
Katarzyna Grochola – świetna pisarka, szczęśliwa mama i babcia – pokazuje, że w każdym momencie życia można spełniać marzenia i dobrze się bawić. Od dwóch tygodni telewidzowie podziwiają energię i optymizm, którym emanuje podczas „Tańca z gwiazdami”. Czytelnicy – już wkrótce – będą mogli poznać najbardziej osobistą historię Katarzyny Grocholi.

Nakahara Hiroshi jest businessmanem mieszkającym z żoną i dziećmi w Tokio. W drodze do domu wsiada do niewłaściwego pociągu, który zamiast do stolicy zmierza do Kurayoshi - rodzinnego miasta głównego bohatera. Powoli odżywają wspomnienia z dawnych lat. Wykorzystując wolny czas, jaki miałby bezczynnie spędzić na dworcu, Nakahara udaje się na grób matki. Podczas modlitwy niespodziewanie przenosi się w czasie, by jako czternastolatek znów przeżyć tamte chwile, tym razem jednak z wiedzą dorosłego i pamięcią o tamtym okresie.

Niedawno przeprowadzany sondaż pokazał, że w hierarchii wartości na najwyższym miejscu Polacy stawiają rodzinę. Anna Kamińska przedstawia dwanaście prawdziwych historii ludzi, którzy poznali prawdę o swojej adopcji i decydują się na odnalezienie rodziny biologicznej. Razem z nimi przeżywamy dreszcz niepewności przed pierwszym spotkaniem z nigdy wcześniej niewidzianymi krewnymi.
Więź z matką jawi się w tych opowieściach jako temat centralny, element konieczny do odnalezienia swojego miejsca na ziemi.

Spotkania Żydów i Polaków podczas trudnej lekcji człowieczeństwa. Historie Polaków, którzy czasie II wojny światowej udzielali pomocy ukrywającym się Żydom. Autor pokazuje różne motywy działania: zarówno ludzką chęć pomocy, współczucie jak i zwykłą chciwość czy zawiść. Wykorzystuje i analizuje bogate, dobrze udokumentowane źródła historyczne: świadectwa, dokumenty archiwalne. Szczegółowo odtwarza ówczesną rzeczywistość - skomplikowany kontekst historyczny, społeczny, psychologiczny.

Beata Martynek ma dwadzieścia sześć lat, dyplom skończenia studiów w kieszeni i jak tysiące Polaków po otwarciu granic Wysp Brytyjskich w 2004 roku próbuje ułożyć sobie życie w Londynie. Mieszka w małym apartamencie, które wynajmuje z dwoma współlokatorkami, zwariowaną Niemką i obsesyjnie skąpą Dunką. Od kilku miesięcy pracuje w jednej z najlepszych brytyjskich firm public relations Berry & Spelling, którą zatrudnił znany, polski milioner, nękany przez politykę i prasę, desperacko potrzebujący polepszenia swojego medialnego wizerunku.

debiut literacki o doświadczeniach kulinarnych, które stają się jednocześnie niezwykłymi lekcjami życia. Pod wpływem aromatów i smaków własnych wyrobów uczestnicy niecodziennego kursu gotowania przechodzą metamorfozy, poznają lepiej siebie i świat. „Wszyscy zaczynają od pytania, czym są niezbędne składniki… — Lillian zamilkła i uśmiechnęła się. — Powiem od razu, że nie mam i nigdy nie miałam takiej listy. Nie podaję też gotowych przepisów. Dodam tylko, że nauczycie się tego, co trzeba”.

Każdy pewnie miał kiedyś prawdziwe marzenie, takie, które nie dawało spać po nocach, wędrowało niczym cień krok w krok za codziennością. Ale komu udało się oddać za swoje marzenie miesiące, a może nawet lata życia? Kto poczuł, że może zmienić świat? Krzysztof Skok chciał – podróżując na rowerze – poznać kulturę i obyczaje mieszkańców Rosji, zagłębić się w pokrytą jurtami Mongolię i wreszcie dotrzeć do Chin, by tam obejrzeć zmagania polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Intrygująca powieść historyczna opisująca losy kobiety, która potajemnie zaślubiła Williama Szekspira. Wszyscy znają Williama Szekspira – lub tak im się wydaje – ale tylko nieliczni słyszeli o kobiecie, która była inspiracją dla jego największych dzieł. Ciemnowłosa i uparta piękność Anne Whateley chwyta za pióro, by opowiedzieć o najintymniejszych sekretach swojego barwnego życia i skrywanej miłości do barda ze Stratfordu.

To była najszczęśliwsza chwila w moim życiu, a ja nawet o tym nie wiedziałem. Czy gdybym wiedział, zdołałbym to szczęście zatrzymać? Czy wszystko potoczyłoby się inaczej? Tak. Gdybym się zorientował, że to najcudowniejszy moment w moim życiu, nie pozwoliłbym uciec szczęściu. Ta złota chwila napełniająca duszę i ciało głębokim spokojem trwała zaledwie kilka sekund, jednak mnie wydawało się, że upłynęły godziny, lata. 26 maja 1975 roku, w poniedziałek, za kwadrans piętnasta, przez moment świat zdawał się wolny od czasu i grawitacji, a my od winy, grzechu, kary i skruchy.

Prawdziwe historie ludzi, którzy żyjąc w różnych miejscach – w Moskwie, czy na Bora-Bora – jednakowo tęsknią za bliskością i marzą o miłości. Opowieści ukazujące wielką prawdę, że szczęście i tęsknota człowieka mają zawsze podobne oblicza – niezależne od szerokości geograficznej, statusu społecznego i koloru skóry. Zebrane w jednym tomie felietony Janusza L. Wiśniewskiego ukazywały się w miesięczniku Pani.

Przez lata Katarzyna Grochola zdobyła serca setek tysięcy wiernych czytelniczek (i czytelników). Od bohaterów jej książek czerpaliśmy siłę, nadzieję i wiarę we własne możliwości. Dzisiaj Katarzyna Grochola – świetna pisarka, szczęśliwa mama i babcia – bardziej otwarcie niż kiedykolwiek pokazuje, że w każdym momencie życia można spełniać marzenia i dobrze się bawić.

Sześć rozdziałów: książka i prasa, plakat, ekran, opakowania, identyfikacja wizualna; ponad stu projektantów, kilkaset ilustracji: wszystko to składa się na obraz współczesnego polskiego projektowania graficznego. Autorzy – Jacek Mrowczyk i Michał Warda postawili sobie ambitne zadanie: bez lukru, ale i bez czarnowidztwa opisać, jak się rzeczy mają, przedstawić najlepszych ich zdaniem polskich dizajnerów po 2000 roku. PGR to po pierwsze przegląd dokonań rodzimych twórców, a po drugie punkt wyjścia do rozmowy, dyskusji (a czasem pewnie i sporu) o wartości i samoświadomości polskiego dizajnu 2D.

Poradnik jest przeznaczony dla uczniów klas maturalnych, studentów, specjalistów zajmujących się zarządzaniem kadrami, rekrutacją i head hunterów. Autorka pisze o jednej z najistotniejszych rzeczy w życiu człowieka, czyli wyborze drogi zawodowej.

Powrót zimy sprawia, że wielu z nas – na przekór ujemnym temperaturom i śniegowej mżawce – tęsknie zaczyna myśleć o słońcu, dodatnich temperaturach, skąpych warstwach ubrania, słowem – o wakacyjnej beztrosce i błogim wypoczynku. Dla niektórych z nas nie oznacza to bynajmniej słodkiego wylegiwania, ale ekscytującą przygodę pod żaglami.

Powieść australijskiej autorki Alison Goodman „EON. Powrót Lustrzanego Smoka” w przekładzie Dariusza Kopocińskiego, wydana w lutym przez Wydawnictwo TELBIT, przeszła do II etapu plebiscytu Najlepsza Książka na Wiosnę. Konkurs organizowany jest przez portal Granice.pl. EON wyprzedził pozostałe tytuły uzyskując największą liczbę głosów w kategorii Fantasy. Na książkę głosowało 33% czytelników.

Bestsellerowe wyznania jednego z najbardziej lubianych polskich aktorów, niezapomnianego Franka Dolasa z Jak rozpętałem drugą wojnę światową i Murgrabiego z Janosika. Marian Kociniak od 50 lat nie udzielał wywiadów! Przerywa milczenie dopiero teraz, z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej, w książce, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Trio.

Zbiór dziewięciu tekstów znanych socjologów (Jacka Kurczewskiego, Hanny Świdy-Ziemby, Kazimierza Krzysztofka, Iwony Jakubowskiej-Branickiej, Marcina Króla, Jerzego Nikitorowicza, Anety Gawkowskiej, Krzysztofa Kicińskiego, Stanisława Zapaśnika), które są poświęcone problematyce tolerancji w kontekście założeń współczesnej demokracji liberalnej.

Książka opisuje organizację, przez którą przewinęło się w ciągu 20 lat około 5 milionów ludzi. Wielu czytelnikom ZMS kojarzy z własną młodością, kolegami, obozami, potańcówkami, ale też początkiem kariery politycznej czy zawodowej. Wspomnienia do dziś budzą emocje – dobre i złe, w zależności od ówczesnych i późniejszych osobistych doświadczeń.

Oczekiwane, drugie wydanie książki poszerzone o omówienie najnowszych wydarzeń. Autor szczególny nacisk położył na przedstawienie dziejów po odzyskaniu niepodległości w 1991 r., z uwzględnieniem wydarzeń po rewolucji róż w 2003 r.

Historia Afganistanu w XX wieku. Autorka szczegółowo omawia wydarzenia polityczne, gospodarcze, społeczne oraz kulturalne. W książce przyjęto generalnie układ chronologiczny, a poszczególne rozdziały obejmują czasy rządów kolejnych władców lub też dotyczą zasadniczych wydarzeń w dziejach Afganistanu – stąd też osobny rozdział obejmujący II wojnę światową czy też radziecką interwencję.