
Długo wyczekiwana kontynuacja najlepszej powieści fantasy 2008 roku. Powrót do orientalnej krainy pod panowaniem Niebiańskich Smoków. Czy uda się Eonie pokonać wszelkie przeciwności losu i stawić czoła wszystkim niebezpieczeństwom? Czy w smoczym Imperium zapanuje wreszcie pokój? Czy to koniec jej niesamowitych przygód?

„Katastrofa” - Kontynuacja bestsellerowej na zachodzie serii „Dolina” autorstwa Krystyny Kuhn. Po raz kolejny przeniesiemy się do elitarnej uczelni Grace College. Kolejny tom to kolejne zagadki i ich rozwiązania. Czy jednak każda z intryg kończy się wraz z pozornym zażegnaniem problemu? Czy może przed bohaterami stoi o wiele większe zagrożenie niż mogłoby im się wydawać?

W związku z premierą książki „Pokuta”, wraz z wydawnictwem REA przygotowaliśmy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autorów co dziesiątej poprawnej odpowiedzi nagrodzimy właśnie tą powieścią. A oto i pytanie:

Przewrotna powieść o naziście, który ukrywa się w Izraelu pracując jako fryzjer. W Bejt Dawid, niedaleko Tel-Awiwu, fryzjer Icek Finkelstein pracuje w salonie Szmuela Szmulewicza. Namydlając klientów wygłasza płomienne syjonistyczne mowy, jako terrorysta walczy z Anglikami okupującymi Palestynę, a w 1948 roku jako żołnierz armii izraelskiej — z Arabami.

Władza suwerenna znajduje się w centrum politycznych i prawnych urządzeń świata nowożytnego. Jej koncepcja powstała wśród kontrowersji i wojen, zarówno religijnych, jak i politycznych, w Europie XVI i XVII wieku. Od tego czasu stale się rozprzestrzeniała i ewoluowała. Dziś idea suwerenności określa globalny system władzy, występuje we wszystkich religiach, cywilizacjach, językach, kulturach, grupach etnicznych i rasowych, we wszystkich wspólnotach, na jakie dzieli się ludzkość.

Przebywając w Stanach Zjednoczonych, Baudrillard nie szuka prawdy o nich w bibliotekach i muzeach, lecz na autostradach i pustyniach, i jego błyskotliwy, obecnie już klasyczny esej Ameryka – zbiór podróżniczych opowieści z krainy hiperrzeczywistości – jest owocem właśnie takiego podejścia.

15 czerwca 2011 roku swoją ogólnopolską premierę będzie miała głośna już książka Stiga z programu Top Gear czyli kierowcy wyścigowego Bena Collinsa: Człowiek w białym kombinezonie. Stig, Le Mans i moje życie na wysokich obrotach. W fascynującej autobiografii Ben Collins zdradza, jak trafił do Top Gear i został Stigiem oraz jak wyglądała jego praca na planie jednego z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych na świecie, którą musiał godzić z wyczerpującym szkoleniem w brytyjskich wojskowych jednostkach specjalnych, ściganiem się w Le Mans i na innych torach Europy, Ameryki i Australii.

Jest styczeń 1990 roku. Jarle Klepp ma 17 lat i uczy się w liceum w Stavanger, małym mieście w zachodniej Norwegii. W jego życiu liczą się rock, seks i polityka. Razem z najlepszym kumplem Helge gra w kapeli punkowej Mathias Rust Band, ma świetną, kochającą go dziewczynę Katrine, chętnie eksponuje swoje komunistyczne przekonania, chodzi w czarnym płaszczu i arafatce, a do tego cały czas stara się wyróżnić z tłumu.

Po latach rządów, zgodnie z obietnicą kapłanek, w spokoju i ciszy odeszła namiestniczka Enrissa Złotowłosa. Władzę w Imperium Anryjskim przejęła jej następczyni, Salome Jasna. Brak jej jednak siły charakteru poprzedniczki, co wykorzystuje Wielka Rada, sprawująca faktyczną władzę. Tymczasem kraj dotykają nieszczęścia. Słabość nowej namiestniczki wykorzystują także wielbione przez nią elfy. Stają się brutalne i butne, wdają się w spory z ludźmi. Nienawiść między nimi a innymi mieszkańcami Imperium rośnie. W miastach płoną stosy.

6700 przejechanych kilometrów, 8 odwiedzonych parków narodowych, 1 okradziona karta kredytowa, 3 obejrzane stadiony, 1 przedziurawiona opona, 5 kilogramów zjedzonych biltongów, 1 zaręczyny, 13 hoteli, 1 nocleg w samochodzie – oto bilans niezwykłej podróży w 15 dni dookoła RPA. Podróży, która daje wyobrażenie o pięknie kraju, jego różnorodności krajobrazowej, bogatej faunie i florze, jak też o życiu zwykłych mieszkańców.

Kultowy pisarz nazwany przez Kurta Vonneguta „wielkim Gatsbym jego czasów” proponuje kolejną poruszającą opowieść o bolączkach codzienności i szukaniu sensu życia! John Wilder, trzydziestoparoletni, odnoszący sukcesy pracownik reklamy z Nowego Jorku, ma ładne mieszkanie na Manhattanie, domek na wsi, uwielbiającą go żonę i dziesięcioletniego syna.

Różnorodne oblicza bohaterów, zacierająca się granica między dobrem i złem oraz akcja trzymająca w napięciu do ostatniej strony – to atuty powieści, które czytelnik na pewno doceni. Dom sióstr łączy w sobie mrożący krew w żyłach kryminał, historię płomiennego romansu oraz wciągającą bez
reszty sagę rodzinną.

Najbardziej przystępna książka jednego z najbardziej błyskotliwych uczonych. W zbiorze krótkich felietonów publikowanych w latach 2008-2009 w we włoskim magazynie „La Repubblica delle Donne” Zygmunt Bauman przygląda się uważnie zjawiskom i aspektom życia, które przez swą powszechność przestały być przedmiotem codziennej refleksji, jak choćby kryzys finansowy, kult zdrowego stylu życia, moda, Internet, medialny obraz seksu i rodziny.

Mika Waltari znany jest na całym świecie przede wszystkim jako autor znakomitych powieści historycznych. Ale ma na swoim koncie także świetne kryminały. Seria książek z komisarzem Palmu w roli głównej zaliczana jest w Skandynawii do klasyki gatunku, została też przetłumaczona na kilkanaście języków. Nie brakuje opinii, że bez komisarza Palmu nie byłoby Kurta Wallandera i Mikaela Blomkvista, kto wie, być może powieści Stiega Larssona i Henninga Mankella w ogóle by nie powstały, gdyby nie powieści kryminalne Waltariego?

Po sukcesie książki „Czupury i inne zabawy z wyobraźnią“, Odeta Moro-Figurska, tym razem w towarzystwie szefa kuchni Marcina Budynka, ponownie zaprasza do Strefy Rodzinnej wszystkich rodziców i ich ciekawe świata pociechy. Wspólnie ze swoim dzieckiem odkryj magiczny świat potraw, przypraw, składników i przepisów, oraz przekonaj się jak fascynującym placem zabaw może być kuchnia.

Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację... Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczej burzy przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga powrotna wydaje się zamknięta na zawsze, zatem muszą szybko nauczyć się, jak przetrwać w średniowiecznym świecie.

W niewielkiej miejscowości na południu Szwecji dochodzi do brutalnego morderstwa.
Ofiarami są Herman i Signe Jönssonowie, starsze małżeństwo, które niedługo przed śmiercią wygrało na loterii sporą sumę pieniędzy. Podejrzenie pada na ich głównych spadkobierców: biologicznego syna Klasa i adoptowanego – Konrada, który na żądanie policji przyjeżdża do miasteczka po 30 latach nieobecności.

O co chodzi z tą Belgią? To kraj dobrze przecież znany; jego stolica, Bruksela, jest siedzibą unijnych instytucji. Wszyscy o tym wiedzą. Jeśli tak myślimy, ta książka na różne sposoby nas zaskoczy. Jest Królestwo Belgii, ale obywatelstwo belgijskie to tylko kwestia administracyjna. Mieszka tu dziesięć milionów ludzi, ale są oni Flamandami i Walonami.

„Białoruskie notatki” to próba stonowanego opisu białoruskiej rzeczywistości w burzliwych latach 2005-2010, bez popadania w tak typowe dla polskich mediów upraszczanie i opisywanie Białorusi w czarno-białych barwach. Mało kto wie, że pod przykrywką stabilności i zakonserwowania postsowieckiego systemu, stworzonego przez Alaksandra Łukaszenkę, Białoruś w ciągu ostatnich lat przechodziła dynamiczne przemiany gospodarcze i społeczne.

Książę William i Kate Middleton od tygodni nie schodzą z okładek najpoczytniejszych tabloidów. Redakcje dziesiątek pism tworzą specjalne rubryki o młodej, królewskie parze. Jak dziennikarze docierają do skrywanych faktów i pikantnych ploteczek? Jak wygląda ich praca w okresie przedślubnej gorączki? Co tak naprawdę znaczy być w centrum wydarzeń? „Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celbrytach” autorstwa Sharon Marshall, ukazuje prawdziwy świat brytyjskich mediów i show biznesu zza kulis.