Nowości czytelnicze

Premiery książek Dmitrija Glukhovsky’ego to już dzisiaj wydarzenie. Dlatego wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorzy co dwunastej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką „Czas Zmierzchu”.
Z okazji premiery książki Szymuna Wroczka, wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Bardzo trudne, jak zazwyczaj. Autorzy co jedenastej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką „Piter”.
Jeśli poprzednia książka Kinga poddała próbie waszą miłość do pisarza, to ta po raz kolejny utwierdzi was w uczuciach. Ta przeogromna rozmiarem powieść potwierdza doskonale, że jej autor ma się świetnie, dalej pisze doskonale i sprawia, że chcemy jeszcze więcej. Dallas '63 może z powodzeniem stanąć w szranki z najlepszymi z najlepszych powieści pisarza.
Tom ten zawiera 9 książek poetyckich Marcina Świetlickiego (ur. 1961) wydanych w latach 1992-2009 oraz 77 wierszy niepublikowanych i 44 rozproszone w antologiach, prasie lub wydaniach poszerzonych. Jest to pierwszy pełny przegląd twórczości poety. Łącznie 535 wierszy.
„Powieści” to „Dwanaście”, „Trzynaście” i „Jedenaście”, zebrane w jednym tomie dla uczczenia pięćdziesiątych urodzin autora. Dodatkowo w tomie znalazło się specjalnie z tej okazji napisane opowiadanie, w którym mistrz w pierwszoosobowej narracji rozstrzyga dotąd nierozstrzygnięte wątki z powieści.
Queen Unseen to unikalny zapis wydarzeń z lat, które Peter Hince, autor książki spędził z jednym najsłynniejszych zespołów rockowych. Towarzyszył im podczas tras koncertowych, w studio oraz w czasie kręcenia wideoklipów. To wnikliwie, odkrywcze oraz zabawnie spojrzenie na to jak naprawdę wyglądała praca z zespołem Queen, pokazujące zarówno wzloty jak i upadki.
Ile powinna kosztować podróż na Księżyc w obie strony? Który samochód zasługuje na miano najbardziej nowatorskiego? Czy przed 1950 rokiem istniały nastolatki? A jeśli nie, to kto ich wymyślił? I dlaczego pewne wynalazki – na przykład Zeppelin lub theremin – nie pozostały z nami na dłużej?
22 listopada 2011 poznaliśmy najlepsze książki historyczne jesieni, nagrodzone w plebiscycie "Historia zebrana"! Wśród wyróżnionych publikacji znalazło się sześć tytułów. - Poziom tej edycji plebiscytu był szczególnie wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana - w plebiscycie oddano ponad 3 tysiące głosów, zaś w przypadku werdyktu jury decydowały ułamki punktów - podkreślał Michał Świgoń, redaktor naczelny portalu historycznego Histmag.org - Duża różnorodność tematyki sprawia, że nagrodzone tytuły powinny zainteresować spore grono czytelników.
Prawdziwie wybitni pisarze piszą tylko bardzo dobre, albo wybitne książki. „Widok z Castle Rock” być może wybitny nie jest, na pewno jednak niedaleko mu do literackiej doskonałości. Takie książki to wielowątkowe, wielopoziomowe i wielokolorowe przygody. Zostają w pamięci i na półce, gdzie trzymamy książki do których chce się wracać.
Z okazji premiery książki „Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego”, wraz z wydawnictwem Demart przygotowaliśmy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autorzy co 9 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni tą właśnie piękną książką.
Z okazji premiery książki „Assassin’s Creed. Bractwo”, wraz z wydawnictwem Insignis przygotowaliśmy dla was konkurs i dwa konkursowe pytania. Autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni właśnie powieścią Olivera Bowdena.
Trzecia część znakomitego cyklu o detektyw Hanne Wilhelmsen. W prowadzonym przez Armię Zbawienia domu dziecka zostaje brutalnie zamordowana wychowawczyni. W tym samym czasie ucieka stamtąd dwunastoletni Olav. Czy jego ucieczka ma związek z zabójstwem? W trakcie śledztwa komisarz Hanne Wilhelmsen odkrywa wiele mrocznych tajemnic związanych z funkcjonowaniem instytucji.
Skąd wziął się pomysł napisania „Pomiędzy światami”?
Moi rodzice mieli żaglówkę, na której jako dorastająca dziewczynka spędzałam większość czasu podczas wakacji. Kiedy miałam 16 lat, mój starszy brat urządził tam ze znajomymi imprezę. Nie było mnie na niej, zostałam w domu z mamą. Tata był w mieście, więc spałam w łóżku rodziców.
Wyobraź sobie, że inni przestają cię widzieć i słyszeć… Elizabeth Valchar – śliczna, popularna i idealna – budzi się na jachcie po imprezie z okazji swoich osiemnastych urodzin, które świętowała w towarzystwie szóstki najbliższych przyjaciół. Słyszy uporczywy łomot. Idzie sprawdzić źródło hałasu, a to, co widzi, zmienia w jej świecie wszystko.
Mniejsze znaczenie ma to, jakimi pieniędzmi dysponujesz, a większe – jak dobrze je wydajesz. Niezwykła opowieść o goryczy porażki, smaku zwycięstwa i sile walki. Ekranizacja z Bradem Pitem w roli główniej w kinach od 9.12.2011.! Billy Beane, dyrektor klubu Oakland Athletics, mając drugi najniższy budżet w historii baseballu, przeprowadza zadziwiający eksperyment: decyduje się postawić na graczy, których nikt inny nie chce.
Lena z mężem i córkami wreszcie mogą spędzić Wigilię w nowym wymarzonym domu. Mają to być pierwsze z wielu wspólnych, szczęśliwych świąt. Wkrótce jednak okazuje się, że nie tylko przy wigilijnym stole musi wystarczyć miejsca także dla teściowej. Syn nijak nie potrafi wyzwolić się spod wpływu matki, powoli, ale nieuchronnie odsuwa się od żony i córek.
Moja babcia z Rosji i jej odkurzacz z Ameryki jest nostalgiczną, miejscami wręcz poetycką, pełną ciepła i humoru sagą rodzinną. To opowieść o idyllicznej krainie dzieciństwa, wspomnienie smaku ogonków śledziowych, śmietany podkradanej z babcinej spiżarni, zapachu rozgrzanej upałem ziemi.
Młody Niemiec Udo Berger ma pasję, która pochłania mu cały czas wolny: strategiczne gry wojenne. Nawet gdy wraz z dziewczyną wyjeżdża na wakacje do Katalonii, ma zamiar w tym czasie doskonalić technikę w grze Trzecia Rzesza.
Podobnie jak w zeszłym roku, ogłaszamy WIELKĄ świąteczną obniżkę cen na stronie Runy: http://www.runa.pl/ksiazki/
Fritz Todt i Albert Speer - genialni inżynierowie, który swój talent oddali na usługi III Rzeszy. Publikacja Blaine’a Taylora to fascynująca historia rywalizacji technologicznej, w której prześcigali się walczący po obu stronach frontu drugiej wojny światowej. Dr Todt był sławnym budowniczym pierwszej na świecie sieci superautostrad – Autobahnen – które istnieją i funkcjonują do dziś, a także twórcą niemieckiego Wału Zachodniego (Westwall), czyli systemu fortyfikacji, którego powstanie poprzedziło budowę Wału Atlantyckiego i Wschodniego.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności