczeń 2010 – W obecnej chwili, kiedy komentarze i pogłoski “błąkające” się na wielu blogach oraz serwisach społecznościowych mogą mocno zaszkodzić reputacji niejednej firmy, menadżerowie powinni nauczyć się jak szybko reagować w tego typu sytuacjach.

W tamtych stronach wojna uśmierciła drogę. Po ścieżkach włóczyły się tylko hieny, poryjkując w popiołach i pyle. Pejzaż skrzyżował się z nigdy dotąd niewidzianymi smutkami o barwach, które oblepiały usta. Zaczyna się jak u Becketta: pustą drogą wędrują stary mężczyzna i chłopiec, który nie pamięta, kim jest. W poszukiwaniu schronienia docierają do wraku autobusu, gdzie przy jednym z martwych ciał znajdują plik zapisanych zeszytów.

Książki z nowej serii "Apetyt na świat" - "Apetyt na Maroko - Tadżin" oraz "Apetyt na Meksyk - La celebración" wydane przez Fundację Edukacji Międzykulturowej, mają na celu propagowanie wiedzy o kulturze, edukacji, pracy, sposobach spędzania wolnego czasu i warunkach życia mieszkańców Afryki i Ameryki Północnej.

Zbiór najnowszych opowiadań mistrza polskiej grozy ukaże się 17 lutego. Książka stanowi istotny przełom w dotychczasowej karierze pisarskiej Orbitowskiego, głównie z powodu tematyki poruszanej w tych opowiadaniach. W kilku tekstach pojawia się bowiem tematyka historyczna: "Historia nieodległa ma ten walor, że jest żywa, w dalszym ciągu interesuje ludzi i budzi gorące emocje, żeby przypomnieć tylko dyskusje o Katyniu, dyskusje na temat stanu wojennego i w ogóle komunizmu w Polsce.