
Takie książki powinny być nieodzownym towarzyszem podróży. Są przyzwoite, sensowne, dość przewidywalne, ale na tyle przyjemne, żeby podróż okazała się krótsza i jakoś ciekawsza. To typowa, popularna literatura dla powszechnego odbiorcy. Wolę tą późniejsz

W oczekiwaniu na ogłoszenie laureata tegorocznej Nagrody Literackiej Nike i na przyjazd Sławomira Mrożka do Polski informujemy, że 5 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się Dziennik wybitnego pisarza w formie audiobooka. Wyboru tekstów dokonał znawca twórczości Mrożka Tadeusz Nyczek. Czyta Krzysztof Gosztyła.

Na kilka dni przed premierą filmu Jerzego Hoffmana 1920. Bitwa warszawska warto sięgnąć po dobrą lekturę na ten temat. Triumf Polski opowiedziany przez mistrza. – „The Literary Review”. Nareszcie mamy przekrojową, pięknie napisaną książkę o jendym z najważniejszych punktów zwrotnych w historii Europy. – „The Independent”.

Zagadka ulicy Calabria, trzecia powieść Jeronima Tristantego, która ukazuje się nakładem naszej oficyny, opisuje kolejne śledztwo inspektora Victora Rosa. Jest rok 1881. W Barcelonie znika bez śladu don Gerardo Borrás. Víctor zostaje wezwany z Madrytu, by razem z przyjaciółmi — Lopezem Carrillo i Alfredem Blazquezem — rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia.

W całej powieści rozbrzmiewają echa filozofii egzystencjalnej: Gdzie jest granica, po przekroczeniu której człowiek przestaje być człowiekiem? A co, kiedy ją przekroczy? Czy wróci? Wygra czy przegra siebie? Emocjonalna opowieść z nie narzucającym się wątk

Na półki księgarń trafiła książka Denisa Avey'ego "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz". Z okazji jej premiery wydawnictwo Insignis ogłosiło konkurs, w który można wygrać jeden z trzech egzemplarzy tego tytułu. Szczegóły konkursu - na facebookowym profilu wydawnictwa (facebook.com/Wydawnictwo.Insignis).

Skończyły się wymówki. Teraz nie trzeba już iść na siłownię. Teraz siłownia przyjdzie do waszego domu. Z dokładnymi instrukcjami i wytycznymi, jak być w coraz lepszej formie. Nie znajdziecie już argumentów. Do roboty!

Z okazji premiery książki Piotra Rowickiego, wraz z wydawnictwem Oficynka przygotowaliśmy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autorzy co dziesiątej poprawnej odpowiedzi otrzymają właśnie tytułową powieść.

W zdominowanym przez rywalizację na każdym szczeblu, pełnym absurdów współczesnym świecie człowiek może się zmienić i przewartościować swoje zasady. Bo wolność to kwestia wyboru. Patty i Walter poznają się na studiach. Walter jest nieśmiałym studentem, idealistą z głową pełną pomysłów i marzeń. Przed Patty – wschodzącą gwiazdą koszykówki – rysuje się świetlana sportowa kariera. Pobierają się po skończeniu szkoły. Kupują uroczy domek z epoki wiktoriańskiej i na stałe osiedlają się w małym miasteczku St. Paul. Wkrótce na świat przychodzą ich dzieci.

Z okazji premiery doskonałej książki Denisa Avey’a i Roba Broomby’ego, wraz z wydawnictwem Insignis przygotowaliśmy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autorzy co dziesiątej poprawnej odpowiedzi otrzymają właśnie tytułową powieść.

Powieść „Mroczny szept” Geny Showalter to czwarta część cyklu Władcy Podziemi o opętanych demonami nieśmiertelnych wojownikach, żyjących we współczesnym świecie, skazanych przed tysiącami lat przez bogów na wieczne cierpienie. To książka, w której nieustannej walce towarzyszy namiętność, a rzeczywistość przeplata się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. „Mroczny szept” pojawił się w Polsce 21 września nakładem Miry.

O losie tego zamachu – jednej z najgłośniejszych akcji zbrojnych ruchu oporu w czasie II wojny światowej – decydowały chwila nieuwagi, łut szczęścia, pech i przypadek. Laurent Binet opowiada o kulisach operacji „Anthropoid”. Książka dziś trafia do księgarń.

Po sukcesie wiosennej edycji warsztatów z cyklu Kariera w spódnicy wszystkie warszawianki zapraszamy na jeszcze lepszy – wzbogacony o najbardziej interesujące Was treści – cykl jesienny. „Sama sobie szefem” to całodzienny warsztat skierowany do kobiet i prowadzony przez czworo doświadczonych prelegentów, który obejmuje cztery panele tematyczne:

Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny.

W księgarniach całego kraju, w najbliższych dniach (początek października), nakładem wydawnictwa Helion ukaże się rewolucyjna książka: X - kodeks wygranych, czyli X przykazań człowieka sukcesu. Jest to przepięknie wydany (kolor, twarda oprawa, dołączona płyta DVD z 4 godzinami szkolenia) podręcznik rozwoju osobistego, uczący w dziecinnie prosty sposób:

To jedna z najlepszych książek science-fiction, jakie pojawiły się w księgarniach w ostatniej dekadzie. Pasjonująca, elektryzująca, wciągająca bez reszty. Kolejna wizja buntu robotów i końca świata jakiego znamy już znalazła uznanie filmowców. Podobno powstaje najdroższy film w historii kina. Reżyseruje Spielberg. Godny reżyser do przeniesienia na ekran tej fenomenalnej powieści.

W listopadzie ukaże się także kolejny kryminał „psychologiczny” młodego niemieckiego pisarza Jana Costina Wagnera – „mistrza moralnej niepewności” – jak nazwał go znany niemiecki krytyk Tobias Gohlis. Jakiś czas temu swoją polską premierę miała jego książka „Milczenie”, a w polskich kinach już można obejrzeć wielokrotnie nagradzany film Barana bo Odara pt. „Cisza”, zrealizowany na podstawie tego kryminału.

Dla miłośników literatury francuskojęzycznej i prozy Andreïa Makine’a mamy świetną wiadomość: już na początku listopada ukaże się kolejna wybitna powieść tego autora: „Ludzka miłość” (franc. L’amour humain). Na przykładzie aktualnych stosunków między Afryką a krajami europejskimi autor w drastyczny sposób ukazuje mechanizmy rządzące działalnością międzynarodowych organizacji pozarządowych – korupcję oraz egoistyczną walkę o wpływy.

Klüpfel i Kobr, Bawarczycy z Kempten, stworzyli zaskakujący gatunek: pełen autoironii i humoru kryminał regionalny poświęcony Allgäu, w którym dominującą rolę gra język: bohaterowie kryminału posługują się typowym dla tych stron dialektem. Niewątpliwym atutem kryminału „Szczodre Gody” jest jego wartość poznawcza: autorzy ze szczegółami opisali w „Rauhnacht” specyfikę regionu Bawarii, który znają świetnie, ponieważ obaj tam się wychowali.

Miasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na komendę, by ponownie przygotować ogromne statki międzygwiezdne do lotu w przestworza.