Nowości czytelnicze

Nowa propozycja dla miłośników dobrej, pasjonującej lektury, która sprawia, że świat zewnętrzny przestaje istnieć. Duża doza mrocznej magii, humoru oraz naukowych przypisów. John Connolly, autor thrillerów dla dorosłych, w umiejętny sposób kieruje swoją nową książkę do nastoletniego czytelnika. Na próżno by szukać tu infantylnych opisów czarów - książka Connolly'ego to bardzo interesująca propozycja dla młodzieży jak i dorosłych oraz świetny pomysł na gwiazdkowy prezent.
Wspomnienia Constance Briscoe, wydane pod tytułem Ugly, ukazują świat dziecka, które musiało dojrzeć przedwcześnie. Powodem tego była codzienna walka o przetrwanie w najbardziej nieprzyjaznym dla dziewczynki środowisku – w jej własnym domu. Nieustannie poniżana i dręczona staje się w oczach czytelnika postacią bez mała heroiczną, siła jej woli przeciwstawia się bowiem niesprawiedliwości z mocą znamionującą niepospolity charakter.
Monografia popularnonaukowa poświęcona dziejom konfliktu polsko-ukraińskiego ze szczególnym uwzględnieniem działalności Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz ich likwidacji w Polsce w latach 1945–1949. Autorzy poprzedzają właściwy temat szeroką panoramą dziejów zachodniej Ukrainy w okresie międzywojennym, omawiają próby utworzenia państwa ukraińskiego pod koniec I wojny światowej, tło narastającego konfliktu między państwem polskim a ograniczaną w swych prawach mniejszością ukraińską w II Rzeczypospolitej, utworzenie OUN i jej działalność terrorystyczną przy współdziałaniu odpowiednich służb III Rzeszy.
Do księgarń trafił właśnie kryminał „Szczodre Gody” najlepszego i najpopularniejszego obecnie duetu pisarskiego w Niemczech – Klüpfel i Kobr. Seria z bawarskim komisarzem Kluftingerem sprzedała się już w ponad 2,5-milionowym nakładzie, a kryminał „Szczodre Gody” natychmiast po premierze zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”.
Monika Osiecka to kobieta-rzeźbiarka, wywodząca się z grupy artystycznej Grzegorza Kowalskiego, podróżniczka, poliglotka. Jej "Fragmenty Lustra" to dziennik intymny, w którym szczerze mówi o ważnych obszarach w swoim życiu kobiety - artystki: twórczości, macierzyństwie - jego imperatywie, radości,ale i wpływie na życie, otwarciu na drugiego człowieka - mężczyznę i próbie pogodzenia wielości wewnętrznego ja.
Książka o biologii dla ludzi, którzy nie interesują się biologią. Cała złożona z ciekawostek i anegdot z życia roślin, bakterii, grzybów i zwierząt.
Czy można jednocześnie realizować marzenia o karierze literackiej i... jeszcze studiować? Dowiedz się, jak on to zrobił! Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Senderem pisarzem
studentem Politechniki Gdańskiej człowiekiem z głową z pełnych pomysłów autorem bestsellerowej książki „Bóg nosi dres”.
Holt do perfekcji opanował swój własny styl, przypominający trochę surrealistycznego Pratchetta. Pratchett to jeszcze nie jest, ale czyta się to z niemalże takim samym zainteresowaniem. Czasami wciąga nawet bardziej!
Perypetie angielskiej socjety i świata, pełnego niepowtarzalnych, rzeczywistych i nadprzyrodzonych bohaterów. Kolejna książka Gail Carriger zaraża optymizmem, niepowtarzalnym klimatem i wyjątkowością. Nie ma i jeszcze długo nie będzie równie niepowtarzalnej, wyjątkowej serii.
Bezimiennych, sługi bogini Elishty, przed laty zapędzono do podziemi. Niestety, ich pomiot, zrodzony przez śmiertelne kobiety, wciąż plugawi te ziemie. To półdemony, przeklęta krew. Wszystko, czego dotkną, zostaje skażone. Chroniący się w miastach ludzie wysłali ich tropem Wędrowców Erin Błogosławionej, biegających z wilkami, członków watahy. Wędrowcy nie spoczną, dopóki nie wytropią ostatniego z dzieci demonów.
Porównywanie tej książki do powieści Dana Browna wydaje się być nieporozumieniem. Jedyne co łączy książki obu pisarzy to rozwiązanie zagadki istniejące w historii i starych dokumentach. Podczas kiedy książka Dana Browna stawia przede wszystkim na akcję, powieść Dmitriego Glukhovsky’ego skupia się na filozofii kolejnych wydarzeń, na mistycyzmie i religii. Jest niezmiernie statyczna, zarówno w dobrym jak i złym sensie tego słowa. Można ją z powodzeniem przeczytać, chociaż wymaga znacznej uwagi i cierpliwości. Znacznie większej niż książki Dana Browna, przeznaczone przede wszystkim dla czytelnika masowego.
Autor nie pisze prozy, ani prozy poetyckiej. Niniejsze wiersze są próbą odzwierciedlenia uczuć i problemów współczesności z zachowaniem szacunku do tradycji. Przeszłość, bowiem, przetworzona odpowiednio w teraźniejszości daje nam okruchy, które zakwitną w czasach nadchodzących. W zbiorku „Kontrasty” autor zawarł wrażenia na tematy różne, od muzyki romantycznej przez odczucia towarzyszące codzienności, po analizę sztuki. Odkurzona została m. in. forma sonetu jak i wprowadzone formy nowe.
Z przyjemnością informujemy, że Wydawnictwo Literackie nabyło prawa do wydania głośnej książki „Limonow” Emmanuela Carrèra’a. Jej publikacja była jednym z największych wydarzeń literackich tego roku we Francji. Książka została wyróżniona prestiżową Prix Renaudot, a prawa do wydania zostały sprzedane do kilkunastu krajów. Polska premiera książki już w 2012 roku.
Żywy i wciągający thriller z galopującą akcją i świetnymi zwrotami fabularnymi. Angela Gennaro i Patrick Kenzie zostają wynajęci przez bogatego i śmiertelnie chorego biznesmena Stone’a, by odnaleźć jego córkę Desiree, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. W trakcie dochodzenia wpadają na trop groźnej sekty o tajemniczej nazwie Lecznica Smutku, do której należała Desiree.

Zapowiada się nieźle. Bohater książki Blaylock’a układa sobie życie po rozwodzie. Przeprowadza się w nowe miejsce, szukając spokoju w kalifornijskiej głuszy. Do rzeczywistości i codzienności sprowadza go dopiero tajemnicze zniknięcie syna i żony. To właśnie ta sprawa stanie się początkiem do serii dziwnych wydarzeń, w których udział wezmą nie tylko istoty ludzkie, ale też te bardziej nierzeczywiste. Nie każdą siłę da się ogarnąć ludzkim rozumem…
Leszek Kołakowski w książce Horror metaphysicus porusza kwestie najistotniejsze - pyta o Boga, sens istnienia świata i człowieka, a także sens uprawiania filozofii. Rozmawia przede wszystkim z czytelnikiem, ale do debaty zaprasza także swoich mistrzów, bo przecież od wieków poszukiwano odpowiedzi na te pytania. Czy udaje się je znaleźć? Kołakowski wie, że człowiek jest stworzony do poszukiwania prawdy, nie zaś do jej posiadania.
Czy Llosa mógł zostać kimś innym niż pisarzem? Dlaczego każdy pisarz „żywi w swoim ciele żarłocznego solitera”? Jakim najkrótszym opowiadaniem świata autor się zachwyca? Według laureata literackiej Nagrody Nobla pisanie powieści odpowiada temu, co robi striptizerka, kiedy rozbiera się przed publicznością i ukazuje swoje obnażone ciało. Powieściopisarz dokonuje tej operacji w przeciwnym kierunku.
Najbardziej skandalizująca powieść Marii Nurowskiej! Życie, które stało się piekłem. Piekło, w którym odnajdziesz miłość. Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Edward był wówczas redaktorem naczelnym pisma literackiego, widział w niej zdolną pisarkę i fascynującą kobietę. Nikt nie znał prawdziwego oblicza ich związku. Nikt też nie zrozumiałby takiej miłości, miłości-wyzwania, miłości-gry, miłości-kontroli. Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości.
Diabeł tkwi w szczegółach. Prosta metoda, by mieć wszystko pod kontrolą. Co mają ze sobą wspólnego nieudane zabiegi chirurgiczne z katastrofami lotniczymi, chaosem następującym podczas huraganu oraz wściekłym klientem w restauracji? Wbrew pozorom całkiem sporo. Wszystkiego można by uniknąć, posługując się checklistą, czyli listę kontrolną - spis czynności kluczowych dla danego działania, których pominięcie lub złe wykonanie grozi niepowodzeniem.
Historia ludobójstwa w XX wieku. Nowa książka autora „Gorliwych katów Hitlera”. Gdy w 1904 roku „wielki generał potężnego Kaisera” Lothar von Trotha skazał na śmierć afrykański lud Herero, nikt nie mógł przypuszczać, że jego zbrodnie okażą się zaledwie skromnym początkiem masowych rzezi.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności