Nowości czytelnicze

Tunelowanie kwantowe i prędkości nadświetlne. Zaledwie sto lat temu dowiedzieliśmy się, że nic nie może się poruszać szybciej od światła. Odkrycie to pozbawiło nas wprawdzie złudzeń w kwestii realizacji marzeń o dalekich podróżach międzygwiezdnych, wyprawach w przeszłość i natychmiastowej teleportacji, ale stało się także podstawą dalszego rozwoju nauki i wielu praktycznych zastosowań, które ułatwiają nam życie.
Jeden z najlepszych przewodników po problemach współczesnej fizyki. „Kwantowy świat” to fascynująca i błyskotliwie napisana opowieść o fundamentalnej rewolucji w nauce, jaką przyniosła teoria kwantów. To elegancki, przejrzysty przewodnik po fizyce kwantowej, a jednocześnie wyczerpujące i błyskotliwe sprawozdanie z obejmujących dwie wojny światowe dziesięcioleci wypełnionych niezwykłymi odkryciami i zażartymi dyskusjami naukowymi.
Po raz pierwszy w Polsce czwarta część sagi „Powrót do domu”. Wybrańcy Nadduszy kończą przygotowania do lotu w gwiazdy. Jednak w tle wciąż wrze spór o przywództwo, który przeniesie się na pokład statku Basilika, nazwanego tak na cześć ich utraconego miasta. Obie strony konfliktu w tajemnicy planują obudzić się ze snu w trakcie długich lat podróży.
Genialne połączenie romansu wiktoriańskiego, powieści o wampirach i wilkołakach oraz sensacyjnej komedii pomyłek. Lady Alexia Maccon znowu w akcji, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet (szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panoszą się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży.
Tylko głupiec próbuje okraść łowcę złodziei. Jednak pokusa bywa zbyt silna. Ulice Deephaven nie są bezpieczne. Miasto odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która przetoczyła się przez imperium. W zaułkach czyhają mordercy, ostre jak brzytwa noże kieszonkowców odcinają sakiewki i podrzynają gardła, a żebracy walczą z sierotami o znalezione resztki.
Druga część wielotomowej serii o rasie Psi i zmiennokształtnych. Przyzwyczajona do zimnej Ciszy, Faith NightStar nagle zaczyna być torturowana mrocznymi wizjami krwi i morderstwa. To zły znak dla każdego, ale jeszcze gorszy dla Faith, J-Psi z wysoce pożądaną umiejętnością przewidywania przyszłości. Wizje ukazują jej coś jeszcze bardziej niepokojącego... Lecz tak jak jej wizje są potężne, tak kruchy jest jej umysł i emocje, których pragnie doświadczyć. Mogą oznaczać jej koniec.
Pierwsza część nowej znakomitej serii bestsellerowej autorki. Stary hotel w Boonsboro w stanie Maryland przetrwał czasy wojny i pokoju, krążyły nawet plotki, że jest nawiedzony. Teraz przechodzi generalny remont dzięki braciom Montgomery i ich ekscentrycznej matce. Życie towarzyskie Becketta, rodzinnego architekta, polega głównie na rozmowach o interesach przy pizzy i piwie. Jednak oprócz renowacji hotelu ma on na oku jeszcze jeden projekt, związany z dziewczyną, którą pragnie pocałować, odkąd skończył piętnaście lat.
Spotkanie po latach ma słodko-gorzki smak, a lato nad oceanem zapowiada się cudownie… Abbie Fox podróżuje po świecie, żyjąc pełnią życia. Dwuletnią sielankę z dala od domu przerywa rozpaczliwa wiadomość od najmłodszej siostry. Lily błaga ją o pilny powrót na wyspę Nantucket, gdzie mieszka z ojcem i Emmą, która popadła w depresję. Na domiar złego, do domku gościnnego wprowadziła się nowa lokatorka, tajemnicza Marina, z całą pewnością czyhająca na serce ich owdowiałego ojca. Dziewczęta muszą ponownie zewrzeć szyki w walce ze wspólnym wrogiem, podobnie jak przed laty, kiedy tragicznie zmarła ich matka.
Czy sny mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie? Gdy Jude była dzieckiem, dręczył ją stale powracający koszmar. Ten sam sen nawiedza teraz jej sześcioletnią siostrzenicę Summer. Jude zatrudniona w domu aukcyjnym Beecham’s odnosi zawodowe sukcesy; w życiu prywatnym bezskutecznie usiłuje dojść do siebie po śmierci męża.
Otwierając tę książkę, czujemy smak suszonych pomidorów i aromat włoskiego wina… Opowieść z życia autorki, która po przykrych osobistych przejściach zaczyna wszystko od nowa: kupuje stary dom na toskańskiej wsi, z pietyzmem go odnawia, rozkoszuje się leniwie płynącym życiem włoskiej prowincji, urodą zabytków, smakiem wymyślonych przez siebie potraw, miłością.
Zło jest żywiołem, któremu łatwo ulec… Historia rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy grupa przyjaciół zgromadzonych w starym dworze, przy kominku snuje opowieści o duchach. Jeden z obecnych opowiada trzymającą w napięciu historię matki i jej dziecka nawiedzanych przez tajemnicze widmo...
Wznowienie bestsellerowej powieści Ireny Matuszkiewicz. Historia czterech młodych kobiet po przejściach, mieszkanek wielkopłytowego PRL-owskiego bloku w Toruniu. Główna bohaterka – Marta, trochę na oślep szuka szczęścia. Trzy pozostałe nie myślą już nawet o szczęściu, bo z trudem utrzymują się na powierzchni życia, ledwie wiążąc koniec z końcem.
Książka trochę nie-poważna, a miejscami owszem… Główna bohaterka – pani Eustaszyna, mająca tak naprawdę na imię Jadwiga – przedwojenna „ahystokhatka”, jest postacią niesamowitą. Walka ze służbą zdrowia, rewolucje domowe, organizowanie życia męża, loty samolotem, obrót nieruchomościami czy napisanie książki? Wszystko to drobiazgi dla naszej bohaterki.
O niektórych zbrodniach trudno mówić… Innych nie umiesz sobie nawet wyobrazić. Agentka Elaina McCord prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw. Ofiarami są młode kobiety, otumaniane narkotykami i brutalnie mordowane. Autor książek o prawdziwych zbrodniach, Troy Stockton, ma reputację playboya o nieodpartym uroku, który zrobi wszystko, by zdobyć materiały do kolejnej powieści.
Seria morderstw tak brutalnych i przemyślanych, że u ich źródeł musi być niewinność. Krzysztof Pasłęcki – właściciel świetnie prosperującej, uroczej kwiaciarni w centrum Kazimierza Dolnego, ukochany partner mądrej i oddanej kobiety, dobry przyjaciel i szef – ma wszelkie powody, by uważać się za człowieka sukcesu. Wiedzie spokojne, szczęśliwe życie, które nagle urywa się wraz z wizytą dawnego przyjaciela – policjanta Feliksa Pokornego.
Gwiazdozbiór muzyczny, Z muzyką przez lata, Zbigniew Drzewiecki, Obywatel jazz. Stefan Kisielewski był prawdziwym człowiekiem renesansu, a dosłownie człowiekiem orkiestrą – kompozytorem, pianistą, felietonistą, posłem na Sejm, diarystą, redaktorem, nauczycielem, autorem powieści, a w końcu także krytykiem muzycznym. W niniejszym tomie zebrana została twórczość Kisielewskiego, która łączy w sobie dwie jego największe pasje: muzykę oraz słowo pisane.
Kontrowersyjna biografia ikony Hollywood. Książka ta zapewne nie mogłaby się ukazać za życia aktorki. Zawiera zbyt wiele nowych i skrzętnie pomijanych wcześniej faktów, zbyt wiele szczegółów, na które aktorka z pewnością zareagowałaby pozwem sądowym. Zdaniem Breta, Taylor była najbardziej kontrowersyjną gwiazdą kina od czasów Mae West – systematycznie niszczyła wszystkie swoje związki emocjonalne, szczególnie zaś te, które zazwyczaj bywają najważniejsze: związki z partnerami życiowymi czy z własnymi dziećmi.
Ta książka to kilkanaście esejów historycznych umieszczonych w różnych fazach dziejów antyku. Znajdziemy w niej szkic z historii starożytnego Egiptu (Kobieta - faraon), esej z dziejów Bliskiego Wschodu (Czarna legenda imperium perskiego), ale autor głównie skoncentrował się na historii Grecji i Rzymu, kładąc nacisk na sferę obyczajową. Dużo miejsca poświęca więc miłości greckiej i życiu prywatnemu ważnych person (Juliusz Cezar), ale jednocześnie, we właściwy sobie sposób, odbrązawia niektóre mity zakorzenione w powszechnej świadomości.
Francuzi jeszcze do niedawna uważali Paryż za stolicę świata. Dzisiaj podkreślają swoją odrębność względem innych narodów udawaną nieznajomością języka angielskiego oraz opierając się globalizacji głównie w sferze kulinariów. Piotr Kraśko w książce o Francji z serii podróżniczej „Świat według reportera” zmierza się z francuskim egocentryzmem i umiłowaniem do kuchni.
Szwedzi kochają recycling tak bardzo, że nawet rodzina królewska segreguje śmieci. Kary grożące za wyrzucanie śmieci do niewłaściwego kosza nie są istotne, gdyż dla obywateli Szwecji proekologiczne działania to obowiązek patriotyczny, a nawet ludzki. Piotr Kraśko w kolejnej części serii „Świat według reportera” ukazuje codzienne życie Szwedów. Szwecja fascynuje autora od wielu lat, wielokrotnie gościł w kraju Volvo i reniferów. Co więcej, Szwecja zdaniem dziennikarza, ma wiele do zaoferowania.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności