
Kto kocha mroczne historie, wie jak wielka przyjemnością jest wyszukanie na rynku nowej, nie poznanej jeszcze opowieści. Z okazji premiery książki Dana Wellsa „Nie jestem seryjnym mordercą”, wraz z wydawnictwem Znak zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorów najciekawszy odpowiedzi nagrodzimy powieścią „Nie jestem seryjnym mordercą”.

Jest taka grupa społeczna, której życie rządzone jest przez poradniki psychologiczne. Jest też taka, która po poradniki sięga, kiedy szykuje się w życiu ważne wydarzenie i trzeba podjąć trudną decyzję. Którakolwiek z tych grup nie sięgnie po książkę Melissy Leone, na pewno jej to nie zaszkodzi. Czy pomoże to już inna, chyba bardziej indywidualna sprawa.

Autor bestsellerowej Moskwy 1941, ostatni brytyjski ambasador w ZSRR Rodric Braithwaite ujawnia kulisy krwawej interwencji sowieckiej w Afganistanie wojny, której nie można wygrać, wojny po raz pierwszy widzianej oczami zwykłych żołnierzy, wojny, która dla zwykłych Rosjan stała się tragedią tak wielką jak dla Amerykanów Wietnam.

Już 8 marca doktor Bill Bass, guru antropologii sądowej, zaprasza w leśne ostępy Tennessee na słynną Trupią Farmę! Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów. To Trupia Farma, wyjątkowy projekt naukowy Billa Bassa, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce.

Seria "Ocaleni" to znakomity przykład katastroficznej literatury dla młodzieży. Pisane w formie dzienników książki przybliżają losy bohaterów, których życie uległo dramatycznej zmianie. Kiedy asteroida uderza w Księżyc, początkowo ludzie traktują to wydarzenie jako ciekawe i niegroźne zjawisko. Szybko okazuje się, że katastrofa, większa niż ktokolwiek się spodziewał, jest końcem Ziemi takiej, jaką ją znaliśmy.

Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat. Will, niegdyś uczeń Halta, dziś sam jest pełnoprawnym zwiadowcą. Wraz z dawną towarzyszką Alyss, wyrusza na północne rubieże, by zbadać niepokojące pogłoski o mających tam miejsce, dziwnych wydarzeniach. Pozbawiony wsparcia tych, do których obecności przywykł, Will stara się dociec prawdy o mitycznym Czarnoksiężniku, który ponoć objął we władanie okoliczne ziemie.

Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle. Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie.

Steampunk + dystopia. Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił). Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii i przebogatej mitologii Lovecrafta. W świecie maszyn, parowych silników i potężnych mostów, Aoife (EE-fah) czeka, aż nekrowirus, który przemienił w szaleńców jej najbliższą rodzinę, dosięgnie także i ją. Nie ma ucieczki przed śmiertelną chorobą... Póki jednak Aoife może samodzielnie myśleć, póki krew w jej żyłach płynie, dziewczyna uczy się wymarzonego fachu w szkole inżynierów.

Szósty tom znakomitej, bestsellerowej serii Angie Sage o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna i utalentowanym, choć raczej pechowym, czarodzieju. Septimus Heap osiągnął właśnie znamienny wiek czternastu lat. W świecie czarodziejów liczba czternaście ma ogromne znaczenie – to dwa razy siedem... Nadchodzi czas próby. Septimus stawia sobie za cel ocalenie Althera Melli, niesłusznie i nieco przypadkowo wygnanego ducha.

Dodatek do fenomenalnej serii „Kroniki Wardstone” brytyjskiego pisarza, Josepha Delaneya. Pomyślany jako kompendium wiedzy mistrza Gregory’ego, bestiariusz zawiera nie tylko opisy istot mroku występujących na kartach cyklu, ale również lekcje i porady dla nowego adepta trudnej sztuki walki ze złem.

Sean Bean to nie tylko Eddard "Ned" Stark z Gry o Tron czy Boromir z Władcy Pierścieni, ale również Richard Sharpe z bestsellerowej serii Kampanie Richarda Sharpe’a! Grudzień 1803 roku. Świeżo awansowany na oficera, Richard Sharpe nie jest pewien swojego autorytetu. Nie zostaje zaakceptowany, a dowódca wyznacza go do uciążliwej pracy w taborze.

Brandon Sanderson, najlepiej znany z dokończenia cyklu „Koło czasu” Roberta Jordana, robi sobie przerwę w Way od Kings i powraca do świata Zrodzonego z Mgły. Jego najnowsza powieść Stop prawa ukazuje się w piątek 17 lutego. Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.

Napisany lekko i ciekawie poradnik udowadnia, że mimo iż kłótnia ma wiele odcieni, to wszyscy tak naprawdę spieramy się o to samo i prawie zawsze tak samo. Autorka w zabawny, czasem prześmiewczy sposób opisuje różne tematy kłótni: wychowanie dzieci, wyjazd na wakacje, pieniądze, seks, zazdrość czy relacje z teściami. Każdy rodzaj sporu ilustrują humorystyczne rysunki. W przykładowych dialogach i scenkach opatrzonych trafnymi komentarzami możesz ujrzeć siebie lub swoich znajomych w krzywym zwierciadle.

W serii już wydany tytuł „Szczęśliwy powrót” a w najbliższym czasie „Z podniesioną banderą”. W 1810 kapitan Hornblower obejmuje dowództwo na okręcie liniowym. Otrzymuje zadanie blokady floty napoleońskiej i eskorty konwoju przed atakami korsarzy francuskich. Pełna napięcia i zwrotów, wartka akcja powieści przenosi nas na Atlantyk i morze Śródziemne, w doskonale oddane realia wojny morskiej. Okręt Liniowy to kolejna książka z serii przygód Hornblowera.

Książka autorstwa brytyjskiego dziennikarza Ioan Grillo pracującego dla meksykańskiej gazety opisuje krwawą walkę baronów narkotykowych o kontrolę nad handlem heroiną, kokainą i marihuaną, a także walkę władz Meksyku z przerażającą spiralą przestępczości mafii narkotykowych. Autor wciąga czytelnika narracją i fabularyzowanymi scenami wydarzeń, demonstrując kulisy dramatu, zastraszającej korupcji policji, bezgranicznej bezwzględności przestępców i niewyobrażalnego przepływu milionów dolarów.

Plotki o tym, że wkrótce pojawi się piąta część słynnej sagi Stephenie Meyer, pojawiały się w sieci regularnie już od kilku lat, żadna z nich nigdy nie była na tyle wiarygodna, żeby nawet próbować w nią wierzyć. Dopiero kiedy pojawił się tytuł „Midnight Sun”, zakochani w sadze fani rzucili się na tę wiadomość jak oszaleli. Kolejni internauci prześcigali się w spekulacjach co do treści nowej powieści. Czy Edward i Bella będą mogli spokojnie żyć i wychowywać córkę? Czy Charlie dowie się kim stała się jego jedyna córka? Czy sam znajdzie w końcu na pewno swoją własną miłość?

George Friedman, szef renomowanej agencji Stratford i autor głośnej prognozy dla świata na najbliższe 100 lat powraca z nową książką. Następna dekada jest próbą szczegółowego omówienia najważniejszych problemów w polityce zagranicznej, z którymi rząd amerykański będzie musiał się zmierzyć w ciągu najbliższych dziesięciu lat w poszczególnych regionach świata.

Turcja 1943. Niemiecki desant rozpoczęty… Kapitulacja Włoch, wrzesień 1943 rok. Brytyjczycy postanawiają opanować wyspy Dodekanezy, leżące niedaleko wybrzeży Turcji. Ten niewielki archipelag wysp greckich pozwalał kontrolować trasy żeglugowe do Turcji. Niemcy nie mogą pozwolić sobie, aby neutralny kraj dostał się pod wpływy aliantów. Dlatego postanawiają przeprowadzić operację "Leopard". Zdobycie wyspy Leros, górzystej i mocno zalesionej, wymaga użycia wyspecjalizowanych jednostek spadochronowych i górskich. Rolę tej ostatniej znakomicie wypełnił wydzielony elitarny oddział korpusu Strzelców Górskich Edelweiss.

Agata Kołakowska pisze o relacjach ludzkich i robi to w taki sposób, że trudno jest jej książkę odłożyć. To mądra, miejscami bardzo humorystyczna powieść o tym, że na pewne rzeczy po prostu nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko nauczyć się o nie walczyć.

Ta książka będzie przyjemnością dla każdego, kto interesuje się historią i epoką stanisławowską. Dla tych, którym historia jest mniej bliska, książka Iwony Kinzler też będzie czarującą, dobrze napisaną lekturą, która zostawi w pamięci kilka przyjemnych szczegółów o historii, którą już dawno zostawiliśmy w szkole. A na naukę podobno nigdy nie jest za późno.