Nowości czytelnicze

„O marzeniu sennym” to jedno z pierwszych dzieł Freuda, które można nazwać rewolucyjnymi. W przeciwieństwie do poprzedników zajmujących się zjawiskiem snu Freud nadał mu kontekst psychologiczny, zagłębiając się w obszary podświadomości, o jakich nie śniło się wcześniejszym badaczom. Na podstawie doświadczeń podczas pracy z pacjentami, wyznającymi swoje niepokoje na słynnej kozetce w wiedeńskim gabinecie, a także na przykładzie treści własnych snów, Freud ukazał zależność między marzeniami sennymi a naszym ukrytym życiem psychicznym.
Przepis na życie wydaje się z pozoru czymś błahym: miłość, szczęście, rodzina, przyjaciele i trochę jedzenia. Czy to aż tak proste? Alice to młoda kobieta, która próbuje wrócić do równowagi po rozstaniu z chłopakiem i traumie gwałtu. Wyjeżdża do Londynu do przyjaciółki Leili i zatrudnia się we włoskiej restauracji. W tym czasie matka Leili, słynna malarka, postanawia kupić willę nieopodal włoskiego Trientu, gdzie zaprasza obie dziewczyny na wakacje. W sąsiedztwie rezydencji mieszka Babette, stara Włoszka zmagającej się z chimerami męża, której życie wkrótce diametralnie się zmieni…
Fascynująca afrykańska love story! Wspaniała opowieść w stylu „Pożegnania z Afryką” – o poszukiwaniu własnych korzeni i rodzinnych tajemnic. Kiedy młody dziennikarz Curro Mencia odkrywa, że rodzinny dom, w którym spędził dzieciństwo, zostaje wystawiony na sprzedaż, coś w nim pęka. W poszukiwaniu własnych korzeni wyrusza śladami swego tajemniczego dziadka, Hamisha, szkockiego obieżyświata, który przed laty przeżył burzliwą przygodę miłosną z babką Curro, a wkrótce potem zniknął w Afryce w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszelkie tropy prowadzą do Kenii, magicznego kraju pełnego cudownych historii i fascynujących postaci.
Kolejny kryminał J.D. Robb o znakomitej detektyw Eve Dallas. Tym razem ofiarą jest policjantka, sprawa staje się więc bardziej osobista i nabiera dodatkowych rumieńców. Detektyw Eve Dallas zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarą jest policjantka, ukochana zaprzyjaźnionego z Eve lekarza medycyny sądowej. Kobietę zamordowano na klatce schodowej domu, najprawdopodobniej z jej własnej broni.
Wakacje to czas, kiedy stykamy się z innymi kulturami i bardzo często musimy skonfrontować własne wyobrażenia o nich z rzeczywistością.
Wydawnictwo Złote Myśli całkowicie rezygnuje z haseł zabezpieczających otwieranie ebooków. - Istniejące obecnie formy zabezpieczeń nie są idealne. Przeważnie są wygodne dla wydawców, ale uciążliwe dla klientów – mówi prezes Wydawnictwa Marcin Kądziołka. - Nie na wszystkich urządzeniach można odczytać plik z hasłem. Wpisywanie kodu nie jest też wygodne, a jeśli zechcesz do tytułu wrócić za pół roku, może się okazać, że po prostu nie pamiętasz, jaką kombinację podać.
Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera to książka niezwykła – fascynująca autobiografia wysokofuncjonującego autysty Daniela Tammeta, obdarzonego również zdolnością synestezji, sprawiającą, że autor widzi kolory, kształty i faktury liczb. Tammet jest geniuszem matematycznym i lingwistycznym, rekordzistą Europy w recytowaniu liczby pi i wynalazcą języka mänti.
Niedawno ukazała się w Polsce "Morfina" nagradzanej pisarki Chiki Adachi oraz młodej, zdolnej rysowniczki Kumiko Saiki. Morfina - alkaloid o działaniu odurzającym, przeciwbólowym oraz przeciwkaszlowym, wpływa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. W medycynie stosowana w leczeniu chorób przewlekłych, w przypadku, gdy kuracje innymi lekami przeciwbólowymi są nieskuteczne. Dwieście miligramów morfiny zaaplikowane dożylnie lub podskórnie to dawka śmiertelna. Komiks ukazywał się w odcinkach w latach 2007-2008 w magazynie "Feel Young".
Komputer i Internet - przyzwyczailiśmy się do korzystania z udogodnień, jakie ze sobą niosą. Należy jednak pamiętać również o zagrożeniach, na które szczególnie narażone są nasze dzieci. Staramy się chronić je przed niebezpieczeństwami otaczającego świata: przed zagrożeniami, groźnymi sytuacjami, a także przed używkami. Dlaczego więc nie patrzymy z niepokojem na malucha z wypiekami na twarzy grającego w brutalną grę lub godzinami rozmawiającego na chacie z nieznajomą nam osobą?
To kolejny – po „Mojej Toskanii” i „Moich Dolomitach” Witolda Casettiego i Agaty Jakóbczak oraz ”Moim Paryżu” Elisabeth Dudy - subiektywny przewodnik po najpopularniejszych regionach turystycznych, napisany przez osobę publiczną i popularną. Conrado Moreno, Polak i Hiszpan jednocześnie, pisze wiele o specyfice miasta i okolicy, jego położeniu i ukształtowaniu, krajobrazach, historii, sztuce, smakach i zapachach, tradycyjnych potrawach i zwyczajach, magicznych zaułkach, wydarzeniach kulturalnych...
Nowy tytuł z serii podróżniczej Wydawnictwa Pascal „Mój prywatny świat” – „Islandzkie zabawki” - to słodko-gorzka relacja cieszyńskiego poety Mirosława Gabrysia z malowniczej wyspy. Wyspa - znana ostatnio ze swojego nie-sławnego wulkanu - jest czynnym wulkanem ludzkich emocji i wydarzeń wartych poznania. Autor pokazuje Islandię jako azyl – azyl pogrążony w gospodarczym kryzysie. Kreśli również bez czułości sylwetki Polaków i pozostałych emigrantów, szukających na wyspie lepszego życia lub przygód. Islandia w oczach Gabrysia przypomina momentami rozrzucone zabawki w dziecięcym pokoju.
Jest wiele powodów, dla których turyści tak często wybierają Chorwację na miejsce wakacyjnego odpoczynku: jest ona doskonałym miejscem do plażowania i morskich kąpieli, a odpoczynek na wybrzeżu uprzyjemniają piękne krajobrazy, przytulne zatoczki i wspaniałe zabytki.
W lipcu mija 25 lat od śmierci Janusza Andrzeja Zajdla, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy fantastyki naukowej. Z tej okazji wdowa po pisarzu Jadwiga Zajdel dokonała wyboru 33 opowiadań Zajdla. Zbiór pod tytułem Relacja z pierwszej ręki będzie miał premierę podczas tegorocznego konwentu wielbicieli fantastyki Polcon, gdzie wręczana będzie także Nagroda im. Janusza A. Zajdla - najważniejsze wyróżnienie przyznawane polskim twórcom literatury fantastycznej. Statuetkami Zajdla uhonorowano m.in. Andrzeja Sapkowskiego (pięciokrotnie) Jacka Dukaja (pięciokrotnie).
Ciekawy debiut młodego politologa, który opisuje życie codzienne urzędnika kościelnego w realiach polskiej prowincji. Historia miejscami dyskusyjna, ale częściej wyrażająca tęsknotę za Kościołem nowoczesnym, otwartym na potrzeby wiernych i bliskim każdemu człowiekowi, bez względu na poglądy jakie wyznaje.
Książka wydana wspólnie z Collegium Civitas. Książka przedstawia „konstytutywną cechę terroryzmu” – to jest medialność czynu przestępczego jako determinujący aspekt zamachów terrorystycznych. Autorzy przedstawiają zarówno sposoby, w jakich terroryści wykorzystują media, jak i proponują metody, jakie zastosować powinna administracja publiczna, aby poprzez współpracę z mediami terroryzmowi przeciwdziałać.
Książka wydana wspólnie z Collegium Civitas. Autor pisze o tym, jak zapewnić właściwą koordynację działań w systemie przeciwdziałania terroryzmowi – i jak w tym celu wykorzystywać procesy zarządzania zasobami informacyjnymi. Systemy obiegu informacji, stanowiąc „układ nerwowy” państwa, umożliwiają współpracę poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa oraz wspólne reagowanie na pojawiające się zagrożenia.
Książka wydana wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Sztuki Orientu. Tom poświęcony głównie zagadnieniom malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego kręgów wschodniego chrześcijaństwa i islamu, hinduizmu i buddyzmu. Autorzy przedstawiają nowe polskie badania oraz opracowania zbiorów muzealnych.
Pionierska analiza współczesnych stosunków polsko-izraelskich, wpisujących się w szeroki kontekst stosunków polsko-żydowskich. Autorka prezentuje problematykę stosunków bilateralnych w postaci swoistego procesu, któremu towarzyszą liczne, dynamiczne zmiany, dotykające takich zagadnień jak np. stosunki polityczno-dyplomatyczne.
Książka wydana wspólnie z Centrum Europejskim Natolin. W książce dwaj wojskowi historycy omawiają udział Polski w wojnie o wyzwolenie Kuwejtu. Decyzja o przyłączeniu się do organizowanej pod auspicjami amerykańskimi koalicji antyirackiej była jednym z najbardziej dobitnych przejawów odzyskania przez Polskę suwerenności politycznej.
Książka wydana wspólnie z Collegium Civitas. Pierwsza na polskim rynku wydawniczym pozycja poświęcona wpływowi wybranych dziedzin nauki i kultury średniowiecznego islamu na średniowieczną Europę. Autorka omawia podstawowe elementy kultury muzułmańskiej: powstanie islamu, kształtowanie się kalifatu, obowiązki muzułmanina oraz dogmaty wiary.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności