
Książka o wartości rodziny i przyjaźni, o tym, że poznanie prawdy - nawet jeśli boli - przynosi wyzwolenie. Daria Sulima to młoda, ale pewna swych pragnień i życiowych celów kobieta. Idąc za głosem serca, realizując swoje marzenie, dokonała niegdyś trudnego wyboru – ceną, którą zapłaciła, były zerwane więzi rodzinne.

Trzy kobiety. Trzy skrajnie różne charaktery. Trzy odmienne życiowe historie. Opowieść o kobiecej przyjaźni wbrew złośliwemu chichotowi losu. Wiktorię (niepracującą mężatkę z dwójką dzieci), Martę (absolwentkę szkoły teatralnej, która wróciła z emigracji, aby zawalczyć o własne marzenia) i Karolinę (pracoholiczkę nastawioną na karierę w bankowości) łączy jedno: dotkliwy brak bliskiej przyjaciółki, z którą można by się śmiać, płakać, czy choćby pójść na zakupy. Ich losy splatają się dzięki Internetowi, a rozwijająca się przyjaźń prowadzi do prawdy, której nie do końca by sobie życzyły.

Czy prawdziwa rodzina może istnieć bez matki? Peter Webster, początkujący w zawodzie paramedyk, ratuje z wypadku samochodowego młodą kobietę, Sheilę Arsenault. Nie potrafi o niej zapomnieć i mimo złych przeczuć angażuje się w romans. Przeszłość nigdy nie jest bez znaczenia, a przyszłość zawsze niesie ze sobą niespodzianki…

Ostatnia część bestsellerowego kwartetu weselnego. Parker Brown przemieniła dziecięcą zabawę w ślub w pracę marzeń. Teraz ona jest twarzą „Przysiąg” – to ona zaspokaja wszystkie życzenia panien młodych, zarządza każdym przyjęciem i z romantycznych kwiatów Emmy, pysznych deserów Laurel i oszałamiających fotografii Mac tworzy jeden, niepowtarzalny pakiet.

Miłość jest najbardziej niebezpieczną ze wszystkich gier… Gdy niespodziewany spadek podnosi rodzinę Amelii Hathaway do rangi arystokracji, młoda dama odkrywa, że opieka nad trzema siostrami i niesfornym bratem to błahostka w porównaniu z trudnościami, jakich nastręcza jej odnalezienie się w zupełnie nowym świecie.

Wyobraź sobie, że znasz dokładnie datę swojej śmierci… Pierwsza część trylogii „Chemiczne światy. Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat. W tym ponurym świecie dziewczęta zmuszane są do poligamicznych małżeństw, by zapewnić przetrwanie gatunku.

Niniejsza książka ma uświadomić polskiej – i nie tylko polskiej – opinii publicznej, jak ważne jest to, żeby wiedzieć i rozumieć, jak i dlaczego dochodzi do aktów ludobójstwa. Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie zbudować zbroję, która – zarówno w sferze psychologicznej, jak i politycznej – pozwoli nam obronić świat przez złem ludobójstwa.

Pamiętacie poruszającą powieść „Gdzie indziej”? Gabrielle Zevin powraca z kolejną opowieścią „Zapomniałam, że cię kocham”. To właśnie z okazji jej premiery mamy dla was konkurs. Związany, a jakże z miłością i uczuciami. Autorzy najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy właśnie powieścią „Zapomniałam, że cię kocham”.

Nowa powieść laureata Nagrody Bookera! Jeśli zapytacie kogoś o osiedle Vishram, powie bez namysłu, że jest świetne – absolutnie, niepodważalnie świetne. To ważne, bo okolica – czubek Santa Cruz zwany Vakola – jest całkiem nieświetna. Na mapie Bombaju Vakola wygląda jak skupisko kropek przyczepionych niczym polip do krajowego portu lotniczego; w terenie ów polip okazuje się otaczającymi osiedle slumsami.

Zrobiliście kiedyś domowe doświadczenie, którego skutki były tak okropne, że rodzice do dzisiaj wypominają wam waszą „kreatywność”? Jeśli tak, to właśnie dla was jest nasz najnowszy konkurs. Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książką Mick’a O’Hare „Skamieniałość z chomika, zrób to sam”.

Flagi potężnego Imperium Brytyjskiego już wkrótce powiewać będą na każdej planecie Układu Słonecznego! Gdy Marsjanie postanowili najechać Ziemię, nie spodziewali się porażki. Tym bardziej nie podejrzewali, że ludzkość będzie potrafiła odwdzięczyć się pięknym za nadobne. Teraz to my jesteśmy postrachem wszechświata!

Wybitna literatura faktu – świadectwo ocalonego spośród blisko miliona ofiar Treblinki. Richard Glazar przeżył machinę zagłady; opowiada o trwaniu wśród tysięcy ludzi pędzonych na śmierć, ale też o buncie, powstaniu i ucieczce w sierpniu 1943. Stacja Treblinka Richarda Glazara to jedno z najwybitniejszych świadectw Holokaustu. Rzeczowe, pozbawione emocji zeznanie Glazara dobitnie pokazuje barbarzyństwo dokonywane na autorze oraz na bliskich mu ludziach, także polskich Żydach.

Moja opowieść jest przede wszystkim o miłości. Będzie w niej mowa o zbiegach okoliczności, przyciąganiu i urazach głowy – jak to w większości miłosnych historii. Wszystko zaczęło się od rzutu monetą. Postawiłam na orła, a wypadła reszka. Gdyby ułożyło się po mojemu, może tej historii wcale by nie było. Co najwyżej rozdział lub może tylko zdanie w książce, której właściwy temat jeszcze nie został określony. Może ten rozdział zawierałby w sobie ślad miłosnego wątku, a może nie. Czasami dziewczyna musi przegrać.

Do księgarń trafiła niezwykła książka o świecie literatury i sztuki - Szczęście małych rybek Simona Leysa. Autor opisuje burzliwe relacje pisarz-wydawca, zabawne dziwactwa i zaskakujące upodobania, obsesje i odwieczny lęk przed pustą kartką. Simon Leys w pięknym stylu pokazuje nam barwną rzeczywistość twórców.

Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są dla niego jak książki. Zna ich mroczne tajemnice i najgłębiej skrywane pragnienia. To dar. I zarazem przekleństwo, które doprowadza go na granicę obłędu. Myśleliśmy, że jesteśmy panami wszechświata. Demiurgowie rozwiali nasze złudzenia. Zamienili Ziemię w grobowiec. Osuszyli oceany, a z ludzi zrobili niewolników.

"Zapomniałam, że Cię kocham" kolejna książka bestsellerowej autorki Gabrielle Zevin już 23 czerwca pojawi się w polskich księgarniach. Po spektakularnym sukcesie powieści Gdzie Indziej wydawnictwo Initium przekaże w ręce czytelników kolejną książkę Gabrielle Zevin. O autorce napisano wiele dobrego zyskała uznanie zarówno krytyków, jak i samych czytelników, a jej popularność potwierdzają liczne nagrody.

Druga część cyklu o mitycznym świecie Partholon autorstwa P.C. Cast ukazała się nakładem wydawcy książek Mira 15 czerwca. „Powołanie” to historia o poszukiwaniu dobra i prawdy w świecie magii i snów.Brighid, główna bohaterka powieści, od urodzenia wie, że w przyszłości ma zostać szamanką i przywódczynią klanu. Dziewczyna nie jest jednak gotowa, by udźwignąć to brzemię.

Magazyn Miłośników Szczecina „Szczeciner” rozpoczął swój księgarniany żywot. „Szczeciner” to słowna hybryda, odwołująca się do pozytywnego stosunku do miasta, jego tożsamości i historii. To określenie osoby silnie związanej ze Szczecinem, bez kompleksów akceptującej fakt, że w przeszłości miastem władały różne narody, posługujące się różnymi językami. Rocznik zawiera artykuły o jego wielowątkowej historii.

20 czerwca na polskim rynku ukaże się książka „THOR. Saga Asgard”. Jej autorem jest Wolfgang Hohlbein, najpoczytniejszy niemiecki pisarz powieści fantasy i jeden z najpopularniejszych niemieckich pisarzy w ogóle, znany na całym świecie. Niewielu współczesnych autorów zbliżyło się do nakładu 37 milionów egzemplarzy, który łącznie osiągnęły jego książki. 160 bestsellerów uczyniło go niekwestionowanym królem literatury fantasy.

Wtorek, 24 kwietnia Roku Pańskiego 1659, godzina 9. rano. Marta Stechlin stała w swojej izbie i myła zakrwawione palce w misce z ciepłą wodą. Jej włosy były posklejane w strąki, pod oczami rysowały się głębokie cienie. Kobieta nie spała od niemal trzydziestu godzin. Poród u Klingensteinerów był jednym z najcięższych w tym roku. Dziecko ułożyło się nieprawidłowo, więc akuszerka próbowała je odwrócić.