
To kolejna książka wydawnictwa RM, gdzie o wstrząsających wydarzeniach historii świata opowiadają ich obserwatorzy. A historie prawdziwe mają w sobie dodatkową siłę rażenia. Te opowiedziane oczami naocznych świadków składają się później na poruszającą, czasami wstrząsającą opowieść.

Kolejna część przygód Eve Dallas, niestrudzenie pilnującej porządku na ulicach Nowego Jorku i kolejny dowód na to, że Nora Roberts jest cyborgiem. Chyba nie śpi i nie je, produkując bez przerwy kolejne powieści. Nie widzę innej możliwości.

Miłośnicy zagadek kryminalnych zrobiliby wszystko, by wstąpić do Towarzystwa Vidocqua – sekretnej amerykańskiej organizacji, która zajmuje się wyjaśnianiem potwornych zbrodni i polowaniem na groźnych morderców. Na comiesięcznych obiadach organizowanych w eleganckiej, wiktoriańskiej posiadłości najlepsi na świecie detektywi, kryminolodzy, patolodzy i specjaliści medycyny sądowej przeglądają akta wyjątkowo zawiłych zbrodni i prowadzą pasjonujące śledztwa, starając się dopaść przestępców.

Pierwszy pełny polski przekład Rozważań o dyplomacji księcia Adama Czartoryskiego, „niekoronowanego króla Polski”, ministra spraw zagranicznych Rosji, uczestnika obrad kongresu wiedeńskiego, jednej z najważniejszych postaci polskiej emigracji polistopadowej, wreszcie założyciela paryskiego stronnictwa Hotel Lambert. Za jego pośrednictwem Adam Czartoryski wpływał na losy wielu państw europejskich, prowadząc jawną i tajną dyplomację.

Lipiec 1639 roku. W spokojnej i dostatniej Rzeczpospolitej w zgodzie żyją katolicy, prawosławni, arianie i luteranie. Z trudem dają wiarę wieściom o bestialstwach wojny trzydziestoletniej. Ogień, który ogarnął całą Europę, zatrzymał się na granicy Polski, jakby napotkał niewidoczny mur.

W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali się na nieuchronny atak ze strony Niemiec. Oddziały Hitlera zajęły w niedługim czasie terytorium Holandii, Belgii i Francji. Brytyjczycy wiedzieli, że wkrótce to oni będą musieli stawić czoło inwazji. Książka to zapis ustnych relacji z okresu, gdy Wielka Brytania znalazła się najbliżej utraty niepodległości w całej swojej historii.

Hrabia Simon Westport, cyniczny hulaka zwany „Diabłem Dure”, pragnie zawrzeć małżeństwo z rozsądku i poszukuje odpowiedniej kandydatki na żonę. Gdy jednak spełniająca jego wymagania panna wyraża chęć poślubienia go, nieoczekiwanie zaczyna się między nimi rodzić uczucie. To początek zagmatwanej, miłosno-kryminalnej intrygi.

Wakacje dobiegły końca. Rynek wydawniczy nabiera rozpędu. Na październik w Telbicie zaplanowane są cztery interesujące, i, co ciekawe, różnorodne premiery książkowe. Na początku miesiąca do księgarń trafi kolejny thriller Zorana Drvenkara, chorwackiego autora, którego wcześniejsza książka, “Sorry” zapewniła mu popularność także w Polsce.

Książka "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" do wygrania przedpremierowo na facebookowym profilu wydawcy. Książka Denisa Aveya i Roba Broomby'ego "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" na półki księgarskie trafia 21 września, ale już teraz będzie można ją wygrać na profilu facbookowym wydawcy, Insignis Media (www.facebook.com/Wydawnictwo.Insignis).

LEDWIE WYSIADŁEM Z TAKSÓWKI przy pilnie strzeżonej bramie Downing Street, a już przed moimi ustami pojawił się mikrofon. Cóż mogłem powiedzieć? Znalazłem się tam z powodu moich dokonań w czasie wojny. I nie chodziło ani o moją walkę w Afryce Północnej, an

Garet James nie jest taka jak inni młodzi, przebojowi single z Nowego Jorku. Tyle tylko, że jeszcze o tym nie wie. Zaczyna się od starej srebrnej szkatułki zamkniętej na amen. Garet ma ją po prostu otworzyć na prośbę słabowitego właściciela sklepu z antykami. Któż by nie odmówił pomocy? Jednak zaraz potem, ni stąd, ni zowąd, wszystko się zmienia.

Baza lotnicza w Dżuddzie jest jak największy harem świata – ponad dwa tysiące kobiet różnych narodowości, otoczonych murami i pilnowanych niemal na każdym kroku. Czy nowoczesna Europejka będzie w stanie odnaleźć w tym świecie – jakże innym od tego, w którym się wychowywała? Tu kobiety nie mają niemal żadnych praw – pogardza się nimi i ceni tylko ze względu na piękne ciało, a jednocześnie podbija się je, rozpieszcza, obdarowując drogimi prezentami i nakłania do prostytucji…

Zwykła biedna rodzina z robotniczych przedmieść Edynburga. Za drzwiami komunalnych mieszkań i domków, dzieją się rzeczy, jakie trudno sobie wyobrazić. Dwie siostry – pięcioletnia i czteroletnia – wykorzystywane seksualnie przez ojczyma, rodzinę, obcych ludzi. A wszystko za wiedzą i przy aktywnym udziale ich rodzonej matki. Matki, która zdradziła własne dzieci. Jak ona mogła?

Czy nasze przekonania, nasza wiedza o świecie i wydarzeniach, obserwacje, które uważamy za własne, są takimi w rzeczywistości? Czy też może się okazać, że są rezultatem nadzwyczaj zręcznej manipulacji prawdziwymi i fałszywymi informacjami? Umberto Eco podczas jednej ze swych konferencji prasowych powiedział kiedyś, że bardziej niż w teorię wierzy w spiskową praktykę dziejów. Była to wypowiedź żartobliwa, ale czy do końca?

We Włoszech podczas spotkań autorskich często traktowano Ochotnika jako powieść, beletrystykę —mówi Marco Patricelli. — Czytelnikom trudno było uwierzyć, że wszystko, co napisałem, jest prawdą opartą na źródłach historycznych. Wiele razy spotkałem się z reakcjami pełnymi niedowierzania, ale też podziwu dla Pileckiego.

Książka jest spotkaniem dwojga ludzi w odmienny sposób zafascynowanych Wschodem. Jadwigę Staniszkis interesuje myśl Orientu w zestawieniu z myślą Zachodu – fascynuje ją filozofia, literatura, koncepcja osoby, społeczeństwa, władzy. Rozważa różnice, próbuje je zrozumieć. O jej drodze do poznawania Wschodu autorzy rozmawiają w pierwszej części książki – pyta i słucha Artur Cieślar, odpowiada i wykłada Jadwiga Staniszkis.

Wróciłem z Aurelią w porze, w której świątynia była otwarta, i pozwolono nam zwiedzić kryptę. W krypcie było wszystko. Odkryliśmy ciągle jeszcze przerażająco świeże ślady tragedii, która rozegrała się w tym pomieszczeniu sześćdziesiąt lat temu: druga strona widocznego z zewnątrz okienka, wydrążony, kilkumetrowy tunel, ślady po kulach na ścianach i sklepieniu, dwoje małych, drewnianych drzwi.

Do sprzedaży trafiła Księga Tris – drugi tom serii Krąg magii, aut. Tamory Pierce. Tamora Pierce to autorka bestsellerowych książek fantasy dla młodzieży. Jej tytuły zdobyły uznanie krytyków i pozyskały rzeszę fanów, spośród których zwłaszcza młode czytelniczki chętnie utożsamiają się z charakterystycznymi bohaterkami - silnymi, zaradnymi, pokonującymi coraz to nowe wyzwania.

Druga wojna światowa oczami mieszkańców Berlina. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Göring obiecał mieszkańcom Berlina, że jeśli jakikolwiek nieprzyjacielski samolot naruszy przestrzeń powietrzną III Rzeszy, to wówczas on zmieni swoje nazwisko na Meyer. Berlińskie syreny przeciwlotnicze szybko więc zaczęto określać trąbkami Meyera.

Druga wojna światowa oczami mieszkańców Berlina. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Göring obiecał mieszkańcom Berlina, że jeśli jakikolwiek nieprzyjacielski samolot naruszy przestrzeń powietrzną III Rzeszy, to wówczas on zmieni swoje nazwisko na Meyer. Berlińskie syreny przeciwlotnicze szybko więc zaczęto określać trąbkami Meyera.