Nowości czytelnicze

Ta głośna książka wielokrotnie nagradzanego już pisarza i eseisty pokazuje dziwaczne działania sowieckiej ekonomii i polityki. Podejmuje też rozważania czy nie było jednak możliwe stworzenie(planowego) raju na Ziemi. Czy komunizm rzeczywiście był przegrany już na starcie? Ubodzy chłopi w kołchozach i wszechpotężni sekretarze partyjni. Dysydenci i karierowicze. Uczeni i politycy. Szoferzy, inżynierowie, tajniacy, prywaciarze i zwykli ludzie.
Charlaine Harris na nowo definiuje i ożywia świat istot nadnaturalnych – w cyklu bestsellerowych powieści o wampirach z Południa, których główną bohaterką jest kelnerka-telepatka Sookie Stackhouse. Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie słowa do Was najbardziej pasują? Może niebo? Albo łąka? A może Idaho? Do Bena najbardziej pasuje słowo „muzyka”. Ben ucieka w świat dźwięków. Kiedy słucha muzyki, staje się rytmem i melodią, drżeniem, które wychodzi ze strun gitary. Przy piosenkach George’a Harrisona staje się jego głosem. Każdego ranka budzi go jakaś melodia, od której nie potrafi się uwolnić. Prześladuje go w jego umyśle. Ben całym sobą kocha muzykę Beatlesów. Zna na pamięć każdy jej akord, każdą solówkę, potrafi je niemal jak wirtuoz zagrać na ukochanej gitarze. Muzyka jest jego namiętnością. W niej znajduje ukojenie. Po śmierci dziadka świat muzyki staje się jego azylem. W muzycznych peregrynacjach towarzyszy Benowi jego jedyny przyjaciel, Tom.
Charles Stross, laureat i kilkukrotny finalista nagrody HUGO, jest jednym z najwybitniejszych pisarzy ostatnich lat. Stan wstrzymania to historia tocząca się w bliskiej przyszłości, poruszająca problemy bezpieczeństwa danych w sieci internetowej, wirtualne ekonomie, hackerów i realną kradzież. Daje fascynujący wgląd w przyszłość bezpieczeństwa informacji w świecie, gdzie wszystko jest podłączone do sieci.
Kontynuując serię książkowych spotkań z czytelnikiem w gabinecie psychologa terapeuty, Ewa Woydyłło podejmuje temat depresji. Rozpoczyna od zdiagnozowania choroby i odróżnienia jej od okresowego obniżenia nastroju, z którym często depresja bywa mylona. Autorka namawia czytelnika do uważnej samoobserwacji, ale i do korzystania z pomocy psychologa i lekarza. Opisuje możliwości leczenia depresji, poczynając od sposobów niemedycznych, a kończąc na różnych wariantach terapii profesjonalnych.
1 marca 2012 odbędzie się polska i światowa premiera krytycznej biografii Władimira Putina autorstwa Mashy Gessen „Putin. Człowiek bez twarzy”, wyd. Prószyński i S-ka (The Man Without a Face - The Unlikely Rise of Vladimir Putin) opisującej zaskakującą karierę Putina jako pozbawionego błyskotliwych talentów funkcjonariusza KGB, który został prezydentem Rosji i zlikwidował dorobek demokratycznych przemian, sprawiając, że kraj ponownie stał się zagrożeniem dla świata i jego własnych obywateli. „Putin – człowiek bez twarzy” to najodważniejsza i najbardziej aktualna książka o Putinie – ukazuje się w przeddzień wyborów prezydenckich w Rosji.
Na dniach nakładem wydawnictwa BELLONA ukaże się wyjątkowa książka – Brzydula autorstwa Constance Briscoe. Są to wspomnienia autorki ukazujące świat dziecka, które dojrzało przedwcześnie. Powodem tego była codzienna walka o przetrwanie w najbardziej nieprzyjaznym dla dziewczynki środowisku – w jej własnym domu. Nieustannie poniżana i dręczona staje się w oczach czytelnika postacią bez mała heroiczną, siła jej woli przeciwstawia się bowiem niesprawiedliwości z mocą znamionującą niepospolity charakter.
Bezwzględna to czwarty tom cyklu Protektorat Parasola (pozostałe trzy to: „Bezduszna”, „Bezzmienna” oraz „Bezgrzeszna”), którego bohaterką jest Alexia Maccon (z domu Tarabotii). Ma ona niebywały talent do popadania w tarapaty, co nie jest najbardziej pożądaną cechą w świecie pełnym wampirów i wilkołaków. Na szczęście jednak wrodzony brak duszy sprawia, że jest ona odporna na działanie nadnaturalnych mocy. Oczywiście, nie chroni jej to przed wszystkimi kłopotami.
Kto kocha mroczne historie, wie jak wielka przyjemnością jest wyszukanie na rynku nowej, nie poznanej jeszcze opowieści. Z okazji premiery książki Dana Wellsa „Nie jestem seryjnym mordercą”, wraz z wydawnictwem Znak zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorów najciekawszy odpowiedzi nagrodzimy powieścią „Nie jestem seryjnym mordercą”.
Jest taka grupa społeczna, której życie rządzone jest przez poradniki psychologiczne. Jest też taka, która po poradniki sięga, kiedy szykuje się w życiu ważne wydarzenie i trzeba podjąć trudną decyzję. Którakolwiek z tych grup nie sięgnie po książkę Melissy Leone, na pewno jej to nie zaszkodzi. Czy pomoże to już inna, chyba bardziej indywidualna sprawa.
Autor bestsellerowej Moskwy 1941, ostatni brytyjski ambasador w ZSRR Rodric Braithwaite ujawnia kulisy krwawej interwencji sowieckiej w Afganistanie wojny, której nie można wygrać, wojny po raz pierwszy widzianej oczami zwykłych żołnierzy, wojny, która dla zwykłych Rosjan stała się tragedią tak wielką jak dla Amerykanów Wietnam.
Już 8 marca doktor Bill Bass, guru antropologii sądowej, zaprasza w leśne ostępy Tennessee na słynną Trupią Farmę! Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów. To Trupia Farma, wyjątkowy projekt naukowy Billa Bassa, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce.
Seria "Ocaleni" to znakomity przykład katastroficznej literatury dla młodzieży. Pisane w formie dzienników książki przybliżają losy bohaterów, których życie uległo dramatycznej zmianie. Kiedy asteroida uderza w Księżyc, początkowo ludzie traktują to wydarzenie jako ciekawe i niegroźne zjawisko. Szybko okazuje się, że katastrofa, większa niż ktokolwiek się spodziewał, jest końcem Ziemi takiej, jaką ją znaliśmy.
Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat. Will, niegdyś uczeń Halta, dziś sam jest pełnoprawnym zwiadowcą. Wraz z dawną towarzyszką Alyss, wyrusza na północne rubieże, by zbadać niepokojące pogłoski o mających tam miejsce, dziwnych wydarzeniach. Pozbawiony wsparcia tych, do których obecności przywykł, Will stara się dociec prawdy o mitycznym Czarnoksiężniku, który ponoć objął we władanie okoliczne ziemie.
Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle. Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie.
Steampunk + dystopia. Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił). Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii i przebogatej mitologii Lovecrafta. W świecie maszyn, parowych silników i potężnych mostów, Aoife (EE-fah) czeka, aż nekrowirus, który przemienił w szaleńców jej najbliższą rodzinę, dosięgnie także i ją. Nie ma ucieczki przed śmiertelną chorobą... Póki jednak Aoife może samodzielnie myśleć, póki krew w jej żyłach płynie, dziewczyna uczy się wymarzonego fachu w szkole inżynierów.
Szósty tom znakomitej, bestsellerowej serii Angie Sage o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna i utalentowanym, choć raczej pechowym, czarodzieju. Septimus Heap osiągnął właśnie znamienny wiek czternastu lat. W świecie czarodziejów liczba czternaście ma ogromne znaczenie – to dwa razy siedem... Nadchodzi czas próby. Septimus stawia sobie za cel ocalenie Althera Melli, niesłusznie i nieco przypadkowo wygnanego ducha.
Dodatek do fenomenalnej serii „Kroniki Wardstone” brytyjskiego pisarza, Josepha Delaneya. Pomyślany jako kompendium wiedzy mistrza Gregory’ego, bestiariusz zawiera nie tylko opisy istot mroku występujących na kartach cyklu, ale również lekcje i porady dla nowego adepta trudnej sztuki walki ze złem.
Sean Bean to nie tylko Eddard "Ned" Stark z Gry o Tron czy Boromir z Władcy Pierścieni, ale również Richard Sharpe z bestsellerowej serii Kampanie Richarda Sharpe’a! Grudzień 1803 roku. Świeżo awansowany na oficera, Richard Sharpe nie jest pewien swojego autorytetu. Nie zostaje zaakceptowany, a dowódca wyznacza go do uciążliwej pracy w taborze.
Brandon Sanderson, najlepiej znany z dokończenia cyklu „Koło czasu” Roberta Jordana, robi sobie przerwę w Way od Kings i powraca do świata Zrodzonego z Mgły. Jego najnowsza powieść Stop prawa ukazuje się w piątek 17 lutego. Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności