
Dziesiątki tysięcy zabitych cywilów, w tym kobiet, dzieci oraz starców, tysiące spalonych wsi oraz miasteczek, ponad półtora miliona wysiedlonych ludzi, zmuszonych do opuszczenia rodzinnych stron i pozostawienia dorobku swojego życia. Pod tymi liczbami kryje się porażający obraz historii, którą współdzielimy z Ukrainą.

Od stycznia 20011 r. Prószyński i S-ka rusza z nową serią „ASY KRYMINAŁU”. W serii ukażą się najlepsze polskie kryminały. Chcemy wydawać książki z klasą - dla fanów gatunku. Skupimy się wokół pisarzy z dorobkiem. Stawiamy na tych, którzy nie wycofają się z niekonwencjonalnych pomysłów, a jednocześnie stworzą realia i atmosferę wiarygodne dla wymagającego czytelnika. W serii ukażą się klasyczne kryminały, ale też książki z zacięciem sensacyjnym i powieści w bardziej mrocznym klimacie, także z wątkami metafizycznymi. Nie zawsze najważniejsze będzie pytanie „kto zabił?”. Czasem zagadką będą same motywy zbrodni.

Kraj utracony. Moja historia Izraela to osobiste spojrzenie na dzieje państwa żydowskiego, ale także gruntowna analiza idei stojącej za jego powstaniem. Autor szuka jej historycznych korzeni, śledząc losy państwotwórczego mitu od biblijnego wygnania i obietnicy powrotu, przez ruch syjonistyczny i Holokaust, aż po polityczne decyzje ostatnich dekad. Wiedzie czytelnika poprzez czasy żydowskiej emancypacji, oświecenia, socjalizmu i nacjonalizmu.

"Trudno być Czeczenem. Jeśli jesteś Czeczenem – powinieneś nakarmić i przygarnąć wroga, który zapukał do twoich drzwi jako gość, powinieneś bez namysłu umrzeć, broniąc honoru dziewczyny, powinieneś zabić człowieka, którego ściga zemsta twojego rodu, wbijając mu kindżał prosto w pierś, bo nie wolno ci strzelać nikomu w plecy, powinieneś oddać ostatni kawałek chleba przyjacielowi,

Pewien antykwariusz wynajmuje Viktora Kärppę, by ten odszukał jego zaginioną żonę Estonkę. Dobrze płatne zlecenie tylko z pozoru wydaje się proste - rozbija uporządkowane życie Kärppy i stawia na jego drodze Marję, kobietę niezależną i twardo stąpającą po ziemi, która do niejasnych interesów mężczyzny odnosi się podejrzliwie.

1500 najważniejszych słów i zwrotów, gramatyka, ćwiczenia, dialogi oraz ciekawostki. Koreański Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka koreańskiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień – teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu poradzisz sobie w każdej codziennej sytuacji!

Najwspanialsza autorka opowiadań wśród żyjących pisarzy anglosaskich. — Bonnie Brody, „Fairbank Reader” Styl Alice Munro jest żwawy, zmysł obserwacji niezmordowany, ciekawość zachłanna, a zdania — zaczerpnięte z najczystszego źródła. — Jonathan Penner, „The Washington Post". Dziesięć najnowszych opowiadań znakomitej kanadyjskiej pisarki od lat wymienianej w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Dziesięcioro głównych bohaterów (przeważnie bohaterek) i dziesięć historii rozgrywających się w dwudziestowiecznej Kanadzie i dziewiętnastowiecznej Europie.

Podobno siedem to szczęśliwa liczba... Podobno charakter człowieka zmienia się co siedem lat... Podobno wiele małżeństw rozpada się po siedmiu latach... Tessa Russo ma dwoje małych dzieci i znanego pediatrę za męża. Poświęciła swoją karierę dla rodziny i wszystko wskazywało na to, że jej życie jest perfekcyjne i uporządkowane.

Kiedy twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, czy oznacza to, że jest winne najgorszej zbrodni? Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi.

Jest wiosna 1979 roku. Klas Östergren w ciemnym pokoju o oknach zasłoniętych storami spisuje historię braci Morgan, z którymi przypadkiem zetknął go los: Henry’ego, boksera, dżentelmena, sybaryty i marzyciela, i Leo, udręczonego życiem poety, idealisty i alkoholika. Wielkie i puste mieszkanie przy Hornsgatan jeszcze nie tak dawno tętniło życiem. Teraz znerwicowany pisarz jest jedynym jego lokatorem, a drzwi wejściowe zabarykadowane są szafą.

Książek poświęconych zarządzaniu jest bardzo dużo. Właśnie ukazała się nowa, pod lakonicznym tytułem „Zarządzanie”. Jest to podręcznik akademicki – praca zbiorowa czternastu autorów pod redakcją naukową dr hab. Mirosława Kugiela. Podręcznik stanowi kompendium wiedzy z zakresu zarządzania. Publikacja wyróżnia się przystępnym językiem, pozwalającym na szybkie przyswojenie potrzebnej wiedzy. Została ona wydana staraniem Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie.

Opowieść o życiu i twórczości wybitnego reżysera, założyciela i przez kilkadziesiąt lat dyrektora jednej z najważniejszych scen warszawskich, Teatru Współczesnego. Erwin Axer urodził się we Lwowie w 1917 roku, był uczniem Leona Schillera, ale stworzył teatr kameralny, skupiony na współczesnej dramaturgii.

Już w styczniu ukaże się szwedzki kryminał Krew, którą nasiąkła Asy Larsson – autorki cenionej zarówno za umiejętność tworzenia zagadki kryminalnej, jak i za talent literacki. Powieść stwarza niezwykły świat, który intryguje i ciekawi nie tylko miłośników gatunku noir. Północna Szwecja za kręgiem polarnym. W małej wiosce Jukkasjärvi zostaje brutalnie zamordowana kontrowersyjna pastor parafii, Mildred Nilsson.

W Imperium Anryjskim pozornie wciąż coś się zmienia, ale w sprawach najważniejszych czas stoi w miejscu od tysiąca lat. Wysokie rody toczą gierki o władzę, a zakony magów, które pociągają za większość sznurków, knują, ile wlezie. Jednak to już ostatnie lata stagnacji - cisza przed burzą. Dla namiestniczki Enrissy, kobiety twardej i wykształconej, oraz dla rządzonego przez nią magicznego świata Anry zbliża się chwila wypełnienia starożytnego proroctwa.

Kultowy „Generał Ciupinek” powraca na księgarskie półki! Nie lada gratka dla fanów twórczości Papcia Chmiela! „Generał Ciupinek” to młodzieżowa powieść przygodowa autorstwa Barbary Tylickiej, która ukazała się w roku 1965, a zilustrował ją, nie kto inny jak Papcio Chmiel (już wówczas twórca popularnych komiksów z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka).

Ta książka to nie tylko znakomita rozrywka, ale przede wszystkim przeżywanie radości z matematycznych badań i odkryć. Poprzez ciekawostki i fascynujące łamigłówki, autor ukazuje najgłębsze zasady leżące u podstaw przedstawianych problemów, zamieniając matematykę w inspirującą zabawę. I oczywiście wyjaśnia, jak znaleźć krowy w labiryncie…

Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie. Promienie śmierci, pola siłowe, ubrania zapewniające niewidzialność. Czy będą dostępne już w najbliższych dziesięcioleciach, czy dopiero za tysiące lat? Jeszcze sto lat temu uczeni stwierdziliby, że lasery, telewizja i bomba atomowa to pomysły całkowicie wykraczające poza obszar idei fizycznie możliwych.

Najnowsza książka laureata Nagrody Nobla. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat nasze rozumienie natury rzeczywistości zmieniło się radykalnie, jednak świadomi tego są tylko nieliczni. „Lekkość bytu” jest pierwszą książką, w której rozważane są konsekwencje wynikające z tej rewolucji. Światowej sławy fizyk, Frank Wilczek, po mistrzowsku przedstawia nowe perspektywy widzenia naszego niezwykłego Wszechświata i przewiduje nadejście złotego wieku fizyki cząstek elementarnych.

Wstrząsające zabójstwa, dramatyczne śledztwa, sprawiedliwość po latach. Te zbrodnie były wyrzutem sumienia polskiej policji, bezsilnej wobec nieuchwytnych sprawców. Na przełom w śledztwie trzeba było czekać nawet lata. O rozwikłaniu tajemnicy zbrodni decydował niewiarygodny splot wydarzeń i łut szczęścia. Książka Ewy Ornackiej jest reporterską rekonstrukcją pracy śledczych: od miejsca zabójstwa, aż do zatrzymania mordercy, próbą ukazania zwrotów akcji, których często nie widać w procesie sądowym.

Ekscytujący kryminał Pawła Jaszczuka – zdobywcy prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru. Maj 1938. Jakub Stern, dziennikarz „Kuriera”, zajmuje się najbardziej drastycznymi zbrodniami z lwowskiej kroniki kryminalnej. Pisanie artykułów szybko przestaje mu wystarczać i prowadzi własne dziennikarskie śledztwa. Często ubiega policję, a rozwiązanie sprawy podkuwającego swoje ofiary „kowala z lasu” i szaleńca kolekcjonującego prawe kobiece dłonie przynosi mu sławę.