NAJSŁAWNIEJSZE NAZWISKA EUROPY, NAJZNAMIENITSI MONARCHOWIE ŚWIATA, POLITYCY I CELEBRYCI, Windsorowie, Romanowowie, Hohenzollernowie, Habsburgowie – jakimi nigdy ich nie widzieliście, premiera 12 października
Opowieść o Łemkach, od wieków żyjących w Beskidzie Sądeckim i Niskim, w latach 1945–1946 przesiedlonych w trybie „dobrowolno-przymusowym” na Ukrainę, zaś w 1947 roku, podczas akcji „Wisła”, deportowanych i rozproszonych na Ziemiach Zachodnich.
Anita Demianowicz po pięciu latach pracy w korporacji postanowiła zmienić swoje życie. Kupiła więc bilet, spakowała plecak, zostawiła w domu męża i wyjechała na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej.
Ona – jedna z najpopularniejszych w Polsce pisarek literatury kobiecej, wrocławianka mająca na koncie blisko 20 powieści, rzeszę czytelniczek, a nawet własną sektę. On – prawnik od lat piszący powieści, gdynianin, najbardziej znany z cyklu książek o socjopacie. Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski postanowili wspólnie napisać powieść obyczajową „Zbrodnie pozamałżeńskie”, której premiera odbyła się 31 sierpnia.
Oto książka o Olgierdzie Budrewiczu – harcerzu, sportowcu, żołnierzu AK, powstańcu warszawskim. Dziennikarzu, reportażyście, fotografie, filmowcu, pisarzu, varsavianiście i niedoszłym prawniku. Wreszcie o podróżniku, który – jak głosi tytuł jednej z jego książek – był wszędzie. A także o autorze ogromnej liczby reportaży, książek podróżniczych oraz programów radiowych i telewizyjnych.
4 lata w przedszkolu milicyjnym, 57 godzin w areszcie śledczym, jedna rozmowa z prawdziwymi bandziorami. Ryszard Ćwirlej nie miał w życiu łatwo. „Śliski interes” to najnowsza część kultowej już serii neomilicyjnych kryminałów jego autorstwa. Dzięki Ćwirlejowi na PRL-owską rzeczywistość możemy spojrzeć oczami milicjantów, cinkciarzy, alfonsów, prostytutek i przypadkowo uwikłanych w śledztwo ludzi, toczących własną walkę o przetrwanie, rozgrywającą się w kolejce pod sklepem mięsnym . Premiera już 14 września.
Każdy już chyba słyszał o Aleksandrze Dobie. Pierwszym człowieku, który kajakiem, samotnie przepłynął Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent i to już dwukrotnie! W trakcie każdej z wypraw zmagał się żywiołem i przeciwnościami losu, wykazał się nie tylko siłą mięśni, lecz także niezwykłą siłą woli i charakteru. Tymi wyczynami zaskarbił sobie sympatię wielu osób na całym świecie, czego wyrazem jest tytuł „Podróżnika Roku” przyznany w międzynarodowym plebiscycie National Geographic.
Zbliżała się połowa XXII wieku, kiedy Anna została naczelnikiem więzienia w Nanterre. Tego samego więzienia, którym kiedyś zarządzał jej ojciec i w którego piwnicach jako dziecko spotkała tajemniczego człowieka. Jego jedno jedyne spojrzenie odcisnęło piętno na całym jej życiu.
Co tak naprawdę liczy się w życiu? Który z dostępnych nam czynników motywuje do działania i sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Rose – względnie szczęśliwa, ustawiona dzięki rodzinie osiemnastolatka. Wrodzony upór i brak pokory sprawiają, że szybko popada w kłopoty, a jeszcze szybciej podjęte decyzje niosą za sobą przykre dla dziewczyny konsekwencje. Ucieczka ze szkoły, zaplanowane małżeństwo, rozwód… i kariera.
Opowieść o Mazowszu – prawdziwie magicznej ziemi pośrodku Polski. To książka do czytania, od której oderwać się nie można. Są w niej gawędy o miejscowościach i miejscach znanych i takich, o których nie wie się nic albo niewiele: o rzeźbionych cudach z mazowieckiej prowincji, o legendach i podaniach, urokliwych wioskach, małych, prowincjonalnych miastach, miasteczkach, o Żelazowej Woli Fryderyka Chopina i Lipcach Władysława Reymonta, ale i o małej Ponikwi, o dużym Płocku, ale i o niewielkim Wyszogrodzie, o torfowiskach Całowania i Czarciego Dołu oraz leśnych uroczyskach puszcz mazowieckich, o ludziach sławnych i zwyczajnych, sporo jest w tym wszystkim historii...
Dwudziestosiedmioletnia Lalka Zamojska w dzień świetnie odnajduje się w korporacyjnej rzeczywistości, a wieczorami ostro imprezuje i od niechcenia łamie męskie serca. Tylko nieliczni wiedzą, że pod maską przebojowej, wyzwolonej dziewczyny młoda kobieta skrywa osobisty dramat.
Rusza przedsprzedaż książki Hanki Zach pt.: „Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy”. Publikacja będąca wyjątkowym świadectwem przeżyć zwykłej dziewczyny z czasów okupacji i jedynym w swoim rodzaju manifestem wolności wydana przez Poradnię K dostępna jest już wyłącznie w sieci Empik i na www.poradniak.pl.
Swoisty bedeker, ale nie turystyczny, lecz intelektualny, o złożonej strukturze i tylko pozornie dotyczący wyłącznie konkretnego miasta w historycznym momencie. Dwanaście miesięcy roku 1967 i wydarzenia dziejące się wówczas w Londynie to ledwie punkt wyjścia, jako że narracja nieustannie sięga w przeszłość i podpowiada też, co działo się później. Z ludźmi przede wszystkim, ich działalnością, ale także, jak zmieniał się sam Londyn, Anglia i kultura Zachodu.
„Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” to niezwykły portret Ameryki Południowej. Tony Kososki, który przemierzył Brazylię, Boliwię i Peru, opowiada o spotkaniach z fascynującymi ludźmi i magicznych miejscach, które udało mu się odwiedzić. Już w księgarniach.
"Nieświadomy mózg. Jak to, co się dzieje za progiem świadomości, wpływa na nasze życie" Leonarda Mlodinowa. Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Jest autorem i współautorem (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych, m.in. "Krótkiej historii rozumu". Stephen Hawking mówi o nim: Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.
28 września nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się książka Paula Kalanithiego Jeszcze jeden oddech. To jeden z największych światowych sukcesów wydawniczych ostatnich lat – mądra, wzruszająca i ambitna opowieść, która w każdym kraju, w którym się ukazuje, inspiruje tysiące czytelników do szczerej rozmowy na temat śmierci.
Mechaniczny to pierwszy tom clockpunkowej trylogii Wojen alchemicznych. Ian Tregillis zaprasza czytelnika do alternatywnej wersji rzeczywistości, w której znanym światem włada dysponujący mechaniczną armią Mosiężny Tron. Powieść zadebiutuje na polskim rynku 20 lipca, ale już teraz można dokonać zakupu w przedsprzedaży na empik.com. Za wydanie odpowiada SQN Imaginatio.
Rycerze fascynują nas od wieków. Bez nich nie potrafimy wyobrazić sobie średniowiecza. Ale co w naszych wyobrażeniach o nich jest prawdą, a co fikcją? Odpowiedź na to pytanie przynosi lektura książki: „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy”.
Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja idealna na wakacje! Podręcznik przygody rowerowej to książka zarówno dla każdego początkującego, jak i zapalonego podróżnika rowerzysty. Robert Robb Maciąg wraz z przyjaciółmi (wśród autorów m.in. Piotr Strzeżysz, Kajtostany, Wataha w podróży, Anita Demianowicz, Mateusz Waligóra) podpowiadają dokąd się wybrać, opisują swoje własne doświadczenia, radzą, co zrobić w trudnych sytuacjach. A nade wszystko uraczą czytelników kapitalnymi opowieściami ze swoich wędrówek po różnych kontynentach. Dzięki nim czytelnik poczuje przedsmak przygody i utwierdzi się w przekonaniu, że rower doskonale nadaje się do zwiedzania świata, pozwala poznać ciekawych ludzi i nawiązać prawdziwą łączność z krainą, którą przemierza.
Ponieważ uczestnictwo w Erasmusie będzie dane tylko wybranym, warto przeczytać książkę, dzięki której choć na moment „zasmakujemy” studenckiej przygody.