
Interesująca forma kryminału, troszkę inna niż większość podobnych książek w tym gatunku. Ciekawe, chociaż miejscami troszkę przegadane. Wielbiciele kryminałów na pewno całość docenią, chociaż znajdą się pewnie też ci, którzy zauważą parę niedociągnięć. Całość jednak zdecydowanie na plus.

Czy dżdżownica przecięta na pół, daje dwie dżdżownice? Która ośmiornica umie udawać płaszczkę? Dlaczego zwierzęta kłamią? Czy mają depresje? Czy słonie naprawdę boją się myszy? I… dlaczego dzięcioła nie boli głowa? Na te i inne dręczące was pytania znajdziecie odpowiedź niewielkim kompendium autorstwa Franceski Gould i Davida Havilanda. To zbiór zabawnych, zaskakujących i niespotykanych ciekawostek ze świata zwierząt.

Poprzednia książka Zorana Drevenkara nie była łatwym przeżyciem. Łatwym przeżyciem nie będzie też ta, mocna, mroczna powieść, która niejednemu przetestuje nerwy. Oj dzieje się, dzieje, a zapomnieć o całości bardzo trudno.

„Bo ona należała do całego świata” - takimi słowami określano Marilyn Monroe. Najpiękniejsza blondynka na świecie, ikona stylu, obiekt zazdrości i uwielbienia milionów – Marilyn łaknęła sławy i uznania, aby zrekompensować sobie własne lęki. Nie udało się, bo też coraz częstszym towarzyszem jej codzienności były leki uspokajające i nasenne. Wygrały one. Marilyn zmarła śmiercią tragiczną, na zawsze zapisując się w historii.

Powieść „Mroczny szept” Geny Showalter to czwarta część cyklu Władcy Podziemi o opętanych demonami nieśmiertelnych wojownikach, żyjących we współczesnym świecie, skazanych przed tysiącami lat przez bogów na wieczne cierpienie. To książka, w której nieustannej walce towarzyszy namiętność, a rzeczywistość przeplata się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. „Mroczny szept” pojawił się w Polsce 21 września nakładem Miry.

Angielski 600 fiszek Phrasal Verbs z ćwiczeniami to wyjątkowy zestaw 600 ponumerowanych kartoników do nauki phrasal verbs. Aby ułatwić zapamiętanie materiału metodą skojarzeń, kurs podzielono na 22 praktycznych grup tematycznych. Dodatkowa grupa 100 kartoników z ćwiczeniami pozawala na sprawdzenie oraz utrwalenie wiedzy.

„Rewolucja rocka pozwala lepiej zrozumieć muzykę popularną, ale przede wszystkim – nas wszystkich, będących nieuchronnie spadkobiercami wydarzeń i tekstów kultury, które nadal rezonują we współczesności, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Warto zapoznać się z alternatywną historią modernizmu w kulturze – rock to jedna z jego ostatnich autentycznych emanacji”.
Prof. Wojciech J. Burszta

Publikacja o charakterze albumowym wykorzystuje fakt, że inspiracją dla wielu tekstów znanego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego były dzieła sztuki. Książka zawiera 40 reprodukcji dzieł sztuki oraz 32 wiersze Kaczmarskiego, które stanowią swoistą, poetycką i bardzo osobistą interpretację tych dzieł.

Najnowsza historia Polski została opisana już w wielu syntezach. Po co więc powstała kolejna książka? Odpowiedzią na to jest niezwykle zróżnicowana zawartość „Polski od roku 1944”. Składa się na nią bogata kartografia (mapy i wykresy), wielka liczba unikalnych zdjęć oraz źródeł historycznych. Wszystko to zostało uzupełnione przystępnie napisanym komentarzem.

1 listopada ukazało się pierwsze polskie wydanie książki Iny May Gaskin „Duchowe położnictwo”. Jest to szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z naturą, źródło bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, a także dla douli, położnych i lekarzy. Na świecie wydane po raz pierwszy w 1975 roku (pod tytułem „Spiritual Midwifery”) szybko stało się bestsellerem, uważanym za „Biblię” porodów domowych i położnictwa skoncentrowanego na rodzącej.

Kanadyjski dominikanin napisał przejmującą duchową biografię holenderskiej Żydówki, która w wieku niespełna trzydziestu lat zginęła w Oświęcimiu 30 listopada 1943 roku, do końca swoich dni niosąc otuchę innym. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, aby poznać historię osoby, która mimo okrutnej rzeczywistości miała odwagę swoją postawą dać świadectwo dobroci i niegasnącej nadziei. Jej biografię czyta się jednym tchem, jest autentyczna i przekonująca.

Książka w sposób prosty i jednoznaczny wyjaśnia podstawowe prawdy chrześcijańskie i obala wiele współczesnych mitów i fałszywych poglądów, jakie słyszy się czasem nawet z ust praktykujących katolików. Lektura ta powinna znaleźć się w rękach penitentów i osób szukających odpowiedzi na trudne pytania związane z naszą przyszłością.

Piękna i wzruszająca historia o miłości z przełomu XIX i XX wieku, pełna dramatycznych i niespodziewanych zwrotów akcji trzymających czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Sięgając po książkę mamy okazję przenieść się w wiernie opisaną scenerię XIX-wiecznych niemieckich wiosek i miasteczek i wraz z parą głównych bohaterów przeżywać problemy, które napotykają podczas wędrówki.

15 listopada 2011, równocześnie z premierą kolejnej części gry Assassin’s Creed, pojawi się w księgarniach w Polsce komiks „Assassin’s Creed: Desmond”. Tytuł ten uzupełnia serię publikacji wokół kultowej już gry od Ubisoft. Wydawcą komiksu jest Sine Qua Non.

Na książkę składa się trzynaście esejów poświęconych dwudziestowiecznym autorom. Są to: F. Kafka, S.J. Agnon, B. Schulz, P. Celan, E. Jabès, T. Parnicki, W.G. Sebald, T. Bernhard, V. Nabokov, J. Bowles, B. Chatwin, W. Benjamin, M. Chabon. Książkę scalają trzy zasadnicze tematy: pytanie o obecność i kształt pewnych motywów tradycji judaistycznej; kwestia kondycji wygnańca, emigranta i podróżnika; wreszcie związki między tymi dwoma wątkami a samą praktyką pisarską.

NONIE DARWISH urodziła się i wychowała w kraju muzułmańskim. Przez 30 lat doświadczała wszelkich aspektów poniżenia, jakie tylko przygotowało dla kobiet muzułmańskie prawo szariatu
Książkę Okrucieństwo w majestacie prawa napisała już po ucieczce z Egiptu i nawróceniu na chrześcijaństwo. Z reporterskim zacięciem i publicystyczną swadą, ukazuje w niej mechanizmy myślenia zwolenników szariatu.

Odeszli już ci, którzy pamiętają nasze wybrzeże jako coś znacznie więcej niż kolorowy korowód kramów, sklepów i tysięcy turystów. Ten album to niemalże nostalgiczna podróż za tym co było kiedyś, a co dzisiaj jest już nie do osiągnięcia. Trudno jest nie dać się zaczarować, nawet jeśli te obrazy nieznane są naszej pamięci.

Powiedzmy sobie szczerze. Umiejętności odpowiedniego makijażu nie nabywamy wraz z mlekiem matki. To wieloletni i żmudny proces, często okupiony niejedną wpadką. Z biegiem lat, mniej lub bardziej wyrazisty makijaż staje się nieodzownym elementem codziennego dnia kobiety. Nie oszukujmy się, dzięki niemu większość z nas może stać się kimś innym. A że kobieta zmienną jest…

Są trzy Meksyki. Jest ten sprzed konkwisty, wspaniały i brutalny, którego symbolem jest mityczny stwór, Quetzalcoatl, pierzasty wąż. Jest Meksyk hiszpański i katolicki, który przetrwał trzy stulecia. Ten przyjął za swój symbol najświętszą Panienkę z Guadalupe, litosierną, wszędzie widoczną oficjalną patronkę kraju.

Knoxville w stanie Tennessee, lata pięćdziesiąte XX wieku. Cornelius Suttree porzuca swoją dobrze sytuowaną rodzinę, by zamieszkać w rozpadającej się łodzi na brzegu Tennessee River. Zarabia na życie, łowiąc ryby. Jego najbliższymi znajomymi stają się awanturnicy, groteskowi kryminaliści, pijacy, złodzieje, ślepcy, poławiacze małży, wiedźmy…