
To wstrząsające świadectwo, o którym sam autor napisał: Zdaję sobie sprawę, że wielu Czytelników tej książki zacznie kręcić głową z niedowierzaniem i posądzi mnie o grubą przesadę. […] Nikt dziś nie chce brać odpowiedzialności. Wolą raczej fałszować historię i wybielać wszystko w nie¬prawdopodobny sposób, niż rzucić światło na prawdziwość zdarzeń i ostrzec przyszłe pokolenie przed popełnieniem tej samej pomyłki.

Marketing polityczny w Internecie autorstwa Sergiusza Trzeciaka to odpowiedź dla wszystkich, którzy zadają sobie pytanie: jak skutecznie kształtować wizerunek publiczny w Internecie? Wszystkie narzędzia oferowane przez Internet i sposoby ich wykorzystania są w publikacji Sergiusza Trzeciaka przedstawione z perspektywy polityka, co wyróżnia tę publikację na tle pozostałych.

„Obsoletka to - poza wszystkimi medycznymi powiązaniami - wygodna forma literacka dla nielubiących zapominać. Dla ceniących nie tylko dobre wspomnienia, bo jedną z metod szukania sensu jest dla nich analiza straty. Dla tych wreszcie, którym świadomość, że strata może nadejść w każdej chwili z każdej strony - pomaga osiągnąć szczęście”.
Justyna Bargielska

Książka ukaże się w koedycji z "Tygodnikiem Powszechnym". Słońce, możliwość, radość to kolejna eseistyczna książka Michała Pawła Markowskiego, laureata Nagrody Kościelskich z roku 2000 za zbiór esejów Anatomia ciekawości. Prywatne miesza się tu z publicznym, a rozważania o sztuce, literaturze i fotografii z bardzo osobistą narracją.

Ze wstępu autora: „Marzyła mi się książka o moim ulubionym kraju bez napinania się. Żeby nie musiała odzwierciedlać, obiektywizować, syntetyzować. Jestem niechlujnym czechofilem, ta książka nie jest ani kompetentnym przewodnikiem po kulturze czeskiej, ani po Czechach. Nie jest obiektywna. Nie rości sobie pretensji do niczego.

”Jadąc przez Banja Lukę, rozmyślałem o niej. Wśród, ruin, grobów i pól minowych. Rozmyślałem o tym, jak leży na wznak między Wschodem a Zachodem. Leniwa i senna. W tych nieśmiertelnych brzózkach. Na piachu. Dłubie nosie, kręci kulki i marzy o własnym losie. O przyszłym zamążpójściu, o dawnych gwałtach albo że pójdzie do klasztoru. W Banja Luce o tym myślę, gdy pada deszcz i szukam wylotówki na Chorwację, na Węgry, bo już wracam.

„Tak więc jestem i Grekiem, i Chińczykiem, cóż to komu może przeszkadzać? Choć polski mym ojczystym językiem, najbardziej lubię słyszeć wokół siebie także inne mowy. Cieszy mnie obecność w jednym miejscu świątyń różnych wyznań, a jeszcze bardziej raduje, gdy wszystkie są otwarte. Przekraczanie granic od dzieciństwa stanowiło mą ulubioną rozrywkę, a myśl o ich istnieniu jedno z najczęściej przywoływanych przekleństw.

Niezwykła powieść „W stronę słońca” opowiada o tajemniczych losach rodziców Majki Olkowicz – serialowej studentki fotografii, którą poznajemy w momencie, gdy ubiega się o stypendium na prestiżowej uczelni we Florencji. Marzy o karierze i spełnieniu zawodowym, które mają jej zapewnić poczucie bezpieczeństwa i szczęśliwe życie...

Jak zaplanować własną karierę? Jak przeprowadzić własną kampanię PR na rynku pracy? Poradnik „Jak się rozwijać, by rozwinąć skrzydła? Czyli jak zastosować techniki PR na rynku pracy” pomoże każdemu zadbać o własny rozwój zawodowy. Książka czerpie z praktyki PR i prowadzi czytelnika poprzez kolejne kroki planowania kampanii PR pokazując jednocześnie w przejrzysty sposób, jak każdy z nas może wykorzystać wiedzę ekspertów public relations do planowania i kształtowania własnej kariery zawodowej.

Warszawa w roku 1937. W niemal każdej ambasadzie działa komórka wywiadowcza, szpiedzy zachodnich i wschodnich mocarstw gorączkowo zbierają informacje o przygotowaniach do wojny, zarówno tych prowadzonych przez przeciwników, jak i przez sojuszników. Można powiedzieć, że w Warszawie wręcz roi się od tajnych agentów, którzy tworzą niezwykle barwne towarzystwo, działając pod przykrywką ambasad swoich krajów.

„Na początku był kot. Istota pod każdym względem - inteligencji, fizycznego piękna, wrodzonej tajemniczości i gracji poruszania się - absolutnie doskonała. Inne dokonania naszego Stwórcy, a zwłaszcza te przemieszczające się na dwóch nogach, uznać należy za wypadek przy pracy, prototyp co najwyżej”. Jedenastu autorów, jedenaście różnych prób przeniknięcia odwiecznej kociej tajemnicy. Zebrane przez nas opowiadania reprezentują pełen asortyment gatunków współczesnej fantastyki od klasycznej science fiction poprzez fantasy, horror, space operę, urban fantasy aż po groteskę.

Paul nadal pracuje w dziwnej firmie J.W. Wells & Co, ale teraz już zdaje sobie sprawę z tego, czym naprawdę zajmuje się jego pracodawca. Rozwija też swoje umiejętności magiczne w nastawionym na konkurencję, ale też lukratywnym korporacyjnym świecie. Dostaje awans, lecz szybko okazuje się, że powinien był zapoznać się bliżej z propozycją zwierzchnika.

Znakomity thriller o tych, którzy zaginęli, i o tych, którzy próbują ich odnaleźć… Zaginęła dwunastoletnia Jenny Shepherd. Jej nauczycielka, Sarah Finch wie lepiej niż ktokolwiek inny, że szanse na znalezienie jej żywej maleją z każdym dniem. Kiedy była mała jej starszy brat wyszedł się bawić i już nie wrócił. Straszna świadomość, że nigdy nie dowiedzą się, co stało się z Charliem już zawsze będzie prześladowała jej rodzinę.

29 września, międzynarodowe jury pod przewodnictwem Natalii Gorbaniewskiej wyłoniło 7 półfinalistów piątej już edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

29 września, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocławia, poznaliśmy 7 półfinalistów piątej już edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Do momentu zebrania się międzynarodowego jury, pod przewodnictwem rosyjskiej poetki Natalii Gorbaniewskiej, w konkursie uczestniczyło 14 ćwierćfinalistów, w tym aż 7 książek polskich, 3 rumuńskie i po jednym tytule z Niemiec, Chorwacji, Czech i Węgier.

Pięć historii o polskim społeczeństwie opowiedzianych z perspektywy kolejek i kolejkowiczów. Autorka przedstawia, jak ludzie poruszali się w świecie pustych półek, dojść i przywilejów, turystyki zakupowej oraz reguł czarnego rynku w kolejnych dekadach PRL-u. Opowiada o więziach i nierównościach społecznych, które jednym umożliwiały, drugim ograniczały dostęp do deficytowych towarów.

Pozwól, że zaproszę cię do wspólnego zgłębienia kwestii takich jak ta, ilu masz przyjaciół, czy masz mózg swego ojca czy matki, czy poranne mdłości mogą być dla ciebie korzystne (a przynajmniej dla twojego dziecka), dlaczego zwycięstwo Baracka Obamy w kampanii prezydenckiej w 2008 roku było z góry przesądzone, co ma wspólnego gaelicki z żywicą olibanową, Po drodze zastanowimy się także nad rolą religii w ewolucji człowieka, faktem, że większość z nas ma nieoczekiwanie sławnych przodków, oraz nad tym, dlaczego mężczyźni i kobiety nigdy nie dogadają się w sprawie kolorów.

Długo oczekiwana przez czytelników pozycja-pięknie wydany (duży format, papier kredowy, kolorowe reprodukcje) album z wyborem znanych i tych mniej znanych obrazów Romy Ligockiej, sławnej pisarki, oraz fragmentów jej literackich tekstów. Publikacja pozwala nam zobaczyć twórczość Autorki z zupełnie innej strony, odkryć jej nowy wymiar, pozwala nam poznać ją jako malarkę. Dla czytelników Romy Ligockiej będzie doskonałą okazją do zaznajomienia się z jej twórczością malarską, zaś osoby, które nie znają pióra artystki, z przyjemnością sięgną po ten tytuł ze względu na wybrane fragmenty tekstów.

Sprawy na Ziemi nie idą najlepiej. Starych, potężnych bogów wyparli trywialni, ale i bezwzględni bożkowie popkultury. Świat globalnej wioski nie daje poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Osamotnieni ludzie już dawno stracili nadzieję na odmianę losu, żyją z dnia na dzień, apatyczni i znudzeni… na domiar złego zaczyna brakować kawy. W niewyjaśnionych okolicznościach znikają też żelazka.

Charles Bukowski (1920–1994), jedna z najbardziej skandalizujących i kontrowersyjnych postaci literatury amerykańskiej XX wieku, pisał tak wiele, że liczne jego teksty zostały rozproszone. Na Fragmenty winem poplamionego notatnika składają się utwory, z których większość była niedostępna od czasu, gdy ukazywały się w gazetach podziemnych, periodykach literackich, a nawet czasopismach pornograficznych.