
Ferenc Máté mieszka w Toskanii już ponad dwadzieścia lat. Opowiadając o swoich doświadczeniach, przytaczając anegdoty i ciekawe historie, przybliża nam idyllę toskańskiego życia – bliskość natury, zżytą społeczność sąsiadów, silne więzi rodzinne, aktywny sposób spędzania czasu, zdrową i smaczną kuchnię, bogatą tradycję, proste wartości. Książka uwodzi opisami i humorem, który ujął miliony czytelników na całym świecie. Inspiruje i zaprasza każdego z nas do odnalezienia własnej małej Toskanii…

Kolejne tytuły z barwnej serii rekreacyjnej Wydawnictwa Bezdroża pojawiły się na rynku wydawniczym: „Grecja. Ateny i Peloponez” i „Tunezja. Skarby pustyni, gór i morza”. Są to propozycje dla ciekawych świata podróżników, którzy poszukują odpowiedzi na podstawowe pytania: Co warto zobaczyć? Gdzie poznawać uroki lokalnej kuchni? Jak odnaleźć największe atrakcje?

Puzzle z piasku to opowieść o przemianie, łącząca elementy sensacji i głębokiej psychologicznej analizy. Główny bohater, czterdziestodwuletni Wojciech, z rozdzierającą szczerością przygląda się swojemu dotychczasowemu życiu, które postronnemu obserwatorowi może wydawać się uporządkowane i skomponowane z doskonałych elementów. Wystarczy jednak banalne nieporozumienie, żeby ta misterna konstrukcja rozsypała się jak obrazek z puzzli, rzucając Wojciecha w niekontrolowany ciąg wydarzeń, które całkowicie przewartościują jego wyobrażenie o świecie i samym sobie.

Dominujący wydawca ebooków w Polsce, Złote Myśli sp. z o.o., przedstawia „turystyczną” propozycję na lato – propozycje First Minute i Last Minute, obejmujące rabatami do 50% nowości i te tytuły, które do tej pory cieszyły się największym uznaniem rynku (nawet 30 tys. PLN obrotu dla jednego takiego tytułu w bieżącym roku kalendarzowym).

Na wzór komisji brukselskiej, doradzającej rolnikom kładzenie ziemi odłogiem w celu zwiększenia jej żyzności, Topor postanawia nie wstawać z łóżka. Leniuchuje więc i czeka, aż jego decyzja zyska podobny aplauz jak postanowienia brukselskie. Toporowskie nicnierobienie jest jednak bardzo aktywne. W przerwach między spaniem a przeglądaniem starych czasopism spotyka go mnóstwo przygód i dziwnych spotkań, z których każde mogłoby stać się zalążkiem nowej opowieści.

Przedwojenna Warszawa: świat zdrajców i patriotów, bohaterów i tchórzy. Doskonała powieść szpiegowska w stylu i klimacie mistrzów tego gatunku. Przedwojenna Warszawa staje się terenem zaciekłej rywalizacji wywiadów. Jean-François Mercier, francuski attaché wojskowy, kieruje siatką agentów, którzy zbierają dla niego informacje o przygotowaniach Niemców do wojny. Wspomagają go przy tym sojusznicy z polskiego wywiadu.

"Moja miłość jest wyjątkowa i nikt jej nie przyćmi... Odchodząc skradła mi serce". - dedykacja Ramzesa ze ściany grobowca, w którym spoczęło ciało Nefertari. Fascynująca historia niezwykłego uczucia w magicznym klimacie starożytnego Egiptu. Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona.

PRZEŻEGNAJ SIĘ I MÓDL, BY UMRZEĆ. SZYBKO. Fabuła niczym z powieści Jeffreya Deavera, nie spadające ani na moment napięcie żywcem z książek Kathy Reichs i morderca okrutniejszy niż sam Hannibal Lecter – przyprawiający o dreszcze, mroczny i niepokojący thriller, nktóry wbija w fotel i długo nie pozwala zasnąć.

Przepiękna opowieść o miłości, dojrzewaniu i odkrywaniu wstydliwych, głęboko skrywanych tajemnic autorki znanej z doskonałej książki W stronę Marrakeszu – sfilmowanej w 1998 roku, z Kate Winslet w roli głównej. Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.

Kolejna doskonała, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji powieść bestsellerowej pisarki irlandzkiej. IIona jest typem kobiety, która doskonale wie, czego chce. Swego męża poślubiła na egzotycznej plaży po zaledwie kilku miesiącach znajomości i nigdy tej decyzji nie żałowała. Dziś ma świetną pracę, piękny dom i idealnego, choć wiecznie zapracowanego, mężczyznę przy swoim boku.

W 2006 r. książka zajęła trzecie miejsce w plebiscycie „New York Timesa” na najważniejszą powieść amerykańską 25-lecia. Oparta na autentycznych wydarzeniach z połowy XIX wieku historia czternastoletniego chłopca, który pewnego dnia ucieka z domu od owdowiałego ojca pijaka i wyrusza na Południe. Wkracza na drogę, która przypomina podróż Dantego w głąb Piekła. To czasy bezlitosnej masakry Indian, ciemne karty w historii Ameryki, naznaczone przemocą i bezprawiem.

Kolejna powieść autorki bestsellerowych Przyjaciółek od serca. Równie ciepła, równie zabawna, równie wciągająca. W irlandzkim miasteczku Kinvarra wszyscy uważają, że u stóp olśniewających sióstr Miller leży cały świat… Oto Stella, błyskotliwa prawniczka o urodzie renesansowej Madonny. Samotna matka, która z ogromną pewnością siebie łączy pracę zawodową i wychowywanie córeczki. W jej życiu brakuje tylko odpowiedniego mężczyzny.

Pojęcie biopolityki zrobiło zadziwiającą karierę. O ile do niedawna znane było jedynie nielicznym specjalistom, o tyle dziś używane jest zarówno przez polityków, jak i dziennikarzy, filozofów i przedsiębiorców, skrajną prawicę oraz lewicujących intelektualistów. Podczas gdy jedni rozumieją biopolitykę jako demokratyczne kształtowanie postępu biotechnologicznego, inni dopatrują się w niej powiązań z eugeniką, mordowaniem chorych i rasizmem.

Z okazji premiery Sztuki Latania, powieści Magdaleny Kawki, wraz z wydawnictwem Prószyński przygotowaliśmy dla was konkursowe pytanie. Co dziesiąty autor poprawnej odpowiedni otrzyma właśnie powieść autorki.

W końcu ukazało się długo oczekiwane, kolejne wydanie przewodnika po Tatrach Wydawnictwa Bezdroża. Ciesząca się już dobrą renomą i uznaniem górskich pasjonatów publikacja Marka Zygmańskiego, Natalii Figiel i Pawła Klimka została zaktualizowana i rozszerzona w 2010 r. „Tatry. Polskie i Słowackie” to zupełnie nowy sposób przedstawienia i zwiedzania gór, w którym opisowi proponowanych wędrówek towarzyszą kolorowe mapki i profile terenu - pierwszy rzut oka na nie wystarczy, by przekonać się, czy mamy do czynienia z propozycją spaceru, czy prawdziwej górskiej wyprawy.

21 czerwca obchodziliśmy pierwszy dzień lata, a wraz z jego nadejściem pojawiło się tradycyjne pytanie: Jak je wykorzystać w tym roku? Wydawnictwo Bezdroża proponuje inspirację pomysłami innych podróżników, którzy dopiero zaczną swoją wielką przygodę lub od kilku tygodni, miesięcy już ją realizują.

"Wieloryb Agnieszki Taborskiej wygląda na zbiór anegdot. Ale to coś innego. Objawia inny zakres realności. Ten, gdzie sowa jest córką piekarza (słowa Ofelii w Hamlecie). Gdzie szewczyk szył buty z wołowego ryku (polski wierszyk ludowy). Gdzie księżyc jest z zielonego sera (angielski przesąd). Gdzie wyborny trup będzie pił nowe wino (surrealistyczny eksperyment pisarski). Gdzie obecny król Francji jest łysy (logiczny sąd niefalsyfikowalny).

Wydana pośmiertnie ostatnia książka Oriany Fallaci, jednej z najważniejszych publicystek XX wieku, uznawanej zarówno za wielką osobowość, która wniosła nieoceniony wkład do dyskusji na najważniejsze problemy współczesnego świata, jak i postać bardzo kontrowersyjną, wielokrotnie krytykowaną za bezkompromisowe poglądy społeczno-polityczne.

Najnowsza książka Jonathana Littella. Reportaż, który jest owocem kilkunastodniowej podróży autora do Czeczenii w 2009 roku.Oto „wolny” od wojny kraj. Zewnętrznie wszystko wydaje się wracać do porządku, a sami Czeczeńcy mówią, że udaje im się żyć normalnie. Od razu jednak dodają: znikają ludzie, zapadają się pod ziemię, mają dziwne wypadki.

Edwardiański Londyn, świat wyższych sfer. Katharine Hilbery jest wnuczką znakomitego angielskiego poety. Oczekuję się od niej, że zostanie pisarką. Ona tymczasem, bardziej niż w literaturze, znajduje upodobanie w matematyce. Jej przyjaciółka, Mary Datchet, córka pastora, angażuje się w prace sufrażystek. Dwie młode kobiety – dwie różne postawy życiowe, dwa różne przeznaczenia. Katherine wybierze małżeństwo, Mary – pracę na rzecz kobiet.