Nowości czytelnicze

Minęło z górą ćwierć wieku, odkąd Lucius Shepard wprowadził nas w niezwykły fikcyjny świat, oddzielony od naszego tylko „najcieńszym z możliwych marginesem możliwości”. W tym właśnie świecie, w mitycznej dolinie Carbonales, umieścił akcję Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a, opowieści o Mericu Cattanayu, artyście, który podjął trwającą wiele dziesięcioleci próbę pomalowania – i przy okazji zabicia – uśpionego, lecz nie całkiem martwego smoka, mierzącego sześć tysięcy stóp długości i władającego umysłami ludzi. Opowiadanie zostało nominowane do licznych nagród i jest dziś uważane za jedno klasycznych dzieł autora.
Seks jest ponoć wszędzie. Niepozostawiające wiele dla wyobraźni obrazy są dziś na wyciągnięcie ręki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej… Tylko dlaczego tak wielu z nas uśmiecha się krzywo na te słowa? Czyżby seks już na dobre ulotnił się naszych związków, grzecznie, po cichu, tylnymi drzwiami…?
Jestem niezmiernie wdzięczna Jessice Warman, że zawiodła moje oczekiwania. Myślałam, że to będzie kolejna, schematyczna i do bólu banalna książka dla nastolatków. A tutaj proszę. Być może powieść ociera się trochę o znane już filmowe i literackie motywy, ale jako całość broni się doskonale. To bardzo dobra, refleksyjna i niebanalna książka. Nawet jeśli przeznaczone raczej dla tych młodszych czytelników.
Wkrótce na księgarskie półki trafią „Marionetki” – nowy kryminał autorstwa Pawła Jaszczuka z detektywem Jakubem Sternem w roli głównej. Jest to jednocześnie kolejna książka z popularnej serii Asy Kryminału, zainicjowanej w ubiegłym roku przez Prószyńskiego i S-kę. We Lwowie trwa festiwal lalek. Ktoś szykuje krwawy spektakl… W letni poranek 1938 roku, w dawnej stolicy Galicji znaleziono drastycznie oszpecone ciało bankowego kasjera. Tajemnicę zabójstwa próbuje rozwikłać dziennikarz Jakub Stern. Własnym tropem podąża jego redakcyjna koleżanka, intrygująca i sprytna Wilga de Brie oraz pewien inspektor policji.
W tym kurniku na pewno nie mieszkają zwyczajne kurczaki. Tu jajka bywają mądrzejsze od kury i nikt nie pisze jak kura pazurem! Od czasu do czasu wpadnie tylko jakaś kaczka… dziennikarska. Ta osobliwa gromada rozgdakanych kurczaków rozśmieszy do łez nie tylko miłośników drobiu. Wartka akcja, pełne humoru historie, porywające przygody oraz niepowtarzalne ilustracje z pewnością dostarczą czytelnikom kur…częco dobrej zabawy i wiele radości. I to nie tylko tym najmłodszym.
Wydawnictwo Prószyński Media, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich i Miasto Kalisz zapraszają na spotkanie z Arkadiuszem Pacholskim, autorem powieści "Niemra" - 17 stycznia 2012 (wtorek, Godz. 18:00, Dom Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa. Rozmowę poprowadzi Elżbieta Janicka, Fragmenty książki przeczyta Igor Michalski
Wśród nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu Bestsellery Empiku w kategorii "Biografie i literatura faktu" znalazła się książka "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" – wywiad-rzeka przeprowadzony przez Artura Andrusa z Marią Czubaszek. Zwycięzców plebiscytu typują klienci Empiku. Każdy zakup dokonany w salonach Empik czy na Empik.com w danym roku kalendarzowym to jeden głos oddany na konkretny tytuł: książkę, płytę z muzyką, film, grę, konsolę czy kolekcję autorską empik art&pap. Statuetki Bestseller Empiku 2011 zostaną wręczone pod koniec stycznia 2011.
Wszystkich fanów książek Anny Onichimowskiej zapraszamy na spotkanie w związku z ukazaniem się jej najnowszej książki p.t. Koniec gry. „W niedzielę rozstałem się z moją ukochaną dziewczyną Renią. (…) Kłopot ze mną polega na tym, że nie wiem jeszcze, czy wolę być z kobietą, czy z mężczyzną, co Reni trudno było zaakceptować.”
Haruki Murakami kończy 63 lata. Urodził się w Kioto w 1949 roku. Dorastał w Kobe, mieście portowym, w którym szczególnie łatwo o kontakt z innymi kulturami. Interesuje się kulturą spoza Japonii, czyta literaturę amerykańską, słucha jazzu, ogląda hollywoodzkie produkcje.

Miło nam poinformować, że dwie książki Carlosa Ruiza Zafona "Pałac Północy" i "Światła września" zostały nominowane do nagrody bestsellery empiku 2011 w kategorii literatura młodzieżowa. Książki znalazły się w gronie trzech pretendentów do tego tytułu. Laureaci 13-ej edycji plebiscytu zostaną ogłoszeni podczas uroczystości w Studiu Tęcza 31 stycznia 2012 roku.
Porażająca książka, nawet jeśli bardziej teoretyczna niż opowiadająca konkretną historię. Nie ma szans, żeby pozostawiła kogokolwiek obojętnym. Dla każdego, pod warunkiem, że dorosłego.
Seria Dziedzictwo, pierwotnie zaplanowana jako trylogia, od 5 lat wywołuje histerię zarówno wśród czytelników jak i księgarzy. Każdy tom przygód Eragona i jego smoczycy, Saphiry, stawał się największym bestsellerem roku i zdobywał 1 miejsce w kategorii Fantastyka. Tyma razem również i ostatni, 4 tom serii Dziedzictwo, jest nominowany w tej kategorii jako Bestseller roku.
Książka Abercrombiego to krwawa i bezkompromisowa epicka opowieść o zemście i obsesji. Splatterpunkowa fantasy najwyższych lotów, niczym Hrabia Monte Christo napisany na modłę Michaela Moorcocka. Pojawiają się w niej tyrani i oprawcy, truciciele, seryjny zabójca, zdradziecki pijak, wojownik mający krew na rękach i brutalna najemniczka. A to tylko postacie pozytywne...
Jeszcze niedawno Eragon Cieniobójca, Smoczy Jeździec, był zaledwie biednym wieśniakiem, a jego smoczyca Saphira jedynie błękitnym kamieniem w lesie. Teraz to od nich zależy los całej cywilizacji. Długie miesiące nauki i walki przyniosły zwycięstwa i nadzieję, ale też rozpacz i niepowetowane straty. A najważniejszą bitwę wciąż mają przed sobą: muszą zmierzyć się z Galbatorixem. Zanim do tego dojdzie, będą musieli stać się dość silni, by móc go pokonać, bo jeśli im się nie uda, nikt tego nie dokona. Drugiej szansy nie będzie.
Kryminały, kryminały, kryminały… Chcecie kolejny? Z okazji premiery książki „Torebki i morderstwo”, wraz z wydawnictwem Bellona zapraszamy was do udziału w kolejnym konkursie i odpowiedzi na kolejne, jak zwykle trudne pytanie konkursowe. Autorzy co 10 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką Dorothy Howell „Torebki i morderstwo”.
Nawet niewielka nadwaga może zadecydować o tym, czy przekroczysz linię mety jako zwycięzca. Optymalna waga sportowca ma niewiele wspólnego z prawidłową masą ciała, do której dąży wielu ludzi podczas odchudzania. Jak więc się odżywiać, by stanąć na najwyższym podium? Książka „Waga startowa" jest poświęcona regulacji masy oraz kompozycji ciała zawodników, którzy startują w różnych dyscyplinach wytrzymałościowych – od kolarstwa górskiego, przez bieganie, narciarstwo biegowe, wioślarstwo, po triathlon.
Historia nudy wcale nie jest nudna! Nuda to jedna z najbardziej podstawowych emocji towarzyszących człowiekowi - dotyka go niezależnie od jego pochodzenia, wieku, czy od czasów, w których przyszło mu żyć. Wiele osób traktuje nudę z pogardą, twierdząc, że dotyczy ona jedynie jednostek niedojrzałych, leniwych, bezczynnych lub mało inteligentnych. Lecz zdaniem autora nuda jest najzwyklejszą a jednocześnie fascynującą częścią naszej codziennej ludzkiej egzystencji.
Grace Winter, lat 22. Od dziesięciu tygodni zamężna. Od ponad sześciu tygodni wdowa. Oskarżona o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą śmierci. „Latem 1914 roku popłynęliśmy z moim świeżo poślubionym mężem Henrym w podróż poślubną. Olśniewający pokład „Cesarzowej Aleksandry”
stanowił zapowiedź czekającego na drugim brzegu domu. Nie przypuszczałam, iż ważniejsze od obiecanego luksusu okaże się ekskluzywne miejsce w szalupie ratunkowej…
Opowieść szefa Starbucksa o porażce, przemianie i wielkim sukcesie jego firmy. W pewne wtorkowe popołudnie w lutym 2008 roku Starbucks zamknął wszystkie swoje lokale w Stanach Zjednoczonych. Informacja wywieszona na 7100 zamkniętych drzwiach głosiła: „Potrzebujemy trochę czasu, by ulepszyć nasze espresso. Przygotowanie dobrego espresso wymaga wprawy. Dlatego też postanowiliśmy poświęcić się udoskonaleniu tej sztuki”.
Literatura faktu, jakiej w Polsce jeszcze nie było – więzienne wspomnienia kobiety skazanej za morderstwo. Autorka tej książki ukrywa się pod pseudonimem, ale oprócz inicjałów wszystko inne jest jak najbardziej prawdziwe: zarówno zbrodnia, jak i kara. Historia Magdy K. daje wyjątkową możliwość zobaczenia od środka, jak wyglądają warunki panujące w więzieniach dla kobiet w Polsce. Dawno na księgarskich półkach nie było tak szczerych i boleśnie prawdziwych
wspomnień.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności