Nowości czytelnicze

Dwudziestosiedmioletnia Lalka Zamojska w dzień świetnie odnajduje się w korporacyjnej rzeczywistości, a wieczorami ostro imprezuje i od niechcenia łamie męskie serca. Tylko nieliczni wiedzą, że pod maską przebojowej, wyzwolonej dziewczyny młoda kobieta skrywa osobisty dramat.
Rusza przedsprzedaż książki Hanki Zach pt.: „Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy”. Publikacja będąca wyjątkowym świadectwem przeżyć zwykłej dziewczyny z czasów okupacji i jedynym w swoim rodzaju manifestem wolności wydana przez Poradnię K dostępna jest już wyłącznie w sieci Empik i na www.poradniak.pl.

Swoisty bedeker, ale nie turystyczny, lecz intelektualny, o złożonej strukturze i tylko pozornie dotyczący wyłącznie konkretnego miasta w historycznym momencie. Dwanaście miesięcy roku 1967 i wydarzenia dziejące się wówczas w Londynie to ledwie punkt wyjścia, jako że narracja nieustannie sięga w przeszłość i podpowiada też, co działo się później. Z ludźmi przede wszystkim, ich działalnością, ale także, jak zmieniał się sam Londyn, Anglia i kultura Zachodu.
„Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” to niezwykły portret Ameryki Południowej. Tony Kososki, który przemierzył Brazylię, Boliwię i Peru, opowiada o spotkaniach z fascynującymi ludźmi i magicznych miejscach, które udało mu się odwiedzić. Już w księgarniach.
"Nieświadomy mózg. Jak to, co się dzieje za progiem świadomości, wpływa na nasze życie" Leonarda Mlodinowa. Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Jest autorem i współautorem (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych, m.in. "Krótkiej historii rozumu". Stephen Hawking mówi o nim: Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.
28 września nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się książka Paula Kalanithiego Jeszcze jeden oddech. To jeden z największych światowych sukcesów wydawniczych ostatnich lat – mądra, wzruszająca i ambitna opowieść, która w każdym kraju, w którym się ukazuje, inspiruje tysiące czytelników do szczerej rozmowy na temat śmierci.
Mechaniczny to pierwszy tom clockpunkowej trylogii Wojen alchemicznych. Ian Tregillis zaprasza czytelnika do alternatywnej wersji rzeczywistości, w której znanym światem włada dysponujący mechaniczną armią Mosiężny Tron. Powieść zadebiutuje na polskim rynku 20 lipca, ale już teraz można dokonać zakupu w przedsprzedaży na empik.com. Za wydanie odpowiada SQN Imaginatio.
Rycerze fascynują nas od wieków. Bez nich nie potrafimy wyobrazić sobie średniowiecza. Ale co w naszych wyobrażeniach o nich jest prawdą, a co fikcją? Odpowiedź na to pytanie przynosi lektura książki: „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy”.
Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja idealna na wakacje! Podręcznik przygody rowerowej to książka zarówno dla każdego początkującego, jak i zapalonego podróżnika rowerzysty. Robert Robb Maciąg wraz z przyjaciółmi (wśród autorów m.in. Piotr Strzeżysz, Kajtostany, Wataha w podróży, Anita Demianowicz, Mateusz Waligóra) podpowiadają dokąd się wybrać, opisują swoje własne doświadczenia, radzą, co zrobić w trudnych sytuacjach. A nade wszystko uraczą czytelników kapitalnymi opowieściami ze swoich wędrówek po różnych kontynentach. Dzięki nim czytelnik poczuje przedsmak przygody i utwierdzi się w przekonaniu, że rower doskonale nadaje się do zwiedzania świata, pozwala poznać ciekawych ludzi i nawiązać prawdziwą łączność z krainą, którą przemierza.
Ponieważ uczestnictwo w Erasmusie będzie dane tylko wybranym, warto przeczytać książkę, dzięki której choć na moment „zasmakujemy” studenckiej przygody.
Nie byłoby Jana Pawła II bez Krakowa – pisze Weigel. To tu spędził prawie czterdzieści lat. Jako student, aktor, robotnik, seminarzysta, ksiądz, poeta, dramaturg, eseista, filozof, biskup. Od rodzinnych podkrakowskich Wadowic, przez stary Kraków: Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiował, miejsca dramatów drugiej wojny światowej i te związane z posługą biskupią, przez nowohucką Arkę Pana, gdzie rozegrała się krakowska walka z komunizmem o krzyż, po Łagiewniki, w których realizuje się idee oddające papieskiego ducha, zasilonego objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej. O wszystkich tych miejscach George Weigel pisze z ogromnym znawstwem i religijną wrażliwością, a uroku dodają liczne fotografie.
„Kalejdoskop wspomnień” Gai Kołodziej to poruszająca powieść o potędze pierwszej miłości, a także o odwadze, aby wbrew przeciwnościom losu sięgać po to, czego się naprawdę pragnie. Książka trafi do rąk czytelników 8 czerwca.
Brudne podwórka wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego... Chłopak, który urodził się w niewłaściwej rodzinie i człowiek, który dał mu szansę. Tylko… na co?
W jaki sposób, niezależnie od okoliczności, odważyć się na własny biznes i rozwinąć motywację do działania? Jak przekuć kiełkujące w głowie pomysły, na prowadzenie z sukcesem wymarzonej firmy? W książce autorstwa Pawła Oksanowicza przedstawione zostały historie dziesięciu młodych kobiet biznesu, które wytrwałością, uporem i ciężką pracą – mimo licznych trudności – sięgnęły po zwycięstwo.
Matylda postanawia zmienić Zawrocie – urokliwą posiadłość i jednocześnie azyl, w którym dotąd lubiła się czasami schować – w prawdziwy dom dla siebie, Pawła i dziecka, którego się spodziewa. Jeden wspólny miesiąc, ślubne plany… i niespodziewane rozdzielenie, bo ukochany mężczyzna musi nagle lecieć do Stanów. Przed nimi nauka trudnej sztuki miłości na odległość. Sytuację komplikuje fakt, że wiele osób z najbliższego otoczenia nie akceptuje ich związku i chce ich skłócić oraz rozdzielić na zawsze.
Natalia Tomasiak i Marcin Świerc to czołowi polscy biegacze górscy, odnoszą sukcesy zarówno w biegach krajowych jak i międzynarodowych. Wraz z wydawnictwem Bezdroża stworzyli publikację pt. Przez polskie góry. Przewodnik biegacza.
Ukazała się po polsku druga książka Marii Konnikowej, autorki bestsellera "Myśl jak Sherlock Holmes", zatytułowana "Myśl jak oszust. Żeby nie dać się oszukać". Bestseller "New York Times"
Życiowo prawdziwa, nasączona nadzieją i dojrzałym optymizmem, ta książka to Twoje przeznaczenie. "Przeznaczeni" to absolutny majstersztyk, na który warto było czekać cztery długie lata. Katarzyna Grochola, najpopularniejsza polska pisarka, postawiła wszystko na jedną kartę i napisała powieść, jakiej jeszcze nie było. Przemyślaną i misternie skonstruowaną. Mądrą, czasem zabawną, a momentami bardzo poważną. O poplątanym życiu, wzlotach i upadkach. O zderzeniach z rzeczywistością, ale nasączoną dojrzałym optymizmem. To powieść, w której gra toczy się o naprawdę dużą stawkę.
W dzienniku zmarłego na emigracji Jana Lechonia znajdujemy opis snu, w którym poeta widział stare ryciny przedstawiające barwne postacie XVII stulecia, husarzy i lisowczyków, a wszystko razem przypominało mu Życie polskie w dawnych wiekach Władysława Łozińskiego.
Już 27 kwietnia 2016 r. premierę będzie miała debiutancka powieść słynącego z mistrzowskich opowiadań Kena Liu. Autor w przejmujący sposób pisze o tyranii, rewolucji społecznej, bratobójczej wojnie, a wszystko to w oryginalnym settingu. Powieść ukazuje się w Polsce dzięki SQN Imaginatio – nowej marce Wydawnictwa SQN.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności