
Dla dzisiejszego pokolenia rodziców Plastuś to klasyka. Stoi w jednym rządku z Kotem Filemonem, Winetou i Misiem Uszatkiem, a „Plastusiowy pamiętnik” (chciałoby się powiedzieć „od zawsze”) jest wpisany na listę lektur obowiązkowych w I klasie szkoły podstawowej. W 1981 roku na podstawie książki powstała bajka muzyczna.

„Nordic walking” to kolejny bogato ilustrowany poradnik z serii FAN Wydawnictwa Pascal. Poświęcony jest dyscyplinie, która zdobywa przebojem świat. Nic w tym dziwnego – trudno wyobrazić sobie przyjemniejszą i łatwiej dostępną formę aktywności – wystarczą dwa kije, wygodne buty i apetyt na zdrowie. Maszerować może każdy, bez względu na wiek, kondycję, wytrzymałość, o każdej porze roku, rano, wieczorem, przed pracą i po, w parku, lesie, na plaży, w górach...

Tłumaczka powieść o trudnej sztuce budowania miłości ludzi dojrzałych. Ona wdowa , on rozwodnik, co wybiorą ? zwątpienie czy wiarę ?! miłość czy samotność ?! O wszystkim co między kobietą i mężczyzną może sie wydarzyć przeczytasz w najnowszej powieści autorki Minaretu. Tłumaczka - polecają: Wydawnictwo REMI Wirtualna Polska, RADIO ZET, stylio.pl, polki.pl

Z początkiem marca ruszyła druga edycja konkursu Książka Audio Roku. Spośród zgłoszonych przez wydawców tytułów jury wybierze najlepsze audiobooki w takich kategoriach jak „dla dzieci i młodzieży”, „literatura faktu i reportaże”, „literatura piękna”, „kryminał i sensacja”, „poradniki” oraz „oprawa graficzna”. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju.

„Ameryka nie istnieje” to kolejny – obok „Kobiety na motocyklu” Anny Jackowskiej i „Tygla” Piotra Kossowskiego tytuł z nowej serii Pascala „Mój prywatny świat”. Wojciech Orliński, znany dziennikarz, pisarz i publicysta, zaprasza do Ameryki, ziemi obiecanej popkultury. Jest to zarówno relacja podróżnika, który przemierzył setki kilometrów tego ogromnego kraju, dziennik spotkania z rzeczywistymi krajobrazami i realnymi ludźmi, jak i fascynujące rozważania o Ameryce reprodukowanej na ekranie telewizorów, w filmach, powieściach, komiksach, piosenkach i grach komputerowych.

„Kobieta na motocyklu” Anny Jackowskiej jest kolejnym – po „Tyglu” Piotra Kossowskiego oraz „Ameryka nie istnieje” Wojtka Orlińskiego - tytułem z serii „Mój prywatny świat”. To pełna humoru i wrażliwości relacja z podróży motocyklowej, liczącej 10 tys. kilometrów, z Polski, przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję do Syrii i Jordanii.

Marzec 2010 – Profesor z Tuck School of Business, Ella Bell, ekspert w dziedzinach zwiazanych z: równościa płci, rasą, karierą, zachowaniem się ludzi w organizacjach, wydała nową książkę, zatytułowaną CAREER GPS: Strategies for Women Navigating the New Corporate Landscape (GPS kariery: Strategie dla kobiet nawigujących w nowym pejzażu korporacyjnym). Książka ta jest przewodnikiem dla kobiet aktywnych zawodowo niezależnie od ich kultury, wieku, poziomu doświadczenia zawodowego, chcących wspinać się po szczeblach kariery. Stosujac zawarte w niej rady każda kobieta zwiększy swoje szanse osiągnięcia profesjonalnych celów.

Czym jest czas? Jak nasz stosunek do czasu zmieniał się przez wieki i w jaki sposób czas wpływa na to, jak organizujemy nasze życie w społeczności? Barbara Adam zabiera czytelnika w podróż pełną odkryć, od mitologii i filozofii klasycznej po świat współczesny z jego szybkimi sieciami komputerowymi i globalnymi relacjami społecznymi.

Już 21 kwietnia 2010 PROMISS oraz Cat Book oddadzą do rąk czytelników najnowszą książkę kucharską Ewy Wachowicz. Będzie to już trzecia tego typu pozycja autorstwa Miss Polonia 1992. Do kogo jest adresowana nowa książka? - Spotkania, konferencje, setki telefonów. Po prostu urwanie głowy! Żyjemy w biegu, więc na jedzenie nie ma czasu...

Katarzyna Grochola – świetna pisarka, szczęśliwa mama i babcia – pokazuje, że w każdym momencie życia można spełniać marzenia i dobrze się bawić. Od dwóch tygodni telewidzowie podziwiają energię i optymizm, którym emanuje podczas „Tańca z gwiazdami”. Czytelnicy – już wkrótce – będą mogli poznać najbardziej osobistą historię Katarzyny Grocholi.

Nakahara Hiroshi jest businessmanem mieszkającym z żoną i dziećmi w Tokio. W drodze do domu wsiada do niewłaściwego pociągu, który zamiast do stolicy zmierza do Kurayoshi - rodzinnego miasta głównego bohatera. Powoli odżywają wspomnienia z dawnych lat. Wykorzystując wolny czas, jaki miałby bezczynnie spędzić na dworcu, Nakahara udaje się na grób matki. Podczas modlitwy niespodziewanie przenosi się w czasie, by jako czternastolatek znów przeżyć tamte chwile, tym razem jednak z wiedzą dorosłego i pamięcią o tamtym okresie.

Niedawno przeprowadzany sondaż pokazał, że w hierarchii wartości na najwyższym miejscu Polacy stawiają rodzinę. Anna Kamińska przedstawia dwanaście prawdziwych historii ludzi, którzy poznali prawdę o swojej adopcji i decydują się na odnalezienie rodziny biologicznej. Razem z nimi przeżywamy dreszcz niepewności przed pierwszym spotkaniem z nigdy wcześniej niewidzianymi krewnymi.
Więź z matką jawi się w tych opowieściach jako temat centralny, element konieczny do odnalezienia swojego miejsca na ziemi.

Spotkania Żydów i Polaków podczas trudnej lekcji człowieczeństwa. Historie Polaków, którzy czasie II wojny światowej udzielali pomocy ukrywającym się Żydom. Autor pokazuje różne motywy działania: zarówno ludzką chęć pomocy, współczucie jak i zwykłą chciwość czy zawiść. Wykorzystuje i analizuje bogate, dobrze udokumentowane źródła historyczne: świadectwa, dokumenty archiwalne. Szczegółowo odtwarza ówczesną rzeczywistość - skomplikowany kontekst historyczny, społeczny, psychologiczny.

Beata Martynek ma dwadzieścia sześć lat, dyplom skończenia studiów w kieszeni i jak tysiące Polaków po otwarciu granic Wysp Brytyjskich w 2004 roku próbuje ułożyć sobie życie w Londynie. Mieszka w małym apartamencie, które wynajmuje z dwoma współlokatorkami, zwariowaną Niemką i obsesyjnie skąpą Dunką. Od kilku miesięcy pracuje w jednej z najlepszych brytyjskich firm public relations Berry & Spelling, którą zatrudnił znany, polski milioner, nękany przez politykę i prasę, desperacko potrzebujący polepszenia swojego medialnego wizerunku.

debiut literacki o doświadczeniach kulinarnych, które stają się jednocześnie niezwykłymi lekcjami życia. Pod wpływem aromatów i smaków własnych wyrobów uczestnicy niecodziennego kursu gotowania przechodzą metamorfozy, poznają lepiej siebie i świat. „Wszyscy zaczynają od pytania, czym są niezbędne składniki… — Lillian zamilkła i uśmiechnęła się. — Powiem od razu, że nie mam i nigdy nie miałam takiej listy. Nie podaję też gotowych przepisów. Dodam tylko, że nauczycie się tego, co trzeba”.

Każdy pewnie miał kiedyś prawdziwe marzenie, takie, które nie dawało spać po nocach, wędrowało niczym cień krok w krok za codziennością. Ale komu udało się oddać za swoje marzenie miesiące, a może nawet lata życia? Kto poczuł, że może zmienić świat? Krzysztof Skok chciał – podróżując na rowerze – poznać kulturę i obyczaje mieszkańców Rosji, zagłębić się w pokrytą jurtami Mongolię i wreszcie dotrzeć do Chin, by tam obejrzeć zmagania polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Intrygująca powieść historyczna opisująca losy kobiety, która potajemnie zaślubiła Williama Szekspira. Wszyscy znają Williama Szekspira – lub tak im się wydaje – ale tylko nieliczni słyszeli o kobiecie, która była inspiracją dla jego największych dzieł. Ciemnowłosa i uparta piękność Anne Whateley chwyta za pióro, by opowiedzieć o najintymniejszych sekretach swojego barwnego życia i skrywanej miłości do barda ze Stratfordu.

To była najszczęśliwsza chwila w moim życiu, a ja nawet o tym nie wiedziałem. Czy gdybym wiedział, zdołałbym to szczęście zatrzymać? Czy wszystko potoczyłoby się inaczej? Tak. Gdybym się zorientował, że to najcudowniejszy moment w moim życiu, nie pozwoliłbym uciec szczęściu. Ta złota chwila napełniająca duszę i ciało głębokim spokojem trwała zaledwie kilka sekund, jednak mnie wydawało się, że upłynęły godziny, lata. 26 maja 1975 roku, w poniedziałek, za kwadrans piętnasta, przez moment świat zdawał się wolny od czasu i grawitacji, a my od winy, grzechu, kary i skruchy.

Prawdziwe historie ludzi, którzy żyjąc w różnych miejscach – w Moskwie, czy na Bora-Bora – jednakowo tęsknią za bliskością i marzą o miłości. Opowieści ukazujące wielką prawdę, że szczęście i tęsknota człowieka mają zawsze podobne oblicza – niezależne od szerokości geograficznej, statusu społecznego i koloru skóry. Zebrane w jednym tomie felietony Janusza L. Wiśniewskiego ukazywały się w miesięczniku Pani.

Przez lata Katarzyna Grochola zdobyła serca setek tysięcy wiernych czytelniczek (i czytelników). Od bohaterów jej książek czerpaliśmy siłę, nadzieję i wiarę we własne możliwości. Dzisiaj Katarzyna Grochola – świetna pisarka, szczęśliwa mama i babcia – bardziej otwarcie niż kiedykolwiek pokazuje, że w każdym momencie życia można spełniać marzenia i dobrze się bawić.