
Ostrzeżenie! To literatura dla dorosłych! Mo Hayder bez owijania w bawełnę opisuje morderstwa, tortury, okrucieństwa! O ludzkiej naturze opowiada nieludzkie historie, których wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć! W majowy wtorek tuż po lunchu policyjny nurek Phoebe Marley zaciska dłoń na ludzkiej ręce. Już sam fakt, że ręce nie towarzyszy reszta ciała, jest wystarczająco niepokojący. Co gorsza, następnego dnia policja znajduje drugą rękę. Obie niedawno amputowano, a śledczy mają powody przypuszczać, że amputowano je za życia ofiary.

Kulisy amerykańskiej polityki, świat intryg i tajemnic Białego Domu oraz zrodzony z fascynacji postacią Laury Bush poruszający portret niezwykłej kobiety. W dniu, który może okazać się najważniejszym w prezydenturze jej męża, Alice Blackwell zastanawia się nad dziwną i nieprawdopodobną drogą, która zawiodła ją do Białego Domu – i reperkusjami życia, które, jak sama mówi, „niemal przeczyło samo sobie”.

Cyniczny agent brytyjskiego oraz jego tajna broń – najbardziej wpływowy krawiec w kraju,
powszechnie znany z pasji do markowych garniturów i opowiadania fantastycznych historii. Tajna misja w Panamie, fascynującym kraju łączącym skrajną biedę i niewyobrażalne bogactwo. Harry Pendel był niegdyś drobnym kanciarzem. Dziś jest krawcem, najlepszym w Panamie. Ubierają się u niego przedstawiciele wyższych sfer: wpływowi politycy, biznesmeni, generałowie. Andrew Osnard to bezwzględny brytyjski szpieg. Szantażem zmusza Pendela do współpracy z wywiadem...

Nigdy nie są sami. Mikrofony w materacach, otwory w ścianach, lunety na horyzonciDomy mają oczy, ściany uszy. Historia uczucia, jakie połączyło hollywoodzką gwiazdę i prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz opowieść o jego tragicznych konsekwencjach. Historia, którą niby wszyscy znają, ale wciąż na nowo poznają jej faktyczny przebieg .

Miłość, zdrada, rozczarowanie i zmarnowane marzenia – kolejna, doskonała powieść jednego z najbardziej wnikliwych pisarzy dwudziestego wieku. Akcja powieści autora Drogi do szczęścia i Wielkanocnej parady toczy się tym razem w małym miasteczku Cold Spring Harbor położonym na Long Island. Evan Shepard jako nastolatek nie rokował najlepiej, źle się uczył i miał zatargi z prawem. Zmieniło się to w chwili, gdy poznał samochody. Uwielbiał prowadzić i doskonale znał się na mechanice, dlatego ku radości ojca postanowił pójść do college’u.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad poziomem toksyn w swoim organizmie i pragniesz się dowiedzieć, jakie trujące pułapki czyhają na ciebie każdego dnia w twoim własnym domu, musisz po prostu przeczytać tę książkę. A gdy to zrobisz, już nigdy więcej nie spojrzysz na gumową kaczuszkę tymi samymi oczami.

Wydawnictwo MUZA SA zaprasza na VII Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”. 28 sierpnia – 5 września 2010 roku w rejonie ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego. Wydawnictwo MUZA SA, wydawca książek Isaaca Bashevisa Singera, przygotowało specjalną, festiwalową księgarnię na ulicy Próżnej. Księgarnia czynna będzie: czwartek - piątek od godziny 16.00 do ostatniego gościa. sobota - niedziela od godziny 11.00 do ostatniego gościa

Już 6 września premiera kolejnej książki w znakomitej serii Mistrzowie Psychologii, tym razem autorstwa cenionego polskiego psychologa, profesora Wiesława Łukaszewskiego. Czy ludzie myślą o śmierci? Czy zwykły człowiek boi się jej? Dlaczego niektórzy decydują się na samobójstwo? Czym jest teoria opanowania trwogi?

Czy istnieją współcześni heretycy? Jak tworzą się nowe ideologie i gdzie leżą granice tolerancji? Czy między herezją a dogmatem rzeczywiście jest tak wielka różnica? Co decydowało o uznaniu jakiegoś poglądu za herezję: demokratyczne głosowanie a może… przypadek? Książka Herezja to niespodziewanie odnalezione po latach w „sejfie” teksty szesnastu wykładów Leszka Kołakowskiego wygłoszonych między listopadem 1982 a lutym 1983 dla polskiej rozgłośni radia Wolna Europa.

Książka uznawana za najlepszy podręcznik treningowy dla biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania startujących na dystansach od 800 metrów do maratonu. Co stanowi o wyjątkowości tej książki? Unikatowe podejście do trenowania, za którym kryje się kilka dziesięcioleci badań naukowych oraz doświadczeń trenerskich. Jack Daniels zdobywał medale olimpijskie w 1956 i 1960 r.

Na kartach Młodzieży PRL autorka opowiada o tym, jak żyła młodzież w latach 1949–1980, o dojrzewaniu, pracy i zabawie w PRL-u. Książka pod wieloma względami burzy stereotypowy obraz lat komunizmu budowany przez media zwłaszcza w ostatnich latach. Książka jest napisana prostym i jasnym językiem, może być traktowana jako popularny podręcznik najnowszej historii Polski, widzianej zarówno od strony najważniejszych faktów, jak i obyczajów.

Pod pseudonimem Larsa Keplera, autora książki Hipnotyzer, kryje się para znanych szwedzkich pisarzy: Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril. Hipnotyzer jest pierwszą książką z planowanej serii kryminalnych powieści z detektywem Joona Linna w roli głównej. Prawa do adaptacji filmowej Hipnotyzera (i następnych książek z Joona Linna) kupił Svensk Filmindustri (SF) w koprodukcji z Sonet Film.

Wysoki. Śmierć Camerona Doomadgee to przykuwająca uwagę opowieść o Palm Island, tropikalnym australijskim raju, gdzie od ponad stu lat prowadzona jest wyjątkowo brutalna polityka rasowa, i o tajemniczej sprawie Camerona Doomadgee, który zabrany rutynowo na komisariat za obrażanie policjanta, czterdzieści minut później zostaje znaleziony martwy na podłodze celi.

Yiyun Li urodziła się w 1972 roku w Pekinie, skąd w 1996 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Publikowała m.in. w "The New Yorker", "The Paris Review", "The Gettysburg Review" i "A Public Space". Za swój debiutancki zbiór Tysiąc lat dobrych modlitw otrzymała szereg nagród, m.in. Frank O’Connor International Short Story Award, PEN/Hemingway Award, Guardian First Book Award i California Book Award.

"Co się stało z pogodną utopią multikulturalizmu? Co się dzieje z liberalnymi społeczeństwami Zachodu? Trudno o lepsze miejsce do szukania odpowiedzi niż słynąca z otwartości i tolerancji Holandia. Paul Scheffer analizuje holenderskie społeczeństwo bezwzględnie, lecz z taktem. Zewnętrzne doświadczenie podróży i wewnętrzne doświadczenie obcowania z Innym, imigrantem, pozwala mu przebić się przez mur wygodnych złudzeń.

"Wojtek Górecki napisał świetną książkę. Jest ona wynikiem jego fascynacji światem nie tak znów odległym od Polski, ale jakże zupełnie nieznanym nam i obcym. I oto, dzięki autorowi Planety Kaukazu, opisani przez niego Czeczeńcy i Inguszowie, Osetyńcy i Abchazi stają się nam znajomi, bliscy, sąsiedzcy. To wielka zasługa autora przyczynić się swoim pisaniem do poznania innych, a przez poznanie – do zrozumienia i zbliżenia.

Zabójca z miasta moreli to wielowątkowa opowieść o Turcji rozdartej między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętej konserwatyzmem i ponowoczesnością, tęsknotą za Europą i eurosceptycyzmem. W każdym z reportaży Szabłowskiego ważą się czyjeś losy, każdy bohater ma okazję przemówić pełnym głosem, opowiedzieć swoją historię, nierzadko zadziwiony własną odwagą, którą wyzwolił w nim polski reporter.

Przekład z języka niemieckiego Elżbieta Kalinowska. Kerim na własne oczy widzi śmierć ojca i z dnia na dzień przestaje być dzieckiem. Musi zaopiekować się rodzeństwem i przejąć rodzinny interes. Spokojne życie nie jest mu jednak pisane… W książce Sherko Fataha Irak Husajna to apokaliptyczna kraina, w której przeciwnicy polityczni umierają uduszeni w wystawionej na słońce ciężarówce, a hordy zdziczałych psów atakują ludzi. Ledwie kończy się jedna wojna, już zaczyna się następna.

"To prawdopodobnie jedna z najlepszych dokumentalnych książek tego roku. (…) Materiałów na temat Kambodży i rządów Pol Pota opublikowano wiele, ale Peter Fröberg Idling przedstawia tę dramatyczną historię w całkiem nowy sposób. I choć temat jest przerażający, to naszkicowany przez Idlinga portret kraju i ludzi jest przede wszystkim poetycki. Kojarzy się ze stylem Svena Lindqvista, szwedzkiego mistrza podróżniczego reportażu, lub jego duńskiego odpowiednika, Carstena Jensena. (…)"."Dagbladet"

Ciekawy debiut, który opisuje życie codzienne urzędnika kościelnego w realiach polskiej prowincji. Historia miejscami dyskusyjna, ale częściej wyrażająca tęsknotę za Kościołem nowoczesnym, otwartym na potrzeby wiernych i bliskim każdemu człowiekowi, bez względu na poglądy jakie wyznaje. Bohaterem powieści jest młody biskup, watykański urzędnik i światowiec, który zostaje przeniesiony do zapomnianej przez Boga i ludzi diecezji na wschodnich rubieżach Polski.