Nowości czytelnicze

„Kluczowe decyzje” ukażą się 11 września br., w dziesiątą rocznicę ataku na Amerykę. Tam autobiografia byłego prezydenta w ciągu miesiąca sprzedała się w liczbie 2 mln egzemplarzy. „Kluczowe decyzje” to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży po kluczowych decyzjach swojego życia.
Już 15 czerwca do polskich księgarń trafi nowa książka Micka O’Hare’a: Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! A w niej… mnóstwo zdumiewających doświadczeń dla odkrywców amatorów. I rzeczywiście – książka pełna jest znakomicie przedstawionych i zawierających sporą dawkę humoru opisów intrygujących eksperymentów, które można wykonać dosłownie w każdym domu.
Sinikka zaginęła – znaleziono tylko jej torbę i rower. Dokładnie w tym miejscu, w którym 30 lat wcześniej inna dziewczyna została zgwałcona i zamordowana. To zdarzenie wyprowadziło z równowagi nie tylko policję i opinię publiczną, ale także jednego z dwóch sprawców przestępstwa sprzed lat. Dla niego ta podróż do przeszłości okaże się bardzo bolesna…
Część druga powieści historycznej Sigrid Undset. Fragment książki: Wzięła kostur do ręki, skłoniła się głęboko przed księdzem i bez słowa ruszyła drogą wiodącą na północ w stronę lasu.

W 1306 roku, w targanej konfliktami wewnętrznymi Norwegii, Lavrans z żoną Ragnfridą i córeczką Krystyną osiedlają się na gruncie Jørund w pięknej górskiej dolinie w Gudbrandsdalen. Od tej chwili śledzimy ich historię toczącą się w epoce rozgrywek politycznych, walki o władzę oraz dominującej roli Kościoła. Opowieść jest tak plastyczna, że razem z jej bohaterką przenosimy się w ten nieistniejący już świat, w którym liczyły się prawda, honor, męstwo i głęboka, szczera religijność.
Z okazji premiery książki Hyperversum, wraz z wydawnictwem Esprit przygotowaliśmy dla was konkursowe pytanie. Autorzy co dziesiątej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni właśnie powieścią Cecilii Randall. A oto i ono:
Przekrocz granice wyobraźni! Dwie powieści jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców science fiction. Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są dla niego jak książki. Zna ich mroczne tajemnice i najgłębiej skrywane pragnienia. To dar. I zarazem przekleństwo, które doprowadza go na granicę obłędu.
Rigg potrafi zmienić przeszłość, ale nic nie może go przygotować na to, co dopiero nastąpi… Gruntowne szkolenie nauczyło Rigga dochowywać tajemnic. Tylko jego ojciec zna prawdę o niezwykłym darze syna – talencie widzenia ścieżek przeszłości. Lecz gdy ojciec ginie, Rigg ze zdumieniem dowiaduje się, jak wiele sekretów przed nim zataił. Tajemnic o przeszłości syna, jego tożsamości i przeznaczeniu. A kiedy Rigg odkrywa, że jego dar pozwala mu nie tylko widzieć przeszłość, ale również ją zmieniać, przyszłość nagle staje się co najmniej niepewna.
Drugi rozdział przygód kosmicznego detektywa! Funky Koval, pracownik agencji Universs, wypowiada prywatną wojnę potężnej korporacji Stellar Fox. Aby zwyciężyć, zmuszony jest działać poza prawem. Jedynymi sprzymierzeńcami Kovala w walce o losy ludzkości są drolle. Tajemniczy kosmici mają w tym jednak własne cele.
Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara, pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z… no magią. I utrudnia sen. Ale gdzieś, kiedyś istniał splątany kłąb zła i pogardy, nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści, te o złych, starych czarownicach.
Długo wyczekiwana kontynuacja najlepszej powieści fantasy 2008 roku. Powrót do orientalnej krainy pod panowaniem Niebiańskich Smoków. Czy uda się Eonie pokonać wszelkie przeciwności losu i stawić czoła wszystkim niebezpieczeństwom? Czy w smoczym Imperium zapanuje wreszcie pokój? Czy to koniec jej niesamowitych przygód?
„Katastrofa” - Kontynuacja bestsellerowej na zachodzie serii „Dolina” autorstwa Krystyny Kuhn. Po raz kolejny przeniesiemy się do elitarnej uczelni Grace College. Kolejny tom to kolejne zagadki i ich rozwiązania. Czy jednak każda z intryg kończy się wraz z pozornym zażegnaniem problemu? Czy może przed bohaterami stoi o wiele większe zagrożenie niż mogłoby im się wydawać?
W związku z premierą książki „Pokuta”, wraz z wydawnictwem REA przygotowaliśmy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autorów co dziesiątej poprawnej odpowiedzi nagrodzimy właśnie tą powieścią. A oto i pytanie:
Przewrotna powieść o naziście, który ukrywa się w Izraelu pracując jako fryzjer. W Bejt Dawid, niedaleko Tel-Awiwu, fryzjer Icek Finkelstein pracuje w salonie Szmuela Szmulewicza. Namydlając klientów wygłasza płomienne syjonistyczne mowy, jako terrorysta walczy z Anglikami okupującymi Palestynę, a w 1948 roku jako żołnierz armii izraelskiej — z Arabami.
Władza suwerenna znajduje się w centrum politycznych i prawnych urządzeń świata nowożytnego. Jej koncepcja powstała wśród kontrowersji i wojen, zarówno religijnych, jak i politycznych, w Europie XVI i XVII wieku. Od tego czasu stale się rozprzestrzeniała i ewoluowała. Dziś idea suwerenności określa globalny system władzy, występuje we wszystkich religiach, cywilizacjach, językach, kulturach, grupach etnicznych i rasowych, we wszystkich wspólnotach, na jakie dzieli się ludzkość.
Przebywając w Stanach Zjednoczonych, Baudrillard nie szuka prawdy o nich w bibliotekach i muzeach, lecz na autostradach i pustyniach, i jego błyskotliwy, obecnie już klasyczny esej Ameryka – zbiór podróżniczych opowieści z krainy hiperrzeczywistości – jest owocem właśnie takiego podejścia.
15 czerwca 2011 roku swoją ogólnopolską premierę będzie miała głośna już książka Stiga z programu Top Gear czyli kierowcy wyścigowego Bena Collinsa: Człowiek w białym kombinezonie. Stig, Le Mans i moje życie na wysokich obrotach. W fascynującej autobiografii Ben Collins zdradza, jak trafił do Top Gear i został Stigiem oraz jak wyglądała jego praca na planie jednego z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych na świecie, którą musiał godzić z wyczerpującym szkoleniem w brytyjskich wojskowych jednostkach specjalnych, ściganiem się w Le Mans i na innych torach Europy, Ameryki i Australii.
Jest styczeń 1990 roku. Jarle Klepp ma 17 lat i uczy się w liceum w Stavanger, małym mieście w zachodniej Norwegii. W jego życiu liczą się rock, seks i polityka. Razem z najlepszym kumplem Helge gra w kapeli punkowej Mathias Rust Band, ma świetną, kochającą go dziewczynę Katrine, chętnie eksponuje swoje komunistyczne przekonania, chodzi w czarnym płaszczu i arafatce, a do tego cały czas stara się wyróżnić z tłumu.
Po latach rządów, zgodnie z obietnicą kapłanek, w spokoju i ciszy odeszła namiestniczka Enrissa Złotowłosa. Władzę w Imperium Anryjskim przejęła jej następczyni, Salome Jasna. Brak jej jednak siły charakteru poprzedniczki, co wykorzystuje Wielka Rada, sprawująca faktyczną władzę. Tymczasem kraj dotykają nieszczęścia. Słabość nowej namiestniczki wykorzystują także wielbione przez nią elfy. Stają się brutalne i butne, wdają się w spory z ludźmi. Nienawiść między nimi a innymi mieszkańcami Imperium rośnie. W miastach płoną stosy.
6700 przejechanych kilometrów, 8 odwiedzonych parków narodowych, 1 okradziona karta kredytowa, 3 obejrzane stadiony, 1 przedziurawiona opona, 5 kilogramów zjedzonych biltongów, 1 zaręczyny, 13 hoteli, 1 nocleg w samochodzie – oto bilans niezwykłej podróży w 15 dni dookoła RPA. Podróży, która daje wyobrażenie o pięknie kraju, jego różnorodności krajobrazowej, bogatej faunie i florze, jak też o życiu zwykłych mieszkańców.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności