Nowości czytelnicze

Jack Crabb, stulatek, opowiada reporterowi historię swojego długiego i niezwykłego życia na Dzikim Zachodzie. Adoptowany przez Czejenów, musiał przystosować się do życia w odmiennej kulturze. Wrodzona umiejętność przystosowywania się do zmian pozwoliła mu poznać wielu ludzi i podejmować różne zajęcia.
Rowland Mallet, zamożny bostoński kawaler i koneser, jedzie w odwiedziny do swojej kuzynki Cecilii, u której poznaje Rodericka Hudsona, młodego, przystojnego studenta prawa, w wolnym czasie trudniącego się rzeźbiarstwem. Mallet – wielbiciel sztuki, sam pozbawiony talentu, nad czym ubolewa – dostrzega szansę, aby pomóc w spełnieniu ambicji Rodericka.
To ja napisałem tę książkę, tak samo jak poprzednią. Ta jest dalszym ciągiem tamtej. Tamta jest starszą siostrą tej, jej kuratorką, jej dojną krową. Zdaniem Tomasza Dalasińskiego tamta to powieść awanturniczo-erotyczna. Ta jest taka sama, ale inna. Magda nazwała ten rodzaj prozą wywrotową.
Pisałem tę książkę, jak Bóg dał: w rowie przydrożnym, w zajazdach, na zjazdach, w kokosowym lesie, w klasie szkolnej przerobionej na noclegownię, z niedźwiedziem w ramionach, z duszą na ramieniu i z bronią pod pledem, na wozie i pod podwoziem, czasem co dzień na bieżąco, czasem spoglądając wstecz na przejechany szmat Drogi.
Poruszająca opowieść o determinacji w dążeniu do szczęścia, które nie zawsze zależy od naszej woli. Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna.
Powieść, w której ścierają się namiętności, przeplatają narodziny i śmierć, łzy radości i smutku, której bohaterowie dokonują trudnych wyborów i ponoszą ich konsekwencje.
Dalsze dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.
Wstrząsająca opowieść o bezwzględnych bossach polskiej mafii. Kim byli ludzie, którzy rządzili jedną z największych struktur przestępczych w tej części Europy?
Pershing, Barabasz, Rympałek – te gangsterskie pseudonimy budziły strach w Polsce lat 90. i do dziś owiane są legendą. Poznaj kulisy kariery i tajemnice najbardziej znanych mafiozów i tych, którzy tworzyli grupę pruszkowską, ale nigdy nie wspięli się na jej szczyt. Skrytobójstwo, zamachy bombowe, uprowadzenia – to była ich codzienność.
Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę.
J.R.R. Tolkien przetłumaczył „Beowulfa”, staroangielski poemat z ok. VIII w., a spisany prawdopodobnie na początku XI w., w 1926 roku, kiedy miał 34 lata. Wracał do tego przekładu później, nanosząc pośpieszne poprawki, lecz nigdy nie brał pod uwagę jego publikacji. Podjął się jej teraz Christopher Tolkien.
„Sześć światów” Hain Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury science fiction. Akcja rozgrywa się w świecie Ekumeny, w której Liga Wszystkich Światów jednoczy planety zasiedlone przez potomków starożytnej rasy Hain. W skład zbioru wchodzą: „Świat Rocannona”, „Planeta wygnania”, „Miasto złudzeń”, „Lewa ręka ciemności”, „Wydziedziczeni”, „Słowo las znaczy świat”.
Prawdziwa historia a jednocześnie pasjonująca książka, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa. Książka dla każdego, kto ceni sobie dobrą, emocjonującą lekturę.
Kontynuacja powieści „Dom na skraju”. Jeśli pokochaliście bohaterów z tamtej książki, na pewno polubicie też tą. Bo jest za co.
Już wkrótce kolejna (po Zaginionej dziewczynie) ekranizacja głośnej powieści Gillian Flynn MROCZNY ZAKĄTEK. Tymczasem zapraszamy do lektury książki, której filmowe wydanie pojawi się w księgarniach 21 października.
Wolność, namiętność, pasja, tajemnica i seks – Nele Neuhaus w zupełnie nowej odsłonie! Niemiecka królowa kryminału tym razem proponuje zmysłową powieść dla młodych dorosłych, której bohaterką jest nastoletnia Sheridan, a akcja dzieje się w malowniczej scenerii Nebraski lat dziewięćdziesiątych XX wieku
Sentymentalna powieść o kobietach i dla kobiet. To trochę pamiętnik, trochę relacja z życia zwyczajnych, ale całkowicie niezwykłych kobiet.
Paweł Mossakowski był mi znany przede wszystkim z tekstów o filmie w jednym z ogólnopolskich dzienników. Z sympatii do jego tekstów sięgnęłam też po książkę. I z zachwytem stawiam ją na półce moich ulubionych powieści.
Autor, niczym detektyw, prześledził udział Stanisława Ignacego Witkiewicza w pierwszej wojnie światowej, w mundurze carskiej armii. Dotarł do archiwów, muzeów i prywatnych kolekcji, gdzie natrafił na nieznane wcześniej dokumenty i cymelia związane z tamtymi latami, a przy okazji losów Witkacego nakreślił niezwykle barwne tło historyczne Rosji sprzed, w czasie i po rewolucji.
„Czytam chyba kryminał” mówiłam swoim najbliższym, kiedy pytali dlaczego nie mogę oderwać się od książki. Dlaczego chyba? Od samego początku wiadomo, że ktoś z bohaterów stracił życie. Ale w jakich okolicznościach i dlaczego dowiadujemy się dopiero na samym końcu.
Doświadczenia życiowe Lee Hyeon-seo mogłyby stanowić podstawę na dobry film. Ba, może nawet na serial! W wieku 35 lat kobieta była już ofiarą reżimu, uciekinierką, nielegalną imigrantką i legalnym uchodźcą. Jej determinacja i siła sprawiła, że dzisiaj żyje wolno. I opowiada całemu światu o swoich przeżyciach.
Z dniem 29 września br. ruszyła nowa odsłona księgarni Virtualo.pl - największego dystrybutora e-książek w Polsce
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności