
Prezentowany słownik stanowi istotne źródło wiedzy dla współczesnych nauk o wychowaniu oraz pedagogiki jako takiej. Przedstawiając historię twórczych wysiłków, pozwala odróżnić to, co trwałe, od tego, co nieistotne i powierzchowne lub co stanowiło rezultat zmieniającej się mody.

Polecana książka składa się z artykułów, które stanową zbiór – snutych w kontekście trwania i zmiany uniwersyteckich ideałów – refleksji nad współczesnym modelem uniwersytetu i miejscem, jakie zajmuje w nim student.

W tym stylowym i praktycznym kompendium o aranżowaniu wnętrz, znany i ceniony dekorator wnętrz - Laurence Llewelyn-Bowen pokazuje jak zakasać rękawy, chwycić za pędzle i zmienić nudne wnętrze w całkowicie niezwykłe. Projektant zachęca nas do aranżowania wnętrz z charakterem, wyboru odważnych barw, faktur i wzorów. Podsuwa wiele niekonwencjonalnych pomysłów, by nadać wnętrzu stylu i charakteru, a wszystko przy pomocy prostych zabiegów i środków nie rujnujących domowego budżetu.

Ta niezastąpiona książka, zawierająca praktyczne porady profesjonalnych szkoleniowców, pozwoli ci szybko, skutecznie i w humanitarny sposób rozwiązać 100 najpospolitszych psich problemów. - Idealny przewodnik dla właścicieli psów wziętych ze schroniska lub innych, których przeszłość jest nieznana, a także rozbrykanych młodzików, którym należy się dobry start.

Duchy w polskich zabytkach w nowej serii Są takie miejsca to publikacja prezentująca niezwykłe historie o duchach i zjawach w polskich zamkach, pałacach i kościołach. Autor, historyk i krajoznawca, który od kilkudziesięciu lat zgłębia tę tematykę, przedstawił 70 najciekawszych obiektów, wśród których znalazły się m.in. zamki w Baranowie Sandomierskim i Książu, pałace w Łańcucie i Nieborowie oraz kościoły w Krakowie i Poznaniu.

Kto czytał "44 Scotland Street", chętnie dowie się, co słychać u znajomych mieszkańców pewnej kamienicy w Edynburgu. Ale także ci, którzy nie znają twórczości Alexandra McCalla Smitha, powiedzą po zakończeniu lektury to samo, co autor po zakończeniu pisania: "Ani przez chwilę się nie nudziłem". Najróżniejsze, bardziej i mniej prawdopodobne przygody, nie całkiem udane miłosne intrygi, chybione ambicje rodziców, szczypta domorosłej filozofii, manowce popularnej psychoanalizy…

Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA i Spadkobierczynie Autora Pani - Jadwiga Zajdel oraz Joanna Zajdel-Przybył ogłaszają konkurs na kontynuację powieści Janusza A. Zajdla. Twórczość Janusza Zajdla, przerwana w najlepszym momencie, zasługuje na kontynuację w duchu oryginału. Pisarz pozostawił kilka konspektów, w tym konspekt i trzy pierwsze rozdziały powieści Drugie spojrzenie na planetę Ksi.

Anglia, 1954 rok. W kraju odbywa się polowanie na homoseksualistów, zainspirowane działaniami McCarthy'ego tropiącego w USA komunistów. Nikogo zatem nie dziwi, że oskarżony o homoseksualizm i obrazę moralności publicznej, poddany przymusowej terapii hormonalnej Alan Turing zostaje odnaleziony martwy w swoim domu w Wilmslow.

Aktor Julían Dalmau przybywa ze Stanów na Kubę odegrać rolę swego życia – własną śmierć. W otoczeniu szemranej bohemy hawańskiego półświatka przygotowuje się do spektaklu mało znanego dramaturga Howarda Owena o trudnej relacji ojciec–syn w obliczu homoseksualizmu. Świat, w który wkracza bohater, to fascynujący, a zarazem mroczny klimat hawańskich zaułków i dzielnic pachnących grzechem, to miasto pełne spelun, gdzie w oparach dymu z cygar i przy brzęku szklanek z rumem toczą się dyskusje o życiu, sztuce i teatrze.

Całkiem zwyczajna historia- współczesna powieść obyczajowa o miłości i samotności, o rozdźwięku między modą na bycie singlem a tęsknotą za ciepłem domowego ogniska - współczesna powieść obyczajowa o miłości i samotności, o rozdźwięku między modą na bycie singlem a tęsknotą za ciepłem domowego ogniska. - historia opowiedziana na przemian przez parę głównych bohaterów, raz z perspektywy jego, raz z perspektywy jej. On - Andrzej, dojrzały mężczyzna, scenarzysta filmowy. Ona - Kaśka, trzydziestokilkuletnia fotografka i samotna matka dorastającego syna.

Wulkan emocji, cierpienia i marzeń oraz realistyczni i dający się lubić bohaterowie, którzy odważnie stawiają czoła wydarzeniom zmieniającym bieg ich życia – bestsellerowa irlandzka powieściopisarka w najnowszej odsłonie. Dom towarowy Kenny’s, ze swoją okazałą neobarokową fasadą bezsprzecznie nazwać można klejnotem w koronie irlandzkiego miasteczka Ardagh.

Niezwykła historia relacjonująca przetrzymywanie obywateli Stanów Zjednoczonych, ujawniająca jednocześnie strukturę jednej z najstarszych i największych światowych organizacji terrorystycznych. 13 lutego 2003 roku w tropikalnych lasach rozciągających się w górach Kolumbii rozbił się samolot, na pokładzie którego znajdowało się trzech amerykańskich cywilnych pracowników kontraktowych: Marc Gonsalves, Keith Stansell i Tom Howes. Oszołomieni, wstrząśnięci i zakrwawieni, wydostali się z samolotu pomimo odniesionych ran oraz świszczących wokół kul.

Poruszając temat samotności emocjonalnej szalejącej wsród miejskiego tłumu, autor stworzył pierwoszorzędny portret społeczeństwa XXI wieku. Jest ich trójka: Maria, młoda dziewczyna z przeszłością , która przybywa z Kalifornii do Paryża wraz z ambasadorem Stanów Zjednoczonych; Caroline, trzydziestolatka o skomplikowanym życiu uczuciowym; Marcus Marcus, zadufany w sobie telewizyjny prezenter, który traktuje swoich gości niczym mięso armatnie rzucone na pastwę sondaży i wyciąga korzyści ze swojej złośliwości.

Czy wykształcenie i wymiana handlowa rzeczywiście łagodzą obyczaje i charaktery? Jak więc doszło do tego, że Europa, będąca ośrodkiem cywilizacji dobrobytu, zakończyła bieg w barbarzyństwie dwóch wojen światowych? Od odpowiedzi na te niepokojące pytania zależeć może to, jak będzie wyglądał wiek, który się właśnie rozpoczął.

Są takie momenty w życiu, kiedy nasze z uporem budowane szczęście pryska nagle bez ostrzeżenia niczym bańka mydlana. Przeszłość zawsze skrywa sekrety, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Kolejna poruszająca powieść bestsellerowej irlandzkiej pisarki. Na przedmieściach Dublina, przy malowniczej Summer Street mieszkają trzy niezwykłe kobiety. Łączy je nie tylko sąsiedztwo.

Słynna historia miłosna Thomasa Blake’a Glovera i jego japońskich kochanek, która stała się inspiracją do powstania Madame Butterfly Giacomo Pucciniego. Jest rok 1858. Thomas Glover to niespokojny duch, marzą mu się podróże do dalekich krajów. Porzuca swoją młodzieńczą miłość i podejmuje pracę handlowca w Japonii. W ciągu dziesięciu lat gromadzi wielki majątek, uczy się zasad postępowania samurajów i pomaga obalić szogunat.

Inteligentny, błyskotliwy i wciągający thriller odsłaniający brudne interesy i przekręty elity Wall Street. Tylko ktoś, kto ponad dwadzieścia lat spędził w świecie finansów, pracując dla tak znanych instytucji jak Morgan Stanley, Peabody, Chase Manhattan czy Citibank, jest w stanie stworzyć prawdziwie przekonującą finansową intrygę.

Przełom wieków, gdzieś w zakątkach Appalachów. W zgrzebnej chacie, na skraju lasu żyje rodzeństwo: Rinthy i Holme. Gdy młodziutka Rinthy rodzi dziecko, jej brat zabiera malca do puszczy i pozostawia go tam na pastwę losu, a siostrze mówi,że niemowlę zmarło. Dziewczyna jednak odkrywa prawdę i w tajemnicy przed bratem wyrusza na poszukiwanie swojego synka...

Nadzieja czeka na słowo to pierwszy zbiór rekolekcji głoszonych przez ks. Józefa Tischnera. W książce znalazły się rekolekcje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, w których Tischner zastanawiał się, czym jest autentyczna wiara; rekolekcje ze stanu wojennego, skierowane do ludzi przepełnionych goryczą, lękiem i gniewem; wreszcie – rekolekcje z czasu, kiedy wolność wydawała się wielu Polakom „darem nieszczęsnym”.

Gratka dla fanów prozy Schmitta – zbiór wzbogaca fragment prywatnego dziennika autora z okresu, kiedy pisał książkę. Eric-Emmanuel Schmitt w swojej najnowszej powieści Trucicielka, zabiera nas wgłąb duszy niejednoznacznych, przetrzymujących bolesne myśli, naznaczone zgubną namiętnością i w konsekwencji przerażające głównych bohaterów, zmieniające gwałtownie bieg ich życia.