Nowości czytelnicze

Makabryczna zbrodnia, skrzywiony psychicznie weteran wojny w Iraku, żądni krwi bandyci oraz ogarnięty pragnieniem zemsty gangster – doskonała, mroczna powieść mistrza kryminału. Kiedy Hackberry Holland został szeryfem małego miasteczka w Teksasie niedaleko granicy meksykańskiej, miał nadzieję, że uda mu się zapomnieć o dawnych problemach – nadszarpniętej reputacji, koszmarach związanych z wojną i obsesyjnie rozpamiętywanych dobrych latach swojego małżeństwa.
Sachi, dorastająca w małej, górskiej wiosce dziewczyna, która zawsze wyróżniała się wśród swych rówieśniczek jasną cerą i nieprzeciętną urodą, zostaje któregoś dnia zauważona przez cesarską córkę, jadącą do dawnej stolicy Japonii, Edo. Zaintrygowana jej urodą, zabiera jedenastoletnią Sachi do siedziby swojego męża, shoguna, do pałacu, w którym mieszka trzy tysiące kobiet i tylko jeden mężczyzna. Wkrótce młody shogun wybiera sobie Sachi na konkubinę.
Hana ma zaledwie siedemnaście lat, kiedy jej mąż jedzie na wojnę. Gdy jej dom zostaje zaatakowany przez wrogów, dziewczyna musi ukryć się w dzielnicy Yoshiwara, gdzie królują gejsze i konkubiny. Tu zaś zostaje zmuszona do zostania jedną z nich. Yozo spędził cztery lata w wiktoriańskiej Anglii. Po powrocie do Japonii bierze udział w wojnie domowej po stronie swoich przyjaciół, ale kiedy ponoszą klęskę, chroni się w Yoshiwarze. Tylko tu mogą się czuć bezpieczni ludzie wyjęci spod prawa. Wkrótce poznaje Hanę i oboje zakochują się w sobie bez pamięci. Jednak czeka ich wiele przeciwności, oboje też ukrywają straszliwe sekrety zagrażające ich życiu.
Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste.
Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna.
Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej. Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu, w którym psycholodzy chcą sprawdzić ludzkie zachowania w skrajnie trudnych warunkach. Poszukiwani są ochotnicy, którzy na dwa tygodnie wcielą się w rolę strażników bądź więźniów w symulowanym zakładzie karnym. Eksperyment wymyka się jednak spod kontroli, a symulacja przemienia się w zaciekłą walkę o życie.
Młody oficer zostaje przewieziony samolotem na anonimowe wzgórze gdzieś między Laosem a strefą zdemilitaryzowaną, gdzie kompania amerykańskiej piechoty morskiej buduje bazę wsparcia ogniowego. To jego pierwszy dzień w parnej dżungli Południowego Wietnamu. Gdy tylko stawia stopę na błotnistej ziemi , jego zmysły atakuje chaotyczne połączenie deszczu monsunowego, mgły, trzasku radioodbiorników, zgrzytu buldożerów oraz smrodu niemal dwustu brudnych, przemoczonych, ogarniętych strachem mężczyzn.
Wielbiciele książkowych, wcale nie wymyślonych dreszczy powinni przygotować się na kolejną przygodę. „Pan potwór” to kolejna odsłona z życia pewnego, zupełnie nietypowego nastolatka. Z okazji premiery książki, wraz z wydawnictwem Znak zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni właśnie powieścią „Pan potwór”.
"W środku nocy do Pałacu Prezydenckiego wpada tajemniczy osobnik - Adrian, który oznajmia głowie państwa, że cały świat jest w poważnym zagrożeniu. Prezydent, choć na początku nieufny, przekonuje się do niego i zgadza się pomóc mu w przeprowadzeniu ewakuacji całej ludzkości do Australii. Do pewnego momentu wszystko przebiega sprawnie, ale w dniu przewidywanej katastrofy dochodzi do pewnych komplikacji, które wskazują na to, że intencje Adriana nie są tak dobre, jak wcześniej przypuszczano."
W kolejnym tomie sześcioletni Bertie wstępuje do scautów; Matthew próbuje na nowo odkryć uroki życia małżeńskiego; narcystyczny Bruce z przerażeniem odkrywa swoją pierwszą zmarszczkę, a bandzior z Glasgow, Smalec O'Connor, przybywa z darami... Co z tego wyniknie? Odpowiedź znajdziemy w kolejnej książce ulubionego autora naszych czytelników.
Sophie jest osobą spełnioną zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jednak od pewnego czasu jej spokój zakłócają drobne, lecz przykre incydenty: gubi klucze, książki, zapomina, gdzie zaparkowała samochód, mylą jej się godziny spotkań. A potem jest jeszcze gorzej. Sophie zaczyna myśleć, że zwariowała, i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce zostaje zamieszana w morderstwa, w których jest jedyną podejrzaną. Przerażona ucieka, wymyka się policji i postanawia zmienić tożsamość.
Inspektor Dalziel jest gruby, chamski, generalnie świnia. Jego partner, Pascoe, wręcz przeciwnie – młody, przystojny, uprzejmy. Razem tworzą wyjątkowo skuteczną parę detektywów, która zasłużyła sobie na 24 książki i na 12 serii serialu BBC.
Thriller medyczny znanej i popularnej u nas pisarki kryminałów, napisany razem z bratem, lekarzem. W „Arytmii” są dobrzy, źli, a także głupi ludzie, są mordercze urządzenia medyczne, są śledztwa, a nawet giełdowe przekręty. Jest akcja, jest rozwiązanie i nawet jeśli od czasu do czasu mamy ochotę powiedzieć „to bez sensu!”, to przecież nie będzie nam to od razu psuło przyjemności!
Dziś premiera „Śmiertelnego napięcia”, najnowszej powieści autorki bestsellerowych thrillerów Alex Kavy. Doświadczona agentka Maggie O’Dell poprowadzi kolejne skomplikowane śledztwo. W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.
Haley Randolph doszła już do siebie po tym, co wydarzyło się zeszłej jesieni i wydaje się, że teraz nic jej do szczęścia nie brakuje. Za straty moralne otrzymała od Pike & Warner pokaźną rekompensatę, rozpoczęła studia i chodzi z "najwspanialszym facetem na świecie" - Cameronem. Ale na tym nieskazitelnie błękitnym niebie pojawiają się chmury. Cudowna torebka z sygnaturą samej Judith Leiber jest chwilowo nieosiągalna, studia straszliwie nudne, a Cameron...
Ulice Deephaven nie są bezpieczne. Miasto odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która przetoczyła się przez imperium. W zaułkach czyhają mordercy, ostre jak brzytwa noże kieszonkowców odcinają sakiewki i podrzynają gardła, a żebracy walczą z sierotami o znalezione resztki. Młody Berren chce odmienić swój los. W akcie desperacji okrada tego, którego boi się każdy rabuś – łowcę złodziei. Za zuchwałość przyjdzie mu zapłacić życiem. W najlepszym wypadku czeka go niewolnicza praca w kopalni.
Wydawnictwo IMP wprowadziło na rynek nową serię edukacyjną, skierowaną do całych rodzin - „Ilustrowana encyklopedia rodzinna – W ŚWIECIE WIEDZY”. Za najwyższy poziom merytoryczny prezentowanych na łamach kolekcji informacji odpowiada zespół edytorski wydawnictwa Carta Blanca, należącego do grupy PWN. Carta Blanca przygotowała również mapy użyte w kolekcji. Encyklopedię, składającą się z 9 części, można już zamówić na stronie http://imponline.pl/encyklopedia-rodzinna/
Bombardowany Bagdad, obrabowane muzeum, tajemnicza babilońska tablica, zagadki, okultyzm, wiedźmy i symbole, strzelaniny na ulicach Nowego Jorku, profesorowie i przestępcy. Powinno być cudownie, ale jakoś nie chce. Te wszystkie elementy składają się na chaos, a nie na fascynującą lekturę.
Jest to powieść sensacyjno-kryminalna rozgrywająca się w Londynie podczas II wojny światowej. Amerykański porucznik, Billy Boyle, przed wojną początkujący policjant dochodzeniowy, zostaje wysłany do brytyjskiej stolicy, by wyświetlić sprawę morderstwa pracownika ambasady sowieckiej.
W historii kina zapisała się rolami w filmach takich jak „Kleopatra”, „Olbrzym”, „Kto się boi Virginii Woolf?”, „Kotka na gorącym blaszanym dachu”. Na swoim aktorskim koncie miała dwa Oscary. Była znana nie tylko ze swych ról, ale i burzliwego stylu życia, licznych małżeństw, działalności charytatywnej. W przeddzień rocznicy ukaże się biografia gwiazdy pióra Davida Breta zatytułowana „Elizabeth Taylor. Dama, kochanka, legenda” (Prószynski i S-ka).
Nastolatek socjopata to niewdzięczny bohater? Od czasów „Dextera” lubimy socjopatów i może i słusznie wydawca na okładce „Pana potwora” powołuje się na serial o seryjnym mordercy mordującym innych morderców. Poza tym jednak wszystko jest inaczej, choćby dlatego, że Dan Wells pisze nie tylko o socjopacie, ale i o demonach. Czy to gorzej? Nie, to bardzo przyjemna rozrywka.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności