Nowości czytelnicze

Była szpiegiem czy ofiarą nieszczęśliwej miłości? Odnalezione po latach listy i pamiętniki odkrywają największą tajemnicę Coco Chanel. On był szarmancki i uwodzicielski. Ona, choć miała
wątpliwości, czy powinna zadawać się z Niemcem, nie mogła się mu oprzeć. Trwała wojna. Coco Chanel i baron von Dincklage zostali kochankami. Ich romans był na językach całego Paryża.
Jestem jak Ewa w raju, tyle że bez Adama i po przejściach. „Pani doktor została znaleziona wczesnym rankiem niedaleko własnego domu przez kierowcę autobusu, który wracał z nocnej zmiany i zobaczył najpierw rękę wystającą z krzaków, i bardzo się przestraszył. Mimo to podszedł bliżej i odgarnął krzaki, i zobaczył resztę pani doktor leżącą na ziemi i zakrwawioną, szczególnie w okolicy serca.
Wkrótce w kinach faworyt w wyścigu po Oskary - ekranizacja Spadkobierców. W roli głównej George Clooney. Los zmienia życie rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, Matt musi nagle zająć się wychowaniem córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scottie planuje pójść w ślady starszej siostry.

Niniejszy, tom pracy zbiorowej Szkoła wyższa w toku zmian. Debata wokół ustawy z dnia 18 marca 2011 roku zawiera prace Autorów, którzy w swej refleksji naukowej i badaniach kierowali się troską o losy, skutki i konsekwencje – w dalszej i bliższej perspektywie – zmian w obrębie szkolnictwa wyższego w Polsce powodowanych nową ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 84, poz. 455).
Najnowsza powieść Stephena Kinga – „Dallas ’63” (oryg. „11/22/63”) - jest najlepiej sprzedającą się książką tego autora od wydanego w 1998 roku „Worka kości”. Od kilku tygodni „Dallas '63” nie opuszcza 1. miejsca prestiżowej listy bestsellerów New York Times’a. Tytuł ten zajmuje również czołowe miejsca w zestawieniach najlepiej sprzedających się książek publikowanych przez wszystkie liczące się periodyki czy serwisy internetowe, m.in. Wall Street Journal, Los Angeles Times, USA Today czy Publishers Weekly.
Stieg Larsson nie doczekał się sławy i uznania, jaki miała na świecie jego trylogia Millennium, ale na pewno otworzył drzwi na Europę dla innych skandynawskich autorów kryminałów. Efekty mamy w księgarniach od dobrych już kilku lat, także i u nas. Teraz do listy doszedł jeszcze jeden, będący częścią cyklu o przygodach inspektora Andersa Knutasa. Rozkoszny!
Powieść Charlie została wydana w USA przez MTV Books w ponadmilionowym nakładzie. Książka ma formę listów pisanych do nieznanego przyjaciela przez nastolatka, Charliego. Chłopak pisze o seksie, narkotykach, związkach i potrzebie akceptacji. W przygotowywanej przez producentów Zmierzchu ekranizacji w jedną z głównych ról wcieli się Emma Watson.
Z przyjemnością informujemy, że właśnie trafiła na półki księgarskie książeczka z czytankami dla dzieci, której jednym z głównych bohaterów jest esperantysta. Książka może być wykorzystywana nie tylko do rodzinnego czytania, ale również jako pomoc naukowa w szkołach podstawowych. Spotkania z Innymi. Czytanki do edukacji międzykulturowej autorstwa Przemysława Pawła Grzybowskiego to bogato ilustrowany zbiór siedemnastu czytanek o osobach wyróżniających się pod pewnym względem, zwykle postrzeganych jako niezrozumiałe, dziwaczne, wręcz niebezpieczne, będących tematem plotek i stereotypowych opinii – często niesprawiedliwych i krzywdzących.
Magicznego cyklu ciąg dalszy. Z okazji kolejnej, wspaniałej książki z cyklu „Magiczne Drzewo”, zapraszamy was do udziału w konkursie. Autorzy co szóstej poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie zostaną nagrodzeni właśnie powieścią Andrzeja Maleszki.
Jak wieść głosi, to w zasadzie praca naukowa. Miało to chyba pozostać małym sekretem, bo też kto, z własnej i nieprzymuszonej woli chciałby kupować czyjeś naukowe dywagacje? Ale podobno nie ma reguł bez wyjątków. Tutaj wyjątek jest na pewno, bo też książkę Michała Janczewskiego czyta się jak najlepszą powieść.
Zoe Baxter przez dziesięć lat starała się o dziecko i po wielu zawirowaniach wygląda na to, że jej marzenie w końcu się spełni – jest w siódmym miesiącu ciąży. Ale nieszczęśliwy splot okoliczności prowadzi do koszmaru: traci dziecko, które zdążyła już pokochać, i rozpada się jej małżeństwo z Maxem. Zoe poświęca się pracy: jest muzykoterapeutą i pomaga pacjentom na oddziale oparzeń w szpitalu, a także chorym na Alzheimera i umierającym w hospicjum. Gdy Vanessa, szkolny pedagog, prosi ją o pomoc zbuntowanej nastolatce, ich znajomość przeradza się w przyjaźń, a następnie – ku zdumieniu Zoe – w miłość. I gdy Zoe zaczyna myśleć o ponownym założeniu rodziny, przypomina sobie o zarodkach zamrożonych w klinice in vitro.
Kryminał, jakiego jeszcze w Polsce nie było! Żywa, dowcipna, dynamiczna akcja, pełna nieoczekiwanych i zaskakujących zwrotów. Powieść barwniejsza niż hollywoodzki film - czyta się doskonale! Jeśli spodobała Ci się książka Diabeł ubiera się u Prady, musisz przeczytać serię o Haley Randolph.
Nowy Jork z tej książki przypomina raczej ten z „Na tropie jednorożca” Mike’a Resnicka czy z „Ghost Busters” niż z „Seksu w wielkim mieście”, a gatunek, który uprawiają autorzy (bo wbrew pozorom jest ich dwójka) nazwa się urban fantasy. „Królestwo czarnego łabędzia” mimo pompatycznego tytułu to całkiem przyjemna książka, nienajgorszy wybór na leniwy weekend.
W listopadzie tego roku nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazała się powieść „Nevermore. Kruk” autorstwa amerykańskiej debiutantki Kelly Creagh. Po wywiadzie z pisarką przyszła pora na wywiad z bohaterami książki – niepoprawną Isobel (szkolną czirliderką) oraz jeszcze bardziej niepoprawnym Varenem, złośliwym i podobno niepopularnym gotem. Nadmieńmy, że jak na osobę niepopularną, Varen cieszy się wyjątkowym uznaniem czytelniczek...
Oddajemy głos bohaterom zdybanym w pewnej Bardzo Dziwnej Knajpie podczas pracy nad pamiętnym projektem o Edgarze Allanie Poem.
Zbiór opowiadań Piotra Rowickiego o siedemnastowiecznym Gdańsku. Trochę to ówczesna kronika kryminalna, trochę obyczajowa. Niestety opowiadania kończą się zanim się zaczną, a całość przypomina nieco fabularyzowaną lekcję historii dla gimnazjalistów, w stylu „Sensacje XX wieku”. Coś do prezentowania w miejskim ośrodku kultury, ale niekoniecznie do czytania dla przyjemności.
Wyjeżdżali z Aleksandrii, gdy zmierzały do niej tłumy ludzi, uciekając przed upałami w Kairze.
- Mam wrażenie, jakbyśmy zawsze jechali w złym kierunku – stwierdziła Schuyler, patrząc na rząd sunących wolno samochodów na sąsiednim pasie. Była połowa lipca i słońce stało wysoko na niebie. Klimatyzacja w wynajętym sedanie szwankowała i Schuyler musiała oprzeć dłonie o deską rozdzielczą, żeby poczuć chłodne powietrze wydobywające się z wywietrzników.
Avanti! – głośna komenda rozległa się na placu ćwiczebnym; trzy szeregi zbrojnych ruszyły naprzód.
Za każdym krokiem podkute żelaznymi ćwiekami sandały uderzały o ziemię jednocześnie, miarowym rytmem, któremu towarzyszył szczęk broni i wyposażenia. Już po pierwszych stąpnięciach uniosła się chmura kurzu.
– Z daleka rzucają się w oczy – mruknął Halt.
Will zerknął na niego z ukosa. Uśmiechnął się.
– Może o to właśnie idzie.
Runy Hordów to zaszyfrowana wiadomość i rozwiązanie zagadki grycht. Dlaczego co roku nawiedzają Gruaron i porywają ludzi? Dokąd ich niosą i po co? I wreszcie — jak można się pozbyć potworów? Klucz do rozszyfrowania runów Hordów został ukryty daleko na północy. Traf chce, że wyruszają po niego Udul, młody wojownik z Gildii Hordów i Gret Orin, miejscowy arystokrata i bogacz.
Wyczytałam, że autor książki jest „pomysłodawcą pierwszej na świecie fabularnej gry fantasy rozgrywanej na żywo, której scenografię przygotowano we wnętrzach zamku Peckforton w Cheshire”. Ta zdolność do tworzenia gier jest doskonale pokazana w pierwszej części zapowiedzianej trylogii. Świat Kostick’a wciąga bez reszty.
Na okładce książki, do czytania „Tunelu” zachęca sama Tess Gerritsen, nazywając jej autora „jednym z najlepszych autorów thrillerów w Ameryce”. Rekomendacja od takiej pisarki to nie byle co, tak jak byle czym nie jest na pewno książka. Troszkę mi tylko szkoda, że to bardziej nie kryminał a thriller, na dodatek z małym dodatkiem mistycyzmu. Bardzo dobry, chociaż do rewolucji daleko.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności