
Z przyjemnością prezentujemy nową serię Wydawnictwa Znak Emotikon. Bohaterką 32-stronicowych książeczek jest uwielbiana przez dzieci telewizyjna Rybka MiniMini – energiczna, wesoła i pomysłowa. W każdym tomie Rybka wraz ze swymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody i uczy się czegoś nowego: ratuje Rybę Młot, zaprzyjaźnia się z rekinem, którego wszyscy się boją, oraz obmyśla najlepszy prezent urodzinowy.

Rzadko zdarza się, że książka nieznanej pisarki jest wielkim światowym wydarzeniem literackim. Jeszcze rzadziej - że książkę taką polecają wielkie autoryety światowej lietratury z Noblistą J.M. Coeztee'm na czele. 4 kwietnia w księgarniach ukaże sie powieść Charlotte Rogan "Zgubieni", ksiażka, która była wielkim wydarzeniem na Targach we Frankfurcie w 2011 roku i która właśnie w kwietniu ma swoją wielką światową premierę w kilkunastu krajach.

Witamy wydawnictwo Piąty Peron! Już pierwsza wydana przez nie powieść ma szanse nieźle namieszać w naszych głowach i zająć wolny czas. Teraz i my mamy okazję zawitać do świata Santa Olivii. Dlatego z okazji premiery zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Nagrodą dla autora co 9 odpowiedzi będzie właśnie powieść Jacqueline Carey.

Japoński 600 fiszek Trening od podstaw to wyjątkowy zestaw ponumerowanych kartoników do nauki języka japońskiego. Nauka z kursem pozwala szybko i skutecznie opanować ponad 500 najczęściej używanych w języki japońskim słów i wyrażeń. Kurs zapoznaje z zasadami gramatyki oraz podstawami pisma. Przykłady użycia słów w ponad 500 zdaniach to gotowe wzorce komunikacyjne.

Na jachcie pod lazurowym niebem toczy się okrutna gra, która musi doprowadzić do katastrofy... To nowoczesna literatura czerpiąca ze wzorców zachodnich - Françoise Sagan, Margaret Atwood i Alice Munro. Marta jest błyskotliwą, ale pełną kompleksów dwudziestolatką. Choć czyta klasyków literatury i włada kilkoma językami, została wychowana, jak wiele Polek, na "miłą panienkę". Wciąż nie może poradzić sobie z poczuciem krzywdy, jakiej doznała od ojca w dzieciństwie, i nie umie wyrazić swojej złości.

Czy Briony, dziewczyna-wilczyca rzeczywiście jest wiedźmą? Czy jest winna wszystkim nieszczęściom w rodzinie? Czy naprawdę jest zła i niebezpieczna? Co stanie się, gdy jej tajemnice
wyjdą na jaw? Co stanie się, gdy Briony się zakocha…? Mroczna, ale urzekająca fantasy – napisał o książce recenzent „Publishers Weekly”.

Już 9 maja 2012 roku nakładem Jaguara ukaże się książka Macieja Orłosia i Henryka Sawki "Kuba i Mela. Dodaj do znajomych". Podzielona na ponad dwadzieścia epizodów książka opowiada o życiu i przygodach nie zawsze grzecznego, ale diablo inteligentnego rodzeństwa, które pilnie obserwuje dorosłych.

Marcin Baniak: Jest pani nie tylko pisarką, ale także aktorką. Która z osób, z którymi pani współpracowała na planie filmowym, była najważniejsza – Stanley Kubrick, Max von Sydow, Laurence Olivier?
Carol Drinkwater: Dodam jeszcze do tej listy kilka innych nazwisk: Hugh Grant, Mike Newell, który wyreżyserował Cztery wesela i pogrzeb, a także Alan Rickman z produkcji Harry’ego Pottera. W mojej karierze aktorskiej szczególne miejsce zajmuje Sir Laurence Olivier czy może raczej Lord Olivier – w ten sposób bowiem zwracaliśmy się do niego, kiedy kierował National Theatre. Uważam się za jego protegowaną; wiele mu zawdzięczam jako aktorka. Z Maxem von Sydowem współpracowałam, kręcąc przez trzy miesiące film w Australii. Muszę powiedzieć, że była to swoistego rodzaju szkoła dla mnie, jeśli chodzi o aktorstwo filmowe. Natomiast w obrazie Stanleya Kubricka przypadły mi dosłownie cztery zdania – dwa z nich zostały wycięte. Dziwnie się czuję, gdy po trzydziestu pięciu latach jeszcze ktoś pamięta o tym epizodzie.

Wkrótce premiera kolejnej części, słynnej już trylogii Conora Kosticka. Z tej okazji chcemy przypomnieć wam tą pierwszą „Epic”. To właśnie z nią związany jest nasz konkurs i konkursowe pytanie, do udziału w którym zapraszamy was z wydawnictwem TELBIT. Autorzy co 9 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni właśnie powieścią „Epic”.

Powieści historyczne są cenne z wielu powodów. Dostarczają rozrywki, stanowią też często cenną lekcję historii, dla tych, którzy już jej nie pamiętają, lub nie chcą pamiętać. Takie powieści zostają w głowie. Z okazji premiery książki Leo Kesslera „Operacja Leopard. Gorzkie zwycięstwo”, wraz z wydawnictwem Erica zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorzy co 8 poprawnej odpowiedzi dostaną od nas właśnie tę powieść.

Droga pani Schubert, dobrze, że jest jeszcze taki kraj, który jest wszędzie i nazywa się Poezja. Nowy tomik Ewy Lipskiej. Tytułowa pani Schubert pojawiła się po raz pierwszy w drugiej części „Ludzi dla początkujących” (1997). Nowa książka to cykl dwudziestu trzech „listów” skierowanych do „drogiej pani Schubert” i - jak pisze prof. Marian Stala - „raczej niby-listów, listo-poematów pisanych prozą, które są zwięzłe i silnie zmetaforyzowane, a których tematem przewodnim jest nieuchwytność wewnętrznego i zewnętrznego doświadczenia, swoiste roztargnienie czasu…

Na tym świecie wciąż za mało jest autorów potrafiących z pasją pisać wiarygodnie o wydarzeniach II Wojny Światowej. Tym bardziej więc seria "Edelweiss. Strzelcy Alpejscy" warta jest szczególnej uwagi. W końcu to nietypowe spojrzenie na wojnę, bo też napisane z drugiej strony, tej wroga. Miejscami bywa porywająco. A cały czas bardzo, bardzo dobrze.

Z okazji premiery książki, wraz z wydawnictwem Erica zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorzy co 12 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni powieścią Bernarda Cornwella „Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803”.

Sensacja, historia, wydarzenia, a na dodatek doskonały bohater. Witamy wśród książek Bernarda Cornwella. Jego powieści mogą posłużyć za alternatywne lekcje historii. A ile w nich rozrywki!

The Wall Street Journal uznał Zdobądź więcej za najważniejszą biznesową książkę roku 2011. Prawa do wydania zakupiło ponad 40 krajów. To książka dla biznesmenów, polityków, urzędników, studentów, rodziców… dla wszystkich, bo każdego dnia wchodzimy w relacje z innymi ludźmi i prowadzimy negocjacje. A często nie wiemy, jak to robić!

Jedwabny Szlak - otoczony nimbem tajemniczości, budzący baśniowe skojarzenia, przecinający miasta, których nazwy przywołują w pamięci historie z Księgi tysiąca i jednej nocy. Szlak kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód, lecz również miejsce spotkań i wymiany myśli filozofów, mistyków, świętych mężów. Droga, którą na zachód podążały jedwab, żelazo i papier, w przeciwnym kierunku - złoto, perfumy i żywność, a w obydwie strony - idee, opowieści i legendy.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie dzisiaj kwestionował talentu Ericha Marii Remarque’a. To przecież autor co najmniej dwóch najważniejszych powieści XX wieku, umiejętny obserwator społeczny, komentator wydarzeń społecznych, człowiek, którego życie z powodzeniem wystarczyłoby na kilka powieści.

Nakładem Wydawnictwa Alegoria ukazała się książka o męskim zaroście. – Chciałam, by ta pozycja dawała maksimum wiedzy na temat męskiego zarostu. Oczywiście momentami z przymrużeniem oka – mówi autorka, Aleksandra Woldańska-Płocińska. W książce opisano historię zarostu, jego filozoficzne i społeczne aspekty, podano klasyfikację rodzajów, poruszono także temat fenomenu zarostu u kobiet. - Nie jest to publikacja skierowana wyłącznie do osób obdarzonych zarostem, nie zawiera bowiem porad dotyczących zapuszczenia i pielęgnacji owłosienia.

Ella Rubinstein mieszka w pięknym, okazałym domu. Ma męża, troje dzieci, dostatnie życie, z którego powinna być zadowolona. Jednak nie jest. Bo jej domowe szczęście rozpada się pewnego dnia jak domek z kart. Dopiero przypadkowe spotkanie z twórczością trzynastowiecznego mistyka i poety, Rumiego pozwoli jej popatrzeć na siebie i świat zupełnie inaczej, odnaleźć sens życia, uwierzyć, pokochać… Elif Şafak napisała książkę o miłości, która zachwyciła międzynarodową krytykę literacką.

Rejs luksusowym jachtem w letnim sezonie po Lazurowym Wybrzeżu i Włoskiej Riwierze brzmi jak marzenie. Ten był największym w życiu wyzwaniem. Amerykanin w kambuzie włoskich milionerów? Mamma mia! David Shalleck, dziś uznany szef kuchni i producent telewizyjnych programów kulinarnych, opisuje swoje pierwsze kroki w karierze kucharza.