Nowości czytelnicze

Włochy 1944. Żołnierze Karnego Batalionu Wehrmachtu mają nadzieję, że po koszmarze frontu wschodniego, ich kolejne zadanie będzie tylko łatwiejsze. Nie zdają sobie jednak sprawy, że Włochy to nie tylko piękny Rzym, lecz także długie i okrutne walki pod Monte Cassino . Sven i jego kompani zamknięci na szczycie wzgórza będą musieli stoczyć jedną z najkrwawszych bitew II wojny światowej, w której po stronie aliantów wsławili się polscy żołnierze.
Błyskotliwe, pełne humoru i zaskakująco trafnych spostrzeżeń spojrzenie na koszmar wiecznej młodości. W 2019 roku ludzkość odkrywa lek, który czyni ich nieśmiertelnymi. Do tego wieczne życie ma tylko jedną oczywistą zaletę... i całą masę wad. Wiesz, że wieczna młodość oznacza, że już zawsze będziesz miała okres? Nigdy nie przejdziesz na emeryturę. No i poważnie zastanowisz się, zanim na ślubnym kobiercu przyrzekniesz komuś, że nie opuścisz go aż do śmierci – to może potrwać naprawdę bardzo, bardzo długo.
Zbiór felietonów, autobiograficznych szkiców oraz fragmentów, które nie zostały włączone do powieści Orhana Pamuka. Choć rzadko czytam własne powieści po wydaniu, do tych tekstów wracam chętnie jak do fotografii uwieczniających szczęśliwy okres życia, które ma się ochotę oglądać wciąż na nowo; sięgam po nie, by odświeżyć swą pamięć. Odnajduję w nich coś więcej niż wspomnienia sytuacji, które skłoniły mnie do pisania, więcej niż pamiątki wymagań redakcji gazet i czasopism, na których zlecenie powstały, więcej nawet niż obrazy myśli, które w tamtym momencie chciałem przekazać, moich zainteresowań i pasji. By opisać te niecodzienne momenty, te epifanie, gdy prawda zostaje nagle objawiona, Virginia Woolf użyła kiedyś określenia „chwile istnienia”.
Orhan Pamuk
W Czterdziestu zasadach miłości Elif Şafak snuje cudowną opowieść o miłości i duchowej tęsknocie, wnikliwie ukazując powszechne pragnienie bliskiej więzi, zarówno z drugą osobą, jak i z Bogiem. Książka prowokuje, ale w najlepszym sensie tego słowa, skłaniając do refleksji nad mistycznym pierwiastkiem opromieniającym naszą codzienność. Ta niespotykanej urody powieść łączy błyskotliwą inteligencję z głosem serca i mądrością, która przenika każdą jej stronicę.
ROLAND MERULLO, AUTOR A LITTLE STORY ORAZ BREAKFAST WITH BUDDHA
Na poły realny, na poły baśniowy świat. Trochę historyczny, trochę wyśniony. Ludzie współegzystują tu z widmowymi Prastarymi. A ta historia – nastolatki Briony, uważającej się za wiedźmę i obwiniającej się za całe zło, które wydarzyło się w jej rodzinie – zarazem mogłaby i nie mogła wydarzyć się w naszym świecie.
W stronę słońca! Kanadyjskie małżeństwo postanowiło postawić wszystko na jedną kartę i zrealizować marzenie: dwuletni rejs po Karaibach. Koniec z chłodem zimowego Toronto, koniec z deadlinami, z pracą na etat i po godzinach, koniec z karierą! W pamiętniku z tej egzotycznej podróży dziennikarka, Ann Vanderhoof zawarła także szereg równie egzotycznych przepisów na dnia wspaniałej karaibskiej kuchni.
Dla miłośników podróży i kuchni śródziemnomorskiej. David Shalleck, amerykański szef kuchni i producent telewizyjnych programów kulinarnych opowiada o rejsie po Lazurowym Wybrzeżu i Włoskiej Riwierze, który zmienił całe jego zawodowe życie. Książkę wyróżniono nagrodą Cordon d'Or Culinary Academy Award w kategorii literatura kulinarna, pamiętnik oraz USA Book News Awards w kategorii esej podróżniczy.
Pierwsza część słynnej Trylogii pogranicza. W 2000 r. powieść została przeniesiona na duży ekran przez Billy’ego Boba Thorntona. Główne role zagrali Matt Damon i Penelope Cruz. Takiej stylistycznej żywiołowości, tak niezwykłej scenerii, takiej głębi i zarazem ostrości przemyśleń próżno szukać w innym dziele literatury amerykańskiej.
„Publishers Weekly”
Awanturnicza powieść fantasy na miarę bestsellerów Brenta Weeksa oraz Scotta Lyncha. Pierwszy tom przygód Kamrata Drothe. Jestem pośrednikiem, a mój towar to informacja. Zdobywam ją w każdy możliwy sposób: opłacając donosicieli, podsłuchując, przekupując, szantażując, kradnąc i wrabiając… a także, w nielicznych przypadkach, torturując (…)
Wydawnictwo Znak Emotikon z wielką przyjemnością prezentuje powieść dla wszystkich fanów Dextera! Młody mężczyzna, lat 15, diagnoza: antyspołeczne zaburzenia osobowości/ obsesyjnie zainteresowany seryjnymi mordercami/ może być niebezpieczny. O kim mowa? O młodości Dextera? Hannibala?Prawdopodobnie także o nich. Ale przede wszystkim to psychologiczny skrót osobowości Johna Cleavera, bohatera książki „Nie jestem seryjnym mordercą”, która ukaże się na polskim rynku 12 stycznia 2012 roku.
Zbiór inspirujących zagadnień związanych z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Autorka bierze na warsztat popularne przesądy - o „kobiety z brodą”, o ludziach, którzy przyciągają komary i o niezwykłym znaczeniu łysiny u mężczyzn (podobno jest oznaka płodności). Zbiór inspirujących zagadnień związanych z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Autorka bierze na warsztat popularne przesądy - o „kobiety z brodą”, o ludziach, którzy przyciągają komary i o niezwykłym znaczeniu łysiny u mężczyzn (podobno jest oznaka płodności).
Minęło z górą ćwierć wieku, odkąd Lucius Shepard wprowadził nas w niezwykły fikcyjny świat, oddzielony od naszego tylko „najcieńszym z możliwych marginesem możliwości”. W tym właśnie świecie, w mitycznej dolinie Carbonales, umieścił akcję Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a, opowieści o Mericu Cattanayu, artyście, który podjął trwającą wiele dziesięcioleci próbę pomalowania – i przy okazji zabicia – uśpionego, lecz nie całkiem martwego smoka, mierzącego sześć tysięcy stóp długości i władającego umysłami ludzi. Opowiadanie zostało nominowane do licznych nagród i jest dziś uważane za jedno klasycznych dzieł autora.
Seks jest ponoć wszędzie. Niepozostawiające wiele dla wyobraźni obrazy są dziś na wyciągnięcie ręki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej… Tylko dlaczego tak wielu z nas uśmiecha się krzywo na te słowa? Czyżby seks już na dobre ulotnił się naszych związków, grzecznie, po cichu, tylnymi drzwiami…?
Jestem niezmiernie wdzięczna Jessice Warman, że zawiodła moje oczekiwania. Myślałam, że to będzie kolejna, schematyczna i do bólu banalna książka dla nastolatków. A tutaj proszę. Być może powieść ociera się trochę o znane już filmowe i literackie motywy, ale jako całość broni się doskonale. To bardzo dobra, refleksyjna i niebanalna książka. Nawet jeśli przeznaczone raczej dla tych młodszych czytelników.
Wkrótce na księgarskie półki trafią „Marionetki” – nowy kryminał autorstwa Pawła Jaszczuka z detektywem Jakubem Sternem w roli głównej. Jest to jednocześnie kolejna książka z popularnej serii Asy Kryminału, zainicjowanej w ubiegłym roku przez Prószyńskiego i S-kę. We Lwowie trwa festiwal lalek. Ktoś szykuje krwawy spektakl… W letni poranek 1938 roku, w dawnej stolicy Galicji znaleziono drastycznie oszpecone ciało bankowego kasjera. Tajemnicę zabójstwa próbuje rozwikłać dziennikarz Jakub Stern. Własnym tropem podąża jego redakcyjna koleżanka, intrygująca i sprytna Wilga de Brie oraz pewien inspektor policji.
W tym kurniku na pewno nie mieszkają zwyczajne kurczaki. Tu jajka bywają mądrzejsze od kury i nikt nie pisze jak kura pazurem! Od czasu do czasu wpadnie tylko jakaś kaczka… dziennikarska. Ta osobliwa gromada rozgdakanych kurczaków rozśmieszy do łez nie tylko miłośników drobiu. Wartka akcja, pełne humoru historie, porywające przygody oraz niepowtarzalne ilustracje z pewnością dostarczą czytelnikom kur…częco dobrej zabawy i wiele radości. I to nie tylko tym najmłodszym.
Wydawnictwo Prószyński Media, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich i Miasto Kalisz zapraszają na spotkanie z Arkadiuszem Pacholskim, autorem powieści "Niemra" - 17 stycznia 2012 (wtorek, Godz. 18:00, Dom Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa. Rozmowę poprowadzi Elżbieta Janicka, Fragmenty książki przeczyta Igor Michalski
Wśród nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu Bestsellery Empiku w kategorii "Biografie i literatura faktu" znalazła się książka "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" – wywiad-rzeka przeprowadzony przez Artura Andrusa z Marią Czubaszek. Zwycięzców plebiscytu typują klienci Empiku. Każdy zakup dokonany w salonach Empik czy na Empik.com w danym roku kalendarzowym to jeden głos oddany na konkretny tytuł: książkę, płytę z muzyką, film, grę, konsolę czy kolekcję autorską empik art&pap. Statuetki Bestseller Empiku 2011 zostaną wręczone pod koniec stycznia 2011.
Wszystkich fanów książek Anny Onichimowskiej zapraszamy na spotkanie w związku z ukazaniem się jej najnowszej książki p.t. Koniec gry. „W niedzielę rozstałem się z moją ukochaną dziewczyną Renią. (…) Kłopot ze mną polega na tym, że nie wiem jeszcze, czy wolę być z kobietą, czy z mężczyzną, co Reni trudno było zaakceptować.”
Haruki Murakami kończy 63 lata. Urodził się w Kioto w 1949 roku. Dorastał w Kobe, mieście portowym, w którym szczególnie łatwo o kontakt z innymi kulturami. Interesuje się kulturą spoza Japonii, czyta literaturę amerykańską, słucha jazzu, ogląda hollywoodzkie produkcje.

Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności