
Cztery autorki – J. D. Robb, Patricia Gaffney, Mary Blayney i Ruth Ryan Langan – stworzyły odrębne, poruszające światy, które łączy jedno: wiara w miłość umożliwiającą przekraczanie wszelkich granic.

Twórczość Jamesa P. Blaylocka tkwi korzeniami głęboko w tradycji literackiej, lecz mimo to autor zaskakuje czytelnika niemal na każdej stronie – chyba bardziej tym, co odsłania tylko częściowo, niż tym, co pokazuje w pełnym świetle.
Philip K. Dick

Zniżki na książki, programy i kursy językowe do nauki 27 języków.

Co wspólnego ma prima aprilis z Nowym Rokiem? Skąd się wziął pechowy piątek trzynastego? Komu czarny kot przynosi… szczęście? Dlaczego piłkarze zakładają najpierw lewy but, a drewno, w które odpukujemy, musi być niemalowane? I kim byli pożeracze grzechów? Jedyna w swoim rodzaju kolekcja 250 przesądów, które śmieszą, szokują i skłaniają do namysłu.

Wyprawa w głąb umysłów twórców firmy Google. Czego mogą nas nauczyć Larry Page i Sergey Brin? Google to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. W ciągu ledwie kilku lat stała się równie rozpoznawalna i ważna, co CocaCola czy Microsoft. Jak udało się tego dokonać? Richard L. Brandt zrobił wszystko, aby odkryć sekret dwóch facetów, którzy zmienili oblicze Internetu oraz nadali nowe znaczenie słowu "szukać".

Dwie powieści w jednej książce, każda z wątkiem kryminalnym i historią miłosną w tle. Ich autorka to laureatka wielu nagród literackich, nazywana „królową medycznego suspensu”. Książka „Bez skrupułów” Tess Gerritsen pojawiła się w Polsce 23 lutego nakładem wydawcy książek Mira. W dniu ślubu Nina co chwilę zerka dyskretnie na zegarek, czekając na narzeczonego. Jednak dostaje wiadomość od niedoszłego męża, który przyznaje, że nie jest jeszcze gotowy do małżeństwa.

Najnowszą powieść Helli S. Haasse Skrzynia wspomnień, wydaną w 2002 roku, krytyka niderlandzka uznała za jedną z najlepszych w jej twórczości. Autorka kolejny raz wraca w niej do Holenderskich Indii Wschodnich, w których się urodziła, dojrzewała i które w silny sposób wpłynęły na jej wyobraźnię. Już swą pierwszą powieść Urug Hella S. Haasse poświęciła przyjaźni młodych ludzi – Holendra i Indonezyjczyka.

Zbiór blisko trzydziestu wywiadów z przedstawicielami najniższych warstw chińskiego społeczeństwa. Wśród rozmówców Liao Yiwu są m. in.: handlarz ludźmi, kierownik szaletu publicznego, mistrz feng shui, trędowaty, chłopski cesarz, lunatyk, śpiewak uliczny. Ich opowieści mówią nam równie wiele o życiu codziennym Chińczyków żyjących na samym dole drabiny społecznej, ile o kulturowym bogactwie, wielosetletniej tradycji i skomplikowanej historii najnowszej tego kraju.

„Kryptonim Posen” – powieść science-fiction osadzona w zmienionych realiach historycznych pierwszej połowy XX w. Wiosną 1939 roku Rzeczpospolita zgodziła się zostać sojusznikiem III Rzeszy, stąd tragiczny wrzesień nigdy nie miał miejsca. Armia niemiecka wraz z Wojskiem Polskim pomaszerowała na wschód i po długich walkach pokonała Związek Radziecki. W sierpniu 1944 roku żołnierze wracają do kraju.

Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński tuż po swojej śmierci w maju 1981 roku został nazwany przez współczesnych prymasem tysiąclecia. Ten tytuł bez wątpienia zawdzięczał prymas swej długiej bo ponad trzydziestoletniej posłudze arcybiskupiej dla narodu polskiego w niezwykle dramatycznych okolicznościach historycznych.

Opowieści zawarte w książce są bardzo krzepiące i pozbawione brutalności, ale życiowe, więc mogą przynieść ulgę lub dać odpowiedź na pytania egzystencjalne tym, którzy potrzebują wsparcia (w chorobie, po śmierci bliskich itp.)

Kosmicznym karawanem na ratunek wszechświata! Również i tobie, przyjacielu, w niedługim czasie narzucona zostanie rola zmuszająca cię do podejmowania decyzji, które mogą unicestwić całe narody. Taką przepowiednię usłyszał Turil - kosmiczny grabarz - przed ceremonią pogrzebową na Domiendramie, jednej z planet na jego drodze.

Już 7 marca do rąk czytelników trafi polskie wydanie znakomitej powieści "Minotaur" izraelskiego autora Benjamina Tammuza. Bohaterem tej oryginalnej i fascynującej historii jest tajny agent służb izraelskich, który zakochuje się w młodej dziewczynie, Thei. Nie może się ujawnić, ale sprytnie wykorzystuje wszystkie znane tylko agentowi sztuczki, aby wywierać coraz większy wpływ na ukochaną.

Dziewiąty Legion wyruszył ku mglistym rubieżom północnej Brytanii i więcej go nie widziano. Cztery tysiące żołnierzy przepadło bez wieści, a razem z nimi ich sztandar. Marek, rzymski centurion, postanawia zgłębić tajemnicę zaginionego legionu, którym przed laty dowodził jego ojciec. Udaje się więc na śmiertelnie niebezpieczną wyprawę w nieznane strony, zamieszkane przez wrogie plemiona. Nikt nie spodziewa się, że kiedykolwiek wróci...

Opisz swoje pierwsze doświadczenia z bieganiem – wrażenia, motywacje, trudności i ich przezwyciężanie. Nieważne, kiedy to było, nieważne, jak dużo biegasz, nieważne, czy startowałeś w jakichkolwiek zawodach. Na autorów najlepszych utworów (jedną Panią i jednego Pana) czeka nadzwyczajna nagroda. Trafią oni na okładkę książki „Bieganie dla początkujących”, którą wydawnictwo Inne Spacery opublikuje w maju bieżącego roku.

Jakże się teraz śmiejemy z tych naiwnych obywateli wiktoriańskiej Anglii. Wydawało się im, że wiedzą już wszystko. Wszechświat był dla nich małym i uporządkowanym miejscem, składającym się z kilku milionów gwiazd. Planety wisiały grzecznie na newtonowskich sznurkach, a mechanizm całego kosmosu tykał miarowo jak szwajcarski zegarek. Co do życia na Ziemi, wiedziano, że zaczęło się ono w małym ciepłym stawku, a kierunek ewolucji został odkryty przez niejakiego pana Darwina.

Jonathan Littell zna Czeczenię dobrze. Był tu z misją humanitarną podczas dwóch ostatnich wojen: w 1996 i 1999 roku. Przyjechał do tego kraju ponownie na przełomie kwietnia i maja 2009 roku, w trzecim roku rządów Ramzana Kadyrowa, uznawanego za moskiewskiego namiestnika. Odrestaurowane kamienice, nowe wieżowce w Groznym napawają optymizmem… Sami Czeczeni przyznają, ze udaje im się żyć niemal normalnie.

Witamy w świecie, w którym lalki wyrywa się głównie po to, żeby zaliczyć darmową monterkę na kwadracie. Prosta z pozoru opowieść o mocno rozrywkowym trybie życia trzech młodych ludzi uwodzi językową precyzją, celnością obserwacji i szyderczym poczuciem humoru. Autor (cieszynianin, rocznik 1973) zaprasza w podróż sentymentalną, czy raczej: w podróż bez sentymentów, do miasta swojej młodości, Piczyna, który już nigdy nie będzie taki jak dawniej.

Właśnie ukazała się książka „Profesjonalny wizerunek” wydana przez Flashbook.pl. „Profesjonalny wizerunek” to pierwszy na polskim rynku poradnik, będący instrukcją osiągnięcia sukcesu poprzez właściwe kreowanie profesjonalnego wizerunku. Autorka, certyfikowany specjalista ds. wizerunku uczy jak zbudować własny profesjonalny wizerunek poprzez pracę nad wyglądem, brzmieniem i osobowością.

5 sierpnia, 2010 roku. Kopalnia w San Jose, Chile. Nad głowami pracujących tam górników nagle zawalają się skały o łącznej masie 700 tyś ton, zamykając w potrzasku 33 mężczyzn. 14 października, 2010 czasu polskiego. Nad pustynią Atacama unoszą się okrzyki radości. Spektakularna akcja ratunkowa transmitowana przez media na całym świecie ma wreszcie swój szczęśliwy finał. Nigdy wcześniej w historii górnictwa nie zdarzyło się, by ktokolwiek tak długo pozostawał przy życiu uwięziony pod ziemią w efekcie katastrofy i na końcu został uratowany.