
Po zaledwie dwóch dniach od wprowadzenia do oferty Złotych Myśli „Księgi est”, wydawnictwo odnotowało dziesięć razy większą sprzedaż tego tytułu niż w przypadku standardowej premiery. Tym samym „Księga est” w zawrotnym tempie trafiła na szczyt bestsellerów w wakacyjnej ofercie Złotych Myśli.

Na Portalu Podróżnika, działającego na stronie Wydawnictwa Bezdroża www.bezdroza.pl, od kilku lat funkcjonuje Klub Bezdrożnika, zrzeszający pasjonatów przygód i wypraw po całym świecie.

Autor przedstawia w lekkiej, chwilami wręcz zabawnej, formie podstawowe założenia filozofii buddyjskiej. Pojęcia pustki, przeznaczenia, czasu czy szczęścia ukazane są w żartobliwym ujęciu, pozwalają czytelnikowi łatwiej poznać sposób dochodzenia do filozoficznej konkluzji i obszar zagadnień, który od setek lat penetrują filozofowie buddyjscy.

Zygmunt Mycielski, swoje zapiski, prowadzone jeszcze przed wojną, nazwał ostatecznie Niby- dziennikiem - bliższe są bowiem eseistyce niż kronice, choć autor żywo interesował się otaczającą rzeczywistością. Przy tej lekturze wracamy do świata, który jest antypodą czasów hałaśliwych, bez manier i bez fasonu, z łatwymi celami i płytką refleksją. Niby-dziennik obejmujący lata 1969-1981, to zaledwie skromna część tych zapisków, stanowi integralną część spuścizny, jaką po sobie pozostawił.

Słowenia – kraj mniejszy niż niejedno polskie województwo i liczący niewiele więcej mieszkańców niż Warszawa, zadziwia różnorodnością krajobrazów, klimatów i zabytków. Drogi wijące się między kamiennymi wioskami zaprowadzą turystę do podgórskich winnic, urokliwych miasteczek nad Adriatykiem, między niebotyczne alpejskie szczyty i do fascynującego świata Krasu. Do wizyty w tym kraju zachwycającym dziełami rąk ludzkich oraz osobliwościami przyrodniczymi zaprasza przewodnik „Słowenia. Słoneczna strona Alp” Wydawnictwa Bezdroża.

„O marzeniu sennym” to jedno z pierwszych dzieł Freuda, które można nazwać rewolucyjnymi. W przeciwieństwie do poprzedników zajmujących się zjawiskiem snu Freud nadał mu kontekst psychologiczny, zagłębiając się w obszary podświadomości, o jakich nie śniło się wcześniejszym badaczom. Na podstawie doświadczeń podczas pracy z pacjentami, wyznającymi swoje niepokoje na słynnej kozetce w wiedeńskim gabinecie, a także na przykładzie treści własnych snów, Freud ukazał zależność między marzeniami sennymi a naszym ukrytym życiem psychicznym.

Przepis na życie wydaje się z pozoru czymś błahym: miłość, szczęście, rodzina, przyjaciele i trochę jedzenia. Czy to aż tak proste? Alice to młoda kobieta, która próbuje wrócić do równowagi po rozstaniu z chłopakiem i traumie gwałtu. Wyjeżdża do Londynu do przyjaciółki Leili i zatrudnia się we włoskiej restauracji. W tym czasie matka Leili, słynna malarka, postanawia kupić willę nieopodal włoskiego Trientu, gdzie zaprasza obie dziewczyny na wakacje. W sąsiedztwie rezydencji mieszka Babette, stara Włoszka zmagającej się z chimerami męża, której życie wkrótce diametralnie się zmieni…

Fascynująca afrykańska love story! Wspaniała opowieść w stylu „Pożegnania z Afryką” – o poszukiwaniu własnych korzeni i rodzinnych tajemnic. Kiedy młody dziennikarz Curro Mencia odkrywa, że rodzinny dom, w którym spędził dzieciństwo, zostaje wystawiony na sprzedaż, coś w nim pęka. W poszukiwaniu własnych korzeni wyrusza śladami swego tajemniczego dziadka, Hamisha, szkockiego obieżyświata, który przed laty przeżył burzliwą przygodę miłosną z babką Curro, a wkrótce potem zniknął w Afryce w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszelkie tropy prowadzą do Kenii, magicznego kraju pełnego cudownych historii i fascynujących postaci.

Kolejny kryminał J.D. Robb o znakomitej detektyw Eve Dallas. Tym razem ofiarą jest policjantka, sprawa staje się więc bardziej osobista i nabiera dodatkowych rumieńców. Detektyw Eve Dallas zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarą jest policjantka, ukochana zaprzyjaźnionego z Eve lekarza medycyny sądowej. Kobietę zamordowano na klatce schodowej domu, najprawdopodobniej z jej własnej broni.

Wakacje to czas, kiedy stykamy się z innymi kulturami i bardzo często musimy skonfrontować własne wyobrażenia o nich z rzeczywistością.

Wydawnictwo Złote Myśli całkowicie rezygnuje z haseł zabezpieczających otwieranie ebooków. - Istniejące obecnie formy zabezpieczeń nie są idealne. Przeważnie są wygodne dla wydawców, ale uciążliwe dla klientów – mówi prezes Wydawnictwa Marcin Kądziołka. - Nie na wszystkich urządzeniach można odczytać plik z hasłem. Wpisywanie kodu nie jest też wygodne, a jeśli zechcesz do tytułu wrócić za pół roku, może się okazać, że po prostu nie pamiętasz, jaką kombinację podać.

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera to książka niezwykła – fascynująca autobiografia wysokofuncjonującego autysty Daniela Tammeta, obdarzonego również zdolnością synestezji, sprawiającą, że autor widzi kolory, kształty i faktury liczb. Tammet jest geniuszem matematycznym i lingwistycznym, rekordzistą Europy w recytowaniu liczby pi i wynalazcą języka mänti.

Niedawno ukazała się w Polsce "Morfina" nagradzanej pisarki Chiki Adachi oraz młodej, zdolnej rysowniczki Kumiko Saiki. Morfina - alkaloid o działaniu odurzającym, przeciwbólowym oraz przeciwkaszlowym, wpływa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. W medycynie stosowana w leczeniu chorób przewlekłych, w przypadku, gdy kuracje innymi lekami przeciwbólowymi są nieskuteczne. Dwieście miligramów morfiny zaaplikowane dożylnie lub podskórnie to dawka śmiertelna. Komiks ukazywał się w odcinkach w latach 2007-2008 w magazynie "Feel Young".

Komputer i Internet - przyzwyczailiśmy się do korzystania z udogodnień, jakie ze sobą niosą. Należy jednak pamiętać również o zagrożeniach, na które szczególnie narażone są nasze dzieci. Staramy się chronić je przed niebezpieczeństwami otaczającego świata: przed zagrożeniami, groźnymi sytuacjami, a także przed używkami. Dlaczego więc nie patrzymy z niepokojem na malucha z wypiekami na twarzy grającego w brutalną grę lub godzinami rozmawiającego na chacie z nieznajomą nam osobą?

To kolejny – po „Mojej Toskanii” i „Moich Dolomitach” Witolda Casettiego i Agaty Jakóbczak oraz ”Moim Paryżu” Elisabeth Dudy - subiektywny przewodnik po najpopularniejszych regionach turystycznych, napisany przez osobę publiczną i popularną. Conrado Moreno, Polak i Hiszpan jednocześnie, pisze wiele o specyfice miasta i okolicy, jego położeniu i ukształtowaniu, krajobrazach, historii, sztuce, smakach i zapachach, tradycyjnych potrawach i zwyczajach, magicznych zaułkach, wydarzeniach kulturalnych...

Nowy tytuł z serii podróżniczej Wydawnictwa Pascal „Mój prywatny świat” – „Islandzkie zabawki” - to słodko-gorzka relacja cieszyńskiego poety Mirosława Gabrysia z malowniczej wyspy. Wyspa - znana ostatnio ze swojego nie-sławnego wulkanu - jest czynnym wulkanem ludzkich emocji i wydarzeń wartych poznania. Autor pokazuje Islandię jako azyl – azyl pogrążony w gospodarczym kryzysie. Kreśli również bez czułości sylwetki Polaków i pozostałych emigrantów, szukających na wyspie lepszego życia lub przygód. Islandia w oczach Gabrysia przypomina momentami rozrzucone zabawki w dziecięcym pokoju.

Jest wiele powodów, dla których turyści tak często wybierają Chorwację na miejsce wakacyjnego odpoczynku: jest ona doskonałym miejscem do plażowania i morskich kąpieli, a odpoczynek na wybrzeżu uprzyjemniają piękne krajobrazy, przytulne zatoczki i wspaniałe zabytki.

W lipcu mija 25 lat od śmierci Janusza Andrzeja Zajdla, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy fantastyki naukowej. Z tej okazji wdowa po pisarzu Jadwiga Zajdel dokonała wyboru 33 opowiadań Zajdla. Zbiór pod tytułem Relacja z pierwszej ręki będzie miał premierę podczas tegorocznego konwentu wielbicieli fantastyki Polcon, gdzie wręczana będzie także Nagroda im. Janusza A. Zajdla - najważniejsze wyróżnienie przyznawane polskim twórcom literatury fantastycznej. Statuetkami Zajdla uhonorowano m.in. Andrzeja Sapkowskiego (pięciokrotnie) Jacka Dukaja (pięciokrotnie).

Ciekawy debiut młodego politologa, który opisuje życie codzienne urzędnika kościelnego w realiach polskiej prowincji. Historia miejscami dyskusyjna, ale częściej wyrażająca tęsknotę za Kościołem nowoczesnym, otwartym na potrzeby wiernych i bliskim każdemu człowiekowi, bez względu na poglądy jakie wyznaje.

Książka wydana wspólnie z Collegium Civitas. Książka przedstawia „konstytutywną cechę terroryzmu” – to jest medialność czynu przestępczego jako determinujący aspekt zamachów terrorystycznych. Autorzy przedstawiają zarówno sposoby, w jakich terroryści wykorzystują media, jak i proponują metody, jakie zastosować powinna administracja publiczna, aby poprzez współpracę z mediami terroryzmowi przeciwdziałać.