Nowości czytelnicze

Jest to spis 1,5 rocznych badań i pracy z młodymi ludźmi oraz osobistych doświadczeń z ostatnich 7 lat. W książce opisane są mechanizmy związane z rynkiem pracy, autor obala mity związane z młodym pokoleniem i brakiem pracy. W książce stara się dostrzec sposób i wzór jak wygląda rynek dla młodych oraz jak odnaleźć się na nim bez doświadczenia.
Filozoficzne opowiastki o relacji ludzi i zwierząt, których autorem jest jeden z wielkich buntowników – Kamil Sipowicz, rockmen, dziennikarz, artysta, poeta i zwolennik legalizacji marihuany. Jednak w tych krótkich historiach pokazuje nam się jako wrażliwy, spostrzegawczy i dowcipny obserwator.
W 1951 roku w „Przekroju” stworzono rubrykę Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika, w której publikowano między innymi pełne humoru aforyzmy. Po blisko dziesięciu latach zbiór ten doczekał się wydania książkowego – wzbogacony o pocztówki autorstwa Braci Rojek, został opublikowany przez Wydawnictwo Iskry. Być może dzięki niemu będzie można inaczej spojrzeć na cytowane przez Eilego powiedzenie Hemingwaya: Ze wszystkich zwierząt jeden człowiek umie się śmiać, choć on właśnie ma najmniej powodów do tego.
W książce Rozmowy z psem, czyli komunikacja międzygatunkowa autorka przedstawia możliwości porozumienia się człowieka z psem.
Pięć lat po wydaniu świetnie przyjętej i szeroko dyskutowanej książki Od rzezi wołyńskiej do akcji „Wisła” Grzegorz Motyka powraca do mrocznej karty w historii dwóch narodów. Wołyń '43 to niewielka, ale bardzo ważna książka. Czytelnik niezaznajomiony z historią rzezi wołyńskiej znajdzie tutaj wszystkie najważniejsze fakty, a odbiorcy bardziej zorientowani w tej tematyce — poznają najnowsze badania i ustalenia historyków.
NAJSŁAWNIEJSZE NAZWISKA EUROPY, NAJZNAMIENITSI MONARCHOWIE ŚWIATA, POLITYCY I CELEBRYCI, Windsorowie, Romanowowie, Hohenzollernowie, Habsburgowie – jakimi nigdy ich nie widzieliście, premiera 12 października
Opowieść o Łemkach, od wieków żyjących w Beskidzie Sądeckim i Niskim, w latach 1945–1946 przesiedlonych w trybie „dobrowolno-przymusowym” na Ukrainę, zaś w 1947 roku, podczas akcji „Wisła”, deportowanych i rozproszonych na Ziemiach Zachodnich.
Anita Demianowicz po pięciu latach pracy w korporacji postanowiła zmienić swoje życie. Kupiła więc bilet, spakowała plecak, zostawiła w domu męża i wyjechała na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej.
Ona – jedna z najpopularniejszych w Polsce pisarek literatury kobiecej, wrocławianka mająca na koncie blisko 20 powieści, rzeszę czytelniczek, a nawet własną sektę. On – prawnik od lat piszący powieści, gdynianin, najbardziej znany z cyklu książek o socjopacie. Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski postanowili wspólnie napisać powieść obyczajową „Zbrodnie pozamałżeńskie”, której premiera odbyła się 31 sierpnia.
Oto książka o Olgierdzie Budrewiczu – harcerzu, sportowcu, żołnierzu AK, powstańcu warszawskim. Dziennikarzu, reportażyście, fotografie, filmowcu, pisarzu, varsavianiście i niedoszłym prawniku. Wreszcie o podróżniku, który – jak głosi tytuł jednej z jego książek – był wszędzie. A także o autorze ogromnej liczby reportaży, książek podróżniczych oraz programów radiowych i telewizyjnych.
4 lata w przedszkolu milicyjnym, 57 godzin w areszcie śledczym, jedna rozmowa z prawdziwymi bandziorami. Ryszard Ćwirlej nie miał w życiu łatwo. „Śliski interes” to najnowsza część kultowej już serii neomilicyjnych kryminałów jego autorstwa. Dzięki Ćwirlejowi na PRL-owską rzeczywistość możemy spojrzeć oczami milicjantów, cinkciarzy, alfonsów, prostytutek i przypadkowo uwikłanych w śledztwo ludzi, toczących własną walkę o przetrwanie, rozgrywającą się w kolejce pod sklepem mięsnym . Premiera już 14 września.
Każdy już chyba słyszał o Aleksandrze Dobie. Pierwszym człowieku, który kajakiem, samotnie przepłynął Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent i to już dwukrotnie! W trakcie każdej z wypraw zmagał się żywiołem i przeciwnościami losu, wykazał się nie tylko siłą mięśni, lecz także niezwykłą siłą woli i charakteru. Tymi wyczynami zaskarbił sobie sympatię wielu osób na całym świecie, czego wyrazem jest tytuł „Podróżnika Roku” przyznany w międzynarodowym plebiscycie National Geographic.
Zbliżała się połowa XXII wieku, kiedy Anna została naczelnikiem więzienia w Nanterre. Tego samego więzienia, którym kiedyś zarządzał jej ojciec i w którego piwnicach jako dziecko spotkała tajemniczego człowieka. Jego jedno jedyne spojrzenie odcisnęło piętno na całym jej życiu.
Co tak naprawdę liczy się w życiu? Który z dostępnych nam czynników motywuje do działania i sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Rose – względnie szczęśliwa, ustawiona dzięki rodzinie osiemnastolatka. Wrodzony upór i brak pokory sprawiają, że szybko popada w kłopoty, a jeszcze szybciej podjęte decyzje niosą za sobą przykre dla dziewczyny konsekwencje. Ucieczka ze szkoły, zaplanowane małżeństwo, rozwód… i kariera.
Opowieść o Mazowszu – prawdziwie magicznej ziemi pośrodku Polski. To książka do czytania, od której oderwać się nie można. Są w niej gawędy o miejscowościach i miejscach znanych i takich, o których nie wie się nic albo niewiele: o rzeźbionych cudach z mazowieckiej prowincji, o legendach i podaniach, urokliwych wioskach, małych, prowincjonalnych miastach, miasteczkach, o Żelazowej Woli Fryderyka Chopina i Lipcach Władysława Reymonta, ale i o małej Ponikwi, o dużym Płocku, ale i o niewielkim Wyszogrodzie, o torfowiskach Całowania i Czarciego Dołu oraz leśnych uroczyskach puszcz mazowieckich, o ludziach sławnych i zwyczajnych, sporo jest w tym wszystkim historii...
Dwudziestosiedmioletnia Lalka Zamojska w dzień świetnie odnajduje się w korporacyjnej rzeczywistości, a wieczorami ostro imprezuje i od niechcenia łamie męskie serca. Tylko nieliczni wiedzą, że pod maską przebojowej, wyzwolonej dziewczyny młoda kobieta skrywa osobisty dramat.
Rusza przedsprzedaż książki Hanki Zach pt.: „Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy”. Publikacja będąca wyjątkowym świadectwem przeżyć zwykłej dziewczyny z czasów okupacji i jedynym w swoim rodzaju manifestem wolności wydana przez Poradnię K dostępna jest już wyłącznie w sieci Empik i na www.poradniak.pl.

Swoisty bedeker, ale nie turystyczny, lecz intelektualny, o złożonej strukturze i tylko pozornie dotyczący wyłącznie konkretnego miasta w historycznym momencie. Dwanaście miesięcy roku 1967 i wydarzenia dziejące się wówczas w Londynie to ledwie punkt wyjścia, jako że narracja nieustannie sięga w przeszłość i podpowiada też, co działo się później. Z ludźmi przede wszystkim, ich działalnością, ale także, jak zmieniał się sam Londyn, Anglia i kultura Zachodu.
„Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” to niezwykły portret Ameryki Południowej. Tony Kososki, który przemierzył Brazylię, Boliwię i Peru, opowiada o spotkaniach z fascynującymi ludźmi i magicznych miejscach, które udało mu się odwiedzić. Już w księgarniach.
"Nieświadomy mózg. Jak to, co się dzieje za progiem świadomości, wpływa na nasze życie" Leonarda Mlodinowa. Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Jest autorem i współautorem (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych, m.in. "Krótkiej historii rozumu". Stephen Hawking mówi o nim: Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności