
Nie ma drugiej takiej międzygatunkowej przyjaźni i więzi jak ta, która połączyła psa i człowieka. Przyjmując czworonoga pod swój dach, stajesz się dla niego najważniejszym przewodnikiem po nieznanym otoczeniu. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć psią naturę i pomóc swojemu podopiecznemu w szybkim odnalezieniu się w twoim świecie, to ten poradnik jest właśnie dla ciebie.

Zrozumiemy, jak ten proces przebiega, kiedy i dlaczego osiąga stopień eskalacji, przy którym ta dziedzina ludzkiej aktywności całkowicie zatraca społeczny sens i przechodzi w swoje przeciwieństwo, stając się karykaturą polityki. Intuicyjnie wiemy, że dzieje się tak za sprawą osobowości ludzi czynnych w polityce, celów i interesów, które do niej wnoszą zwłaszcza wtedy, gdy kontrola społeczna słabnie lub zanika, gdy tolerujemy przypadkowe kariery ludzi niekompetentnych i egocentryków.

Paul już jako nastolatek radził sobie ze wszystkim sam. Prowadził życie człowieka wolnego i niezależnego, nie zawdzięczając nic nikomu. Odważny i stanowczy kierował się własnymi zasadami moralnymi. Kiedyś sądził, że jego życie toczyć się będzie od przypadku do przypadku, a kontakty z innymi ludźmi pozostaną jedynie przelotne. Tak się jednak nie stało, bo spotkał piękną i kochającą Kate Ellis i jej córkę, które ofiarowały mu miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Ta książka ma pomóc czytelnikowi w zrozumieniu charakteru urazów sportowych, radzeniu sobie z nimi i w powrocie do czynnego uprawiania sportu bez obawy o przyszłe kontuzje. Przegląd najczęściej spotykanych urazów sportowych i metod rehabilitacji poprzez efektywne ćwiczenia. Definicje anatomiczne i terminologia; wskazówki na temat zapobiegania urazom, pierwszej pomocy, terapii manualnej, długookresowej rehabilitacji i znaczenia odpowiedniego stylu życia.

Chyba każdy, czytając Martina Edena, zadawał sobie pytanie, czy pisarz sportretował w tej powieści sam siebie. Podczas lektury "Zewu krwi", "Białego Kła", czytelnik zastanawia się, co musiał przeżyć człowiek, który umiał tak sugestywnie opisać ten zimny, dziki świat. Czy usłyszał te historie nocą przy ognisku? A może sam był bohaterem niektórych z nich?

Berlin, 2004 rok. Edward Cohen, właściciel modnego butiku, od czasu burzliwego dzieciństwa słyszy ciągle, jak bardzo jest podobny do Adama, czarnej owcy w rodzinie, a zarazem swojego stryjecznego dziadka, którego nigdy nie znał. W chwili, kiedy berlińskie życie Edwarda rozsypuje się na tysiąc kawałków, wpada mu w ręce legat po Adamie: sterta papieru, zaadresowana do niejakiej Anny Guzlowski.

W książce przedstawiono kilkadziesiąt 5-minutowych ćwiczeń jogi, które bez wcześniejszych przygotowań można w każdej chwili i miejscu włączyć do codziennego życia, by ograniczyć stres, poprawić nastrój i dodać sobie energii. • Proste, przedstawione krok po kroku ćwiczenia dla osób w każdym wieku, kondycji fizycznej i prowadzących różny tryb życia

Pewnego ranka na terenie sztokholmskiego Skansenu, w części dla drapieżnych zwierząt, dochodzi do makabrycznego odkrycia. W drodze z przyjęcia urodzinowego zostaje postrzelona dziewczynka. Osiem kobiet z terenów bloku wschodniego znika bez śladu z obozu dla uchodźców w Sztokholmie. Na jednej z linii podziemnej kolejki w odciętej dłoni dzwoni komórka...

Kolejna książka z serii Ocalić od zapomnienia podzielona jest na trzy zasadnicze części : krzyże przydrożne, kapliczki, święci polskich kapliczek. Autor, znany etnograf opisuje najciekawsze i najpiękniejsze formy tej przydrożnej architektury w różnych regionach Polski. Nie jest to jednak monografia, celem publikacji jest popularyzacja tych pereł polskiego krajobrazu. Wszak trudno sobie wyobrazić np. Podlasie bez krzyży przydrożnych, czy Warmię bez kapliczek z czerwonej cegły. Kapliczki i krzyże przydrożne są bowiem nierozerwalnie związane z naszą kulturą narodową.

"Literatura faszystowska w obu Amerykach" to naśladująca słowniki literackie encyklopedia pisarzy, którzy... nie istnieli - zbiór anegdotycznych biografii zmyślonych profaszystowskich autorów, będący swego rodzaju parodią niechlubnych nurtów w literaturze Ameryki Łacińskiej. Książka, choć przepełniona inteligentnym humorem, nie zawsze skłania do śmiechu.

Gabriel Allon, mistrz renowacji dzieł sztuki i zabójca, wraca w nowej, fascynującej powieści bestsellerowego autora. Dwie rodziny, groźna tajemnica i obraz warty śmierci. Po decyzji o zerwaniu kontaktów z Biurem, Gabriel Allon i jego piękna żona Chiara osiadają wśród smaganych wiatrami wzgórz Korwalii. Samotnością jednak nie cieszą się długo, gdyż wkrótce odwiedza ich gość ze skomplikowanej przeszłości Allona - ekscentryczny, londyński marchand sztuki Julian Isherwood. Już tradycyjnie, Isherwood ma kłopoty. I znów tylko Allon może mu pomóc.

Zachar Kordobin to ceniony znawca malarstwa, z którego usług korzysta wiele muzeów i galerii oraz koneserzy sztuki na całym świecie. Ten profesor Uniwersytetu Jerozolimskiego, genialny fałszerz obrazów i poszukiwacz przygód, kosmopolita i uwodziciel, spryciarz, naciągacz i lekkoduch, a jednocześnie człowiek o szlachetnym sercu, wplątany w czasach studenckich w ciemne sprawki półświatka handlarzy obrazów, rezygnuje ze sławy i trwoni talent, podporządkowując swoje życie jednemu celowi - zemście na zabójcach najlepszego przyjaciela, do którego śmierci się przyczynił.

Książka dla amatorów, którzy traktują kolarstwo jako hobby. Zawiera opis techniki jazdy i ćwiczeń treningowych, które pomogą wzmocnić kondycję fizyczną i zdrowiej się poczuć. Dostarcza szczegółowych informacji na temat doskonalenia poszczególnych elementów jazdy na rowerze: pedałowania, pokonywania zakrętów i wzniesień, jazdy podczas deszczu i wiatru.

Uczniowie i studenci dzielą się na dwie grupy. Jest ta, która woli egzaminy opisowe, oraz ta, która od wszelkich opisów najchętniej trzymałaby się z daleka. Ale od prac pisemnych nie da się uciec, zwłaszcza na studiach, gdzie droga nauczania prowadzi przecież do napisania tej najważniejszej, wieńczącej kilkuletnią naukę pracy. Ci, którzy na myśl o słowie pisanym czują się słabo, powinni sięgnąć po książkę Przemysława Grzybowskiego i Krzysztofa Sawickiego.

O tym, że w Polsce wychodzi książka, której współautorem jest Guillermo Del Toro, było niezasłużenie za cicho. A jest to wydarzenie warte reklamy, bo też mistrz suspensu i klimatu stworzył wraz z Chuckiem Hoganem coś, co może z czasem stać się jedną z lepszych serii o wampirach. Takich dla dorosłych, lubiących mocne historie z dreszczykiem. W imieniu wielbicieli składam wydawnictwu Nasza Księgarnia podziękowania. I proszę o więcej.

Włochy 1944. Żołnierze Karnego Batalionu Wehrmachtu mają nadzieję, że po koszmarze frontu wschodniego, ich kolejne zadanie będzie tylko łatwiejsze. Nie zdają sobie jednak sprawy, że Włochy to nie tylko piękny Rzym, lecz także długie i okrutne walki pod Monte Cassino . Sven i jego kompani zamknięci na szczycie wzgórza będą musieli stoczyć jedną z najkrwawszych bitew II wojny światowej, w której po stronie aliantów wsławili się polscy żołnierze.

Błyskotliwe, pełne humoru i zaskakująco trafnych spostrzeżeń spojrzenie na koszmar wiecznej młodości. W 2019 roku ludzkość odkrywa lek, który czyni ich nieśmiertelnymi. Do tego wieczne życie ma tylko jedną oczywistą zaletę... i całą masę wad. Wiesz, że wieczna młodość oznacza, że już zawsze będziesz miała okres? Nigdy nie przejdziesz na emeryturę. No i poważnie zastanowisz się, zanim na ślubnym kobiercu przyrzekniesz komuś, że nie opuścisz go aż do śmierci – to może potrwać naprawdę bardzo, bardzo długo.

Zbiór felietonów, autobiograficznych szkiców oraz fragmentów, które nie zostały włączone do powieści Orhana Pamuka. Choć rzadko czytam własne powieści po wydaniu, do tych tekstów wracam chętnie jak do fotografii uwieczniających szczęśliwy okres życia, które ma się ochotę oglądać wciąż na nowo; sięgam po nie, by odświeżyć swą pamięć. Odnajduję w nich coś więcej niż wspomnienia sytuacji, które skłoniły mnie do pisania, więcej niż pamiątki wymagań redakcji gazet i czasopism, na których zlecenie powstały, więcej nawet niż obrazy myśli, które w tamtym momencie chciałem przekazać, moich zainteresowań i pasji. By opisać te niecodzienne momenty, te epifanie, gdy prawda zostaje nagle objawiona, Virginia Woolf użyła kiedyś określenia „chwile istnienia”.
Orhan Pamuk

W Czterdziestu zasadach miłości Elif Şafak snuje cudowną opowieść o miłości i duchowej tęsknocie, wnikliwie ukazując powszechne pragnienie bliskiej więzi, zarówno z drugą osobą, jak i z Bogiem. Książka prowokuje, ale w najlepszym sensie tego słowa, skłaniając do refleksji nad mistycznym pierwiastkiem opromieniającym naszą codzienność. Ta niespotykanej urody powieść łączy błyskotliwą inteligencję z głosem serca i mądrością, która przenika każdą jej stronicę.
ROLAND MERULLO, AUTOR A LITTLE STORY ORAZ BREAKFAST WITH BUDDHA

Na poły realny, na poły baśniowy świat. Trochę historyczny, trochę wyśniony. Ludzie współegzystują tu z widmowymi Prastarymi. A ta historia – nastolatki Briony, uważającej się za wiedźmę i obwiniającej się za całe zło, które wydarzyło się w jej rodzinie – zarazem mogłaby i nie mogła wydarzyć się w naszym świecie.