
Powieśc o szukaniu szczęścia na piaskach pustyni, o byciu trzecią żoną handlarza pereł,
o tajemnicy która może uratować życie lub je odebrać. Ksiązka była na pierwszym miejscu bestsellerów w Dubaju wyprzedzając Zmierzch S.Meyer. Akcja książki Arabska perła rozgrywa się w regionie otaczającym dzisiejszy Dubaj. To historia młodej kobiety z gór, dzikiej, niepokornej i kochającej swobodę, sprzedanej jako trzecia żona bogatemu i o wiele od niej starszemu handlarzowi pereł.

Powieść o zawiedzionych nadziejach, prawdziwej wierze i miłości, która trwa wiecznie. Czasem królewicz z bajki okazuje się zupełnie kimś innym... Czasem strata okazuje się prawdziwą nagrodą... Haley bezpowrotnie utraciła pozycję księżniczki Los Angeles, kiedy jej mąż, producent filmowy, znalazł do tej roli młodszą kobietę. Haley Cutler jest żoną na pokaz. A właściwie była. Wyszła za mąż za królewicza z bajki w wieku zaledwie dwudziestu lat w czasach, gdy pasemka uzyskiwało się, spędzając popołudnie na plaży.

Bezdroża zapraszają do kolejnej podróży, tym razem za cel obierając magiczne zakątki północnej Europy. Ci, którzy wybierają się w najbliższych miesiącach do Norwegii, Szwecji, Finlandii bądź Danii, mogą skorzystać ze skarbnicy wiedzy zamkniętej na blisko 650 stronicach przewodnika „Skandynawia. Śladami Wikingów” autorstwa Petera Zralka.

"Wieloryb Agnieszki Taborskiej wygląda na zbiór anegdot. Ale to coś innego. Objawia inny zakres realności. Ten, gdzie sowa jest córką piekarza (słowa Ofelii w Hamlecie). Gdzie szewczyk szył buty z wołowego ryku (polski wierszyk ludowy). Gdzie księżyc jest z zielonego sera (angielski przesąd). Gdzie wyborny trup będzie pił nowe wino (surrealistyczny eksperyment pisarski). Gdzie obecny król Francji jest łysy (logiczny sąd niefalsyfikowalny).

"Tak odważnego arcydzieła języka długo by szukać w literaturze europejskiej naszych czasów".
Karl-Markus Gauß, "Süddeutsche Zeitung". "Powieść polityczna napisana z wyjątkową psychologiczną subtelnością. Pomaga pojąć punkt zerowy ludzkiej egzystencji". Stefana Sabin, "Neue Zürcher Zeitung".

Wardęga – wyraz, który używano raz w znaczeniu włóczęgi, to znowu: wartości, oszacowania i dobytku (Zygmunt Gloger, Encyklopedia staropolska). Książka jest zapisem krajoznawczych wypraw autora, miłośnika krajobrazu mazowieckiego i beskidzkiego, zbieracza ciekawostek z przeszłości odwiedzanych miasteczek, wsi i zapomnianych szlacheckich zaścianków.

Czary i czarty polskie są dziełem bibliofila, zamiłowanego w poznawaniu dziejów kultury, a jej kuriozów i osobliwości specjalnie. Nie ostry umysł naukowca, lecz żyłka zbieracza, kolekcjonera, amatora białych kruków, magazynów starożytności, gabinetów figur woskowych, antykwarni, wszystkiego, co rzadkie, dziwne, tajemnicze, a przez to niepokojące i kuszące – ta żyłka była bodźcem ku wydaniu tej niesamowitej książki.

Balsamowanie jest ważniejsze dla żywych, pomaga pożegnać się ze zmarłym. Niekiedy jednak to za mało. Niektórzy, tak jak Tomiyuki potrzebują więcej czasu, aby rozpocząć nowy etap w życiu. Dzięki Mamiyi ludzie odnajdują ukojenie po stracie bliskich. A co ze spokojem ducha samego balsamisty? Balsamowanie to posługa, która wymaga wiele poświęceń i rezygnacji z własnych potrzeb. To szybkie, bezinteresowne reagowanie na smutek i nieszczęście innych, ale również nieustanne krzywdzenie tych żyjących najbliższych.

Występowała z Laurencem Olivierem i Maxem Von Sydowem. Grała u Stanleya Kubricka. Obecnie jest niezwykle popularną pisarką. W sierpniu nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się Oliwkowa farma – pierwsza odsłona „oliwnej serii” tworzonej przez znaną irlandzką aktorkę Carol Drinkwater. Oliwkowa farma to podwójna historia miłosna. Po pierwsze, jest to oparta na faktach opowieść o związku aktorki Carol Drinkwater z producentem telewizyjnym Michelem. Po drugie, jest to książka o miłości do konkretnego miejsca na świecie. Carol i Michel postanawiają osiedlić się na francuskiej prowincji .

"W czasie wojny matka poznała mężczyznę. Po tej historii, jak po każdej dobrej historii miłosnej, pozostały spustoszenia i broczące rany". Widzialny świat to piękna opowieść utkana z prawdy, wyobraźni i zmyślenia. Narrator, nowojorczyk, urodzony w Ameryce syn czeskich emigrantów, dorasta w atmosferze tajemnicy i powtarzanych szeptem strzępków rodzinnych wspomnień. Matka jawi się w nich jako pełna namiętności, żywiołowa kobieta, której życiorys skrywa tragiczną tajemnicę.

Życie jest jak nieznośny szczeniak, codziennie płata nam figle, ale i tak wszyscy je kochamy. Tak można podsumować zbiór felietonów Johna Grogana zebranych w tomie Złapać życie za ogon. Wydawnictwo Literackie poleca tę książkę, która gwarantuje wspaniałą rozrywkę na weekend, na wakacje, na cały rok.

Pani Komornik – kobieta równie bogata i wykształcona co nieszczęśliwa – opowiada swoją historię, która zaczyna się niewinnym romansem poczętym w warsztacie samochodowym. To opowieść o trudnych emocjach, samotności, niespełnieniu, o lęku przed intymną relacją z drugim człowiekiem. Historia inspirowana jest obserwacją codzienności. Intryguje, ciekawi i wzrusza, tak że chciałoby się wziąć Oliwkę za rękę i poprowadzić właściwą drogą, ku radości życia.

Wydawnictwo Bezdroża zachęca wszystkich fanów gór do skorzystania z innowacyjnych przewodników cyfrowych po najpopularniejszych szlakach Tatr. Aplikacje, które pojawiły się na rynku przed dwoma tygodniami, już wzbudziły zainteresowanie wśród pasjonatów tatrzańskich szlaków.

Gdzie można stanąć oko w oko z dinozaurem, zobaczyć ślad "czarciej stopy" i odpocząć w cieniu drzewa zasadzonego przez samego króla Sobieskiego? W Bałtowie w województwie świętokrzyskim! To właśnie tutaj znajduje się pierwszy w Polsce JuraPark zbudowany na Źródlanej Wyspie w widłach rzeki Kamiennej. Oprócz dinozaurów w Bałtowie na turystę czekają: spływy tratwami, "Kraina Koni", stok narciarski "Szwajcaria Bałtowska", urokliwy Zwierzyniec i ścieżki spacerowe, a o historii miejscowości przypominają zabytki m.in. pałac książąt Druckich-Lubeckich, otoczony tajemniczym parkiem z przepięknymi okazami starych drzew, oraz kościół MB Bolesnej.

Trójka naukowców, którym przypadło zadanie skontrolowania sekretnych badań prowadzonych przez podejrzanych naukowców. Duszna atmosfera wysokich partii Pirenejów, wilgotna, niepokojąca aura panująca na polinezyjskiej wyspie, strach, trwoga, przerażenie – Chattam jest lepszy z powieści na powieść. Wyobraź sobie, że wysłannicy Komisji Europejskiej usilnie proszą o twoją pomoc, aby rozwiązać bardzo pilny... i ściśle tajny problem. Wyobraź sobie, że twoja żona zostaje wysłana na jakąś wyspę na końcu świata, wraz z zupełnie obcym człowiekiem, i że całkowicie tracisz z nimi kontakt.

Mehring, pięćdziesięcioletni przedstawiciel białej mniejszości i bywały w świecie przedsiębiorca, staje się trybikiem w maszynie apartheidu. Źródło jego dochodów to katorżnicza praca czarnoskórych robotników na farmie oraz inwestycje w górnictwo, także oparte na niewolniczym wyzysku rdzennych mieszkańców Afryki. Zdawszy sobie w końcu sprawę z jałowości takiej egzystencji, a nawet niesprawiedliwości systemu gwarantującego mu dobrobyt, bohater usiłuje uciec przed problemami kraju – okazuje się to jednak niemożliwe.

Przez całe życie Elizabeth pragnęła dwóch rzeczy – męża Włocha i gromadki bambini z kruczoczarnymi włosami i rumianymi policzkami. Pierwsze już odhaczyła, wychodząc za mąż za Roberta, seksownego przystojniaka o ciemnej karnacji, drugie natomiast okazuje się być znacznie trudniejsze, niż przypuszczała.

Bohaterowie uparcie posuwający się do przodu niczym małe lecz wytrwałe żółwie, które chciałyby nauczyć się tańczyć powoli, bardzo powoli w świecie zbyt szybkim, zbyt brutalnym… FANTASTYCZNA KONTYNUACJA JEDNEJ Z NAJLEPIEJ SPRZEDAJACYCH SIĘ KSIĄŻEK OSTATNICH LAT WE FRANCJI! Kontynuacja losów bohaterów Żółtych oczu krokodyli.

Iris i Joséphine są siostrami. Obie mają po czterdzieści kilka lat, ale na tym podobieństwa się kończą. Iris jest bogata, piękna, ale od chwili, gdy wyszła za mąż, odczuwa głównie pustkę, nie potrafiąc znaleźć jakiegoś wyższego celu w życiu. Marzy, by wyrwać się ze szponów nudy i stać się kimś zupełnie innym. Joséphine, historyczka specjalizująca się w dwunastym wieku, ma bardziej przyziemne problemy. Mieszka na przedmieściach z dwiema córkami i ledwo wiąże koniec z końcem.

Najnowsze badania pokazują, że większość przedmiotów użytku codziennego, które ... otaczają nas w domu i w pracy, wręcz ocieka rozmaitymi trującymi substancjami chemicznymi. W jaki sposób przedostają się one do naszych organizmów? I co ważniejsze, jak możemy temu zapobiec? Rick Smith i Bruce Lourie, dwaj kanadyjscy aktywni działacze na rzecz ochrony środowiska, próbują odpowiedzieć na te pytania drogą eksperymentów... na sobie.