Nowości czytelnicze

Kolejna odsłona znakomitej sagi Monroy. Rok 1568 zapisał się w historii jako najtragiczniejszy, za rządów Filipa II, króla Hiszpanii. We Flandrii narastał konflikt, Turcy zagrażają państwom śródziemnomorskim, a Maurowie wzniecają powstanie w Grenadzie. Wydawało się, że rozpad państwa jest nieunikniony. Król jednak nie dając się złamać przeciwnościom losu, postanawia rozesłać po kraju zaufanych ludzi oraz stworzyć sprawną siatkę szpiegowską. Wkrótce okazuje się, że jego największy wróg - Turcy Ottomańscy posiadają równie przebiegłych i skutecznych informatorów.
Sensacyjna monografia przedstawiająca dzieje czarów, czarownic, czarowników i czarnoksięstwa, a także legend związanych z czarami i walką z diabłem od czasów najdawniejszych, aż po współczesne. Magia jest jedną z cech charakterystycznych homo sapiens i ukształtowała się już w czasach prehistorycznych. Odgrywała ogromną rolę w starożytności, jeszcze większą w świecie islamu.
Wspomnienia obejmują okres od połowy stycznia 1944 roku do końca wojny, kiedy autor pełnił obowiązki oficera (pierwszego oficera operacyjnego) sztabu generalnego Grupy Armii Wisła, powołanej w celu skonsolidowania niemieckiego frontu po rozbiciu w roku 1944 Armii Środek i utracie przez nią bezpośredniego kontaktu z Grupą Armii Północ. Na jej dowódcę powołany został Reichsführer SS Heinrich Himmler, który pełnił w owym czasie także obowiązki ministra spraw wewnętrznych Rzeszy, szefa policji oraz dowódcy Armii Uzupełnień.
Prawdziwki i zmyślaki to wznowienie, pierwsze w Bellonie, tytułu z dorobku satyrycznego Autora. Wznawiamy publikację, gdyż spisane w niej historyjki nie są znane młodemu czytelnikowi Krzysztofa Daukszewicza. Wszystkie one albo wydarzyły się naprawdę, albo tchną autentyzmem lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Są one swoistym zapisem rzeczywistości czasu transformacji, opowiedziane naturalnie piórem satyryka, pozbawione zadęcia, pełne wnikliwej obserwacji.
Pojedynki należą do tych obyczajów, które przeminęły i o których możemy dziś mówić jedynie w kategoriach historycznych. Człowiekowi żyjącemu w XXI wieku jest trudno uwierzyć, że jeszcze w wieku XX, przed drugą wojną światową, modne były nie tylko w Europie, ale i za oceanem pojedynki, w których ginęli ludzie, nieraz bardzo wybitni, a wystarczającym pretekstem do ich zabicia była obraza honoru.
Pierwszy tom znakomitego cyklu Templariusz to niezwykła historia początków tej tajnej organizacji i otaczających je mrokach tajemnicy, morderstwach i intrygach. Nadszedł rok 1097, a z nim wezwanie do krucjaty, którego posłuchała cała Europa. Niewierni zajęli Jerozolimę, a rozwścieczony papież Urban II wzywa królestwa zachodniej Europy, aby odzyskały Ziemię Świętą w imię chrześcijaństwa.
Wyjątkowo upalne lato sprawiło, że na Gotlandię ściągają tłumy turystów. Ogromnym szokiem dla letników odpoczywających na jednym z campingów jest morderstwo dokonane z nietypowej broni na jednym z gości. Ofiarą jest najzwyklejszy z pozoru obywatel i drobny przedsiębiorca Peter Bovide. Śledztwo prowadzone przez komisarza Knutasa i jego zastępcę Karin Jacobsson przebiega wielotorowo i wymaga międzynarodowej współpracy.
Bohater książki Andreïa Makine’a, Eliasz Almeida, przechodzi przez życie, będąc świadkiem bestialstwa na granicy ludzkiej wytrzymałości. Poznaje hipokryzję i okrucieństwo rewolucji. Towarzyszenie Almeidzie w jego wędrówce przez ogarnięte rewolucyjną gorączką kraje XX wieku pokazuje, że tylko dzięki miłości można pozostać człowiekiem i zachować godność wbrew barbarzyństwu otaczającego świata…
Korytarz prowadzący do „Królewskich Term” sprawiał teraz zupełnie inne wrażenie niż poprzednio, przypominał raczej kryptę – ściany wymurowane z surowego kamienia wyglądały w bladym świetle lamp awaryjnych jak katakumby, które kiedyś zwiedzał, będąc na pielgrzymce w Rzymie. Gdy doszli do gabinetu masażu, gdzie na specjalnej leżance umieścili zwłoki, komisarz trzy razy przeżegnał się w myślach. Przez kilka sekund po prostu stali bez słowa – trzy blade twarze skupione wokół jednego martwego ciała, po czym Langhammer, który chyba najbardziej nad sobą panował, zabrał głos.
J. W. Wells to z pozoru poważne przedsiębiorstwo, tak naprawdę jednak firma, która wypłaca Paulowi Carpenterowi pensję, jest nadzwyczaj złowrogą organizacją z niezmiernie dziwacznym kierownictwem. Paul już myślał, że zaczyna się orientować w sytuacji (zwłaszcza kiedy zakochał się bez pamięci w swojej niewytłumaczalnie ponętnej koleżance Sophie), ale gdy pracuje się w J. W. Wells, śmierć zawsze jest tuż, w odróżnieniu od wiecznie nieobecnego zszywacza. Nasz zakochany na śmierć bohater wkrótce odkryje, że w oku obserwatora jest nie piękno, lecz budyń. I że strasznie piecze.
We wtorek 11 września 2001 roku obudziłem się jeszcze przed świtem w apartamencie w Colony Beach and Tennis Resort, niedaleko Sarasoty na Florydzie. Dzień zacząłem od lektury Biblii, później zszedłem na dół pobiegać. Była jeszcze ciemna noc. Agenci Secret Service przyzwyczaili się już do tego widoku, ale miejscowym takie bieganie po ciemku mogło wydać się dziwne.
Z okazji premiery kolejnej, doskonałej powieści Roberta Rotenberga, wraz z wydawnictwem Prószyński przygotowaliśmy dla was konkursowe pytanie. Autorzy co dziesiątej poprawnej odpowiedzi otrzymają od nas właśnie powieść „Obwiniona”.
– Gdybym nie zezwolił na podtapianie dowódców Al-Kaidy, musiałbym pogodzić się z większym ryzykiem kolejnego zamachu. A po 11 września nie zamierzałem takiego ryzyka podejmować – pisze George W. Bush w swojej autobiografii, odpowiadając tym samym na oskarżenia organizacji praw człowieka Human Rights Watch (HRW), która zarzuca Bushowi zezwolenie na stosowanie tortur wobec więźniów, w tym na tzw. waterboarding.
Klienci firmy Time Warner Time każdego dnia wsiadają do wehikułów czasu i usiłują zrobić jedyną rzecz, której robić nie powinni: zmienić przeszłość. Gdy któryś z nich wpadnie w tarapaty, Charles Yu śpieszy mu z pomocą. Czyhające na samotnych seksboty, paradoksy skaczące jak ceny akcji na giełdzie, więżące nieuważnych podróżników pętle czasowe – na użytkowników komercyjnych wehikułów czeka wiele niebezpieczeństw.
Wyobraź sobie, że znasz dokładnie datę swojej śmierci… Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat.
12 lipca, do księgarń trafi jedna z najciekawszych powieści tego roku! Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje autorstwa Roberta Rankina to niezwykła mieszanka brytyjskiego humoru z efektowną estetyką steampunku. Czym jest steampunk? To specyficzny odłam fantastyki naukowej, blisko spokrewniony z historią alternatywną i cyberpunkiem. Tłem jest zwykle XIX-wieczna Wielka Brytania, czyli epoka wiktoriańska, wiek pary i sterowców.
Fenomen powieści Dory Heldt polega na tym, że czytelnik zaśmiewając się do rozpuku z perypetii bohaterów, jednocześnie ma niepokojące wrażenie, jakby pokpiwał z samego siebie. „Wakacje z ojcem” stanowią bowiem niezbity dowód na to, że pod pewnymi względami zarówno z dzieciństwa, jak i rodzicielstwa nigdy się nie wyrasta...
13 lipca nakładem Wydawnictwa TELBIT na polskim rynku ukaże się powieść brytyjskiej pisarki Sally Prue – „Lodowa pani”. Autorka książki czarujący świat fantasy ujęła w mądrą i wzruszającą opowieść. Porwała mnie elfów władczyni, bym już nie mieszkał z przyjaciółmi swymi...
Apple kierowane przez Steve’a Jobsa to jedna z najbardziej innowacyjnych firm świata. Jej hasło reklamowe – „Pomyśl inaczej” („Think Different”) – to nie slogan, ale przepis na sukces. Dzięki tej książce, ty również możesz go odnieść.
Są wszędzie – w twoim domu, pracy, samochodzie… I wkrótce cię dopadną. Bunt maszyn jest blisko. Wojskowy robot patrolujący dokonuje masakry na ulicach Afganistanu. Japoński naukowiec zostaje napadnięty przez kobietę-androida. Elektroniczne zabawki atakują małą dziewczynkę.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności